Zdravie a wellness

8 Výživové výhody Jalapena Pepper

8 Výživové výhody Jalapena Pepper

Vedeli ste, že jesť papričkami jalapenos vám pomôže udržať na uzde rakovinu? A koľko ste si vedomí skutočnosti, že tieto potraviny ponúknuť ďalšie úžasné prínosy pre zdravie? Ako neuveriteľne to môže znieť, papričkami jalapenos sú bohaté na množstvo živín, ktoré ich robia veľmi dôležité pre liečenie a prevenciu celý rad chorôb.

Chceli by ste vedieť, mnoho výhod papričkami jalapenos? Pokračovať v čítaní!

1. Živín Rich:

Jalapeno korenia sú preplnené základných živín, ako je vitamín C, ktorý je účinný vo vode rozpustný antioxidant. Pomáha stimulovať a vytvárať kolagén, hlavné štruktúrne proteín vášho tela. Kolagén je nevyhnutný pre udržanie integrity ciev, tkanív, kože a kostí. Strava bohatá na vitamín C zvyšuje imunitu a očistenie tela voľné radikály rakovinotvorných. To tiež pomáha predchádzať nedostatku chorôb ako skorbut.

Papričkami jalapenos sú tiež dobrým zdrojom antioxidantov, ako je vitamín A a flavonoidy, ako je luteín, beta-karotén, alfa-karotén Zea xantín a kryptoxantíny. Tieto látky pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi spôsobujúce rakovinu a pomáhajú znižovať pigmentáciu a odstránenie akné (1).

load...

2. Analgetická:

Jalapeno Peppers obsahujú túto účinnú zlúčeninu zvanú kapsaicín. Kapsaicín má mnoho zdravotných výhod a papričkami jalapenos získať ich analgetické vlastnosti, pretože ich prítomnosti (2).

3. Protizápalový:

Papričkami jalapenos tiež pomôcť zmierniť zápalové stavy, ako je bronchitída a reumatické bolesti. Sú zvlášť účinné protizápalové látky a opäť dlhuje veľa ich protizápalové vlastnosti kapsaicínu (3).

4. Antikarcinogénne:

Rakovina je jednou z najnebezpečnejších chorôb dnes, a mnoho ľudí podľahne to každý rok. A papričkami jalapenos vám nemôže zabrániť stať sa jedným z nich. Tieto papriky obsahujú mnoho fytochemické zlúčeniny, ktoré je známe, že majú pre boj s chorobami, choroba-prevencia, a dokonca aj anti-karcinogénne vlastnosti. Kapsaicín, ďalším dôležitým zlúčenina prítomná v jalapeno papriky, tiež pomáha v boji proti rakovine a eliminuje rakovinové bunky (4).

load...

5. Antibakteriálne:

Kapsaicín je hviezda prehliadky znova. Bolo preukázané, antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabezpečujú, aby účinné činidlo pre zníženie a elimináciu bakteriálnych infekcií, ako sú stafylokoky a hnačka (5).

6. Antifungálne / Antimikrobiálne:

Kapsaicín má tiež antimikrobiálne vlastnosti a štúdie vykonané zistené, že kapsaicín pomohlo ovplyvniť 1 - 200 zmenu v úrovni mikróbov z kvasinkovej infekcie (6).

7. Podporovať zdravé lipidový profil:

Jalapeno papriky pôsobiť ako riedenie činidlá a pomáhajú rozpustiť komplexných proteínov, ako je fibrín. Fibrín je nerozpustný proteín, ktorého nahromadenie môže viesť k krvných zrazenín v cievach. Tieto krvné zrazeniny môžu viesť k krvného tlaku hroty a mnoho arteriálnej podmienok, ako je upchatie tepny alebo dokonca pôsobiť mŕtvicu alebo infarkt priestupky (MIS).Organic papriky pomáhajú rozpustiť tento fibrín.

8. Znižuje hladinu LDL cholesterolu:

Cholesterol je problém, väčšina z nás čelí. Aj napriek použitiu liekov, niekedy nevidíme požadovaných výsledkov. To je miesto, kde papričkami jalapenos prichádzajú do obrazu. Rovnako ako mnoho iných druhov paprík, papričkami jalapenos tiež hrať úlohu pri vyprázdňovaní svoje telo zlého LDL cholesterolu (7).

Papričkami jalapenos môže byť nutričné ​​powerhouse a majú mnoho výhod. Ale existuje niekoľko vecí, treba mať na pamäti, než je náročné. Konzumácia príliš veľa jalapeno papriky by mohlo viesť k refluxu kyseliny vzhľadom na prítomnosť kapsaicínu. To môže dokonca viesť k pálenie záhy či nevoľnosť (8).

Varovanie:

Akonáhle budete mať príliš veľa jalapenos a vaše ústa horieť, to najlepšie, čo urobiť, je konzumovať niečo absorpčné, ako chleba alebo tofu. Aj keď by ste byť v pokušení piť vodu, si uvedomiť, že to bude len urýchliť cestu na kapsaicínu do vášho žalúdka. Buďte opatrní s množstvom jalapenos, ktoré konzumujete.

Teraz, keď viete o jalapeno korenie nutričných výhod, prečo čakať! Zahrnúť tieto úžasné potraviny vo vašej strave a cítiť ten rozdiel. Povedzte nám niečo o žiadnych špeciálnych alebo unikátnych jalapeno korenie recepty tu. Zanechať komentár nižšie.

load...