Zdravie a wellness

19 úžasných prínosov brusníc pre kožu, vlasy a zdravie

19 úžasných prínosov brusníc pre kožu, vlasy a zdravie

Sexy ovocie! Prvá vec, ktorá príde na myseľ vidí Cranberry je, Romance. To je vzhľadom k nadaným lesklej šarlátovočervené farbe svojou povahou a okrúhleho tvaru. Chutí veľmi horká a koláč, niekedy je dokonca kyslá, ale sú naplnené antioxidantov a mnohých dôležitých vitamínov.

Tieto plody môžu byť konzumované v mnohých smeroch, pop je do úst priamo, alebo piť jeho džús alebo ich použitie v receptoch. Môžu vždy udržať si zdravý. Prečítajte si o to vedieť, brusnice zdravotné výhody

Zdravie Výhody Cranberries:

1. Sexuálne zdravie - afrodiziakum pre mužov:

Brusnice pomáhajú udržiavať pohlavné žľazy beží, pretože sú bohaté na vitamín C. Cranberry je vhodná pre reprodukciu a imunity, pretože tiež obsahuje vitamín A.

load...

2. Lieči infekcie močových ciest:

Pre ženy, pitie jedného pohára brusnicovej šťavy denne pomáha liečiť infekcie močových ciest. Udržiavať náročné to nepretržite po dobu jedného týždňa vidieť výsledky. Takže teraz brusnice šťava zdravotné výhody.

3. Úplavica:

Variť niektoré z brusníc listy alebo plody. Kmeň a piť pri liečbe hnačky či úplavici.

4. Akné:

Náročné brusnice alebo dokonca uplatňuje svoje vlákniny môže pomôcť, ako sa zbaviť akné a škvŕn. Táto metóda dokonca pomáha dať lesk a rumenec na tvári.

load...

5. Proti starnutiu:

Vzhľadom k antioxidanty v brusniciach, vaše telo môže zbaviť všetkých voľných radikálov, ktoré vedú k procesu starnutia. To pomáha vaša pleť vyzerať mlado.

6. Problémy so zubami:

Brusnice by mali byť konzumované denne, aby sa zabránilo problémy so zubami, ako je ochorenie ďasien, dutín a plaku.

7. Obličky a močový mechúr:

Kyseliny citrónovej a ďalších živín v brusníc pomáha zabrániť obličkové kamene a problémy s močovým mechúrom.

8. Ochorenie srdca:

Brusnice sú veľmi dobré pre srdce v mnohých ohľadoch. Pomáhajú znižovať hladiny zlého cholesterolu, ktoré upchávajú stien tepien. Z tohto dôvodu, ale tiež znížiť pravdepodobnosť infarktu.

9. Rakovina:

Brusnice môže zabrániť bunky rakoviny prsníka množenie.

10. Chudnutie:

Brusnice obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú vypláchnuť systému. To pomáha zlepšuje metabolizmus a tráviaci systém, čo umožní rýchlo schudnúť.

Kožné Výhody Cranberry:

Vysoký podiel vitamínu B3, vitamín B5 a antioxidantov v tomto ovocí robí to užitočný v ochrannej našu pleť proti prípadnej škody spôsobené v dôsledku environmentálnych faktorov. Niektoré z výhod brusníc pre našu kožu sú:

11. Zastavuje predčasné starnutie:

Voľné radikály sú prítomné v atmosfére a v niektorých použitých produktov nami. Tieto voľné radikály môžu spôsobiť predčasné starnutie pokožky. Šťava z brusníc obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom, aby spomaliť proces starnutia, takže pleť vyzerať pevné a krásne.

12. Chráni pleť a robí to zdravé:

Vitamín C, jeden z úžasnej zložiek obsiahnutých v brusnicovej šťavy, je nevyhnutný pre tvorbu hydroxylisine, hydroxyprolínu, a aminokyseliny, ktoré telo potrebuje k produkcii kolagénu. Kyslík a ďalšie dôležité živiny sú zodpovední za vedenie podniku kože a mäkké. Oni tiež robia pleť vyzerať žiarivý a mladý. Kolagén prítomné v brusnicová šťava pomáha tento účel. Pitie brusnicový džús pravidelne tiež chráni pokožku pred nepriaznivých poveternostných podmienkach v zime.

13. Funguje dobre pre mastnú pleť:

Cranberry je kyslej povahy. To pomáha k liečbe mastnú pleť. Zmiešajte trochu uzemnený ovsené vločky na brusnicovej šťavy. Pridajte štvrť šálky cukru a olivového oleja v zmesi. Blend všetko dohromady, aby brusnicovou olúpať. Túto zmes votrite jemne na mastnú pleť. Opláchnite teplou vodou a opatrne utrite ju. Táto zmes zabraňuje tvorbe kožného mazu; čím pomáha odlupovať kože, aby jej ponúknuť vzhľad bez oleja. Šťava môže byť tiež zmiešaný s medom. Rub zmes na tvári. Ho opláchnite vlažnou vodou po tom, čo opustil ju po dobu asi 20 minút. To funguje ako účinný toner pre kožu.

14. Anti-akné Liečba:

Antiseptické vlastnosti, Cranberry funguje na liečbu akné a varí. Antioxidanty zvané resveratrol nájdené v brusnicovej šťavy prácu efektívne eliminovať pupienkov a akné. Táto šťava, ak je použitý ako primárny zložky, aby masku, prináša jas na koži a robí to vyzerať svieža. Na prípravu tejto masku, zmiešajte brusnicový džús s malým množstvom medu. Pridajte sušenej pomarančovej kôry do zmesi a robiť jemnú pastu. Túto zmes aplikovať na tvár a udržať ju po dobu 20 minút.

15. Čistí kože:

Naneste brusnicový buničiny na tvár po vyčistení s tvárovú pary. Mokrý tvár handričku s teplou vodou a položte ju na tvár. Uistite sa, že šťava nedostal do očí. Tento postup pomáha koži účinnejšie absorbovať všetky výhody. Utrite ju a opláchnite po tom, čo opustil ju po dobu 5 minút. To bude určite pomôže vaša pleť vyzerať šumivé čisté.

16. Prírodné lesk na pery:

Cranberry môžu byť použité, aby sa všetky prírodné lesk na pery. Zmäkčovadlá a antioxidanty prítomné v tom pomôže udržať pery zdravé. Vezmite 1 polievková lyžica mandľového oleja, 1 lyžičku každé vazelíny a medu. Pridá sa 10 - 12 brusnice do zmesi. Zmiešajte všetky ingrediencie dohromady. Táto zmes sa udržať v mikrovlnnej rúre po dobu asi 1-2 minút a nechajte ju zahrievať, kým nezačne varu. Jemne roztlačíme brusnice a zmes dobre premiešajte. Nechajte zmes sedieť na niekedy až to príde na bežnej izbovej teplote. Odstráňte brusníc kúsky o namáhanie zmesi. Zmes sa mieša a nechá sa vychladnúť. Teraz naneste malé množstvo tejto zmesi na pery. To bude mať pery vyzerajú vlhké a pomôcť im zostať zdravý vždy.

Cranberry Výhody pre vlasy:

Cranberry má nejaké úžasné vlasy prínos je príliš.

17. Natural Farba vlasov:

Cranberry môže byť použitý ako prírodná farba vlasov. Na prípravu tejto farbu vlasov, mix šálka brusnicový džús s štvrť šálky vody. Po prvé, umyte si vlasy ako obvykle. Potom pomocou zmesi pre konečného oplachu. To plákanie ponúka bohatú textúru vlasov.

Pád 18. Zabraňuje vlasov:

Už vieme, že brusnicová šťava je bohatá na vitamín A a vitamín C, ktoré sú potrebné na podporu rastu vlasov. Piť brusnicový džús pravidelne udržiavať vlasy silné a zabrániť padaniu vlasov.

19. Zaobchádza lupy:

Mnoho skalp podmienok môžu byť liečené pomocou brusnicového džúsu. Vlastnosti, ako je napríklad anti-hubové a anti-septického pomoc pri prevencii lupy. Tieto vlastnosti tiež prispieť k prevencii psoriázy. Môže byť aplikovaný na pokožku hlavy priamo na odstránenie podmienok. Poškodené vlasy možno účinne liečiť s použitím brusnicovej šťavy ako brusnicová šťava obsahuje vitamín C.

Výber a skladovanie Cranberries:

Kedykoľvek výberu brusnice, uistite sa, že vybrať tie čerstvé. Farba plodov by mal byť tmavo červenú. Kvalitné brusnice pocit na dotyk pevná. Vždy používajte kypré brusnice. Skontrolujte, či je bobule odrazí-the bouncier týchto bobúľ je pevnejšia to je.

Čerstvé brusnice môžu byť skladované po dobu 20 dní, pri uchovávaní v chladničke. Odstráňte postavil, odfarbený, mäkké alebo scvrknuté tie pred ich uložením. Brusnice môže vyzerať vlhké, keď sú odstránené z chladničky, ale nenaznačuje skazení. Odmietnuť plody, ak majú pocit, kožovité, lepkavé alebo vyblednuté. Akonáhle mrazené, ovocie možno skladovať po dobu niekoľkých rokov. Spread brusnice rovnomerne na cookie list rovine a udržiavať ju v mrazničke. Preneste brusnice na vzduchotesnú vaku po odchode do mrazničky na pár hodín. Bobule zmäkne, akonáhle sú rozmrazené, tak ihneď používať bobule.

Tipy pre použitie:

Čerstvé brusnice by mala byť opláchnutá studenou tečúcou vodou pred ich použitím. Ak použijete mrazené bobule v receptoch, ktoré nevyžaduje varenie, odmäk a kanalizácie dobre bobule pred použitím. Avšak, pri použití v receptoch, ktoré vyžadujú varenie, bobule by nemala byť rozmrazené zachovať chuť. Ale najlepší spôsob, ako si dobrotu týchto bobúľ je konzumovať čerstvé.

Takže si tento nádherný ovocie ako džús alebo jesť surové, bez ohľadu na to, ako ho konzumovať, že bude poskytovať účinnú výživu na kožu a vlasy, nehovoriac o vaše celkové zdravie. Takže, ste hra pre pohár čerstvej brusnicovej šťavy?

Bol tento článok nápomocný? DO podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Nutričná hodnota Cranberry:

Cranberry je veľmi bohaté na vitamíny B a C, minerálne látky, draslíka, železa a vápnika.

USDA Cranberry Nutrition Graf:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 46 kcal 2.3%
Uhľohydráty 12,2 g 9%
Proteín 0,4 ​​g 1%
Celkový obsah tuku 0,13 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 4,6 g 12%
Vitamíny
Folates 1 ug <1%
Niacín 0,101 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,295 mg 6%
Pyridoxín 0,057 mg 4%
Riboflavín 0,020 mg 2%
Tiamín 0,012 mg 1%
Vitamín a 60 iu 2%
Vitamín c 13,3 mg 22%
Vitamín e 1,20 mg 8%
Vitamín k 5,1 ug 4%
Elektrolyty
Sodík 2 mg 0%
Draslík 85 mg 2%
Minerály
Vápnik 8 mg 1%
Meď 0,061 mg 7%
Železo 0,25 mg 3%
Horčík 6 mg 1.5%
Mangán 0,360 mg 16%
Fosfor 13 mg 2%
Selén 0,1 ug 0%
Zinok 0,10 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-ß 36 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 91 ug

Niekoľko dôležitých rád:

1. Vždy umyť brusnice dôkladne a jemne. 2. Použite čerstvé brusnice pre dosiahnutie najlepších výsledkov. 3. Vždy si vybrať čerstvé, bacuľaté a hlboké červenej farby brusníc 4. Ešte kúpiť pevné brusnice. 5. Cranberry listy by mali byť uchovávané v chlade, suchu a tme. 6. Uloženie brusnice v chladničke, zostávajú čerstvé až pre 20 dní. Neskladovať pri izbovej teplote.

load...