Zdravie a wellness

28 úžasné prínosy Apple Cider Ocka (Seb Ka Sirka) pre pokožku, vlasy a zdravie

28 úžasné prínosy Apple Cider Ocka (Seb Ka Sirka) pre pokožku, vlasy a zdravie

Zázrak kvapalina, ak sa ma pýtate. Alebo skvelý tonic. Pravdepodobne môžete pripojiť nejaké dobré adjektívum k nemu, a to by vyhovovalo to v pohode.

Hovorím o jablčného octu.

Ale prečo je to taký problém? Ako sa darí, aby sa náš život lepší? Ak máte podobné otázky v mysli, nech sú. Pretože akonáhle ste urobil s poštou, musia tieto otázky zahynie. Rozhodne.

load...

Čo je jablčného octu?

Musíš byť srandu, či by ste mi povedať, ste doteraz nepočuli o jablčného octu. Väčšina z nás nemusí mať používal to. Ale my by sme sa rozhodne o ňom nepočul (a jeho nádherné vlastnosti) v určitom okamihu v našom živote.

Octu bol používaný po stáročia pre rôzne účely varenia a domácnosti. A najpopulárnejší zo všetkých typov ocot jablčný ocot. Je vyrobený z jablčného muštu a má svetlo až stredne jantárovej farby.

Jedným z najčastejších presvedčenia panujúcich vo vedeckých a nevedeckých komunitách dneška je, že jablčný ocot má choroboplodné bojuje vlastnosti Vďaka vysokej koncentrácii prospešných zložiek.

load...

Jablčný ocot sa používa v marinády, čatní, konzervanty potraviny, šalátové dresingy, a mnoho ďalších pokrmov. Chutí kyslý v dôsledku prítomnosti kyseliny octovej a kyseliny jablčnej.

ACV je v prevádzke po veľmi dlhú dobu. Tu sme sa pozrieť na jeho histórii...

Jablčný ocot - Stručná história

Okolo 2500 pnl, staroveký kočovný kmeň menom Árijcov vytvoril kyslé jablko víno, ktoré sú základom pre prípravu jablčného octu.

Cider v podstate znamená, že víno alebo opojný nápoj. ACV bola lekársky používa už tisícky rokov. To bolo používané na liečbu niektorých ochorení, ako je bolesť zubov, otrave hubami a lupín. Ocot bola tiež použitá v čase občianskej vojny a prvou svetovou vojnou na liečbu rany vojakov na bojisku. To je tiež hovoril, že japonský samuraj bojovníci používajú na pitie ACV pre zvýšenie sily a vytrvalosti.

Ocot bol tiež použitý v potravinách ako moriace činidlo. Zvyšky boli nájdené v egyptských urien, ktoré boli vysledovať cestu späť do 3000 pred naším letopočtom.

Jablčný ocot je pripravený rozdrvením jablká a vytláčali kvapaliny - podobným spôsobom ako pri príprave iných kvasených nápojov, ako je Kombucha, kefír, a víno.

To je asi tak krátkej histórii ACV. Ale počkajte, prečo hovoriť o tom všetkom? Vzhľadom k tomu, ako sme už diskutovali, to je pre vás dobré.

Prečo je jablkový ocot dobré pre vás?

ACV má príliš veľa výhod. Jedným z hlavných dôvodov to môže byť dobré pre vás je, že obsahuje dobré koncentrácie niektorých prospešných živín. Jednou z výhod je jeho schopnosť navodiť pocit sýtosti - ak ste mali ťažké jedlo a majú pevný čas zdržiava od tých čokoládových sušienok, môžete si vziať trochu ACV.

ACV môže tiež pomôcť dostať veci do pohybu. To môže pôsobiť ako prírodné preháňadlo. Je známe, že liečiť niečo z chladu do bradavice. To nájde svoje uplatnenie pri liečbe mnohých iných chorôb spojených s nadmernou hmotnosťou a hladiny cukru v krvi.

No, existuje mnoho ďalších výhod jablčného octu. Pozrieme sa na ne, ako sme pokračovať s poštou. Ako teraz, kontrolovať nutričné ​​hodnoty tohto divu kvapaliny.

Výživa Value

Jablkový jablkový ocet - výživový profil

1 porcia - 1 šálka (239 g)

Dv - denná hodnota

Informácie o kalóriách

Množstvo na porciu

Dv

Kalórie 50,2 (210 kJ) 3%
Zo sacharidov 50,2 (210 kJ) 0%
Z tuku 0,0 (0,0 kj) 0%
Z proteínu 0,0 (0,0 kj) 0%
Z alkoholu 0,0 (0,0 kj) 0%

Sacharidy

Celkový obsah sacharidov 2,2 g 1%
Diétne vlákno 0,0 g 0%
Škrob  0%
Cukry 1,0 g 0%

Minerály

Vápnik 16,7 mg 2%
Železo 0,5 mg 3%
Horčík 12,0 mg 3%
Fosfor 19,1 mg 2%
Draslík 5%
Sodík 12,0 mg 0%
Zinok 0,1 mg 1%
Meď 0,0 mg 1%
Mangán 0,6 mg 30%
Selén 0,2 mcg 0%
Fluorid

Teraz sa dostávame k najdôležitejšia časť - to, čo robí jablčného octu, čo to je, je jeho obrovské množstvo výhod.

Výhody jablčný ocot

1. Detoxikuje telo

Detox je to dnes, či viete, čo tým myslím. Jablčný ocot je plný neuveriteľných enzýmami a dobré baktérie. To tiež obsahuje kyselinu octovú, ktorá môže hrať dobrú úlohu pri detoxikácii tela.

ACV môže pomôcť detoxikovať pečeň a zvýšiť obeh (1). To sa budete cítiť zdravý a žiarivý hneď od okamihu, keď sa zobudíte v dopoludňajších hodinách.

Raw ACV obsahuje kyseliny, ktoré sa viažu na toxíny vo vašom tele a pomoc pri splachovaní von. Ocot prečisťuje krv. To tiež zmierňuje zápchu, odpadu a tým pomáha uvoľneniu a iných toxických látok z tela (2).

2. Pomôcky Chudnutie

Nie je potrebné, aby zopakoval škodlivé účinky na váhe. Následky môžu byť život ohrozujúce.

Strata hmotnosti Účinky ACV možno pripísať prítomnosti kyseliny octovej, ktorý môže rušiť schopnosť tela k prehľadu škrob. Keď sa to stane, menšie množstvo potravín sa členia kalórií v krvnom riečisku. To v konečnom dôsledku môže mať jemný vplyv na vašej hmotnosti. Ale je tu jedna vec, ktorú treba mať na pamäti, - príliš veľa kyseliny octovej môže bolieť v krku. Preto je najlepší spôsob, ako je zmiešať jednu polievkovú lyžicu jablčného octu s cca 250 ml vody a vziať si ho pred jedlom. Tiež áno, ACV robí držať nejaký škrob pred vstrebáva. Ale to neznamená, že môžete prehltnúť celý tanier s čokoládové sušienky. Denná disciplíny sú rovnako dôležité ako čokoľvek iného.

Jedna štúdia, kde boli krysy vystavené jablčného octu našiel zvýšenie enzýmu AMPK, ktorý bol prítomný v ich telách. Tento enzým sa zvyšuje spaľovanie tukov a znižuje tvorbu tuku v pečeni (3). Hoci podobné účinky u ľudí sú stále predmetom špekulácií, zistenia vyzerajú veľmi sľubne.

Podľa ďalšej japonskú štúdii sa zistilo, že kyselina octová mohli potlačiť hromadenie telesného tuku (4). Acetátové v ACV môže tiež znížiť chuť do jedla, čo vedie k zdravej chudnutie (5).

3. Trvá na hladinu cukru v krvi

Vysoká hladina cukru v krvi a diabetes sa ukazuje byť vrchol zabijaci v dnešnom svete. Ale s jablčným octom, dá pravdepodobne vyhli útokom na ochorenia.

Účinky ACV na hladiny cukru v krvi sa zdajú byť podobné niektorých liekov. Anti-glykemickým účinky ACV môže byť spojená s jeho schopností, aby sa zabránilo niektoré zo škrobu z dobývania stráviteľné a stanovenie s obohatenými hladinu cukru v krvi (6). Avšak, prosím, poraďte so svojím lekárom v tomto ohľade.

Podľa správy zverejnenej American Diabetes Association, požitie octu pred spaním môžu mať kladný vplyv na koncentrácie glukózy v cukrovky typu 2 u pacientov (7).

4. Znižuje krvný tlak

Jablčný ocot pomáha vyrovnávať hladinu pH v tele, čo pomáha znižovať krvný tlak. ACV tiež odbúrava tukové a hlienu usadeniny v tele - to napomáha lepšiu cirkuláciu a znižuje tlak proti arteriálnej steny.

Antihypertenzívum vlastnosti jablčného octu môže tiež byť pričítaný jeho vysokým obsahom draslíka - draslík zmierňuje negatívne účinky sodného je na krvný tlak (8). Ak chcete získať čo najlepší výsledok pre zníženie krvného tlaku, je najlepšie konzumovať jablčný ocot v nejakej podobe každý deň.

5. Znižuje hladinu cholesterolu a znižuje riziko srdcových chorôb

Podľa štúdie uverejnenej v Pakistane Journal of Biological Sciences, potkany, ktoré boli uvedené ocot došlo k zníženiu LDL (zlý cholesterol) a zvýšenie HDL (dobrý cholesterol).

Jablká tiež obsahujú pektín, vlákno, ktoré bolo zistené, že zníženie hladiny cholesterolu (9). A ako ACV je vyrobená z jabĺk, jeho spotreba by mohla pomôcť znížiť hladinu cholesterolu.

Ako vieme, zníženie hladiny cholesterolu znamená nižšie riziko srdcových chorôb. Podľa štúdie uverejnenej v Harvard School of Public Health, ženy, ktorí jedli šalátových zálievok s octom pozorovaný znížený riziko srdcových ochorení (10).

ACV tiež riadi triglyceridov a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu v tele, čím pomáha predchádzať ochorenia srdca. Ocot tiež obsahuje chlorogenové kyseliny, antioxidant, ktorý bol vedecky dokázané, ochrane jednotlivca na srdcové ochorenia (11). Čím vyššia je dávka pektínu tiež priamo prispieva k zdraviu srdca (12).

6. Pomáha predchádzať rakovine

Pokiaľ ide o choroby, ktoré môžu prípadne vrak ľudské životy, rakovina nie je známy. Tam boli niektoré štúdie, ktoré podporujú účinnosť ACV pri liečbe rakoviny. Napríklad, bolo zistené, že ocot na liečbu alebo prevenciu rakoviny pažeráka (13).

Existujú však aj niektoré ďalšie štúdie, ktoré neustanovuje inak. Z tohto dôvodu sa odporúča poradiť so svojím lekárom.

7. Zlepšuje trávenie

Kyseliny jablčnej v jablčného octu má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré sa môžu liečiť nezrovnalosti čriev.

Jablčný ocot je tiež považovaný za prebiotiká (potrava pre probiotiká sú dobré baktérie). Pomáha prospešné baktérie v čreva prospievať a udržiavať zdravý tráviaci systém.

8. Vyhostí zápach z úst

Zápach z úst môže byť jedným z najviac trápne, čo človek môže niekedy zažiť. Bolí to sebavedomie a cítite horší ako ostatní.

Jablčný ocot je jedným z mála ľudových opravné prostriedky pre zlý dych. To je z dôvodu prítomnosti jablčnej a octovej kyseliny, kyslé vlastnosti, ktoré môžu vytvoriť nepriateľské prostredie pre baktérie, ktoré spôsobujú zápach z úst.

Tiež ACV obsahuje bohatú zmes minerálnych látok, ako je draslík, sodík, horčík, meď, síru a vápnik - z ktorých všetky pomáhajú podporovať zdravie ústnej dutiny. Okrem toho, pretože ACV pomáha zlepšovať trávenie, že vyhostí nepríjemný zápach z úst, rovnako (ako zažívacie problémy môžu tiež viesť k zápach z úst).

Jablká sú tiež známe, že liečiť zápach z úst, pretože ich bohatstvo vlákien a chrumkavosť - dva faktory, ktoré pomáhajú zoškrabať sa zvyšky potravy v zuboch, ktorý by mohol spôsobiť zlý dych (14).

9. Prirodzene bieli vaše zuby

ACV môže pôsobiť ako silný čistiaci prostriedok. To nielen pomáha odstraňovať škvrny na zuboch, ale aj zabíja baktérie, ktoré spôsobujú niektoré choroby ďasien (15). Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešajte pol lyžičky ACV s šálkou vody. Kloktadlo v dopoludňajších hodinách, miesto, ktoré si môžete čistiť zuby ako obvykle.

ACV, ako sme už videli, obsahuje enzýmy, ktoré podporujú rast dobrých baktérií. A pretože je to prirodzene kyslé, sa rozkladá plaketu prilepené na zuby.

10. Pomáha liečbe pálenia záhy a žalúdočných štiav

Domnievam sa, alebo nie, pálenie záhy a žalúdočných štiav sú často spôsobené príliš málo žalúdočnej kyseliny, nie príliš veľa. ACV, je kyslý, má podobnú kyslé prostredie, ako v žalúdku a napomáha rozdelenie potravín. To môže pomôcť liečbe pálenia záhy a žalúdočných štiav.

ACV tiež obsahuje antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu zabrániť určitým črevné problémy, ktoré by mohli spôsobiť žalúdočných štiav.

11. Váhy hodnotách pH vášho tela

Jeden spôsob, ako udržať telo funguje normálne, je tým, že udržiava svoju hodnotu pH v rozmedzí normálnych hodnôt. A ACV pomáha dosiahnuť, aby tým, že telo udržiavať zdravú a alkalickú hodnotu pH.

Tiež, pretože ACV je kyslá, to môže pomôcť, ak pH vaše telo je príliš základné. A pretože to pomôže zabiť všetky zlé baktérie, reguluje nerovnováhu pH.

12. Má antioxidačné vlastnosti

Jablčný ocot je bohatá na určitých biologicky aktívnych zlúčenín, ako je kyselina octová, katechín, kyselina gálová, kyselina kávová, a podobne, ktoré mu dávajú silné antioxidačné vlastnosti (16). Tieto antioxidačné vlastnosti a brániť škodlivým účinkom voľných radikálov, ktoré môžu poškodiť bunky DNA.

13. Zlepšuje Resorpcia

Je to všetko o vstrebávanie živín, je to tak? V prípade, že živiny v potravinách, ktoré príjem nie je správne absorbovaný, aký to má zmysel? Hladiny žalúdočná kyselina Vlastné umožňoval vstrebávanie živín.

Jablčný ocot tiež zvyšuje metabolizmus, čo v konečnom dôsledku vedie k správnej vstrebávanie živín. Bolo tiež zistené, že spotreba octu zvýšiť povrchovú plochu buniek v tenkom čreve, čím sa zlepšuje vstrebávanie živín (17).

14. Pomáha liečiť Candida

Candida je plesňová kvasinka, ktorá žije na povrchu kože. To sa darí v kyslom prostredí, ktoré je často dôsledkom zlej výživy. Jablčný ocot, ako sme videli, obnovuje rovnováhu pH v tele. Vytvára alkalizačné prostredie a podporuje rast prospešných baktérií. Tento zdravý baktérie pomáha liečiť Candida.

Bohaté enzýmy prítomné v jablčného octu regulovať prítomnosť Candida. Podľa brazílskej štúdii protiplesňové vlastnosti jablčného octu môže pôsobiť proti Candida a ponúka terapeutickej dávky (18).

15. Dodáva energiu

Nič nemôže byť viac zaťažuje než pocit, letargický a Snooze celý deň. A v takú eventualitu, jablčný ocot môže prísť na pomoc. Len dve polievkové lyžice tejto zlatistej tekutiny zmiešanej s pohári plnou vody vám môže dať, že výbuch energie ste veľmi zle potrebovať.

16. Zmierňuje spálenie slnkom

Jablčný ocot pomôže obnoviť hladinu pH vašej pokožky, čím ju upokojujúce a liečbe úpal. Stačí pridať šálka jablčného octu do kúpeľa. To bude neutralizovať horieť.

17. Pomáha predchádzať osteoporóze

Jablčný ocot môže tiež pomôcť predchádzať osteoporóze. Používa sa samostatne alebo s medom pre slabé kosti (19).

18. Pomáha liečiť akné

Vedeli ste, že naša koža je prirodzene kyslé? Ale, ako budeme používať agresívne čistiace prostriedky a mydlá, táto prirodzená kyslosť dostane narušený. To zničí kyslé vrstvy kože, ktorá ponúka ochranu proti zárodkov, baktérie, a znečistenia. Dôvodom jablčný ocot robí skvelú prácu pri liečbe akné je, že obnoví kyslú vrstvu. To tiež ničí baktérie a odstraňuje nečistoty a prebytočný olej.

19. Má vlastnosti anti-aging

Podľa legendy, Hippokrates, považovaný za otca medicíny, ktorý sa používa jablčného octu ako liečivého elixíru. Dokonca aj Parížania, na prelome storočí, ktorý sa používa ACV ako liečivé tonikum, aby sa zachovala ich mladosti.

Jablká sú dobrým zdrojom flavonoidov, fytochemikálií ako quercetin a katechín a karotenoidy, ktoré vykazujú vynikajúce vlastnosti proti starnutiu.

20. Zaobchádza bolesť v krku

Antibakteriálne vlastnosti octu môže pomôcť neutralizovať infekcie v hrdle a liečiť bolesť. Jediné, čo musíte urobiť, je pridať jednu alebo dve čajové lyžičky jablčného octu do šálky horúcej vody a premiešajte. Držať usrkávání nápoj postupne raz trikrát denne. Ak chcete kloktanie, môžete pridať dve polievkové lyžice octu, pol šálky vody. Zmes kloktadlo raz alebo dvakrát za hodinu.

Zárodky nemôžu prežiť v kyslom povlak jablčného octu sa tvoria v krku. Preto, dostanete úľavu od bolesti v krku.

21. Lieči za studena

Je ale zrejmé, že za studena je spôsobená mikróby. Keď pridáte lyžicu jablčného octu v pohári vody a konzumovať to, ty alkalizovať svoje telo. Táto alkalická prostredie zabíja mikróby a zmierňuje zima.

22. Lieči Čkanie

Hoci to nie je život ohrozujúce, môže čkanie určite dráždiť. Ako ACV lieči čkanie je veľmi jednoduchá - ich kyslá chuť rozptyľuje myseľ, a to pomôže zastaviť škytavku.

23. Zaobchádza Leg kŕče

Znížená hladina draslíka môže byť jednou z príčin kŕče v nohách. Jablčný ocot, je vysoký obsah draslíka, môže zmierniť kŕče v nohách. Podľa niektorých naturopaths, jablčný ocot, ak sú užívané s vodou a medom, môže pomôcť pri liečbe svalových kŕčov.

Môžeš mliečnu bez diétu bez živočíšnych tukov a zelených šalátov, spolu s dvoma lyžičkami jablčného octu zriedeného vodou. To, pri užívaní dvakrát denne, môže rozpustiť kyslé kryštály v krvi a liečbe kŕče v dolných končatinách (20). A v prípade, je jablčný ocot kontraindikovaný v každom stave máte, vykonajte pred prijatím opatrení v tomto smere poradiť so svojím lekárom.

24. Zlepšuje Vlasy Zdravie a vzhľad

Jablčný ocot má niekoľko výhod pre vlasy. Po prvé, to zlepšuje pórovitosť (schopnosť vlasu absorbovať a udržiavať vlhkosť) vašich vlasov. Utesňuje kutikuly a umožňuje vlasy udržať viac vlhkosti. Ale majte na pamäti, - ACV môže vysušiť vlasy, takže je potrebné používať hydratačný po použití (21).

To tiež zrovná povrch vlasov a bojuje proti zamotaniu. ACV je známe, že stimuluje rast vlasov, a tým pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov.

Jablčný ocot, ak je použitý ako nadväzujúci na jedlá sóda v DIY starostlivosť o vlasy, redukuje krepovateniu a tiež utesňuje kutikuly (22).

Môžete použiť jablčného octu na liečbu suchej konca, rovnako (23). Len mix jednu časť ACV s dvoma dielmi vody a masírujte vlasy, aby sa zabránilo skalp. Jediná vec, aby sa na vedomie, je vôňa ACV mohol prodleva na chvíľu.

Jablčný ocot tiež pomáha liečiť lupín. Jeho kyslosť sťažuje huby (čo prispieva k lupinám), aby sa darí na váš skalp. Jednoducho zmiešajte rovnaké diely ACV a vody a pridáme zmes do rozprašovača. Po umytí šampónom, naneste ju na vlasy a nechajte to na dobu 15 minút. Potom opláchnite vlasy. Použite tento liek dvakrát týždenne, a uvidíte výsledky čoskoro.

Môžete tiež použiť ACV po šampónovaní odstrániť šampón nahromadenie (24). A ak ste zahrnúť jablčného octu vo svojom pravidelnom režime starostlivosti o vlasy, budete v najbližšej dobe mať jemnejšie a hladšie vlasy (25).

25. Odpudzuje blchy na vaše Domáce

Hoci jablčný ocot nezabíja blchy otravovať svoje domácich miláčikov, bude ponúkať nepríjemné prostredie, ktoré odpudzuje blchy. Áno, existuje nespočetné množstvo ďalších produktov blší odpudzujúce skladované v regáloch supermarketov. Ale hej, ktoré obsahujú chemické látky. ACV funguje ako prírodné blšie odpudzujúce.

Ešte dôležitejšie je, že je ľahké, aby sa zabránilo blchy, než sa ich zbaviť. A to je miesto, kde jablčný ocot má navrch.

Existujú rôzne spôsoby, ktoré môžete použiť ACV chrániť svojich miláčikov od bĺch. Môžete pridať lyžičku ACV na liter vody, ktorú používate pre kúpanie vášho domáceho maznáčika. Dávku postupne zvyšovať.

Môžete tiež pridať lyžičku tohto divu octu k jedlu vášho domáceho maznáčika (1 čajovú lyžičku ACV za každých 9 kilogramov telesnej hmotnosti vášho domáceho maznáčika). Pridanie octu do vody vášho domáceho maznáčika neradno - váš maznáčik nemusí mať rád vodu a spotrebujú menej nej (26).

Okrem prevencie napadnutia blchami, surový jablčný ocot môže tiež pomôcť váš maznáčik má lesklú srsť.

26. Pôsobí ako prírodný deodorant

Existuje toľko varovanie proti dezodoranty, koľko je dezodoranty na trhu. Niektorí hovoria, že obsahujú rakovinotvorné chemikálie. Iní hovoria, deodoranty vás svrbí a spôsobujú vyrážky. Best - zahodiť všetky z nich, a držať sa nášho milovaného jablčného octu.

Tiež, väčšina komerčných dezodoranty sú antiperspiranty. A teraz, čo to znamená? Blokujú schopnosť tela potiť. Potenie je prirodzený spôsob, ako vaše telo detoxikovať a blokuje túto schopnosť znamená, že blokuje stále dôležitý proces detoxikácie. Z tohto dôvodu opäť ACV vyhrá, pretože neutralizuje a pohlcuje páchnuce vôňu. Jediné, čo musíte urobiť, je trieť malé množstvo ACV v podpazuší. To bude absorbovať a minimalizovať telesný pach. Nebojte sa o kyslý pach aj keď - to rozptyľuje, pretože vysušuje.

27. Vylieči sumachu jedovatá

V prípade, že neviete (rozhodne ja nie!), Čo sumachu jedovatá je, že je severoamerický popínavá rastlina, ktorá vylučuje olej, čo môže spôsobiť dermatitídu. No, to je to, čo hovorí, že Google. V každom prípade, že dohoda je tu dermatitída môže byť docela dráždi. Ktoré nemusia byť v prípade, ak máte ACV vo vašej kuchyni. ACV má schopnosť toxínu ťahanie, ktorý môže vysať jed z vašich kožných pórov. Jednoducho použiť lyžičku organického ACV do infikovaných oblastí. Znova podľa potreby.

Môžete tiež namočiť hnedý papierový sáčok na jablčným octom a umiestniť ho na infikovaných oblastí vytiahnuť toxíny.

28. Lieči bradavice

Viem, že bradavice, mimochodom. Malé nárasty na koži spôsobené vírusom. Ale človek nemusí starať o nich ako náš výborný cider pozná cestu okolo tohto stavu pokožky. Stačí použiť ACV na bradavice a pokrývajú oblasť s náplasťou. Nechaj to cez noc a odstrániť v dopoludňajších hodinách. Každý deň opakovať, a uvidíte výsledky v týždni alebo o niečo dlhšia.

Podľa štúdie Arizona, niektoré správy naznačujú, že topická aplikácia vysoko koncentrovanej kyseliny octovej prispieva k zmierneniu bradavice (27).

To je o výhodách jablčného octu. Dávkovanie ACV sa môže líšiť od dávky prospech. Ale to má štandardnú dávku? Pozrime sa.

Poznámka: Niektoré štúdie podporujú výhody ACV počas tehotenstva. Avšak, tieto výhody môžu byť pripisovaná iba pasterizovaného forme jablčného octu. Neistoty s nepasterizovaného forme. Ak chcete byť na bezpečnej strane, to je najlepšie, aby sa zabránilo ACV úplne počas tehotenstva.

Dávkovanie

Úprimne povedané, nie je tam žiadna špecifická dávka pre ACV, že bolo preukázané, že sú účinné (28). Avšak, ľudia zvyčajne používajú dávky ACV v rozmedzí od lyžičkou na lyžici zapiť pohárom vody, akonáhle sa trikrát denne.

Kyslá povaha ACV mohlo narušiť vašu zubnú sklovinu. Mohlo by to v rozpore s niektorými znižujúce zrážanlivosť krvi lieky. Z tohto dôvodu, poraďte sa so svojím lekárom, ak sa vyskytnú nejaké problémy. Ak máte konzumovať ACV pomocou slamy, mohlo by to pomôcť chrániť zubnú sklovinu.

Ak si neželáte, aby nasávacie ACV, ako to je, to je v poriadku. Budete konzumovať ho v niekoľkých ďalších špeciálnych cestách tiež.

Ako pridať jablčný ocot do svojho jedálnička

1. Ako tonikum

Čo potrebuješ
 • Vaše obľúbené ovocné šťavy (s výhodou s vysokým obsahom vitamínu C), 250 ml
 • Jablčný ocot, 2 lyžice
Inštrukcie
 1. Pridajte dve zložky do pohára.
 2. Dobre premiešajte a podávajte.

2. Ako zálievka

Čo potrebuješ
 • Med, ½ šálky
 • Jablčný ocot, ¼ šálky
 • Extra panenský olivový olej, ¼ šálky
 • Horčica v prášku, 1 čajová lyžička
 • Vysuší bazalka, ½ lyžičky
 • Jeden malý mleté ​​šalotka
 • Šťava z 1 citróna
 • Soľ a korenie
Inštrukcie
 1. Šľahač dohromady med, šalotka, jablčného octu, horčice, sušenej bazalky, a citrónovou šťavou.
 2. Pre emulgáciu, zalejeme v olivovom oleji pomaly pri šľahaní.
 3. Ochutíme soľou a korením.
 4. Naliať do nádoby s vekom. Chladom.

3. Ako marináde

Čo potrebuješ
 • Cesnakový prášok, ½ lyžičky
 • Morská soľ, 1 lyžička
 • Worcestershire omáčka, 1 lyžica
 • Paprika prášok, 2 lyžičky
 • Čistý jablčný ocot, 2 šálky
 • Olej, 120 ml
 • Svetlé sójovej omáčky, 2 lyžice
 • Horúca omáčka, 2 lyžičky
Inštrukcie
 1. V sklenenej nádobe zmiešajte všetky ingrediencie a dobre pretrepte.
 2. Umiestnite nádobu na pult a nechať to byť hodinu pred použitím prvýkrát.
 3. Môžete použiť tento marinovať mäso alebo hydina počas 3 hodín.
 4. Si môžete šálku marináda na podlievanie.

4. Kokteilom

Čo potrebuješ
 • Citrónová šťava, 2 šálky
 • Voda, 3 šálky
 • Vodka, 120 ml
 • Med, 6 lyžíc
 • Jablčný ocot, 6 lyžíc
 • Čerstvý tymian, 6 vetvičkami
Inštrukcie
 1. Potom sa stredne kastróla a pridajte med, jablčný ocot a ½ šálky vody, aby sa to. Ohrievať ju cez stredné až vysokej teplote.
 2. Mieša sa neustále a privedieme k varu. Vypnite zdroj tepla.
 3. Pridajte bylinky a necháme lúhovať asi 3 minúty.
 4. Kmeň zmesi.
 5. Keď je pripravený slúžiť, prenos tejto zmesi na väčší džbán alebo džbán.
 6. Pridajte zvyšnú vodu, citrónovú šťavu a vodku. Zmiešať ingrediencie.
 7. Podávame s ľadom. Môžete obloha s čerstvými vetvičky tymianu.

Väčšina obchodov predávajú jablčného octu. Existujú rôzne značky taky. Ale nie všetko by bolo najlepšie. Takže, čo si môžete vybrať?

Kde kúpiť jablkový ocot

Bragg organických surový jablčný ocot je najznámejšou značkou. Hlavne preto, že obsahuje, matku 'octu, na živiny bohaté na enzým, ktorý činí ACV svoje nádherné výhody.

Si môžete kúpiť tu.

Tak populárne, ako to je, tam sú aj niektoré otázky o ACV, že väčšina ľudí. V ďalšej časti, my odpovedáme niektoré z najčastejších z nich.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Prečo ACV zvyčajne nie je pasterizované?

Pasterizácia, ako už vieme, je vykurovací proces, ktorý pomáha odstrániť problém baktérie zo spotrebných kvapalín, ako sú džúsy, mlieko, atď, ale proces tiež odstraňuje niektoré citlivé živiny a enzýmy, ktoré sú zodpovedné za väčšinu výhod ACV. Z tohto dôvodu, ACV nie je pasterizované, ako Pritom je tak dobrý, ako to náročné ACV vôbec.

Vzhľadom k tomu, ACV je nepasterizované, to je chránená pred E. Coli baktérií?

Áno. Veľmi. Kyslosť v ACV je účinná pri usmrcovania baktérií.

Aká je trvanlivosť ACV?

Oficiálne doba je tri až päť rokov zverejniť dátum stáčanie. A podľa niektorých štúdií, ACV je použiteľná a účinná na dobu neurčitú, ak je uchovávaný mimo dosahu priameho slnečného svetla.

Nie je veľa negatívnych vecí o ACV, ktoré boli zaznamenané (s výnimkou tých, ktoré súvisia s jeho kyslej povahy). Hoci jeho spotreba v priebehu môže spôsobiť ťažkosti, konzumovať ju v rámci povolených limitov môže mať magické výhody.

Povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách jablčného octu sa vám pomohla. Tešíme sa na vaše komentáre nižšie.

load...