Zdravie a wellness

20 úžasných prínosov kofeínu pre pokožku, vlasy a zdravie

20 úžasných prínosov kofeínu pre pokožku, vlasy a zdravie

Nemôže fungovať bez kofeínu vo vašom systéme? Pripojiť k lige.

Ale kofeín nie je len váš ráno zdroj energie. Je to vzácny prírastok do našej kuchyne regáloch v dôsledku celého radu dôvodov. Poďme sa ponoriť hlboko do vysokej penivý hrnček cappuccino a pochopiť, ako kofeín môže byť dobré pre našu pleť, vlasy a zdravie. Vzrušený? Čítajte ďalej a ďalej vedieť o výhodách kofeínu.

Čo je kofeín?

 • Je dokázané, že šálka horúcej kávy môže pomôcť pozdvihnúť vaše zmysly a osviežiť vás. Táto kvalita kávy možno pripísať prítomnosti kofeínu, ktoré je na centrálny nervový stimulant.
 • Kofeín je v podstate horká biely kryštalický alkaloid. Jedná sa o stimulačnou drogou, ktorá sa nachádza v rôznych množstvách v semenách, listy a plody niektorých rastlín.
 • Kofeín je najčastejšie konzumované vo forme čaju, kávy, nealkoholických nápojov a energetických nápojov.
 • To je široko konzumované vo forme infúzií, extrahované zo semien kávovníka a listov čajového kríky.
 • Iné zdroje zahŕňajú požívatiny obsahujú produkty odvodené od Kolesá matice.
 • Kofeín je často považovaný za škodlivý liek, ako to môže byť návykové. Vezmeme to v pravom dávkach môže mať pozitívny vplyv na vaše zdravie.
 • Používanie kofeín spôsobuje zlepšenie športového výkonu, zvyšuje bdelosť a znižuje únavu.
 • To môže dočasne odvrátiť ospalosť a zdvihnúť náladu. Preto, na rozdiel od iných psychoaktívnych látok, kofeín je legálne a neregulovaný takmer vo všetkých častiach sveta.

Výhody kofeínu Pre zdravie

Otázka, že každý má na mysli, je, či kofeín je dobré pre zdravie. Množstvo kofeínu obsiahnuté v dvoch až štyroch šálok kávy denne nie je škodlivá. Avšak, nadmerný príjem kofeínu môže vyvolať pocit nepokoja, podráždenosti a úzkosti. Niektorí ľudia sú citliví na kofeín, a že je potrebné obmedziť ich príjem. Užívanie kofeínu v správnych dávkach môže poskytnúť nasledujúce prínosy pre zdravie.

load...

1. Dobré pre pečeň

Kofeín, ak sú užívané vo forme kofeínu klystíru, detoxikuje pečeň a čistí črevá. Štúdia na Duke University preukázala, že kofeín môže znížiť tuku v pečeni u tých, ktorí trpia nesúvisiacich s alkoholom steatóza pečene.

2. Znižuje riziko vzniku cukrovky

Výskum hovorí, že piť 5 šálok kávy denne môže znížiť riziko vzniku diabetu. Je to predovšetkým z dôvodu prítomnosti vysokej úrovni pre boj s chorobami antioxidantov. Piť bez cukru kávy denne môže vás menej pravdepodobné, že trpí cukrovkou 2. Typu.

3. Zostrenie váš mozog

Kofeín je dobré pre váš mozog. To spôsobí, že sa uvoľňovanie dopamínu, mozog chemická látka, ktorá stimuluje oblasť šedej hmoty. To je zase zodpovedný za bdelosť, riešenie problémov a tlaku, čím sa váš mozog aktívny a ostrejšie. Niet divu, že musíme šálka silnej kávy prvá vec ráno. Pomáha nám zostať v strehu celý deň.

load...

V skutočnosti výskum na Harvarde sa ukázalo, že ľudia, ktorí pijú štyri šálky kofeínu nápoj je z polovice tak pravdepodobné, že trpí Parkinsonovou chorobou v porovnaní s ostatnými. To je hlavne preto, že kofeín udržiava dopamín molekuly aktívne. Je tiež blokuje adenozín, ktoré môžu spomaliť hromadenie beta-amyloid, jedovatý mozgu plátu, ktorá je spojená s Alzheimerovou chorobou.

4. Cardiovascular Health

Niekoľko šálok kávy denne môže darček vám zdravé srdce! Zaujíma vás, ako na to? No, kofeín sťahuje tepny infiltrácií receptory, ktoré lemujú steny krvných ciev. To spôsobí, že váš krvný tlak stúpa. Avšak ide o problém s non-obvyklé konzumentov. Účinok na krvný tlak má tendenciu byť oveľa menší u konzumentov kávy ako ich tela, sú trochu tolerantní k jeho účinkom.

V skutočnosti výskum na Brooklyn College bolo zistené, že ľudia, ktorí konzumujú 4 šálky kofeínu nápoj denne sú menej pravdepodobné, že trpí srdcovou chorobou ako tí, ktorí nikdy sa napil. Pitie kávy bolo zistené, aby sa znížilo riziko vzniku cievnej mozgovej príhody o 22%. Takže sa nemusíte vzdať kofeínu, rovnako ako to, že má čo ponúknuť!

5. AIDS v chudnutí

Pitná kofeínové nápoje môžu pomôcť pri chudnutí. Pravidelné pijani často uvádzajú zníženie chuti do jedla, čo vedie k strate hmotnosti. Len uistite sa, nemusíte ísť cez palubu s ním! 300 - 400 miligramov kofeínu v akejkoľvek forme (cola, čaj alebo káva) je dosť.

6. Eye Health

Kofeín bol spájaný so zdravotnými výhodami oko v poslednej dobe. Byť silný na nervy, kofeín je známe, že znižujú pravdepodobnosť hypoxia (deprivácia kyslíka) v sietnici, a zabrániť tak sietnice Degen

7. Protirakovinové účinky

Kofeín môže znížiť riziko vzniku rakoviny. Takisto odďaľuje nástup spoločné rakoviny. Niekoľko publikovaných štúdií sa zamerala na vplyv kofeínu na rakovinové bunky. A tu nehovoríme o jednu alebo dve šálky denne; Všetky tieto štúdie sa zameriavajú na štyri šálky kofeínu denne znížiť riziko rakoviny.

Štúdie ukazujú, že majú aspoň 5 šálok kofeínu nápojov môže znížiť riziko rakoviny ústnej o 39%, rakoviny mozgu o 40%, rakoviny hrubého čreva o 42%, rakoviny prsníka o 49%, a rakovina endometria o 19%.

8. Zlepšuje svalové výkon a výdrž

Výskum preukázal, že konzumácia 140 až 400 mg kofeínu 30 až 60 minút pred cvičením môže zlepšiť aj rýchlosť a vytrvalosť. To je ale spôsob, ako vaše cvičenie jednoduchšie!

Kofeín mierne zvýši vaše srdce a dychovú frekvenciu tým, že stimuluje nervový systém. To pripravuje vaše telo na špičkový výkon. To tiež uľahčuje svalové kontrakcie blokuje adenozinové receptory spojené s svalových vlákien. To vyvoláva elektrickej aktivity, ktorá vyzve väčšie výbuchy vápnika.

Okrem toho, kofeín, pri zmiešaní s sacharidov, môžu doplniť koncentrácia svalového glykogénu rýchlejšie po cvičení. Z tohto dôvodu, kofeín je často používaný v energetických nápojov pre zvýšenie vytrvalosti.

9. Liečbu migrény a bolesti hlavy

A v noci nárazového pitia (alkohol) môže viesť k nekontrolovateľnému hlavy pozajtra. Jo, ja hovorím o nešetrného a bolestivým kocoviny. Šálka ​​silnej čiernej kávy môže pomôcť poraziť tú krutú bolesť! Silné neuroprotektívne účinky kofeínu sú užitočné výlet účinnosť gastrointestinálnu absorpciu liekov proti bolesti. Z tohto dôvodu je výhodné, pre pacientov s migrénou a bolesti hlavy lieky.

10. Zlepšuje pamäť

Kofeín zvyšuje hladinu neurotransmiteru zvaného acetylcholín. To je spojené s pozornosti, sústredenia, učenia a pamäť. Z toho dôvodu, že má pozitívny vplyv na pamäť a kognitívne funkcie. Celkovo vzaté, kofeín je vynikajúci pre náš mozog zdravie!

Výhody kofeínu pre pleť

Okrem posilnenia svojej nálady, kofeín môže zlepšiť svoju pleť rovnako. Tam je dôvod, prečo kozmetické firmy začali včleňovať kofeínu vo svojom sortimente produktov starostlivosti o pleť. Prečítajte si o to vedieť, ako na to:

11. Bojuje proti voľným radikálom

Voľné radikály sú zodpovedné za spôsobujú predčasné starnutie pleti. To má za následok vznik vrások, jemné linky, a strata elasticity. Jo, obávanej tri známky starnutia!

Ale kofeín môže pomôcť. Antioxidanty obsiahnuté v kofeínu môže napadnúť tieto voľné radikály a ich odstránenie. Tým sa zlepší celkový vzhľad vašej pokožky. Z tohto dôvodu je kofeín je široko používaný v anti-aging denné a nočné krémy v spojení s retinol.

12. Zmierňuje zápal

Kofeín má protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým je užitočné pri znižovaní zápalu a začervenanie v koži. Použitím kofeínu v starostlivosti o pleť môže znížiť a zabrániť zápalu a začervenanie a dať vám krásny, aj tón pleti.

13. Liečba pod očami tmavé kruhy

Tmavé kruhy môže byť spôsobené rôznymi faktormi, ako je dehydratácia, alergie, nedostatok spánku alebo genetiky. Aj napriek tomu, že kofeín nemôže vyliečiť dedičné tmavé kruhy pod očami, jej protizápalové vlastnosti, aby bolo prospešné pri znižovaní opuchy a zápaly spojené s tmavé kruhy pod očami. Kofeín tiež znižuje hromadenie krvi pod očami, ktoré prispievajú k temnej tiene.

Nemusíte ísť miest pri hľadaní kofeínu. Použité čajové sáčky by taky. Čajové lístky obsahujú kofeín. Takže si môžete dať vlhké čajové vrecúška pod očami po dobu 5 minút k zníženiu tmavé kruhy a opuchy, bez príliš veľa.

14. Znižuje celulitídy

Kofeín prítomné v produktoch pre starostlivosť o pokožku môže vysychať tukových buniek. To má za následok vo vode mizne z povrchu kože. Tým sa minimalizuje výskyt celulitídy, čo poskytuje vám hladšie pokožku.

Výskum na univerzite v Sao Paulo sa ukázalo, že použitie krému kože, ktorý obsahuje kofeín znižuje veľkosť celulitídy tukových buniek o 17%. Rad proti celulitíde krémy sú k dispozícii, ktoré môžu znížiť výskyt celulitídy. Ďalším spôsobom, ako využiť kofeínu je pridať pôdu alebo instantnú kávu pravidelne telový peeling doma.

15. Liečba Rosaceae

Kofeín sťahuje cievy k zníženiu začervenanie. To z neho robí ideálny liečba sčervenanie tváre a rosaceae robí. Pri topickej aplikácii, kofeín pôsobí ako diuretikum, pomáha v obehu, a je tiež silný antioxidant. To znamená, že má schopnosť upokojiť podráždenú a začervenanú koži spôsobené poškodením slnkom a rosaceae.

16. Opravy poškodenie UV žiarením

Štúdie ukázali, že kofeín môže tiež opraviť poškodenie kože spôsobené vystavením UV žiareniu. To je považované za silnejší antioxidant než polyfenoly obsiahnuté v zelenom čaji. V skutočnosti, že je jedným z najlepších a najsilnejších antioxidantov v boji proti UV poškodeniu.

17. Uťahuje kože

Ďalšou pridanou prínosom kofeínu je, že jej lokálne použitie môže dotiahnuť jemné linky a hladkú pokožku nafúknuté. Kofeín použitý v krémoch je absorbovaný pokožky, spevnenie a sprísnenie vzhľad. To tiež inhibuje rast rakovinových buniek pokožky. Kozmetické výrobky často obsahujú kofeín, pretože vám môže poskytnúť bezchybný vzhľad.

Výhody kofeínu na vlasy

Dĺžka a kvalita vlasov závisí na zdravie vašich vlasových folikulov a cyklu rastu vlasov. Kofeín stimuluje nielen svoje telo a myseľ, ale aj na vlasové korienky. To je často používané ako prísada do šampónov a ďalších produktov pre starostlivosť o vlasy, pre zlepšenie rastu a vlasovú štruktúru. To má nasledujúce výhody vlasy.

18. Liečba vypadávanie vlasov

Muži často dôjsť k strate vlasov v dôsledku vplyvu mužského hormónu dihydrotestosterón (DHT), ktorý ovplyvňuje vnímavé vlasové folikuly. V dôsledku toho tieto folikuly sa zmenšujú a nakoniec zmizne, čo spôsobuje plešatosť. Tento proces, známy ako miniaturizácii vlasových folikulov, čo nepriaznivo ovplyvňuje rastovej fázy vlasov.

Kofeín, keď aplikované lokálne, preniká do vlasových korienkov a podporuje ich. Okrem prevencie mužskej plešivosti a vypadávanie vlasov, stimuluje vlasové korienky v skalpy žien a spúšťa silnejší rast vlasov.

Pre kofeín, aby boli účinné, aby šampón obsahujúcich kofeín zostať na váš skalp po dobu dvoch minút, aby mohol preniknúť do vlasových korienkov.

19. Stimuluje rast vlasov

Kofeín je považovaný za stimulant pre vlasových folikulov. Výskum uskutočnený International Journal of Dermatology ukázali, že lokálna liečba kofeínu viedlo k nárastu priemerného rastu vlasových folikulov o približne 46%. To tiež predlžuje jeho životnosť o 33%. Dôvodom je, že kofeín môže blokovať účinok DHT, ktorý poškodzuje vlasové folikuly a je zodpovedný za spôsobenie mužskej plešivosti.

20. Robí vlasy zvládnuteľné

Okrem posilnenia vlasu, kofeín výrobky pridať prirodzený lesk vašich vlasov a urobiť je viac zvládnuteľné.

Pozor

Kofeín môže poskytnúť rôzne výhody pre vašu pleť, vlasy a zdravie. To je však možné len s pravou dávkou kofeínu. Nadmerný príjem kofeínu bolo hlásené, že spôsobuje nežiaduce účinky na vaše zdravie. Navyše, niektorí jedinci sú citliví na kofeín, a musí obmedziť spotrebu alebo úplne vyhnúť.

Zvýšená spotreba môže tiež spôsobiť závislosť kvôli zvýšenej tolerancie a budete potrebovať väčšie množstvo kofeínu získať rovnaké stimulačné výhody. Nižšie sú negatívne účinky spojené s nadmernú spotrebu kofeínu.

 1. Konzumácia viac ako 500 až 600 miligramov kofeínu denne môže vás náchylné k zdravotným problémom, ako je nespavosť, nervozitu, nevoľnosť, zažívacie ťažkosti, zvýšenú srdcový tep, bolesti hlavy a migrény, atď
 1. To zvyšuje krvný tlak u tých, ktorí nie sú zvyknutí na to, čím sa zvyšuje riziko mŕtvice a mozgovej cievne choroby.
 1. Pravidelná konzumácia môže urobiť závislými na to, a odobratie môže spôsobiť bolesti hlavy, únavu, a znížená bdelosť.
 1. Nadmerná konzumácia kofeínu kávy je spojená s poklesom hustoty minerálov, čo môže spôsobiť osteoporózu.
 1. Denná spotreba kofeínu spôsobuje zvýšenie hladiny cukru v krvi, čo spôsobuje problémy u pacientov s diabetom.
 1. Kofeín môže zhoršiť stav nespavosti. Často sa stretáva s hlbokého spánku, čo môže spôsobiť únavu počas dňa.
 1. Byť diuretikum, je pravdepodobné, že spôsobiť dehydratáciu.
 1. Prispieva k úbytku kostnej hmoty u chrbtice u starších žien po menopauze.
 1. Vysoké dávky kofeínu môžu vyvolať úzkosť.
 1. To nepriaznivo ovplyvňuje kontrolu jemných svalových pohybov, ako je príčinou ruky triasť.
 1. Nadmerná spotreba kofeínu sa zvyšuje pravdepodobnosť výskytu sluchové halucinácie.

Mýtus O kofeínu

1. Kofeín je návykový

Je pravda, do určitej miery, ako je kofeín stimuluje centrálnu nervovú sústavu, takže pravidelné užívanie kofeínu je vaše telo závisí na tom. Iné lieky môžu ohrozovať svoje fyzické, sociálne alebo ekonomické zdravie, ale kofeín tak neurobí. Ak budete mať na prípravu kávy viac než dve šálky denne, a prestanete užívať kofeín naraz, potom sa tieto príznaky sa stane s vami:

 • Bolesť hlavy
 • Únava
 • Úzkosť
 • Popudlivosť
 • Deprimovaný

2. Kofeín spôsobuje nespavosť

Telo sa rýchlo vstrebáva a zbaví kofeínu rýchlo. Čím viac budete mať kávu, tým viac sú zbavení spánku. Ak užijete viac ako dve šálky kávy, čaju alebo zeleného čaju denne, potom sa cítite v strehu v priebehu celého dňa. Konzumovať kofeín po 8 hodín sa určite brániť spánku. Jeden človek musí spať aspoň šesť hodín pre zdravú myseľ i telo, takže sa vyhli prijímaniu kávu neskôr počas dňa.

3. Kofeín je škodlivý pre ženy sa snažia otehotnieť

Mnohé štúdie ukazujú, neexistuje žiadna súvislosť medzi malým množstvom kofeínu a prípady, ako je potrat, vrodené vady, problémy pri koncipovaní, predčasný pôrod, atď Ak jeden trvať menej ako alebo rovný 200 mg kofeínu denne to nebude mať vplyv na tehotenstvo.

4. Kofeín má dehydratačný účinok

Kofeín môže urobiť často močiť. Štúdie ukazujú, že kofeín môže pôsobiť ako mierne diuretikum, ale pri mierne množstvo kofeínu denne nespôsobuje dehydratácii.

5. Kofeín nemá žiadne zdravotné výhody

Kofeín má niekoľko zdravotných výhod. Akékoľvek pravidelné káva pije zlepšuje jeho / jej pozornosť a sústredenie.

Odporúčaný príjem kofeínu

Aby bolo možné ťažiť z výhod kofeínu a minimalizovať jeho negatívne účinky, je dôležité, aby prehltnúť správneho dávkovania. Odporúčaná bezpečná miera konzumácie kofeínu za deň je 500 mg. Je to menej pre tých s ochorením srdca, vysokým krvným tlakom a tehotné ženy. V priemere, šálka instantnej kávy obsahuje medzi 80 až 100 mg kofeínu. Čím silnejší kávu, tým vyšší je obsah kofeínu. Tea má pomerne menšie množstvo kofeínu, ibaže by sa veľmi silno varí.

Tak neváhajte a zaistite si, že šálku radosti a vychutnajte si jeho prínos pre zdravie.

load...