Zdravie a wellness

Ako urobiť Bhujapidasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Bhujapidasana a aké sú jej výhody

Sanskrit: भुजपीडासन; Bhuj - Arm / rameno, Píďa - tlak, Asan - predstavovať; Vyhlásil As - Bhuj-pee-Dah-sa-Nah

Prítlačná Pose Shoulder je známe, že je jednoduché, ale je to len s praxou, že ste si zvykli na to tlak vyvíja na ramenách. Trpezlivosť a vytrvalosť vám vytrvalosť, silu, rovnováhu, a budú môcť zvládnuť túto ásany.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Bhujapidasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Bhujapidasana
 2. Ako to urobiť Bhujapidasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose Variation
 6. Výhody ramena, Lisovanie Pose
 7. The Science Behind the Bhujapidasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Halasana

To je najlepšie cvičiť jogu skoro ráno. V prípade, že nemôžete prebudiť brzo, alebo majú veľa pochôdzky spustiť, akonáhle ste si, môžete cvičiť tento ásany vo večerných hodinách. Len uistite sa, že váš žalúdok a črevá sú prázdne. Je to dobrý nápad nechať medzeru aspoň štyri až šesť hodín medzi jedlom a praxe.

load...

Úroveň: Intermediate / Advanced Style: ashtanga Yoga Trvanie: 1-3 minúty Opakovanie: Žiadny rozkladá: brucho, stehná, ramená, Ramená Posilňuje: paží, zápästia

Späť na obsah

Ako to urobiť Bhujapidasana

 1. Začať tento ásany by podrepe. Položte si nohy vo vzdialenosti, ktorá je o niečo menší, než je vzdialenosť medzi ramená. Majte kolená široký.
 1. Uhol trup tak, aby smeroval dopredu, a umiestniť ju medzi vnútornej strane stehien. Ako ste si znížiť svoj trup, musia byť vaše boky zdvihol, takže prichádzajú v súlade s podlahou.
 1. Umiestnite horné ľavé rameno čo najbližšie k zadnej časti ľavého stehna, trochu nad kolená. Potom, čo ste urobil, položte ľavú ruku na zem vedľa vonkajšej časti ľavej nohy. Urobiť to isté na pravej strane rovnako.
 1. To umožní, aby vaše hornej časti chrbta zaokrúhliť nahor.
 1. Teraz, keď obe dlane pevne stlačte na zem, zdvihnite telo a položil svoju váhu na ruky. Zdvíhacie deje preto, že posun v ťažisku.
 1. Stlačte vonkajšiu časť svojich ramien spolu s vnútornej strane stehien, ako umiestniť pravý členok nad členok ľavej nohy. Pozerať sa dopredu. Držať pózu. Potom ohnite lakte a uvoľnite pózu pri výdychu.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Treba sa vyhnúť tejto ásany, ak máte zranenie v zápästí, lakeť, dolnej časti chrbta, alebo rameno.
 1. Vyhnúť sa tento ásany, aj keď trpí vysokým krvným tlakom alebo krčnej spondylitída.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, to by mohlo byť ťažké sa dostať do tejto pozície. Ak sa pokúšate tento ásany, ale je ťažké udržať rovnováhu, použite blok alebo posilniť na podporu svojej sedacej kosti.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

Ako sa vaša prax a pokrok v tejto póze, môže sa pokúsiť o plné vyjadrenie póze. Všetko, čo musíte urobiť, je chudý dopredu tak, aby vaše brada sa pohybuje smerom k zemi. Vždy pamätajte, že by ste nikdy nemali ponáhľať do povýšenie. Budete vedieť, kedy ste pripravení, a potom sa postup stáva bez námahy.

Späť na obsah

Výhody ramena, Lisovanie Pose

To sú niektoré úžasné výhody Bhujapidasana.

 1. To Asano pomáha zlepšiť zmysel pre rovnováhu a koncentráciu.
 1. To robí zápästie, ramien, paží a hornej časti tela silná.
 1. Brucho dostane dobrú úsek, a preto trávenie sa zlepší.
 1. To Asano vyživuje štítnu žľazu. Preto je srdcová frekvencia je riadená, nervový systém je vyvážený a metabolizmus je regulovaný.
 1. Krvný obeh sa zlepší.
 1. To Asano pomáha zmierniť stres a bolesti hlavy.

Späť na obsah

The Science Behind the Bhujapidasana

Tento Asano je rovnováha rameno, a teda, vyžaduje fyzickú a psychickú odolnosť. Pri práci na zriadenie ásany, ako je táto, je to ľahké cítiť kúta a prehral. Ale ak dáte dôraz na techniku ​​a stratégiu a starostlivo pripraviť túto póze, nájdete energiu sa pohybovať pomaly a prekročiť hranice, ktoré ste nastavili pre seba. Ale je potrebné urobiť jeden dych naraz.

Zakaždým, keď máte pocit, že nemôžete tlačiť ďalej, spýtajte sa sami seba, či ste prestal psychicky alebo fyzicky. Ak máte pocit, že vaše telo môže tlačiť, ale vaša myseľ je zastavenie vás, presvedčiť, aby zostali viac jedným dychom. Ale ak zistíte, že fyzické obmedzenie, stiahne okamžite, a zamerať sa na prípravných pózach.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Bakasana baddha Konasana Malasaña Garudasana

Späť na obsah

Sledovať - ​​Up Poses

Adho Mukha Svanasana uttanasana urdhva Mukha Svanasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Bhujapidasana, čo ešte čakáte? Nech väzba ramenné tlačovej správe svojej uväznenej emócie a zábrany a oslobodil vás.

load...