Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na krvácanie

10 účinných domácich liekov na krvácanie

Na rozdiel od toho, čo väčšina ľudí verí, ústnej hygieny nie je len obmedzená na starostlivosť o vaše zuby. To zahŕňa aj ústa rovnako. Ignorovanie ústa a len sústrediť na zuboch môže viesť k problémom, ako je zápach z úst a krvácanie z ďasien. Krvácanie z ďasien, tiež známy ako, Zápal ďasien ', vyplýva zo zápalu ďasien okolo zubov. Ak nechcete vyčistiť ústa dostatočne, vedie k nahromadeniu plaku, čo nakoniec vedie ku krvácaniu ďasien.

Príčiny krvácanie z ďasien:

Než sme sa ponoriť do top 10 domáce opravné prostriedky pre krvácanie z ďasien, dajte nám prvá sa rýchlo pozrieť na príčiny krvácania ďasien. Medzi najčastejšie a základný dôvod, ktorý má za následok krvácanie z ďasien je nevedomosť o tom, ako správne čistiť zuby, bez dentálne nite! Iné dôvody môžu zahŕňať nedostatočnú spotrebu vápnika a vitamínov, poruchy príjmu potravy, ako je anorexia a bulímia. Niektoré ďalšie závažné ochorenia, ako sú pečeň a porúch súvisiacich s obličiek, diabetes a leukémia tiež viesť ku krvácaniu ďasien.

Zubár stoličky môže byť desivé miesto. Takže, ak chcete, aby sa zabránilo ísť k zubárovi, skúste tieto domáce opravné prostriedky pre krvácanie z ďasien a úsmev si cestu životom:

load...

1. Kloktadlo so slanou vodou:

Kloktanie a vyplachovanie úst so slanou vodou je jedným z najčastejších prírodných prostriedkov pre krvácanie z ďasien. Všetko, čo musíte urobiť, je len pridať lyžičku soli do pohára teplej vody a kloktať a vypláchnite ústa s ním po dobu asi 1 až 2 minúty. Tento postup opakujte aspoň 3 až 4 krát denne, a to najmä po jedle.

2. Naneste med:

Med bolo známe, že má antiseptické, ako aj antibakteriálne vlastnosti. Tak, to môže byť celkom účinná na liečbu problémom s ďasnami. Potom, čo ste urobil s čistíte zuby, vziať trochu medu na dosah ruky a aplikovať ju do postihnutých oblastí ďasien. Ale majte na pamäti, že keď med je mimoriadne bohaté na cukry, mali by ste ju aplikovať iba na vaše ďasná a nie na vaše zuby, pretože to môže viesť k vzniku zubného kazu.

3. Pomocou Soda čistiť zuby:

Urobte si pastu pridaním jedlej sódy ohriať vodu a použiť ju na čistenie zubov. To je užitočné, pretože jedlá sóda môže zabrániť vzniku zubného kazu, rovnako ako ochorenie ďasien, pretože neutralizuje kyseliny, ktoré sú prítomné v našich úst. Viac ako liek, je to jedno z preventívnych opatrení pre krvácanie ďasien. Avšak, ako sa hovorí,, prevencia je lepšia ako liečba '.

load...

4. Použitie Čajové vrecká:

Mnoho ľudí verí, že pitie čaju môže poskytnúť úľavu od krvácanie ďasien. Ale to nie je pravda. V skutočnosti, zmena farby a farbenie zubov dochádza v dôsledku nadmerné pitie čaju. Ale čo môžete urobiť, je použiť dostatočne zahreje čajové sáčky pre liečenie svoje ochorenie ďasien. Po prvé, je potrebné dať čajové vrecúška do horúcej vody na nejakú dobu. Potom je potrebné nechať vychladnúť na chvíľu, až sa dosiahne tepelného komfortu. Potom umiestnite čajové vrecúška v blízkosti postihnutej oblasti ďasien a držať ho tam asi 5 minút. Tento postup funguje, pretože tanín, že čajové vrecúška obsahujú je užitočné pre efektívne liečbe krvácanie z ďasien.

5. Pomocou Clove Oil:

Používanie Klinčekový olej je ďalší účinný domáci liek na krvácanie ďasien. Existujú dva spôsoby, ktoré môžu byť klinčeky oleje používané ako liek na krvácanie ďasien. Môžete buď trieť klinčekový olej po celej dĺžke ďasná alebo si môžete žuť na kus klinček. To môže viesť k určitému množstvo pálenie v ústach. Ale to je len údaj o tom, že liek pôsobí účinne.

6. Kefa s Cayenne Prášok:

Kajenské korenie je účinný antibakteriálny činidlo a môže byť použitý zabiť baktérie, ktoré spôsobujú krvácanie ďasien. Všetko, čo musíte urobiť, je dať nejaký kajenské prášok na štetec. Čistenie zubov s kajenské korenie prášok môže dať nepatrný ostrý pocit, ale je to veľmi účinný liek na krvácanie ďasien.

7. Konzumácia potravín bohatých na vitamín C a D:

Vitamín C je antioxidant a je známe, že pomáhajú v raste tkanív a kostnú regeneráciu. To je tiež užitočné pre liečenie problémov súvisiacich s ďasien. Vitamín D je známy svojimi protizápalovými vlastnosťami a používa sa na liečbu opuchnuté ďasná. Takže netreba hovoriť, jesť potraviny, ktoré majú vysoký obsah vitamínu C a D sú vhodné pre liečenie krvácanie z ďasien.

8. Pitie brusnicový džús:

Jednou z hlavných príčin krvácanie z ďasien je, že baktérie majú tendenciu držať sa naše zuby. Pitie brusnicový džús bolo známe, že je účinný spôsob, ako vytlačiť tieto baktérie zo zubov. Piť aspoň 4 poháre brusnicového džúsu v pravidelných intervaloch získať optimálne výsledky. Ale byť istí, piť nesladené brusnicový džús, pretože príliš veľa cukru môže negatívne ovplyvniť vaše zuby.

9. Použitie Lemon pasta

Použite citrónovú šťavu spolu so soľou a aby pastu z neho aplikovať na zuby. Po niekoľkých minútach kloktanie a vyplachovanie úst teplou vodou zmyte. To je účinný liek, pretože citróny majú mnoho vlastností, ktoré vedú na liečbu krvácanie z ďasien. Sú bohaté na vitamín C a sú tiež protizápalové účinky.

10. Prestať tabak:

Zubov a problémy ďasien sú majorly bežné u fajčiarov. Takže, ak ste náhodou byť používateľ tabak trpí krvácanie ďasien, potom je na čase, aby ste prestal užívať tabak.

Okrem týchto 10 najlepších domáce opravné prostriedky, tam sú niektoré ďalšie body, ktoré treba mať na pamäti, ak chcete byť bez krvácania ďasien. Výskum ukázal, že stres je tiež dôvod, prečo ďasien infekcie. Vzhľadom k tomu, stres oslabuje náš imunitný systém, to robí to viac náchylné k invázii rôznych baktérií, čo vedie k problémom s ďasnami. Tak, a pokúsiť sa udržať stres na uzde, ako je to len možné. Vždy sa čistiť zuby každý deň po jedle. Navštívte svojho zubného lekára aspoň dvakrát ročne, aby sa zabránilo všetky typy zubov a problémy súvisiace s ďasnami.

Neignorujte krvácanie ďasien. Nemôžete len priať preč nejaký problém, ako je tento. Ak sú tieto domáce opravné prostriedky neposkytujú úľavu, ísť vidieť svojho zubára. On je najlepšia osoba, ktorá má vylúčiť akékoľvek súvisiace zdravotné problémy. A to zubárske kreslo je nutným zlom, naučiť sa s tým vysporiadať!

Trpíte krvácanie z ďasien? Aké opravné ste sa snažil získať úľavu? Ešte s nami podelíte v komentároch.

load...