Zdravie a wellness

Bhakti jóga - čo je to a aké sú jej výhody?

Bhakti jóga - čo je to a aké sú jej výhody?

Lásku a oddanosť urobiť svet lepším miestom. Nezdá sa vám, že áno? Bohatstvo, sláva, sa špirálovitým profesijnú kariéru, aby vás deje, ale ako ďaleko? V určitom okamihu, chcete naplniť zmysel všetkého, čo robíte a skúsenosti čistá blaženosť. Ak ste jeden taký jedinec, ste na správnom mieste. Tu hovoríme o Bhakti jogy a ako to má potenciál zmeniť svet. Prečítajte si o to zistiť.

Bhakti jóga a jeho história

Bhakti Yoga prvýkrát hovorí o v Bhagavadgítě za oddanosť, obetavosť, a vzdať sa pojmu boha alebo silného aspekt, ktorý lekár hojne verí a chceli dosiahnuť spasenie skrze. Táto myšlienka odfotil hinduistickej tradícii a sa vyvinul do rôznych siekt, ako Vaishnavism, Shaivism a Shaktism. Každá sekta má božstvo že odborník verí a venuje dosiahnuť vyšších sfér vedomia. Bhakti jóga je prax, ktorá sa budete si uvedomiť, že nie ste nijako nelíši od univerzálnej energie.

Kniha s názvom Bhágavata Puran bližšie vysvetlený pojem prostredníctvom zaujímavých pozemkov a príbehy. Bhakti jogy vzrástol na vykladaná rôznymi spôsobmi, pričom sa jadro neporušený. Tam je forma jogy zvanej Panchayatana Puja, ktorý uctieva viac božstvá, ale domnieva sa, že všetci sú rôzne prejavy jedného veľkého výkonu.

load...

Jedinečnosť spočíva Bhakti jogu v rámci jeho konfrontácii s tuhým kastovného systému a rozobrať to osloviť každého. Nižšia kasty ženy, ktoré sú zvyčajne umiestnené v najnižších sociálnych vrstiev, boli súčasťou bhakti tradície príliš, čo je revolučný cestu.

Keď Bhakti jóga cestoval na západ, hinduistickej náboženstvo maska, že mal na sebe bola vyradená, a ľudia to prijali bez ohľadu na ich vyznanie a presvedčenie. To sa stalo praxou, keď jeden objíma, čo ich srdce túži po alebo nápad alebo pocitom, že sú pripojené k. Tak, Bhakti jóga sa stala celosvetovým fenoménom, zlepšovať životy ľudí.

Jóga Praktici Bhakti

K dispozícii sú 4 druhy Bhakti jogy praktikov, že Bhagavadgíta zmieňuje. Oni sú:

load...
 1. Tí, ktorí trpia úzkosťou a stresu a hľadajú úľavu.
 2. 2. Typu sú tie, ktorí sú zvedaví boha alebo vyššej duchovnej energie a chceli by ste vedieť, aké to je.
 3. Tretiu kategóriu tvoria tí, ktorí očakávajú odmeny za tieto praktiky v tomto živote alebo v posmrtnom živote.
 4. Štvrtý sú tie, ktorí chcú len zažiť zjednotenie seba s Bohom a očakávať nič iného z praxe.

Rôzne odtiene Bhakti

Úroveň a emócie vyjadriť svoje pocity alebo lásku ku konceptu či božstvom Vary a Nižšie sú uvedené niektoré rôzne typy:

1. Shanta - Tu je oddaný nie je príliš hlasný o jeho oddanosti. On je v pokoji a blaženej a zostane v myslení boha bez vyjadril to veľa.

2. Dasy - Oddaný dáva úplne k božstvu a slúži mu s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou. Podobne ako Hanuman slúži Lord Rama.

3. Vātsalya - V tejto podobe, oddaný bezpodmienečne miluje božstvo podobné láske rodič by mal k svojmu dieťaťu.

4. Sakhya - Veriaci považuje božstvo ako jeho priateľ a akcie všetky radosti a strasti s ním bez akýchkoľvek zábran či strachu. Vzťah je transparentný a pravdivé.

5. Mádhurja - Tu je oddaný je úplne ponorený v láske k Bohu a považuje ho za jeho / jej milovaný. Oddaný sa stáva jedno s Bohom, ktorý je konečným prejavom Bhakti.

Ako cvičiť Bhakti jogu

Neexistuje žiadna jedna cesta. Od tej doby svojho vzniku, boli niektoré formáty boli položené von a dostať človeka do režimu Bhakti. Môžete začať so základným modloslužby a ísť až na realizáciu jednoty s Bohom.

K dispozícii je 11 základných faktorov, ktoré Sri Ramanuja ustanovenými v tomto aspekte. Oni sú:

 1. Abhyasa, čo je kontinuálna myslenie Boha.
 2. Viveka, ktorý je rekvalifikačné pred diskrimináciou voči komukoľvek.
 3. Vimoka je túžba po Bohu a oslobodiť sa od všetkého ostatného.
 4. Satyam je pravdivosť so svojimi pocitmi a Bhakti.
 5. Arjavam je priamočiarosť so svojimi spôsobmi a správania.
 6. Kriya pomáha a činiť dobro k iným z celého srdca.
 7. Kalyan praje zdravie a šťastie pre každého.
 8. Daya ukazuje súcit smerom ku misfortunate a pomáhať im.
 9. Ahimsa je non-násilia a non-zranenia k živej bytosti zbytočne alebo vedome.
 10. Dana je charita, dávať ľuďom v núdzi.
 11. Anavasada sa byť pozitívne a veselý a šíri tieto vibrácie.

Bhakti by sa mal vzdať Bohu modliť a uctievať ho, ospevovanie a spievanie modlitby skrze disciplínu a tréning k Bohu. Jednobodová oddanosť a úplné vzdanie pomoc pri ponorení sám v Boha. Mať Božie podobu v mysli sa stáva jednoduchšie pre Bhakta, aby sa modlili a lásky, namiesto abstraktný pojem.

Vo svojom každodennom živote, plánovať vzor prednášaní mantier, čítanie Písma, a pozeral sa zamyslene na Božom podobe na fotografiu alebo idol. Zvýšiť svoju lásku k nemu, až sa stanete vedomý svojho tela a uvedomiť si, ste jedným s ním. Recitovať jeho meno, spievajú jeho sláve, a uistite sa, že každý čin vaše rezonuje bhakti.

U vás doma, udržať uctievanie miesto čisté a zdobí ju. Páliť kadidlo a zapáliť sviecu v Božej prítomnosti. Kúpať sa, nosiť čisté oblečenie, a sedieť, aby sa modlili k nemu podľa toho, čo spôsob zvolíte.

Výhody Bhakti jogy

 • Bhakti jóga zmäkčuje vašu osobnosť a prináša vám od negatívnych emócií ako je hnev, ego, a arogancia.
 • To vám dáva pokoj a znalosti.
 • Máte pocit, radostný a blažený cez Bhakti jogy.
 • Berie starosť, úzkosť a strach a udrží vás v pokoji.
 • Bhakti jóga znižuje vaše trápenia a bolesti.
 • To vám dá skúsenosť božstvo.
 • Bhakti jóga vám pomôže ovládať svoje zmysly a zvládnuť ťažké situácie s ľahkosťou.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné pochybnosti o Bhakti jogy.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je Bhakti jóga náboženské?

Nie nevyhnutne. Dá sa prispôsobiť, aby to bolo čisto duchovnej praxe, ktorá môže nasledovať osoby akéhokoľvek vyznania alebo náboženstva.

Má predstava Boha musí byť nutne v božstvo podobe?

Nie, len to, že je jednoduchšie, ak je v božstvo forme. Oddaný bude mať stabilný odkaz sústrediť sa na a meditáciu.

Všetky problémy sveta môžu byť riešené s láskou a oddanosťou. Bhakti jóga je cesta, ktorá má ľudí cez neho. Je to emócie čistoty, bezpodmienečnej lásky, a zbožnosťou. Ak každý z nás je naplnený takými pocitmi, nie je tam žiadny priestor pre nenávisť. Odporúčame vyskúšať Bhakti jogu a stávajú sa súčasťou urobiť svet lepším miestom.

load...