Zdravie a wellness

Zápach z úst? Fight It efektívne s Yoga (s Video tutorial)

Zápach z úst? Fight It efektívne s Yoga (s Video tutorial)

Ľudia sú sociálne zvieratá, a ak je dokonalým nástrojom komunikácie vonia faul, kto by sa mi to?

Nie je to mačka, určite!

Keď sa Elvis Costello, svetoznámy anglický hudobník povedal: "Dobré mravy a zápach z úst sa dostanete nikde," nebol vtip o zápach z úst!

Zápach z úst alebo zápach z úst, ako je medicínsky známy, vyskytujúce sa u 1 zo 4 ľudí na celom svete. Je fyzicky odpudivé pre ostatných aj psychicky ovplyvňuje človek postihnutý s ním.

load...

Nezúfajte! Prečítajte si o to dozvedieť sa o rôznych cvičení jogy, ktoré môžu eliminovať problém zlého dychu a poskytujú trvalú sviežosť.

Bad Breath - štatistiky a nežiaduce účinky

Majú zlý dych môže byť ako trápne a psychicky trestanie. Tu sú niektoré štatistické údaje, ktoré ukazujú, ako nás to ovplyvní:

 • Stres - Ľudia s zápach z úst, sú o 60% väčšia pravdepodobnosť, že trpí stresom, ako non-trpiaci.
 • Depresia - 57% chorých cíti v depresii kvôli zlému dychu.
 • Nepríťažlivosť ostatným - Štúdie ukazujú, že zápach z úst je jedným z troch najväčších neatraktívne faktorov u nejakej osoby.
 • Nepriaznivo ovplyvňuje medziľudské vzťahy - prieskumy na pracovisku ukazujú, že zápach z úst, spolu so zlou osobnej hygieny, je druhou najviac obťažujúce a nepríjemné zvláštnosť v kolegovia.
 • Žiadne skratky / trvalá liečba dostupná - 71% chorých boli považované bolestivé operácie odstrániť zápach z úst, ale operácie sú účinné len u menej ako 3% prípadov.

Symptómy - Ste trpí chronickým zápach z úst?

Ak narazíte na niektorý z nasledujúcich príznakov, môže byť obeťou chronickej zlý dych:

load...
 • Nepríjemný zápach z úst - Najlepší spôsob je požiadať inú osobu, aby cítiť dych. Ďalším spôsobom, ako kontrolovať to na vlastnú päsť, je škrabkou na zadnú časť svojím jazykom s plastovou lyžičku a ponechaním zvyšku vyschnúť. V prípade, že vysušený zvyšok zapácha, je veľmi pravdepodobné, že váš dych bude tiež zapáchať.
 • Zápach z úst po celý deň - to je najviac definitívny ukazovateľ chronickej zlý dych. Ak váš dych páchne s ostatnými po celý deň, a to aj potom, čo ste vyčistiť ústa, potom je to náznak toho, že budete musieť hľadať riešenie tohto problému.

Príčiny - Čo spôsobuje chronický zápach z úst?

Zápach v ústach má niekoľko príčin. Koexistujúce ochorenie a zlej ústnej hygieny zvyčajne pridať do základný problém chronickej zlý dych. Niekoľko príčin sú uvedené nižšie:

  1. Poor Dentálna hygiena - Pravdepodobne najčastejšou príčinou zlého dychu je nedbalý dentálnej hygieny rutina. Čistenie zubov, zubnou niťou a kloktanie ústa riadne so silným ústna voda sú súčasťou každodennej praxe je nutné sledovať. S výhodou je každé ráno a večer, rovnako.
  2. Častice potravinárske uviazol v štrbinách úst a medzery medzi zubami sú hniezdiská pre baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Ľudia sa zubné protézy sú obzvlášť ohrozené.
 1. Jasnou indikáciou nedostatočnej zubnej hygieny je nahromadenie plaku na zuboch. Niekoľko ďalších sa - krvácanie z ďasien, ústne infekcie a vrstvu bieleho povlaku na jazyku.
 1. Tabak Spotreba - fajčenie a žuvanie tabaku, aby vaše ďasná náchylnejší k chorobám, ktoré spôsobujú pretrvávajúce zápach.
  1. Iné problémy Zdravie - infekcie alebo ochorenia sínusového, krku, dýchacích ciest, pečene, obličiek a ďalších orgánov ovplyvniť váš dych.
 1. Ďalšie podmienky, ako je hniloba, diabetes, kyslosť, neznášanlivosťou laktózy, a metabolických porúch tiež spôsobiť pretrvávajúce zápach v ústach.
 1. Lieky - Niektoré lieky zníženie produkcie slín. Iní rozobrať k uvoľneniu chemických látok, ktoré prispievajú k páchnuce dych.

Zlé trávenie, je jednou z hlavných príčin zlého dychu. Chronické poruchy trávenia vedie k hnitiu potravy v žalúdku, hrubého čreva alebo čriev. To spôsobí trvalé a tvrdohlavý zápach vychádza z vašich úst.

Jóga sľubuje nielen eliminovať príznaky zápach z úst, ale aj liečiť základné zdravotné problémy, ktoré ju spôsobujú.

Tu je 9 cvičenie jogy, ktoré vám pomôžu bojovať s zápach z úst pomocou očisty a detoxikáciu tela:

9 Detox cvičenie jogy pre zápach z úst

 1. Sun pozdravy (Surya Namaskaras)
 2. Lion Pose (Simhasana)
 3. Ryby Pose (Matsyasana)
 4. Ramenné Stojan Pose (Salamba Sarvangasana)
 5. Sediaci predklone Pose (Paschimottanasana)
 6. Polovica Plough Pose (Ardha Halasana)
 7. Breath Of Fire / Skull Žiariace dychu (Kapalabhati Pranayama)
 8. Chladenie v dychu (Sheetal Pranayama)
 9. Mŕtvola Pose (Shavasana)

1. Sun pozdravy (Surya Namaskaras)

Morning Routine | Jóga Solution S Tara Stiles

Vo videu, Tara Stiles, zakladateľ Strala jogy, nám ukazuje, ako to vykonať základné Sun Salutation rutinné jednoduchým krok za krokom video.

Sledujte tu

The Sun pozdravy alebo Surya Namaskaras sú moc zabalené začína akékoľvek jogy rutina. Kompletný telesné cvičenie, ktoré sa zameriava na detoxikáciu celého organizmu.

Prečítajte si viac o tejto ásan tu: Surya Namaskaras

Späť na obsah

2. Lion Pose (Simhasana)

Leví dychu - Základy jogy

Adreine nám ukazuje, ako vykonať Lion Pose v jej expresívne krok za krokom video.

Sledujte tu

The Lion Pose alebo Simhasana emuluje divoký lev. Stimuluje zažívacieho traktu a pomáha zbaviť sa infekcie dýchacích ciest. Tento integrálny cvičenie je špeciálne účinná proti zápach z úst.

Prečítajte si viac o tejto ásan tu: Simhasana

Späť na obsah

3. Rybie predstavovať (Matsyasana)

Jogy: Rybie Pose (Matsyasana)

Video demonštruje výhody tohto cvičenia a poskytuje krok-za-krokom sprievodcu, aby urobili Matsyasana.

Sledujte tu

Ryby Pose alebo Matsyasana emuluje krásne pripravený tok a štruktúru rýb. Dýchať správne hrá dôležitú úlohu v tejto pozícii. To má vplyv na tráviaci systém, krku, a proces absorpcie živín, a tým pomáha pri detoxikácii. To tiež podporuje správnu techniku ​​dýchania.

Prečítajte si viac o tejto ásan tu: Matsyasana

Späť na obsah

4. Rameno Stojan Pose (Salamba Sarvangasana)

Ako to urobiť cez rameno bezpečne štát | Rameno Stand Yoga Pose výučba | Salamba Sarvangasana

Medzi výhody tohto cvičenia a krok za krokom procesu, aby urobili rameno stojanu Pose bezpečne sú demonštrované v tomto podrobnom videu.

Sledujte tu

Ramenného Stand Pose alebo Salamba Sarvangasana je veľká póza pre zlepšenie trávenia a stimuluje tráviaci systém. To zvyšuje metabolizmus všeobecne tela rovnako.

Prečítajte si viac o tejto ásan tu: Salamba Sarvangasana

Späť na obsah

5. Sediaci predklone Pose (Paschimottanasana)

Paschimattanasana Deep Forward fold s Kino

Toto video by KinoYoga ukazuje výhody a krok za krokom postup vykonajte Paschimottanasana.

Sledujte tu

Sediaci predklone Pose alebo Paschimottanasana je kompletný relaxačné predstavovať dokončiť cvičenie jogy a rutiny. Hlboko relaxačné všetky orgány a vyháňať negatívnu energiu, lieči poruchy trávenia a dýchanie a problémy spojené so stresom.

Prečítajte si viac o tejto ásan tu: Paschimottanasana

Späť na obsah

6. Half Plough Pose (Ardha Halasana)

Ako urobiť Ardha Halasana jogy (Half pluh predstavovať) & jeho výhody

Video hore demonštruje výhody póze. Pozrite sa na náš krok za krokom naučiť dvojaký Plough Pose alebo Ardha Halasana.

Sledujte tu

Half Plough Pose alebo Ardha Halasana rieši tento problém zlého dychu tým, že lieči jeho príčiny - poruchy trávenia a žalúdočné.

To zlepšuje krvný obeh a stimuluje brušné orgány. To zlepšuje trávenie a vylúči plyn. Spolu, tieto účinky pracovať osviežiť dych.

Späť na obsah

7. Breath Of Fire / Skull Žiariace dychu (Kapalabhati Pranayama)

Breath Of Fire: Kundalini jóga Basics

Pozrite sa na video demonštrujúce výhody a krok za krokom sa učiť Breath of Fire alebo Kapalabhati Pránájáma.

Sledujte tu

Dych ohňa alebo lebky svetlá dychu sa bežne nazýva Kapalabhati Pranayama. Je to silný dýchacie cvičenia, ktoré čistia a vylúči toxíny z nosových priechodov, nosových dutín, pľúc, krku a dýchacích ciest.

Je to jeden z najlepších Jóga pre zlý dych, pretože účinne očisťuje náladách a detoxikuje telo a myseľ.

Späť na obsah

8. Chladiaci dychu (Sheetal Pranayama)

Pranayama - Sitali- Chladenie Breath - (! Alebo Taco dychu)

Vo videu, Adriene demonštruje výhody a krok za krokom postup do praxe chladiaceho dychu alebo Sheetal Pranayama.

Sledujte tu

Chladiace Breath alebo Sheetal Pranayama je ďalší silný dýchacie techniku. Je navrhnutý tak, aby ochladiť telo a zmiernenie úzkosti a stresu. To uprace zažívacie orgány, čím podporuje lepšie trávenie.

Sheetal Pranayama je obzvlášť silný pre ľudí, ktorí trpia v ústach, krku a chorôb jazyka, ktoré sú často príčinou zlého dychu.

S týmto cvičením, môžete bojovať kyslosť a znížiť plyn rovnako.

Späť na obsah

9. Corpse Pose (Shavasana)

Corpse Pose - joga S Adriene

Video ukazuje výhody a poskytuje krok za krokom postup praxi Corpse Pose alebo Shavasana.

Sledujte tu

Mŕtvola Pose alebo Shavasana je kompletný relaxačný predstavovať.

Dokonalá povrchová úprava pre všetky jogy rutiny, hlboko relaxuje všetky orgány a vylúči negatívne energie, ktorá spôsobuje trávenie, dýchanie a problémy spojené so stresom.

Prečítajte si viac o tejto ásan tu: Shavasana

Späť na obsah

Okrem bežnou praxou týchto jogy ásan pre zápach z úst, najdôležitejším aspektom je, aby späť svoje jogy rutinu s výbornou zubnú hygienu.

Kefka a niť zuby pravidelne. Použite antiseptický ústnej vody po vyčistení odstrániť všetky zostávajúce baktérie v ústach a hrdle. Urob to po každom hlavnom jedle alebo aspoň dvakrát denne.

Pravidelne robí cvičenie jogy a zachovávaním prísne dentálna hygiena vám dá dlhotrvajúci, svieži dych. Môžete čeliť problémom s úplnou dôverou a nemuseli vyhýbať sociálnych situáciách už nikdy!

Nezabudnite sledovať StyleCraze pre viac tipov a videá o tom, ako jóga môže radikálne zmeniť svoj život. To je kľúčom k lepšej telo, dodáva pokoj a osvecuje tvoju dušu.

Uvažovali ste niekedy o Jóga pre zlý dych úľavu? Boli by sme radi, vedieť, či naše rutiny pracovali pre vás. Ešte poznámka a svoje zážitky zdieľať nižšie.

load...