Zdravie a wellness

15 úžasných výhod muškátového orecha (Jaiphal)

15 úžasných výhod muškátového orecha (Jaiphal)

Aromatické nutmegs boli používané po stáročia v našej kuchyni ako korenie. Sú považované za evergreen vzhľadom na ich ľahkej dostupnosti a sú známe pre svoje aromatické a afrodiziakálne vlastnosti. Muškátový oriešok je rastlina patriaca do čeľade Myristica, ktoré sú k dispozícii po celom svete.

Muškátové, na rozdiel od svojich kulinárskych inklúzií, tiež hrajú dôležitú úlohu v poskytovaní živín do tela, a preto sú zahrnuté v denných jedál. Je to tropická rastlina a rastie veľmi vysoký. Jeho veľkosť ovocie je podobný tomu z marhule. Muškátový oriešok je tiež označovaná ako 'Jaiphal'v hindčine, 'Jajikayi' v Telugu, 'Jaadhikai' v tamilčine, 'Jathikka' v Malayalam, 'Jeerake' v Kannadčina, 'Jayiphal'v Gujarati a 'Jayphal'v Marathi.

Muškátový oriešok Výhody:

Iné ako má teplý chuť, ktorá ohrieva srdce, na iné použitia muškátového orieška, sú nasledujúce.

1. Prevencia chorôb zlúčeniny:

Muškátové je známe, že majú pozitívne účinky na telo z dôvodu ich odvodené zlúčeniny všeobecne rastlín, ktoré majú schopnosť zabrániť ochorenia. To je jeden z najlepších muškátového orieška použitie.

load...

2. Antioxidantu vlastnosti:

Muškátové oriešky majú antioxidanty, ktoré sú veľmi užitočné pre bezproblémové fungovanie tela. Muškátové poskytujú antioxidanty, ktoré zabraňujú tvorbe voľných radikálov, ktoré sú schopné spúšťať nežiaduce reakcie v tele. Tieto reakcie môžu viesť k mnohým vážnym zložených formácií a dokonca môže ukázať, že rakovinové.

Antidepresívum, fungicídne vlastnosti

Niektoré z aktívnych zložiek sa nachádzajú v nutmegs sú schopné zabrániť hubových a aktivity depresie-začatí v tele.

3. Afrodiziakálne:

Táto aromatická korenie sa používa ako afrodiziakum od roku veku a má aj hormón stimulujúci vlastnosti.

4. Bolesti zubov:

Muškátový oriešok olej obsahuje eugenol, ktorý sa používa v zubnom lekárstve ošetrení liečiť bolesť zubov. Tento olej sa používa aj pre masáže tela liečiť bolesti kĺbov.

load...

5. Nevoľnosť:

Nevoľnosť môže byť vyliečená spotrebu čerstvých nutmegs s medom.

6. Gastritída a zažívacie ťažkosti:

Muškátové s ďalšími prísadami, ako sú med, je dobrý liek na ochorenie, ako je zápal žalúdka a trávenie. Zlepšenie trávenia zvyšuje metabolické reakcie v tele.

7. Optimálne zdravie:

Vitamíny a antioxidanty prítomné v nutmegs sú tiež súčasťou tela nutričné ​​cyklus, ktorý pomáha udržiavať optimálne zdravie tým, že poskytujú potrebné živiny.

8. Nervový systém:

Muškátový oriešok olej sa všeobecne používa pre prevenciu porúch zažívacieho systému, ale je tiež prínosom pre správnu funkciu nervového systému tela a musí byť do seba vstrebala v našej každodennej strave.

9. Červených krviniek produkcie:

Obsah železa v nutmegs zvyšuje počet červených krviniek v krvi.

10. Krvný tlak:

Meď je tiež dôležité živiny v nutmegs ktorý pomáha udržiavať krvný tlak a v dôsledku toho prispieva v bilancii tepovej frekvencie príliš.

Kožné Výhody muškátu:

Máte nasledovať starostlivosť o pleť? Ak áno, potom si môžete vyskúšať a používať muškát ako výrobok pre starostlivosť o pleť! Existuje mnoho výhod používania muškátový oriešok, a to najmä pre pokožku a tu sú niektoré z nich:

11. Pre zdravé a žiariace pleť:

Môžete získať zdravú a hladkú pokožku s využitím muškátového orieška. Extrakt olej muškátu sa používa pre výrobu pleťové mlieka, drhne krém. Je to ideálne ingrediencie pre zvýšenie tváre krásu.

12. Odstraňuje a lieči akné:

Môžete si vytvoriť domáce prirodzené kroviny pomocou práškového oranžová šošovka a muškátový oriešok. Tieto kroviny fungovať úžasne, pokiaľ ide o odstránenie čierne bodky.

13. Boje kože infekcie a príznaky starnutia:

Muškátový oriešok je široko používaný pre jeho anti-bakteriálne a analgetickými vlastnosťami. To pomáha pri znižovaní vrásky, jemné linky a ďalšie známky starnutia.

Vlasy Výhody muškátu:

Váš režim starostlivosti o vlasy príliš môžu ťažiť z muškátového orieška. Tu je niekoľko dobrých vecí, muškátového orieška môže urobiť pre vaše vlasy:

14. Pre lesklé a zdravé vlasy:

Muškátový oriešok olej môže byť použitý pre starostlivosť o vlasy. Pomáha pri rýchlom raste vlasov a dodáva lesklý lesk. Tento éterický olej sa používa v rôznych vlasové prípravky a má rad výhod.

15. Znižuje pád vlasy:

Muškátový oriešok pracuje efektívne, aby tón vaše vlasy. To tiež zvyšuje prekrvenie pokožky hlavy a pomáha rast vlasov. Udržiavanie vlasy lesklé a hebké, dodáva objem vlasov.

Ako používať Muškát:

Teraz, keď viete, ako dobre muškátového orieška môže byť pre vašu pokožku a vlasy, vyvstáva otázka, ako ho použiť! No, máme niekoľko receptov, ktoré si môžete vyskúšať doma sa dostať krásnu pleť a vlasy!

A. Muškátový oriešok, med, a škorica Zmes:

Keď je muškát v kombinácii s medom a škoricou, to robí silný antimikrobiálne a antiseptické pasty. Zmiešajte každej zo zložiek uvedených vyššie v rovnakom pomere a každé ráno použijú zmesi. Udržiavať ju po dobu asi 10 až 15 minút a potom opláchnite studenou vodou. Pomáha pri zmierňovaní akné a zníženie jazvy.

B. Muškátový oriešok prášok a Honey pasta:

Make pasta pomocou muškátový oriešok prášok a med. Naneste ju na tvár a nechajte pôsobiť 30 minút. Opláchnite studenou vodou. Táto zmes funguje účinne liečiť škvrny.

C. Muškátový oriešok prášok a mlieko Facial:

Zmiešajte 1 lyžicu mlieka (tónovaný mlieko by mali byť použité pre mastnú pleť a plné tuku mlieko je dobré pre suchú pleť) spolu s muškátovým orieškom a zmes sa platí každý deň, na vašej tvári. Nechaj to po dobu 30 minút a potom opláchnite studenou vodou. To vám môže poskytnúť tváre efektom.

D. Muškátový oriešok a sódy:

Muškátového orieška môže byť použitý spoločne s jedlou sódou tvoriť strednej konzistencie pasty. Malo by byť aplikovaný na tvár pravidelne. Behom 2 až 3 dni, uvidíte, že začervenanie a opuchy na tvári, je preč.

E. Čisto Muškát Paste:

Celé muškátové oriešky môže byť strúhaný a použité na vytvorenie pasty. Nastrúhaný muškátový oriešok sa ihneď rozpustí vo vode a tvorí pastu. Škorica môže byť pridaná do pasty, ale to nie je povinné. Naneste pastu a udržať ju po dobu jednej hodiny. Potom ho opláchnite studenou vodou. Použite po dobu najmenej 2 až 3 týždne nepretržite. To pomôže, aby vaša pleť hladká a vláčna. To môže tiež liečiť akné a škvŕn na koži.

F. Muškátový oriešok Scrub:

Používať muškátový oriešok prášok a masoor dal prášok na drhnutie váš tvár pravidelne. To domáci peeling je veľmi účinná, ako sa zbaviť čierne bodky, rovnako ako zablokovaný a upchaté pores.Nutmeg a mlieko: Pre liečenie akné, muškátový orech kroviny môžu byť použité. Urobte si peeling pomocou štipku muškátového orieška prášku a sušeného mlieka.

G. Muškátový oriešok olej:

Muškátový oriešok olej sa používa ako prchavé silice. To má tenkú konzistenciu s korenistou vôňou. To je použité v farieb na vlasy a domáce krémy, pleťové vody a mydla. Muškátový oriešok olej by sa mali užívať denne. Štandardná dávka 4 až 5 kvapiek stačí. Môžete ju použiť v mliečnych koktejlov alebo jednoducho vziať s lyžičkou medu. Odporúča sa, aby sa vezme tento olej na lačno pre získanie maximálnych výhod. Neexistujú žiadne vedľajšie účinky užívania muškátový oriešok olej. Tento olej sa používa na výrobu rôznych druhov domácich mydiel.

Ako vybrať Muškát?

Existujú dva spôsoby, ako nakupovať, muškátový oriešok, mletý muškátový oriešok je dodávaný vo forme plastovej, sklenenej či kartónových obalov a je pripravený na posypanie. S cieľom získať chuť, sa odporúča používať muškátového orieška priebehu niekoľkých dní po otvorení obalu. Ale celý muškátový oriešok, je najlepšou voľbou pre kúpu. To môže byť strúhaný pomocou rašple štýlu strúhadlo. Jeho orechovú, pikantnú príchuť môže byť zachovaná len v prípade, že je udržiavaná vo svojej pôvodnej podobe. Táto látka je ľahko dostupný v supermarketoch a je pomerne nákladná.

Ako uchovávať Muškát?

Keď je muškátový oriešok uzemnená, stráca olej, ktorý poskytuje chuť a vôňu. Tak, to je vždy odporúčame používať strúhaný muškátový oriešok, aby si čerstvý olej. Pokiaľ ide o ukladanie muškátový oriešok, jeden by mal vždy používať vzduchotesnej nádobe. Muškátový oriešok by mali byť skladované na tmavom a chladnom mieste.

Muškátového orieška môže chutiť a voňať po otvorení kontajnera prvýkrát. Ale akonáhle sa otvorí veko alebo viečko, kvalita prášku začína zhoršovať. Celé nutmegs, na druhej strane, môže trvať aj niekoľko rokov, bez toho, aby stratil niektoré z jeho chuť alebo arómu!

Tipy pre použitie:

V porovnaní s buzogáňom, muškátový oriešok je o niečo sladšia chuť. To je široko používaný pri výrobe bešamelom a pôjde dobre s dusenou a pečených potravín. Môžu byť taktiež použité v kari, vaječný koňak, ovocných šalátov, omáčok, razníkov, zeleniny a cestovín. Jeden celok muškát môže poskytnúť asi 2 až 3 lyžice práškového muškátového orieška. Toto môže byť substituovaný palicou, ale bude rozdiel v chuti, ako aj konečné výsledky.

Muškátového orieška môže byť použitý v slaných jedál, rovnako ako v syrových pokrmov, špenát, polievok, ravioli, tekvicové riad apod Tie sa používajú hlavne v vegetariánskej kuchyne. Môžu byť taktiež použité v Haggis, dusená mäsa a údenín, rovnako ako v kaši a kari. Pri varení zelená zelenina, ako je kel, mangold, špenát atď, môžu byť použité štipka muškátového orieška. Štipka muškátového orieška môže byť pokropil cez druhé alebo cappuccino pena, koktail pena, sóje a mliečne koktaily, chai pena, varené víno atď.

V niektorých krajinách je tiež varí s čiernu kávu pre jej sladkú chuť a silnú arómu. Muškátového orieška môže byť tiež použitý vo všetkých druhoch sladkých pokrmov. Pre určitý druh sladkých pokrmov, použitím muškátový oriešok je ideálnou voľbou. To zahŕňa rebarbora, puding, torta, vanilkové pečivo a pudingov.

Uistite sa, že nepoužívate muškátový oriešok a jej ťažby vo vysokom množstve. Použite ho podľa zadaných pokynov. Niekoľko štipky muškátového orieška stačí pridať arómu a chuť na riad, zatiaľ čo, 4 až 5 kvapiek stačí, pri jeho použití vo forme oleja. Celý muškátový oriešok môžu byť tiež použité vo strúhanej forme, ale použiť ho v obmedzenom množstve. Uistite sa, že si kúpite kvalitný muškátový oriešok, ak naozaj chcete, aby si svoje arómu a chuť. Zabaliť zostávajúce strúhané alebo práškové muškát do plastového vrecka a uložiť do vzduchotesného obalu. To pomôže udržať sviežosť a osviežujúceho arómu orechov.

Kvalita muškátového orieška určí chuť prikladá. Ale jedna vec je istá-muškátového orieška môže kúzliť pre vašu pokožku a vlasy. Len do toho, kúpiť ešte dnes!

Máte radi chuť muškátového orieška? Ako ho použiť? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

USDA Muškát Nutrition tabuľka:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 525 kcal 26
Uhľohydráty 49,29 g 38%
Proteín 5,84 g 10%
Celkový obsah tuku 36,31 g 180%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 20,8 g 55%
Vitamíny
Folates 76 ug 19%
Niacín 1,299 mg 8%
Pyridoxín 0,160 mg 12%
Riboflavín 0,057 mg 4%
Tiamín 0,346 mg 29%
Vitamín-a 102 iu 3.5%
Vitamín c 3 mg 5%
Elektrolyty
Sodík 16 mg 1%
Draslík 7.5%
Minerály
Vápnik 184 mg 18%
Meď 1,027 mg 114%
Železo 3,04 mg 38%
Horčík 183 mg 46%
Mangán 2.900 mg 126%
Fosfor 213 mg 30%
Zinok 2,15 mg 20%
Fytoživiny
Karotén-ß 16 ug
Krypto-xantín-ß 90 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

Muškátové oriešky obsahujú živiny v nasledujúcom množstve v porcii asi 100 gramov:

535 kilo kalórií, 49,29 gramov sacharidov, 5,84 gram bielkoviny, 36,31 g tuku a 20,8 gram vlákniny. Obsah cholesterolu je nula. 16 mg sodíka, 350 mg draslíka, 184 mg vápnika, medi 1.027mg, železo 3.04mg a 1183mg horčík ďalšie významné podiely v jednej nutmegs slúžiace.

load...