Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov chleba (Bakri Chajhar) pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných prínosov chleba (Bakri Chajhar) pre pokožku, vlasy a zdravie

Chlebovník vlastne patrí do skupiny zeleniny. To pochádza z kvitnúcich nazvanej, Artocarpus Altillis '. Chlebovník strom je členom rodiny moruše, a preto je často považovaný za druh moruše. Kolískou tohto nutrične bohaté zeleniny je západná tichomorské ostrovy a Malajský polostrov.

Chlebovník je zelená zvonku a žlté zvnútra. Tento jemný rastlinný robí stráviteľný pokrm, keď správne uvarené. Vďaka svojej vysokej nutričnej hodnote, jeden môže mať chlebovník pravidelne bez šance akýchkoľvek vedľajších účinkov. To je tiež známy ako 'Bakr Chajhar' v Hindi, 'Seema PANAS' v Telugu, 'Nirphanas' v Marathi, 'Irppla' v Tamil, 'Kada Chakka' v Malayalam, 'Gujjekai' v Kannada, a 'Nirphanas' v Maráthčina , Chlebovník má mnoho zdravotných výhod, a tieto výhody sú zrejmé na pokožku a vlasy.

chlebovník Výhody

Zdravie Výhody chlebovník:

1. Breadfruit je bohaté na vlákninu. Obsah vlákien zeleniny poskytuje osoba reliéfu s diabetom (1). Výskumy uskutočnené na tejto zeleniny zistili, že pravidelný príjem chlebovník môže znížiť riziko vzniku cukrovky a udržuje rovnaký pod kontrolou. Robí tak tým, že znižuje vstrebávanie cukru od ľudského tela od potravín.

load...

2. Sú bohaté na vlákninu, chlebovník je tiež vynikajúci energie booster. To dáva plnosť stravovanie bez zvýšenia príjmu kalórií. Preto sa človek cíti energický a aktívny po jedle chlebovník. Táto zelenina je tiež dobré na zníženie rizika srdcových poruchy a cholesterol problémy. Štúdie preukázali, že chlebovník pomáha znížiť zlý cholesterol a zároveň vyvolávajúce množstvo dobrého cholesterolu v tele (2).

3. Breadfruit je bohatým zdrojom omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín. Okrem toho, že prospešné pre pokožku a vlasy, tieto dve esenciálne mastné kyseliny sú celkom dobré pre udržanie zdravého srdca. Omega - 3 mastné kyseliny je tiež nevyhnutný pre rast mozgu a mysle. Odborníci poznamenal, že pravidelný príjem chlebovník môže pomôcť rastúce dieťa vo vývoji mozgu do značnej miery (3).

4. Pravidelnom užívaní chlebovník je prospešný pre správny pohyb čriev a črevo functionalisms (4). Predkladaný vlákien v chlebovník opäť pomáha prejsť stolice a tiež kanalizácie toxíny z čreva.

load...

5. Breadfruit je považovaný za ideálny diétne potraviny rovnako. Pre ľudí, ktorí trpia nadváhou, chlebovník, je tou najlepšou voľbou. Tento veľký ochutnať jedlo je dobré pre osoby s nadváhou, pretože obsahuje menej kalórií a vysoký podiel vlákniny (5). Vlákno v chlebovník je skutočne multi-Tusker, pretože pomáha bojovať s telom tukov a celulitídy.

Kožné Výhody chlebovník:

6. Okrem rôznych zdravotných výhod, ktoré chlebovník poskytuje všetkým, že má nejaké kožné výhod rovnako. Rastlinný je plnená veľa omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, ktoré sú oba považované za vynikajúci pre kožu. Okrem toho je tiež bohatým zdrojom vitamínu C, ktorá je považovaná za vynikajúci pre zdravie pokožky (6).

7. Pravidelná konzumácia tejto potraviny robí pleť zdravú zvonku i zvnútra. Nedávne štúdie preukázali, že antioxidanty prítomné v chlebovník sú vhodné pre prevenciu infekcie kože a vyrážky (7). Je dobré jesť chlebovník pre zlepšenie pleti rovnako. Človek by určite vychutnať hladkú a žiarivú pokožku tým, že jej chlebovník v primeranom množstve.

Chlebovník Výhody pre vlasy:

8. Breadfruit je vynikajúcim zdrojom všetkých vitamínov a minerálov. Za to, že áno, to robí zdravú voľbu pre zdravie vlasov taky. Opäť platí, že omega-6 mastné kyseliny a dokázať sa pýtať na vlasové folikuly (8).

9. Pravidelná konzumácia chlebovník posilňuje vlasové korienky a stimuluje rast vlasov. Rastlinný je veľmi dobrou voľbou pre toho, kto hľadá pre zdravé a husté vlasy.

10. Breadfruit zabraňuje poruchy vlasov, ako sú lupiny účinne (9). Výstižne, že je to vynikajúci prírodná liečba pre rednutie vlasov.

Breadfruit Nutrition Graf:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 103 kcal 5%
Uhľohydráty 27,12 g 21%
Proteín 1,07 g 2%
Celkový obsah tuku 0,20 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 4,9 g 13%
Vitamíny
Folates 14 ug 3.5%
Niacín 0,900 mg 6%
Pyridoxín 0,100 mg 8%
Riboflavín 0,030 mg 2%
Tiamín 0,110 mg 9%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 29 mg 48%
Vitamín e 0,10 mg 1%
Vitamín k 0,5 ug
Elektrolyty
Sodík 2 mg 0%
Draslík 490 mg 10.5%
Minerály
Vápnik 17 mg 2%
Meď 0,084 mg 9%
Železo 0,54 mg 7%
Horčík 25 mg 6%
Mangán 0,060 mg 2.5%
Fosfor 30 mg 4%
Selén 0,6 ug 1%
Zinok 0,12 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-ß 0 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 22 ug

load...