Zdravie a wellness

Úžasné výhody Vinyasovej jógy

Úžasné výhody Vinyasovej jógy

Keď si myslíte, jogy, budete myslieť na mieru a flexibilita. Ale v skutočnosti, joga zahŕňa oveľa viac než len trochu strečing a niekoľko dychových cvičení. Existuje mnoho foriem jogy, a každý z nich má svoju vlastnú sadu výhod. Vinyasa Yoga je silná forma jogy, ktoré sa hovorí, že vás preniknúť do potu, rovnako ako keby ste boli v saune. Vaše srdce dostane čerpania a vaše svaly dostať búšenie. Veda tiež začal rozpoznať rôzne výhody jogy na mysli, tela a ducha. Venujme najprv dostať k odpovedi na veľkú otázku.

Čo je vinyasa joga?

Vinyasa joga konárov z Hathajoga, a držanie tela prúdiť s dychom v tomto type jogy. Na prax Ashtanga, ktorý je silný a plukovný sám o sebe založený táto forma jogy môže byť docela náročné pre začiatočníkov. Keď je vinyasa joga vykonáva rýchlym tempom, to sa stáva Power Yoga.

Keď cvičíte Vinyasa jogu, kľúčové je zamerať sa na to, ako nádychu a výdychu, ako budete pohybovať od jedného postoja k druhému.

Výhody praktizovanie jogy Vinyasa

Vinyasa jóga sa hovorí, že pracovať na svojej mysle a tela, aby vám maximálny zážitok tela. Je to jedna z foriem jogy, ktoré vám tiež pomôže tón a schudnúť. Poďme zvážiť veľa výhod Vinyasa jogy.

load...

1. Ponuky silový tréning

Táto forma jogy pracuje na silový tréning a pomáha budovať svalovú hmotu v celom tele. Jóga tohto druhu vám pomôže vytvoriť odolnosť v tele, ako si stres a vypracovať svaly, zatiaľ čo vy cvičiť backbends, paže zostatky, inverzia a stojace pózy. Vinyasa jóga je veľmi prospešné ako svalovej hmoty staviteľa, pretože dáva rovnakú pozornosť všetkým svalových skupín sa. To vytvára vyvážený silu v celom texte.

2. Zlepšuje flexibilitu

Sedavý spôsob života vedie k stuhnuté svaly, ktoré sú nielen nepríjemné, ale aj sťažujú pohybovať. Ako si môžete dopriať v toku Vinyasa, kontinuálne pohyb pomôžu pretiahnuť každý sval a posilniť ju súčasne. Tým sa zvyšuje rozsah pohybu, ako aj mobilitu. Tiež, pretože váš dych je v synchronizáciu s pohybom, čerstvé kyslíkových palív a uvoľňuje všetky svaly. Keď sú svaly ohnuté, stres sa uvoľní a zníži z väzov, kĺbov a šliach. Tým sa zabráni zraneniu, slzy, a svalovej ťahá.

3. Zmierňuje stres

Vinyasa jóga sa hovorí, že pracuje na fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duchovnej úrovni, a tým pomáha spojiť myseľ k telu. To pomáha zmierniť úzkosť a stres. Keď sa vedome cvičiť Vinyasa jogu, to vám umožní vyhýbať statické myšlienky beží cez svoju myseľ. Ako ste sa zameriavajú na vdychovanie a vydychovanie, Váš centrálny nervový systém je upokojil. Má veľmi pozitívny vplyv na vašej bytosti.

load...

Keď vaša myseľ je uvoľnená, máte tendenciu strácať väčšiu váhu. Vinyasa jóga je tiež nazývaný meditáciou v pohybe. To lunety myseľ a presúva svoju pozornosť od vonkajšieho k vnútornému, čo je samo o sebe veľký výkon.

4. Káže správne dýchanie

Keď cvičíte vinyasa, ste nútení sústrediť sa na svoj dych po dobu trvania relácie. To znamená, že budete cvičiť s plným vedomím. Spôsob Ujjayi dýchanie, ktorý prijme Vinyasa Flow, nielen umožňuje, aby ste vyplnili svoje pľúca kyslíkom k jeho plný potenciál, ale tiež odstraňuje toxíny. Dýchanie upokojuje myseľ a tiež znižuje riziko vzniku cukrovky 2. Typu, srdcových chorôb a vysokého krvného tlaku. Vaše orgány sú uzdravení, a začnú pracovať na ich plného potenciálu. Metabolizmus je regulovaný. Lepšie spať a schudnúť.

5. Vám dáva kardiovaskulárne Výhody

Vinyasa jóga je rýchla prax v porovnaní s inými formami hathajógy. To dáva vaše telo kardio cvičenia. Mnoho postoje vyžadujú, aby ste na podporu svojej telo proti gravitačnej sile, ktorá používa až veľa energie. To tiež pracuje na mnohých svalových skupín, a budovanie svalov vedie k spaľovaniu kalórií. Súvislosť medzi dychu a pohybu zvyšuje tepovú frekvenciu. K dispozícii je celá rada teplo generované v tele, čo zase vedie k spaľovaniu kalórií. Hovorí sa, že v rýchlo sa rozvíjajúcom jednu hodinu Vinyasa triede, môžete stratiť až 450 kalórií.

6. Detoxikácia

Teplo vytvorené v tele, zatiaľ čo cvičíte čistí hrubé, nečistú krv a robí to tenšie. To pomáha zlepšiť krvný obeh v celom tele. Aj keď dýchate dovnútra a von, je odstránenie toxínov prostredníctvom svojho dychu, teda navodenie celkovej telesnej detox.

S bežnou praxou, všimnete si, že dostanete menej unavený a cítiť sa viac pod napätím a živé po celý deň.

Čo je treba mať na pamäti

Vinyasa jóga je skvelá forma cvičenia. Je to naozaj pomáha telu maximalizovať svoj potenciál. Ale aj napriek jeho mnoho výhod, Vinyasa samo o sebe nestačí, aby vám pomôžu schudnúť, ak je to váš cieľ. Musíte kombinovať Vinyasa cvičenie s kardio aktivity a tiež udržať kontrolu na vašom jedálničku pre vaše telo, aby sa dostali do režimu chudnutia.

Joga pomáha telu v mnohých ohľadoch. Vinyasa jóga je veľký rýchla praxe. Doprajte si jeho výhody.

load...