Zdravie a wellness

12 efektívnych cvičení Baba Ramdev Yoga pre oči

12 efektívnych cvičení Baba Ramdev Yoga pre oči

Pred tým, poďme zistiť jedinečnosť Baba Ramdev jogy.

Baba Ramdev Jóga

Baba Ramdev je indický guru jogy, ktorý propagoval poňatie jogy v celej Indii a niekoľkých ďalších cudzích krajín prostredníctvom televíznych a jogy táborov. Jeho jogy namáhanie Pránájáma a sadu Jóga, ktoré liečia niektoré ochorenia v tele. Teraz sa poďme zistiť niektoré z nich súvisí s očami.

Baba Ramdev Očné cviky

 1. Očné Rotation- hore a dole
 2. Eye-Rotation- Sideways
 3. Eye-Rotation- smeru hodinových ručičiek a proti smeru hodinových ručičiek
 4. Palming
 5. Trataka
 6. Bhastrika pranayam
 7. Kapalbhati Pranayama
 8. Bahya pranayam
 9. Anuloma - viloma Pranayama
 10. Udgeeth Pranayama
 11. Agnisara Kriya
 12. Shavasana

1. Eye Rotation- Up a Down

Výhody: neustále v pohybe očí pomáha udržiavať očný poruchy na uzde a zlepšuje videnie.

load...

Postup: Ak chcete sa hore a dole otáčania očí, sedí na podlahe a nohy natiahnuté. Chrbát a hlavu vzpriamene. Položte obe ruky na príslušný knees.Close svoju pravú päsť a umiestniť ho na pravé koleno s palcom smerom nahor. Udržujte svoj pohľad stanovená na akýkoľvek predmet pred vami. Teraz, vydýchnuť hlboko a vziať si zrak hore, aby vaša hlava fixné. Nadýchnite sa a vrátiť sa váš pohľad na objekt. Urobiť to isté od spodného pohľadu do horného pohľadu. Rovnaký postup opakujte s ľavou päsťou na ľavé stehno. Zavri oči po dobu 15 sekúnd pred opakovaním cvičenia. Robiť cvičenie 10-krát.

Späť na obsah

2. Eye-Rotation- bokom

Výhody: Bočný pohyb buľvy je dobré pre ľudí s krátkozrakosťou a ďalekozrakosť.

Postup: Ak chcete stranou rotáciu, sadnúť Padmasana udržať hlavu a chrbát vzpriamene. Natiahnuť ruky dopredu so svojimi päsťami zopätými a uzavretých a palcami smerom nahor, replikácie Linga MUDr. Udržujte svoj pohľad pevne na palci. Prineste zopäl ruky v päsť bližšie k vašim očiam, je umiestniť medzi obočím. Presunúť päste na pravej strane, so svojimi buľvy po ceste. Hlava musí zostať rovno, zatiaľ čo robí tak. Prineste päste späť medzi obočím na vlastné oči sledovať späť. Opakujte to isté na ľavej strane. Opakujte celý postup desaťkrát, zatváranie očí počas 10 sekúnd po každom opakovaní.

load...

Späť na obsah

3. Eye-Rotation- v smere hodinových ručičiek a proti smeru hodinových ručičiek

Výhody: V smere hodinových ručičiek a proti smeru hodinových ručičiek rotácie uvoľniť oči a chrániť ich pred akýmkoľvek chorôb a porúch. Toto cvičenie je ideálny pre tých, ktorí trávia dlhé hodiny v prednej časti počítača.

Postup: Ak chcete túto rotáciu, sadnúť Padmasana s vašej hlavy a chrbtice vzpriamene a ruky spočívajúci na kolenách v joge mudra. Zdvihnite pravú päsť s palcom smerom nahor. Udržujte svoje koleno rovno, zatiaľ čo robí tak. Zamerať svoj pohľad na palec, držať hlavu rovno. Presunúť svoj palec v smere hodinových ručičiek sa svojím pohľadom po jeho. Tento postup opakujte päťkrát a to isté proti smeru hodinových ručičiek o ďalších päť časov. Opakovať celý proces tým, že presúva svoj zrak smerom k ľavým palcom.

Späť na obsah

4. Palming

Výhody: palming sa otepľuje oči pre lepšiu cirkuláciu. Jedná sa o rýchly a jednoduchý spôsob, ako si odpočinúť vaše oči. Zlepšuje krvný obeh a udržuje únavu a opuchy v šachu.

Postup: Ak chcete palming, sedieť v pohodlnej pozícii. Trieť dlane proti sebe, energicky, kým môžete cítiť teplo vyžarujúce z nich. Položte dlane nad svojimi zatvorené oči a cítiť teplo šíri.

Späť na obsah

5. Trataka

Výhody: Trataka znamená pozerať sa na objekt nepretržite na dobu určitú. Pritom zlepšuje koncentráciu a víziu. Táto očné cvičenia znižuje vysoký krátkozraké oko právomoci.

Postup: Pohodlne sa posaďte, či už v Padmasana alebo Vajrasana. Umiestnite sviečku na asi dve stopy od miesta, kde sedíte. Zapáľte sviečku a pozerať sa do plameňa bez mihnutia oka. Môžete počítať čísla vo vašej hlave sledovať čas i pre vašu myseľ, že nebude váhať. Pozrite sa, ako dlho, ako môžete. Čím dlhšie budete robiť, tým lepšie.

Späť na obsah

6. Bhastrika pranayam

Výhody: Bhastrika Pranayam zvyšuje prekrvenie hlavy a zlepšuje videnie. To tiež obnovuje svoju fyzickú i duševnú pohodu.

Postup: Sadnite si na Padmasana s vašou chrbtice vzpriamený. Používanie palec pravej ruky, zatvorte pravú nosnú dierku. Nadýchnite sa a výdych dôrazne a rýchlo cez ľavú nosnú dierku. Urobte to asi 20 krát. Môžete cítiť vaše brušné steny reval, zatiaľ čo robí cvičenie. Urob si svoj posledný dych, dlhý a hlboký. Teraz, opakujte rovnaký postup na pravú nosnou dierkou s ľavým palcom uzatvárajúce ľavú nosnú dierku. Dokončenie cvičenia na oboch nosných dierok je po dobu jedného Bhastrika. Relax po dobu asi 30 sekúnd a znovu opakovať celý proces. Urob to po dobu asi 10 minút.

Späť na obsah

7. Kapalbhati Pranayama

Výhody: Očistite si pľúca a zlepšiť krvný obeh pre lepšie videnie s touto lebkou žiariace dychové cvičenia. Jedná sa o veľmi silný cvičení, ktoré vám zaistia plochejšie bruško, lepšie videnie, lesklé vlasy, a oveľa viac. Inhalácia je takmer nulová, zatiaľ čo exhaláty sú silné a v rýchlom slede.

Postup: Posaďte sa do pohodlnej polohy. Mohlo by to byť Padmasana, Sukhasana alebo Vajrasana. Môžete nechať sa opieralo o stenu, ak máte bolesti chrbta, pretože dýchacie cvičenie je mocný a začiatočníci by sa ocitnú vystavená späť ache.Close svoje oči a aby sa vaše ruky v joge mudra.Focusing na dolnú časť brucho, aby sa rýchlo inhalácii nasledovaný silnými a rýchlymi exhalácií, [asi 8 až 10 za inhalovať-výdych cyklus po dobu 1 až 2 sekundy], pre začiatok. Začiatočník môže držať ruku na brucho, ako by mohla byť ťažké sústrediť sa v priebehu počiatočnej repetitions.Increase počtu cyklov pomaly. S bežnou praxou, môžete dosiahnuť až 100 bodoch.

Späť na obsah

8. Bahya pranayam

Výhody: Spolu s tým, skvelý spôsob, ako zlepšiť obeh a čistí pľúca, to tiež pomáha pri zmiernenie porúch spojených s pohlavných orgánov. Uistite sa, že tento pranayamy sa vykonáva na lačný žalúdok.

Postup: pohodlne v Sukhasana alebo Padmasana.Inhale hlboko a vyprázdniť pľúca mocným exhalation.Now, drží váš dych zamknúť bradu do hrude. To je známy ako Jalandhar je Bandha.Pull brucho dovnútra, ako je to len možné, takže to príde bližšie k chrbtici. Toto je známe ako Udhiyana Bandha.Now, držať triesla svaly nahor alebo držať seba v Mooladhara bandha.Hold sa bandhy dohromady po dobu asi 10 až 15 sekúnd pre začiatok. Zhlboka sa nadýchol, uvoľniť Bandhas.Repeat asi 2 minúty, pre začiatok, predlžuje dobu 5 až 7 minút.

Späť na obsah

9. Anuloma - viloma Pranayama

Výhody: Jedná sa o najjednoduchšie z pránájáma a je tiež známy ako alternatívne nosné dýchacie cvičenia.

Postup: Sedieť v Padmasana alebo Sukhasana, natiahnuť ruky, spočívajúce dlaňami na kolenách v joge mudra.Lift pravú ruku v pranayamy mudra.Using palec, zatvorte pravý nostril.Take hlbokú inhalácii s ľavým nostril.Closing ľavú nosnú dierku, aby výdych cez pravé nostril.Now, vdychovať cez pravú nosnou dierkou a umožňujú výdych cez ľavé nostril.This dokončí jedno kolo anuloma - viloma Pranayama.Repeat po dobu 10 až 15 krát začať so zvýšením na 50 až 75 časy, postupne.

Späť na obsah

10. Udgeeth Pranayama

Výhody: To je v podstate meditačné cvičenia, kde sa očakáva, že spievať "OM". To je ideálny pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť. Deti sa môžu praktizovať to, aby posilnili svoje pamäti moc. Táto dychové cvičenia zahŕňa nádychu a výdychu dlhšieho trvania.

Postup: pohodlne v Sukhasana alebo Padmasana.Take hlbokú inhalation.As výdychu spievať Om tak dlho, ako to pôjde. Čím dlhšie môžete zadržte dych, tým lepšie výsledky are.One spev dokončí jedno kolo. Oddýchnite si so zavretými očami, normálne dýchať, po dobu asi 15 sekúnd, než sa prikročí k ďalšiemu repetition.Repeat to po dobu 2 až 3 minúty, pre začiatok, zvýšenie času do 10 minút postupne.

Späť na obsah

11. Agnisara Kriya

Výhody: Agnisara je kombináciou dvoch sanskrtských slov - Agni (oheň) a Sara (čistiace alebo umývacie). Aby sme boli presnejší, toto cvičenie je zameraná na čistenie požiar alebo Manipur čakru nachádza v blízkosti pupku.

Postup: Postavte sa s nohami od seba a zhlboka nosovej inhaláciu.

Pokrčte kolená slightly.Bend hlavu mierne nadol a výdych cez váš mouth.Make či zadnej strane je vzpriamený vždy so svojimi brušných svalov v uvoľnenej polohe. Vytiahnuť pupok a dovnútra tak, že sa blíži k svojmu spine.Hold dychu po dobu 15 počíta, a potom mávať brušných svalov, dopredu a dozadu pre 10-krát s dychom za držanie.

Späť na obsah

12. Shavasana

Výhody: Mali by ste, aby vaše telo k odpočinku po každej tréningovej a Corpse Pose je ideálny Asano.

Postup: Ľahnite si na chrbte position.Keep nohami pri sebe, alebo natiahnuté, podľa vášho pohodlia level.Allow ruky spočívať na jednej strane tela, dlane smerujú na ground.Close svoju eyes.Inhale a výdych hlboko, takže vaše telo dokonale oddýchnuť.

Späť na obsah

Precvičovanie vyššie uvedené Ramdev Baba Jóga pre zrak je zaručené, že vám ponúknuť dobré výsledky. Avšak, mali by ste zahrnúť dobrá strava s dostatočným množstvom odpočinku vo svojom živote tak, aby sa výsledky mohli byť žali v lepším spôsobom!

load...