Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod ľanových semien

10 úžasných zdravotných výhod ľanových semien

Ľanové semienko a ľanový olej sú veľmi populárne v vegetariánskej stravy, pretože sú bohatým zdrojom non-zviera Omega - 3 mastných kyselín. Tiež nazývaný ako ľanového semena alebo, AlSi 'v hindčine, niekto môže pridať ľanové semienko do svojho jedálnička veľmi ľahko. Tvar ľanového semena je oválny, plochý, lesklý, tvrdý trupu a ukázal na jednom konci.

Medzi najznámejšie zdravotné výhody ľanové semienko (AlSi semená) sú uvedené nižšie:

1. S vysokým obsahom vlákniny

Je ťažké nájsť jedlo, ktoré má dobré množstvo vlákniny v rozpustnej a nerozpustnej forme. Ale ľanový robí svoju prácu veľmi dobre pridanie týchto vlákien vo vašej strave. Ľanové semienko pomáha pri znižovaní cholesterolu v krvi a tiež pomáha pri zmiernenie hladiny cukru v krvi. Je účinný pre správnu funkciu čriev. Ľanové semienka môže zabrániť aj liečbe niektorých typov rakoviny. Znižuje rakovinu prsníka, návaly horúčavy a rakoviny prostaty u mužov.

load...

2. Výživa

Ľanové semeno obsahuje vysoké množstvo vitamínu B, horčík a mangán, ktoré sú potrebné pre správnu funkciu tela.

3. Vysoký obsah fytochemikálie

Ľanové semienko má dobré množstvo fytochemikálií a antioxidantov. Je najlepším zdrojom lignanov, ktoré môžu rovnováhu ženských hormónov. Lignany môžu podporiť pôrodnosť, zníženie premenopauzálnymi príznaky, a tiež môže zabrániť vzniku rakoviny prsníka.

4. Ochorenie srdca

Diéta, ktorá je bohatá na ovocie, zeleniny, celozrnných výrobkov, atď znižuje riziko infarktu a mŕtvice. Vrátane flaxseeds ďalej pomáha pri znižovaní rizika srdcových chorôb. Znižuje zlý cholesterol a zvyšuje dobrý obsah cholesterolu.

load...

5. Príznaky menopauzy

V štúdii uskutočnenej v poslednom čase sa zistilo, že ľanové semená pracovať rovnakým spôsobom ako hormonálna substitučná terapia (HRT), v menopauze liečbu miernych príznakov menopauzy, ako sú návaly horúčavy, poruchy nálady a vaginálnu suchosť.

Podľa výskumu, ľanové semená sú bohaté na alfa-linolénovej kyseliny, vlákninu, a lignany (1). Existuje fytoestrogenní nehnuteľnosti lignanov, ktoré hrajú úlohu pri ovplyvňovaní hormonálnej reakcie v tele. Majú tiež vlastnosti, ktoré sú podobné estrogénu v tele. Tieto vlastnosti sú veľmi užitočné pre ženy, ktoré prechádzajú menopauzy a nemajú dostatočné hladiny estrogénu.

Odborníci hovoria, že lignany v flaxseeds fungovať tak, ako konvenčné hormonálna substitučná terapia robí (2). Táto terapia sa používa u žien, ktoré prechádzajú menopauze. Ľanové semienko môže pomôcť pri znižovaní hladiny cukru v krvi, rovnako ako liečiť príznaky menopauzy, ako sú zmeny nálady a návaly horúčavy. Vzhľadom na to, že môžu pomôcť pri posilnenie kostí, môžu mať tiež potenciál znížiť riziko vzniku osteoporózy (3).

Podľa nedávnej štúdie, ľanové semienko doplnky pracovať tak účinne, ako hormonálna substitučná terapia pri znižovaní symptómov menopauzy (4). V inej štúdii sa zistilo, že návaly horúčavy boli znížené o 50 percent, kedy ženy prechádza menopauzou dostali ľanové semienko. Avšak, existujú aj štúdie, ktoré zistilo, že ľanové semienko, nie je tak účinný pri liečbe klimakterických ťažkostí, ako mnoho tvrdení, a poskytuje výsledky, ktoré sú rovnaké, ako pri použití placeba (5).

Podľa výskumníkov, zvyčajne dospelí potrebovať 1 polievkovú lyžicu ľanové semienko 2 až 3 krát denne. Môžete si tiež vziať až 4 polievkové lyžice raz denne. Odborníci radia mletie a miešanie ľanové semienko s 6 uncí vody.

6. Vysoká hladina cholesterolu

Ľudia, ktorí sledujú stredomorskej stravy majú vysokú hladinu HDL teda dobrú hladinu cholesterolu. Toto stredomorské strava sa skladá z omega - 3, omega - 6 a omega - 9 mastné kyseliny. Obsahuje tiež celé zrná, zeleninu, ovocie, ryby a hydina, Ala od ľanové semienko a ľanový olej.

7. Lignany

Ľanové semená obsahujú skupinu chemikálií zvanej lignany, ktorý pomáha telu chrániť pred rakovinou.

Štúdie na zvieratách ukázali, že lignany môže znížiť rast nádorových buniek hrubého čreva. Populačné štúdie povedať, že ľanové semienko môže znížiť počet abnormálnych bunkových porastov, ktoré hrajú úlohu v rakovine hrubého čreva. Štúdia však ešte musí byť vykonávané na ľuďoch.

8. Diabetes

Denný príjem ľanového semienka mierne zvyšuje hladinu cukru v krvi ľudí, ktorí trpia cukrovkou. Lignany môže tiež zabrániť diabetu 2. Typu.

9. Odolnosť

Ľanový olej je najbohatším zdrojom omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín. Alfa-linolénovej kyseliny (omega - 3) a lignany spoločne poskytujú dobrú imunitu organizmu a bojovať cudzie látky.

10. Zápcha

Ľanové semienko a ľanový olej pôsobí ako prírodné preháňadlá a poskytnúť úľavu od zápchy, bez nejaké škodlivé vedľajšie účinky.

Dôležité body na zapamätanie

  1. Odborníci hovoria, že ľanové semienka sú bezpečné pre tehotné a dojčiace ženy. Avšak, tam sú niektorí ľudia, ktorí sú alergickí na ne. Tiež by ste mali držať ďalej od ľanové semienko, ak máte v rodinnej anamnéze maternice, prsníka alebo rakoviny, ktoré sú citlivých na estrogén. To je preto, že fytoestrogenní vlastnosti v ľanových lignanov môžu stimulovať rast rakovinových buniek (6).
  1. Ak ste diabetik alebo užívať lieky na riedenie krvi, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom skôr, než začnete ľanové semienko v akejkoľvek forme.
  1. Ako už bolo spomenuté, je veľmi dôležité hovoriť s lekárskym odborníkom pred použitím akejkoľvek prírodný prostriedok na liečenie akýchkoľvek stavov, vrátane ľanové semienko pre menopauze. Konečne a čo je najdôležitejšie, mali by ste sa nikdy konzumovať nezrelé alebo surové ľanového semienka, struky, pretože sú vysoko jedovaté.
  1. Potom, čo sa daná zelenú od vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti používať ľanové semienko ako prírodný prostriedok, môžete konzumovať im pomôcť zmierniť tie hrozné symptómy, ktoré prichádzajú s menopauzou. S ľanové semienko, môžete získať úľavu od všetkých tých hrozných zmeny nálad, nepríjemné návaly horúčavy a iných bolestivých príznakov.

Výživa Chart

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 534 kcal 27%
Uhľohydráty 28,8 g 22%
Proteín 18,3 g 32.5%
Celkový obsah tuku 42,16 g 170%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 27,3 g 68%
Vitamíny
Folates 87 ug 22%
Niacín 3,08 mg 19%
Kyselina pantoténová 0,985 mg 20%
Pyridoxín 0,473 mg 36%
Riboflavín 0,161 mg 12%
Tiamín 1,64 mg 137%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 0,6 mg 1%
Vitamín e 19,95 mg 133%
Vitamín k 4,3 ug 3.5%
Elektrolyty
Sodík 30 mg 2%
Draslík 813 mg 17%
Minerály
Vápnik 255 mg 22.5%
Meď 1,12 mg 124%
Železo 5,73 mg 72%
Horčík 392 mg 98%
Mangán 2,48 mg 108%
Zinok 4,34 mg 39%
Fytoživiny
Karotén-ß 0 ug

Luteín-zeaxantín 651 ug

Takže teraz, keď viete, výhody ľanové semienko a ľanový olej, uistite sa, že je začleniť do svojho jedálnička.

load...