Zdravie a wellness

24 najlepších prínosov šalátu (Kasmisaag) pre pokožku, vlasy a zdravie

24 najlepších prínosov šalátu (Kasmisaag) pre pokožku, vlasy a zdravie

Šalátové listy sú veľmi výživné. Ich prínos možno nazvať nič menšieho, že masívne. Majú vysoký obsah minerálnych látok a vitamínov a ďalších nevyhnutných živín. Prichádzajú plná výhod pre kožu, vlasy a zdravie. Pomáhajú riešiť rad zdravotných problémov a udržiavať celkovú pohodu. Tu je článok stručne popisuje rôzne šalátu výhody.

Indigenously bolo zistené v Stredomorí a na Blízkom východe. V Indii, to je všeobecne známy ako, šalát Patti 'v hindčine. Ako už názov napovedá, je najrozšírenejší v šalátoch po celom svete a hľadá svoje miesto medzi zoznamom výživnej stravy. Okrem šalátov, to je tiež používa v polievok, sendvičov a zábaly. Používa sa aj na účely odšťavovanie.

Čo je šalát?

Šalát patrí k vedeckému rodu Lactuca a Lactuca sativa sú jedným z najznámejších druhov šalátu. To je tiež nazývaný ako, Kasmisaag 'v hindčine,, Uvarcheera' v Malayalam,, Šalát Keerai 'v tamilčine, a, Saladchi Paan' v Marathi. Šalát je sezónna zelenina, ktorá je väčšinou pestuje na jar, keď je pôda dostatočne suchý, aby sa pracovalo. Je relatívne ľahšie rásť a rovnako ako ostatné zeleňou, to zelenina je bohatá na minerály, vitamíny a vlákninu. Niekoľko druhov šalátu sú k dispozícii, ako sú zelené alebo červené listy, Romaine, ľadovce alebo špargľa šalátu.

load...

Šalát Výhody pre pokožku

S rastúcou úrovňou znečistenia, expozícia voči škodlivé chemikálie, stres a nesprávne strave, kožné problémy sa stali bežným javom v týchto dňoch. V skutočnosti, s bezchybnú pleť vyzerá ako sen, a všetky tieto kozmetické výrobky sľubujúci rad výhod majú veľmi malý vplyv vôbec. Je dôležité si uvedomiť, že správne dodávky a vstrebávanie živín sú nevyhnutné pre zdravé telo, ktorá zahŕňa kožu rovnako. Zelenina, ako je hlávkový šalát sú zásobárňou životne dôležitých živín, vitamínov a vlákniny, ktoré prispievajú k zdravému pokožky, udržuje kožné problémy na uzde.

Niektoré z kože výhodách šalátu sú nasledovné: -

1. Revitalizuje pleť

Šalát je bohatým zdrojom vitamínu A so šiestimi listov, ktoré poskytujú viac ako 100% svojej DV (denná hodnota) vitamínu A. Vitamín A zvyšuje obrat buniek, tak revitalizácii kožu (1). Je odporúčané, aby si zahrnúť šalátových listov vo svojej každodennej strave, rovnako ako je to možné.

load...

2. Spotrebné Výživa

To tiež obsahuje draslík, ktorý poskytuje bohatý prísun živín a kyslíka zlepšuje krvný obeh, čo má za následok zdravé a žiariace kože (2).

3. Chráni pokožku pred znečistením a UV žiareniu

Kombinácia vitamínu E a vitamín C v tejto zeleniny pomáha udržať zdravú pokožku, ako ste veku (3). Vitamín E tiež poskytuje ochranu pred škodlivými ultrafialovými slnečnými lúčmi a znižuje riziko vzniku šedého zákalu a makulárnej degenerácie.

4. Glowing Skin

Šalátové listy majú vysoký obsah vlákniny. Vláknina je naozaj dobré pre čistenie systému. Je špeciálne pomáha pri prečistenie hrubého čreva. Čistý systém vždy premieta do žiariace kože (4).

5. Odstraňuje toxíny

Spotreba šalátu stimuluje chuť do jedla a odstraňuje z tela toxíny (5). Okrem toho môže tiež liečiť nedostatok hemoglobínu a minerálnych solí vzniknutých v jasné a žiarivé pokožky.

6. Boje rôznych problémov kože

Na obklady z tejto zeleniny je účinný proti niekoľkým kožné problémy. Varí sa dve šaláty v liste hlávkového šalátu v 1 litri vody po dobu asi 20 minút. Výsledná kvapalina sa môže použiť ako obklad na tvár a ďalšie časti tela. Tento obklad môže pomôcť pri liečbe akné a lupienky pri čistení pleti. Aby boli účinné, mali by byť obklady pri teplote miestnosti a udržiava sa počas 10 minút.

7. Tónovacie

Komprimuje tiež pomôcť pri tonizujúci pokožku tváre a môže byť použitý ako masky, najmä pre suchú pleť.

Šalát Výhody na vlasy

Rovnako ako zvyšok tela, vaše vlasy tiež potrebuje dostatočný prísun živín, vitamínov a minerálnych látok pre ich rast a zdravie. Byť vysoko výživný, šalát ponúka množstvo výhod pre vaše vlasy.

8. Stimuluje rast vlasov

Pitie šalát šťavy pravidelne stimuluje rast vlasov tým, zariaďovaní jedlo nervov a koreňov vlasov (6).

9. Poskytuje Vital Mikro minerály

Obsahuje 8% kremíka, 9% fosforu a v ňom dostatok síry. Tieto tri minerály sú životne dôležité pre udržanie pokožky, vlasov a nechtov.

Pád 10. Zabraňuje Hair

Vitamín K sa vyskytuje v dobrej množstve v šaláte. To je dôležité pre prevenciu padanie vlasov. Vitamín K hrá dôležitú úlohu pri zachovaní zdravie vašich vlasov (7).

11. Zabraňuje šediveniu

Šalátové listy sú balené v draslíkom. Teraz to pomôže pri prevencii šediveniu vlasov. Bolo zistené, že ľudia, ktorí konzumujú veľké množstvo šalátu sú menšie riziko šedivejúce (8).

12. Poskytuje Výživa

Primárnou príčinou straty vlasov je spotreba potravín v anorganickej forme, ako sú obilniny a devitalizovanej potravín, ako sa vlasy nedostane správnu výživu. Spotreba šalátu bojuje proti tomuto problému, pretože poskytuje správnu výživu v podobe základných vitamínov a živín.

Zdravie Výhody šalátu:

Šalátové listy podporiť celkový zdravotný stav. Tento neuveriteľný listová zelenina má viac zdravotných výhod, ktoré si môžete predstaviť. Tu sú niektoré z šalátových prínosy pre zdravie:

13. AIDS v lepší spánok

Infúzia z hlávkový šalát má proti spastická účinky a pôsobí ako diuretikum a sedatíva. Pitie tohto infúzie vyvoláva dobrú noc spať poskytujúce z toho vyplývajúce výhody na kožu (9).

14. Chudnutie

Počet kalórií v šaláte je nízka, menej cukru strava a navyše majú dobré vlákno. Dohromady tieto dve veci je ideálny pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Tieto phytonutrients majú vynikajúce vlastnosti pre prevenciu choroby tiež (10).

15. Zabraňuje rakovine pľúc a úst Cancer

Šalátové listy sú vysoko na vitamín A. Vitamín A pomáha v prevencii rakoviny. Pomáha veľa pri znižovaní rizika o rakovine úst a rakoviny pľúc príliš (11).

16. Zvyšuje metabolizmus

Železo, vápnik, horčík a prítomný draselného v šalátových listov zvyšujú metabolizmus v tele. Draslík skutočne pomáha pri kontrole srdcovú frekvenciu a krvný tlak. Okrem vyššie spomínaných výhod šalát listy sú dobrým zdrojom B-komplexu (12).

17. Omega - 3 mastné kyseliny

S 2: 1 pomer Omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, šalát je naozaj výhodné pre udržanie celkovo dobrý zdravotný stav (13).

18. Insomnia

Nespavosť je často zistilo, že je vyliečený tým, že jej šalát s lactucarium obsah, ktorý vidíte, keď sú listy rozbité alebo rezané. Pomáha navodiť relaxáciu a spánok (14). Bolo zistené, že má vlastnosti podobné ópia, než jeho toxické vedľajšie účinky.

19. Vitamín C výhody

Vitamín C na šaláte je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré zabraňujú tvorbe voľných radikálov a potlačiť nežiaduce reakcie, ktoré spôsobujú choroby, a dokonca aj rakoviny (15).

20. Vitamín K

Vitamín K obsahu, ktorý je prítomný v takmer trojnásobku sumy, než je v normálnom ľadového šalátu je nevyhnutná pre telo, a to najmä pre ženy v pre-koncepcie a tehotenstvo obdobie. Tento vitamín zabraňuje nervové poruchy v priebehu tehotenstva (16).

21. Železo

Železo je dôležité pre množstvo hemoglobínu v krvi a tiež pre mnoho ďalších výhod srdca spojené. Obsah železa môže byť veľmi dobre vyvážená s listami šalátu, pretože poskytujú takmer štyrikrát železa v rôznych rímsky než ľadovce jednej (17).

22. Proteíny

Bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi rozvíjajúce tela. Tie sú potrebné pre vývoj svalov a mnohých dôležitých metabolických reakcií v tele. Šalát obsahuje dobré 20 percent proteínov v jeho celkové množstvo (18).

23. Nízky glykemický index

Vzhľadom na nižšiu kalorickú hodnotu šalátu, jeho glykemický index je považovaný za nulový, a tak jeho spotreba pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi (19).

24. Alkaline Formation a detoxikáciu

Tieto minerálne látky nájdené v šalát pomoc v alkalickom formáciu, ktorá je sprevádzaná odstránenie toxínov z tela (20).

Šalát Nutričné

Šalát, zelená listová hlávkový šalát, ľadový šalát, Red Leaf šalát, a rímsky šalát.

Cholesterol 0 mg 0%
Celkový obsah tuku 0,2 g 0%
Nasýtený tuk 0 g 0%
Polynenasýtený tuk 0,1 g
Mononenasýtený tuk 0 g
Množstvo na 1 vnútorný list (5 g)
Kalórie 15
28 mg sodíka 1%
Draslík 194 mg 5%
Celkový uhľohydrát 2,9 g 0%
Vláknina s hmotnosťou 1,3 g 5%
Cukor 0,8 g
Proteín 1,4 g 2%

Vitamín a 148%Vitamín c 15%
Vápnik 3%Železo 4%
Vitamín b-6 5%Vitamín b-12 0%
Horčík 3%

* Percent denné dávky sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti na vašej potreby kalórií. Teraz už viete, aké sú top šalát výhody a tiež o jeho nutričný profil, poďme sa pozrieť na informácie o jeho výbere a skladovanie tipy.

Ako vybrať a obchod?

Výber

Správny výber hrá dôležitú úlohu pri zabezpečení toho, že kupujete čerstvej zeleniny. Pokiaľ ide o šalát, vždy prednosť hlávkového šalátu nad voľnými listami šalátu, pretože sú čerstvejšie a výživnejšie. Tiež sa uistite, že listy sú svieže, jemné a pestrofarebné. Šalát možno najlepšie vychutnať v prípade, že je čerstvá a svieža. Tmavo zelená vegetariáni sú veľké zdroje vitamínu C, kyselina listová, beta-karotén, železo, vápnik, železo a vlákniny.

Preto, skúste sa pozrieť na tmavo sfarbených listov. Šalát je vynikajúce, ak je to čerstvé. Kým nakupovanie pre hlávkový šalát, mali by ste sa vyhnúť zväzky, ktoré sú ochabnuté, vädnutie, hnedasté alebo majú hrdza, škvrny alebo diery na ne. Možno zistíte, rímsky šalát, ktorý je mierne hnedasté pozdĺž okrajov vonkajších listov. To nezáleží na tom, ako dlho ako zvyšok hlavy je svieža a zelenej.

Skladovanie

Šalát je delikátna zeleniny a správnom skladovaní je zásadné pre udržanie jej čerstvosť. Ukladanie šalát je pomerne ťažká úloha, pretože jeho listy sú náchylné k tvorbe modrín, ak hrubo zaobchádzať. Navyše zeleňou netrvajú dlho. Z tohto dôvodu by ste mali vzdať myšlienku skladovanie šalátu pre budúce použitie. Ľadový a rímsky šalát možno skladovať po dobu až 10 dní a červenej a zelenej listovej šaláty asi 4 dni.

Najlepší spôsob, ako ukladať šalátu je, aby ju udržali neprané vo vzduchotesnej nádobe alebo plastovom vrecku a uložte ho do ostrejšie časti chladničky. Tiež zabezpečiť, aby ho od plynného etylénu produkciu ovocia, ako sú jablká, banány či hrušky, pretože urýchli zhoršenie šalátu zvýšením hnedé škvrny na listoch a spôsobujú kazenie. Zväzky šalátu by mali byť kontrolované pre hmyz a listy, ktoré majú korene by mali byť umiestnené v pohári vody s taškou cez listy a uložené v chladničke.

Najťažšie časť o uložení šalátu udržuje hladinu vlhkosti. Príliš veľa vlhkosti dusia na šalátových listoch v dôsledku kondenzácie, čo šalát pokaziť rýchlejšie. Viac vlhkosti má tiež za následok vyššiu produkciu etylénu plynu, ktorý urýchľuje rozklad a znehodnoteniu. Niektorí vlhkosť, aj keď je potrebné zabezpečiť, aby listy zostať svieži a nie vyschnúť. Šalát by mal byť vlhký tým, že balí ju do mierne navlhčenou papierovým obrúskom alebo zips top tašku. To umožňuje šalát absorbovať prebytočnú vodu, bez toho aby dehydratáciu listy. Tým výraznejšie časť chladničky je najlepšie miesto pre ukladanie šalát vďaka kontrolovanú a konzistentné vlhkosti.

Tipy pre Usage

Tmavé, bohato sfarbené odrody šalátu, ako je tmavo zelených, červené alebo fialové sú najbohatšie v nutričnej hodnote uvedenej prítomnosťou vitamínu A a iných antioxidantov, ako sú karotenoidy a luteín, čo je dôvod, prečo je považovaný za jedného zo svetovo najobľúbenejšie zelenina.

Jesť

Šalát sa väčšinou surova, takže pred podávaním vyberte hnedý, slizký, zvädnutých alebo pokazené listy. Listy je potrebné dôkladne umyť a vysuší, aby sa odstránili všetky nečistoty a hmyz. Šalát sa najčastejšie používa do šalátov pravidelným šalátu jedáci. Nižšie sú niektoré tipy pre prípravu šalát pred podávaním ju vo forme šalátu.

  • Umyte listy v studenej vode. Vyhnúť umývanie pod tečúcou vodou, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu listov a jemne pohladiť listy vysušiť.
  • Položte zväzok na doske a libra jadro ťažké. Tým sa uvoľní listy a aby boli ľahšie odstrániť.
  • Uchopte jadro pevne v jednej ruke a šalát v inom, otočiť jadro oddeliť listy od neho.
  • Položte listy v odstredivka na šalát zaschne. Trhať im namiesto rezanie nožom, aby sa im nedostáva pomliaždené.
  • Akékoľvek dressing na šalát by mal byť pridaný tesne pred podávaním ho tak, aby listy zostávajú ostré.

Varenie

Okrem toho, že jedia do šalátov, šalát môže byť varené a urobil do misiek, ktoré môžu slúžiť ako nádherné liečiť. Byť ostrý, ľahký, mäkký a maslový šalát možno všetky chute a tvorí súčasť mnohých pokrmov, čo je oveľa zaujímavejšie.

  • Toto nádherné zeleniny môžu byť dusené, dusená, dusenú a to aj na grile vytvoriť niečo, čo je príjemné na chuť poháriky okrem toho, že výživné. Skúste pridať nejaké extra panenský olivový olej na polovicu čakanky alebo rímsky šalát a grilom, pokiaľ nie sú mäkčené a opečené.
  • Šalát možno ľahko používať spolu s ďalšími zeleninou v hamburgery, sendviče a zábaly.
  • Môžete skúsiť použiť celú hlavu šalátu v smoothie. Je vhodné pridať ovocie a najprv zmiešať ju a potom pridajte šalátových listov do smoothie. Môžete si urobiť koktail s použitím ovocia, ako sú banány, jahody alebo mango v kombinácii s celou hlavu rímsky šalát.

Varená Šalát Recepty

Nasledujúce recepty vám ukázal skvelý spôsob, ako namáčanie v výhodách z listov hlávkového šalátu cez riadu.

Šalát Soup

Wash listov hlávkového šalátu správne. Jemne nakrájame cibuľu a listy šalátu. Pridáme maslo na panvicu a zahrejte ju. Soté cibuľu a šalát na masle na pár minút. Teraz pridať nejaké mlieko a vodu. Nechaj to dobre variť po dobu asi 10 minút. Akonáhle sa vychladne úplne, zmes sa dobre v mixéri alebo mlynčeku, takže hladké pyré. Dal ju späť do hrnca a priviesť ju do varu. Nakoniec pridajte trochu čierne korenie a soľ a podávame horúce.

Hlávkový šalát

Chop zelené papriky, cherry paradajky, hlávkový šalát a uhorky. Teraz pridajte šálka plný cesnakovými krutónmi na tento a niektoré orechy. Rozšľaháme všetky ingrediencie a dať do chladničky. Teraz sa olivový olej, ocot, pražené rascu, korenie čierne prášok škorice a ricínový cukru alebo Jagger sirup. Teraz pridajte všetky zeleninu k nemu a slúžiť čerstvé.

Pozor

Šalátové listy sú domovom pesticídov a iných organizmov. Milujú šalát, rovnako ako vy. Uistite sa, že ste ho vyperte pred konzumáciou zakaždým.

Dúfam, že si môžete dať tieto informácie zdieľané na šaláte dávok na použitie. Dajte nám vedieť, čo si myslíte o výrobku a nechajte nám komentár. Zostať zdravý!

load...