Zdravie a wellness

14 úžasné výhody (Arbi) Taro zeleniny

14 úžasné výhody (Arbi) Taro zeleniny

Taro koreňová zelenina alebo Arbi ako lepšie ju poznáme, pochádza z Malajzie a Indie, kde rastie divoko v mokrých alebo suchých miestach (1). Tie taro listy sú v tvare srdca, biele korene, ktoré sú orechová chuť. To môže spôsobiť podráždenie kože pri lúpaní.

Taro je tiež známy ako, Arbi 'v hindčine,, Chamadumpa' v Telugu, dasheen, kolokázie jedlá a, kacchalo 'v pandžábský. To má mnoho liečivých vlastností, ktoré sú užitočné, ako sa zbaviť mnohých chorôb.

Taro Root Výhody

Poďme sa pozrieť na top 14 výhod koreňovej zeleniny taro:

1. Znižuje únavu:

Taro koreň je spotrebovaná predovšetkým športovci pre dlhotrvajúci energiu. Je to preto, že obsahuje nízky glykemický index, čo je dobré pre športovcov.

load...

2. Chudnutie:

Taro korene môže ukázať ako veľmi prínosné pre tých, ktorí chcú schudnúť, pretože to má veľmi nízky obsah kalórií. Jedna šálka varenej taro vám môže poskytnúť 187 kalórií (2).

3. Trávenie:

Tento koreň obsahuje dobré množstvo vlákien, ktoré je užitočné pre tráviaci proces. To vám dáva pocit, že sú plné po dlhšiu dobu aj po malom jedle. Takže jesť taro korene môžu byť užitočné stratiť libier a udržať si váhu, pretože má nízke kalórií a vysokým obsahom vlákniny (3).

 4. Vymaže Žalúdok:

Potraviny, ktoré obsahujú vysoké množstvo vlákniny sú tiež známe pre zvýšenie tráviaci proces. To pomáha eliminovať odpad z tela a zabraňujú opätovnému výskytu.

load...

5. Zdravie srdca:

Jedna šálka taro má 0,1 g tuku a cholesterolu, ktorý pomáha predchádzať kôrnateniu tepien. Môžete konzumovať ju niekoľkokrát bez obáv o priberanie na váhe, alebo iné zdravotné problémy spojené s tučných jedál, ako je srdce alebo ochorením obličiek. Taro korene môže dať 19% denného požadovaného vitamín E, ktorý je nutný, aby sa zabránilo riziku infarktu.

6. Hypertenzia:

Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je väčšinou pozorovaný v polovici veku skupiny jednotlivcov, ktoré môžu byť udržiavané v kontrole konzumáciou potravín, ktoré sú s nízkym obsahom tuku a sodíka. Jedna šálka taro poskytuje iba 20 mg sodíka, ktorý pomáha udržiavať problémy s obličkami a zadržiavanie tekutín.

7. Antioxidant:

Taro je jedným z najlepších zdrojov vitamínu C, pretože jeden šálka taro môže dať 11% z vašej dennej potreby vitamínu C. To pôsobí ako antioxidant k odstráneniu toxínov z tela a detoxikuje ju (4).

8. Imunita:

Vitamín C v taro je užitočné v regeneračných funkcie a zvyšuje obranyschopnosť organizmu.

9. Nízkym glykemickým indexom Food:

Taro koreň má nízky glykemický index (5). To pomáha štiepiť glukózy v pečeni pomaly a napomáha pri chudnutí a znižuje hladinu cukru v krvi. To je tiež užitočné pre hypoglykémie, pretože poskytuje dlhotrvajúcu energiu.

10. Proces starnutia:

Jedná sa o veľmi výživné krmivo, ktoré obsahuje veľa vitamíny - A, C, B, minerálne látky, ako je meď, mangán, zinok, horčík, vápnik, železo, selén, draslík, beta-karotén a kryptoxantíny. To všetko sú dobré antioxidanty, ktoré sú vhodné na ochranu pred chorobami a spomaľujú proces starnutia. To tiež obsahuje bielkoviny a je bez lepku, bez cholesterolu a nízkym obsahom sodíka príliš.

11. Rakovina:

Taro je veľmi vysoký obsah vitamínu A, ktorý má viac ako 160% svojej dennej potreby vitamínu A. Listy a korene taro obsahujú polyfenoly, ktoré sú skvelé antioxidanty a chránia aj pred rakovinou (6).

12. Sval Zdravie:

Taro obsahuje vitamín E a horčíka, ktorý môže chrániť pred rakovinou a srdcovými chorobami (7). To tiež pomáha udržiavať krvný tlak a pomáha pri regulácii tekutín. Taro korene obsahujú horčík, ktorý je nevyhnutný pre svalov, kostí a nervov zdravie.

13. Aminokyseliny a omega - 3 oleja:

Taro koreň má viac ako 17 rôznych aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie dobrého zdravia (8). To má tiež Omega 3 a 6 oleje, ktoré sú potrebné pre udržanie kardiovaskulárne zdravie, prevenciu rakoviny a ďalších chorôb.

14. Varenie:

Taro korene a listy obaja majú veľkou chuťou. Môžu byť varené a dodala orechovú príchuť, zatiaľ čo listy chutia ako kapusta. Taro korene sa používajú na prípravu karí, vyprážané na hranolky, koláče, pečené, varené, dusené, premení v kaši atď.

Teraz viete, čo je taro koreň a jeho úžasné výhody, poďme sa pozrieť do jeho nutričné ​​hodnoty.

Taro Root Nutričné ​​hodnoty:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 112 kcal 6%
Uhľohydráty 26,46 g 20%
Proteín 1,50 g 3%
Celkový obsah tuku 0,20 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 4,1 g 11%
Vitamíny
Folates 22 ug 5.5%
Niacín 0,600 mg 4%
Kyselina pantoténová 0,303 mg 6%
Pyridoxín 0,283 mg 23%
Riboflavín 0,025 mg 2%
Tiamín 0,095 mg 8%
Vitamín a 76 iu 2.5%
Vitamín c 4,5 mg 7%
Vitamín e 2,38 mg 20%
Vitamín k 1 ug 1%
Elektrolyty
Sodík 11 mg <1%
Draslík 591 mg 12.5%
Minerály
Vápnik 43 mg 4%
Meď 0,172 mg 19%
Železo 0,55 mg 7%
Horčík 33 mg 8%
Mangán 0,383 mg 1.5%
Selén 0,7 ug 1%
Zinok 0,23 mg 2%
Fytoživiny
Karotén-ß 35 ug
Karotén-α 0 ug
Kryptoxantín-ß 20 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na taro koreňovej výhody. Už ste vyskúšali Taro? Napíšte nám svoje pripomienky nižšie.

load...