Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na liečbu nočného potenia

10 účinných domácich liekov na liečbu nočného potenia

Už ste niekedy prebudil spotený uprostred noci? A to bolo okrádanie svoj pokoj? Nočné potenie môže byť nepríjemný stav, a to je zvyčajne považované za agresívne symptóm menopauzy. Prebudenie v noci zaliate potem nie je šťastný pocit vôbec, že ​​jo?

Takže, čo by ste mali robiť?

Vyskúšať tieto inšpirované domáce opravné prostriedky pre nočné potenie a návaly horúčavy a získať úľavu:

1. Black Cohosh

Tento populárny prírodný bylina sa používa ako populárny liek na nočné potenie od vekov. Bylina je úzko súvisí s iskerník, a to pomáha zmierniť návaly horúčavy a nočné potenie. Avšak, mali by ste byť opatrní pri používaní Black Cohosh, ak máte hormonálne senzitívny stavy, ako je rakovina prsníka, alebo ak ste tehotná. To je preto, že čierna cohosh vyvoláva bolesti hlavy a rýchly rast prsného tkaniva (1).

load...

2. Ženšen

Ženšen je populárny liek na bolesti hlavy, stresu a so slabým imunitným systémom. To bolo použité dlhšiu dobu zmierniť príznaky menopauzy, ako nočné potenie. Avšak, uistite sa, že nemáte príliš veľa ženšen, pretože môže znížiť hladinu estrogénu vaše telo produkuje. Ženšen môže mať aj nežiaduce účinky, ako je nevoľnosť, nespavosť, a dokonca aj hnačka (2).

3. Ľanové semienko

To je ďalší populárny liek na nočné potenie a návaly horúčavy. Ľanové semienko je nabitý omega - 3 mastných kyselín a vlákniny. Zmierniť návaly horúčavy a nočné potenie, pridajte trochu ľanové semienko do svojho jedálnička. Ľanové semienko je neuveriteľne všestranný, a vy ho môžete pridať do nápojov, potravín a dokonca aj ranné miske cereálií. Najlepšie časť o použití ľanové semienko je vedľajším účinkom riziko prakticky nulové s ním spojené (3).

4. Vitamín E

Ďalším účinným liekom na nočné potenie, vitamín E pomáha telu vykonávať mnoho funkcií. Vitamín E je k dispozícii v rastlinných olejoch a orechy. Pravidelné užívanie tohto vitamínu môže pomôcť znížiť frekvenciu a závažnosť nočné potenie. Nezabudnite si poradiť so svojím lekárom skôr, než pridáte vitamín E do svojho jedálnička pre nočné potenie, pretože by to mohlo mať nežiaduce účinky, ak sa užívajú s inými liekmi. Vitamín E stimuluje 35 - 40% zníženie množstva návaly horúčavy a nočné potenie (4).

load...

5. Cut-Down On Kofeín

Rovnako ako nikotín, kofeín stimuluje návaly horúčavy a vyvoláva nočné potenie. Zvyčajne má jednu alebo dve šálky kávy denne je v poriadku. Avšak, nič viac, než že sa neodporúča (5).

6. Pupalkový olej

Mimoriadne bohatým zdrojom omega - 3 mastných kyselín, olej z pupalky dvojročnej doplnky pomáhajú pri liečbe nočné potenie a návaly horúčavy; a mnoho žien konzumujú prvosienka ropy kapsule, aby im uľahčili. Pupalkový je zdroj dôležitých omega - 3 mastných kyselín. Kým pupalkový olej nie je efektívne pre každého, mali by ste zvážiť použitie tejto ak iné metódy nefungujú (6).

7. Light Oblečenie

To je jeden z najviac zrejmý a prírodný prostriedok pre nočné potenie. Nosiť tesný a obmedzujúce oblečenie, ktoré je ťažké môže vyvolať návaly horúčavy a nočné potenie. Tak, to sa stáva dôležité nosiť ľahké oblečenie, aby sa zabránilo podmienku (7).

8. Teplá voda Bath

To je ďalší účinný spôsob, ako zmierniť nočné potenie. To najlepšie, čo urobiť, je vziať si kúpeľ s vlažnou vodou po dobu cca 20 minút, aby sa zabránilo opakovaniu nočné potenie.

9. Cvičenie

Hoci úloha cvičenie v menopauze sa zdá byť sporné, aeróbne a jogínske cviky sú špeciálne dobré pre telo. Mnoho štúdií vyplýva, že cvičenie môže kontrolovať a zabrániť nočné potenie a návaly horúčavy (8).

10. Kopu, ktorý Butt:

Nikotín bolo preukázané, že jedným z hlavných dôvodov pre návaly horúčavy a nočné potenie. Ak ste fajčiar, je pravdepodobné, že bude dochádzať k intenzívnejšej a násilnej návaly horúčavy, ako ženy, ktoré nikdy vybral cigaretu až (9).

To sú niektoré z najlepších domáce opravné prostriedky pre nočné potenie a návaly horúčavy. Teraz, keď viete, čo všetko vám môže pomôcť liečiť nočné potenie, nikdy nebudete trápia nočné potenie znova, a namiesto toho mať pokojný spánok! A to povedzte nám, ako sa tieto prostriedky pracovali pre vás. Zanechať komentár nižšie!

load...