Zdravie a wellness

15 Škodlivé vedľajšie účinky Aspirínu, musíte si byť vedomí

15 Škodlivé vedľajšie účinky Aspirínu, musíte si byť vedomí

Všetci sme počuli o, Aspirín '! Jedná sa o jednu z najčastejšie používaných liekov. Ale väčšina z nás si neuvedomuje, účelu slúži aj vedľajších účinkov jeho predávkovania.

Aspirín, známy tiež ako kyselina acetylsalicylová, je salicylát liečiv. To je väčšinou používaný ako analgetikum alebo liek proti bolesti. Účinná látka v aspirín je kyselina acetylsalicylová, čo je syntetický derivát salicínu zlúčeniny. Táto zlúčenina sa prirodzene vyskytuje v rastlinách, najmä vŕby. Je to najstaršie a najrozšírenejšie dostupné na trhu analgetikum. Jedná sa nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID), ktoré môžu byť použité pre liečenie miernej až stredne ťažkej bolesti alebo bolesti. Niektoré z nich svalov, bolesti zubov a bolesti hlavy. To tiež lieči ochorenia, ako je prechladnutie, horúčky a zápalu. K dispozícii sú potiahnuté a nepotiahnuté aspirín na trhu k dispozícii. Pokryté alebo gastrorezistentnými povlakom aspirín má lesklý a hladký vrstva sa tablety, pričom jeden nie s povlakom má drsný povrch. Obalené tablety sa zabránilo podráždeniu žalúdka a nepríjemný pocit, že aspirín spôsobuje u niektorých ľudí. Aspirín môže oneskoriť bolesť po dobu 3 až 4 hodín, ako sa rozpúšťa v tenkom čreve miesto žalúdka.

Bolo zistené, že Aspirin má mnoho iných použití Okrem zmiernenie bolesti a zníženie horúčky. Niektoré z ďalších výhod aspirínu sú: zníženie zápalu a opuchu zranenia a artritíde. To je často podáva pacientom k rýchlemu zotaveniu po kardiovaskulárnej chirurgie. Mnohé štúdie preukázali, že jeho použitie znižuje riziko niektorých typov rakoviny, ako hrubého čreva, pažeráka, žalúdka, konečníka a rakoviny prostaty. Aspirín má antiagregačné alebo antikoagulačný účinok, ktorý zabraňuje zrážaniu krvi v tele. To je dôvod, prečo aspirín v nízkych dávkach, alebo dieťa aspirín sa používajú, aby sa zabránilo infarkty a mozgové príhody.

load...

Odporúčané dávkovanie:

Aspirín by sa mal užívať s jedlom alebo mliekom, aby sa zabránilo podráždeniu žalúdka. Denná dávka aspirínu je v rozmedzí od 50 mg do 6000 mg, v závislosti od použitia. Nižšie uvedená tabuľka znázorňuje, odporúčané dávkovanie aspirínu v prípade rôznych zdravotných stavov.

Zdravotný stav Odporúčané dávkovanie
Mierna až stredne ťažká bolesť 350 alebo 650 mg každé 4 hodiny alebo 500 mg. Každých 6 hodín
Reumatoidná artritída 500 mg. Každých 4-6 hodín; 650 mg. Každé 4 hodiny; 1000 mg každých 4 až 6 hodín; 1950 mg dvakrát
Infarkt a mŕtvica 81, 162 alebo 325 mg. Denná

Aspirín Vedľajšie účinky - Top 15:

Bez ohľadu na jeho dlhoročné používanie a blahodárnych účinkov, aspirín má určité vedľajšie účinky, ktoré môžu spôsobiť mierne až závažné zdravotné komplikácie. Takže, je vhodné ho používať po konzultácii s lekárom. Niektoré z aspirín nežiaduce účinky sú:

load...

1. Pálenie záhy alebo žalúdočné dráždivosť:

Dráždi žalúdočnú sliznicu, aspirín môže spôsobiť pálenie záhy a žalúdočné podráždenie, ako je nevoľnosť, vracanie a poruchy trávenia. To sú časté nežiaduce účinky aspirínu, ale môže viesť k vážnym problémom. Takže, je vhodné sa poradiť so svojím lekárom, ak sa pozeráte na tieto otázky.

2. Alergické reakcie:

Niektorí ľudia zažijú citlivosť aspirín alebo alergiu. Alergické reakcie sa môžu zahŕňať opuch pier, jazyka, nosa, svrbenie v nose, problémy s dýchaním, závraty a žihľavka. Ak zistíte, že niektorý z vyššie uvedených príznakov, poraďte sa s lekárom.

3. Tehotné alebo dojčiace ženy:

Aspirín je škodlivý pre nenarodené plod. To môže spôsobiť problémy so srdcom, zníženie pôrodnú hmotnosť alebo spôsobiť ďalšie vážne účinky na nenarodené dieťa. Z tohto dôvodu, tehotné ženy by sa mali poradiť so svojím lekárom o svojom príjme. Dojčiace ženy by sa tiež vyvarovať užívania aspirínu, pretože to môže dostať do materského mlieka a poškodiť zdravie dieťaťa. To je veľmi škodlivé vedľajšie účinky aspirínu, pretože môže spôsobiť vedľajšie účinky.

4. Škodlivý pri operáciách:

Použitie kyseliny acetylsalicylovej, než akýkoľvek typ chirurgického zákroku, je potrebné sa vyhnúť, pretože má na riedenie krvi alebo antikoagulačnými vlastnosť. Užívanie aspirínu pred operáciou môže viesť k nadmernému alebo dlhodobom horizonte krvácanie.

5. Problémy s pečeňou:

Aspirin nežiaduce účinky na liver- prevýšenie a dlhodobom užívaní aspirínu môže poškodiť pečeň. Pečeň pracuje ako detoxifier. Tak vysoké dávky aspirínu môžu viesť k jeho dysfunkcii, čo môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

6. Zlyhanie obličiek:

Pravidelné užívanie aspirínu môže spôsobiť analgetické nefropatiu. Jedná sa o poranenia obličky, čo je spôsobené tým, analgetické lieky. Niekedy ochorenie obličiek objaviť bez akýchkoľvek príznakov, a preto môže viesť k zlyhaniu obličiek.

7. Reye syndróm u detí a dospievajúcich:

Reye syndróm je závažný stav, ktorý môže spôsobiť smrť škodlivými životne dôležitých orgánov, prevažne v pečeni a mozgu. To, čo je v prvom rade znepokojujúce o tomto syndróme je to, že jeho príčina nie je doteraz známa. Tento syndróm sa vyskytuje u detí, ktoré boli užívajúcich aspirín chrípka, ovčie kiahne, horúčky alebo pre úľavu od bolesti. Rodičia by sa mali vyhnúť dávať aspirín pre svoje deti bez predchádzajúcej konzultácie so svojím lekárom, pretože následky môžu byť vážne. Zmeny v správaní s nevoľnosťou a zvracaním sú skoré príznaky Reye syndrómu.

8. Hemoragickej mŕtvice:

Všetci vieme, že aspirín je používaný na prevenciu infarkty a mozgové príhody, ako to funguje ako liek na riedenie krvi v tele. Ale jeho použitie môže viesť k niekoľkým vážnym zdravotných problémov. Niektoré z nich sú mŕtvice spôsobené v dôsledku krvácania do mozgu. K riedenie krvi účinky aspirínu môže zhoršiť stav vedúce k poškodeniu mozgu a krvácanie.

9. Tinitus A poškodenie sluchu:

Slovo Tinnitus znamená, zvonenie '. Je to stav, ktorý sa vyznačuje hlukom alebo zvonenie v ušiach. To môže byť spôsobené pravidelným príjmom aspirínu. Jeden by sa mali poradiť s lekárom v prípade akéhokoľvek takéhoto problému, pretože to môže viesť k trvalému poškodeniu sluchu.

10. Astma:

Tí, ktorí trpia astmou by sa mali vyhnúť použitie aspirínu, pretože môže pôsobiť ako spúšťací faktor. Astmatické záchvaty spôsobené kyselinou acetylsalicylovou môže byť závažná až smrteľná. Takže používať aspirín s opatrnosťou a pod prísnym dohľadom lekára.

11. Kožné problémy:

Podliatiny je jedným z najčastejších kožných ochorení spôsobené aspirínom. Keď kapiláry zoslabne alebo poškodené lieky ako aspirín, spôsobuje modriny. Modriny môžu dokonca dať prednosť v jazde krvácania v niektorých prípadoch, ako aspirín inhibuje krvné cievy z hojí rýchlo. Niekedy je použitie kyseliny acetylsalicylovej s inými doplnenie liekov môžu spôsobiť kožné reakcie, ako sú červené, opuchnuté, pľuzgierov alebo bez farby pleti. Rýchla lekárska pomoc je potrebná, ak niektorý z týchto kožných reakcií dôjsť.

12. Dna Útoky:

Aspirín v nízkych dávkach sa používa na zabránenie infarkty a mozgové príhody, ale môže zhoršiť váš zdravotný stav, ak trpíte dnou. Dokonca aj v nízkych dávkach, aspirín zvyšuje riziko záchvatom dni. Vysoké dávky kyseliny acetylsalicylovej sa zabránilo obličku reabsorb kyseliny močovej, čo spôsobuje vylučovanie kyseliny močovej močom, zatiaľ čo nízke dávky inhibujú vylučovanie kyseliny močovej. Pacienti dna by sa mali poradiť so svojimi lekármi pred užívaním aspirínu, aby sa predišlo komplikáciám.

13. Žalúdka a tenkého čreva vredy:

Ako bolo uvedené vyššie, krvácanie je jedným z vážnych vedľajších účinkov užívania aspirínu. To môže spôsobiť žalúdočné alebo tenkého čreva zranenie, čo môže viesť k vredy. Niekedy krvácanie spôsobené vredy môžu byť závažné.

14. Vysoký krvný tlak:

Ako nesteroidný protizápalový liek (NSAID), môže aspirín zvýšiť si hladinu krvného tlaku. Tie, ktoré majú vysoký krvný tlak by mal používať len po konzultácii so svojím lekárom.

15. Škodlivý účinok na centrálny nervový systém:

Pravidelné užívanie aspirínu spôsobuje ospalosť, zmätenosť, závraty u niektorých ľudí. Aj keď sa nejedná o závažné nežiaduce účinky, ktoré by nemali byť ignorované, pretože môžu viesť k dlhodobej účinky na nervový systém.

Opatrenia:

Rôzne vedľajšie účinky aspirínu vyžadujú potrebu byť opatrní vo svojom príjme a dávkovanie. Správne dávkovanie je kľúčom k ťažiť z výhod a vyhnúť sa nežiaduce účinky tohto lieku. Väčšina z nás je vo zvyku brať tento liek získať úľavu od menšie bolesti, bez toho aby si uvedomil, jeho nežiaduce účinky. Vždy majte na pamäti, všetky lieky by mali byť prijaté pod prísnym vedením a pokynmi svojho lekára alebo zdravotnú starostlivosť poskytovateľovi. Vzhľadom k tomu, nižšie sú určité opatrenia, ktoré by mali byť uchovávané v mojej mysli pri používaní aspirínu.

  • Ako už bolo uvedené, že tento liek by sa nemal používať v prípade určitých hygienických podmienok. Tie, ktoré majú krvácanie alebo zrážanie krvi chorôb, ako je hemofília, nedostatok vitamínu K, alebo nízky počet krvných doštičiek by mala vziať lekársku pomoc pred jeho použitím.
  • Tí s aspirín-senzitívne astma, rast v nose ako nosové polypy, nedostatky enzýmov a dnou by tiež mala byť opatrní vo svojom príjme.
  • Tento liek v kombinácii s alkoholom alebo tabak na dennej báze môže zvýšiť riziko krvácania do žalúdka. Ak máte tento liek užívať, mali by ste obmedziť konzumáciu alkoholických nápojov a prestať fajčiť.
  • Pacientov užívajúcich tento liek by mali informovať svojho lekára o tom skôr, než podstúpi akúkoľvek operáciu.
  • Aspirín sa nesmie užívať v posledných 3 mesiacoch tehotenstva, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu nenarodeného dieťaťa a problémy pri pôrode.
  • Starší ľudia, sú citlivejší na nežiaduce účinky, je potrebné venovať náležitú pozornosť, a to najmä v prípade, žalúdka alebo čriev a krvácanie vredov.

Aspirín je požehnaním! Byť bez všetkých tých malicherný bolesťami a kŕčmi nám umožňuje prejsť bolesťou života voľný. Neumožňujú toto požehnanie premeniť na nočnú moru. Užívaním aspirínu len v odporúčanom dávkovaní. Vždy sa poraďte so svojím lekárom skôr, než pop pilulku a budete v pohode!

Myslíte si, pop liek proti bolesti pilulku často? Všimli ste si niekedy akýkoľvek nežiaduci účinok? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: 1, 2

load...