Starostlivosť o vlasy

Alopecia ošetrenie vypadávania vlasov

Alopecia ošetrenie vypadávania vlasov

Každý, kto má tendenciu k strate vlasov v rôznom veku, a to je úplne prirodzené. Ale keď tam je nadmerné vypadávanie vlasov z pokožky hlavy alebo iných častí tela, sa nazýva alopécia. Alopécia vypadávanie vlasov postihuje mužov aj women.Even teenageri sú často obeťou alopécia.

Alopécia je bezbolestná choroba, a to môže začať v akomkoľvek veku. Alopécia môže byť spôsobený mnohými faktormi, ako je namáhanie ťahom, chudnutie, chirurgia, a štítnej žľazy. Aj niektoré liečebné postupy, ako je zlyhanie obličiek a ožarovanie alebo chemoterapia. Ani tehotenstvo môže niekedy spôsobiť alopécia. Niektoré formy tohto alopécia môže byť genetické, a niektoré z nich môžu byť v dôsledku nadmernej styling, pletenie, tepelného spracovania, atď. Neexistuje žiadny liek na vypadávanie vlasov, ale existujú spôsoby, ako udržať tieto pod kontrolou, a sú operácie pre osoby s plešatosti tiež.

Poďme najprv pozrieť na jednotlivé typy, než narazíme na liečbu alopécia vypadávanie vlasov.

Čo je strata vlasov Alopecia? Rôzne typy vypadávanie vlasov Alopecia

Androgénnej alopécie

Androgénnej alopécie, tiež známy ako "mužské plešatosti," môže udrieť mladí i starí ľudia. Ženy môžu mať aj toto. Je to genetická, takže majú v rodinnej anamnéze môže predvídať, pokiaľ ju mohol zdediť. V oboch mužov a žien, je to spojené s majúci nadbytok mužských hormónov (androgénov) okolo vlasových folikulov, ktoré môžu blokovať rast vlasov. Ženy majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku androgénnej alopécie po menopauze, ak majú menej ženských hormónov. Približne 50% mužov vo veku 50 rokov a 15% žien, než v čase, keď dosiahnu Menopauza nejaké stupňov androgénnej alopécie prítomné v nich.

load...

Žena plešatosť alebo androgénnej alopécie

Žena vzor plešatosti je známy ako androgénnej alopécie, ktorá je vidieť u žien. Je veľmi zriedka, že pacientky zažiť úplnej strate vlasov. Obvykle ženy strácajú vlasy v náplasti. Vypadávanie vlasov zvyčajne začína rednutie vlasov na prednej, bočnej alebo na temene.

Zjazvenie alopécia

Zjazvenie alopécia je forma vypadávanie vlasov, ktorý vedie k zjazveniu; kde zjazvené oblasti nebudú Vypestujte vlasy. Tento typ plešivosti môže mať niekoľko príčin. Napríklad huba môže zanechať trvalé holé miesta.

Alopecia areata

Alopecia areata príčiny niekoľko dočasných holé miesta na pokožke hlavy. To inklinuje k behu v rodinách a zvyčajne zasahuje do detstva. Tento problém vypadávania vlasov je pravdepodobne súčasťou poruchy imunitného systému. V tejto choroby, prirodzenej obranyschopnosti tela omylom zaútočiť na vlastné tkanivo. Akonáhle sa vlasy klesla v niektorých miestach, nový rast je potlačený po niekoľko týždňov alebo mesiacov. Tento typ plešivosti niekedy postihuje ľudí, ktorí majú iné "autoimunitné" ochorení, ako sú ochorenia štítnej žľazy, lupus, alebo zhubnej anémie. Niekedy môže produkovať kompletný skalp plešatosť (totálna alopécia) alebo úplnú stratu telesnej vlasov (alopécia universalis).

load...

Telogénna výpar

Telogénna výpar je forma vypadávanie vlasov často spojené s tehotenstvom, užívanie liekov, životný stres, alebo chirurgický zákrok. To má za následok väčšie množstvo vlasov na bicykli do pokojovej (telogénna) štátu, kde sú chĺpky pripravená vypadnúť. Tento typ plešivosti obvykle zlepší samo po niekoľkých mesiacoch. Po niekoľkých mesiacoch, vlasové folikuly sú zvyčajne späť na ich rastúceho štátu, a vypadávanie vlasov prestane.

Trakčné alopécia

Trakčná alopécia zvyčajne dochádza v dôsledku niektorých účesov, ako sú vrkôčiky, vysoké ponytails, cornrows, Drdol, buchty alebo zvratov, ak nosí pravidelne. Hlavným dôvodom pre tento typ plešivosti je ťahanie z vlasového folikulu. Niektoré známky toho sú napätie, bolesti hlavy, svrbenie, červené skalp alebo náhodné holé miesta. Tam môže byť dokonca rozbitie vlasy okolo skalp.

Hlavné príčiny vypadávanie vlasov Alopecia

Existuje veľa príčin pre výskyt alopécia. Príčiny môžu byť alergie, toxíny, chemikálie, popáleniny, poranenia a infekcie. Aj niektoré lieky, ako anabolické steroidy môžu spôsobiť vypadávanie vlasov, ako tie používané v zlyhanie obličiek, chemoterapia a ožarovanie. Dokonca Vitamín A predávkovanie môže viesť k vypadávaniu vlasov, nedostatok železa, anémia, štítnej žľazy, horúčka či tehotenstvo. Pokles vlasy môže tiež viesť, keď jeden oddáva príliš veľa bielenie, farbenie, tesné pletenie, sušenie fúkaním alebo pomocou horúce natáčky.

Tu je niekoľko príčin v závislosti od typu.

  • Plešatosti: K tomu dochádza v dôsledku dedičné faktory. Genetické faktory určujú vek, v ktorom daná osoba začne zažíva vypadávanie vlasov. To tiež určuje vzor, ​​vývoj, rýchlosť vypadávanie vlasov a tiež rozsah vypadávanie vlasov.
  • Zjazvenie alopécia: To je spôsobený mnohými faktormi. Vlasové folikuly dôjsť k poškodeniu v dôsledku zápalu. To sa deje v dôsledku mnohých kožných problémov.
  • Alopecia areata: alopécia areata je definovaná ako autoimunitné ochorenie. To je tiež veril, že genetické faktory vytvorenie tohto alopécia.
  • Telogénna výpar: telogénna výpar je spôsobený náhlou zmenou v cykle rastu vlasov. Táto náhla zmena môže byť spôsobené mnohými faktormi, ako sú v dôsledku fyzického alebo psychického stresu, vysoká horúčka, strata hmotnosti alebo chirurgického zákroku.
  • Trakčná alopécia: Trakčné alopécia je spôsobená v dôsledku pravidelne robia účesy, ktoré potrebujú vaše vlasy, aby sa zdvihne príliš tesne, alebo v dôsledku nadmerného kaderníctve.

Alopecia Strata vlasov Liečba

Minoxidil (Rogaine): Jedná sa o nonprescription liek schválený pre androgénnej alopécie a alopecia areata. Minoxidil je v kvapaline, rovnako ako penové forme, ktorá sa treba dvakrát utrie do pokožky hlavy každý deň. Toto je najúčinnejší spôsob liečby mužskej vzor, ​​rovnako ako samičie vzor vypadávanie vlasov. Avšak iba 30 až 40% pacientov pociťuje rast vlasov.

Táto liečba je tiež pomerne efektívne pre alopecia areata. Opätovný rast vlasy trvá 8 až 12 mesiacov. Liečba musí pokračovať po nekonečnú dobu ako ukončení liečby bude znamenať, že vypadávanie vlasov začne znovu. Jedná sa teda nie je trvalé riešenie.

Finasterid (Propecia): Toto je použité v Male -pattern vypadávanie vlasov vo forme tabliet, ktoré musia byť konzumované na dennej báze. To sa neodporúča pre tehotné ženy. Liečba trvá asi 6-8 mesiac. Možné vedľajšie účinky zahŕňajú zvýšenú libida, erektilnej dysfunkcie, ejakulační dysfunkcia, gynekomastia, a myopatie.

AminoMar C (Viviscal): Viviscal patentovala tento morský komplex, ktorý je uvedený pre výživu vlasových vačkov zvnútra. Používanie AminoMar C s doplnkami pre 4 - 6 mesiacov ukázali, vlasy, aby sa stala silnejšou a živšie. Liečba tiež ukázala výrazné známky rastu vlasov taky.

Anthralin (Dritho- skalp): Toto je masť, ktorá sa aplikuje na pokožku hlavy a zmyť. Žiadosť musí byť vykonané každý deň. Tento krém môže trvať 6 až 12 mesiacov, aby vykazovať žiadne významné výsledky.

Kortikosteroidy: liečba alopecia areata je kortikosteroid, ktorý je vstrekovaný do pokožky hlavy. Táto metóda funguje rýchlo, ale ak dôjde k rýchlemu vypadávaniu vlasov Ústne pilulky sú tiež predpísané v boji proti vypadávaniu vlasov. Výsledky môže trvať až jeden mesiac, ktoré majú byť vidieť.

Hormonálna Modulátory: Žena vzor vypadávanie vlasov, ktoré môžu byť dôsledkom nadmernej mužského sekrécia hormónu môže byť riadená pomocou perorálnych kontraceptív alebo antiandrogény. Tie pomáhajú znižovať vypadávanie vlasov spojené s hyperandrogenemia.

Liečba Alopecia areata spoločne s inými typmi s použitím domáce opravné

Cibule Extract

Keď vaše vlasy vypadávajú vo zväzkoch, okrúhle holé miesta sú tu vytvorené. Liečiť tento stav prirodzene a vytvoriť nové vlasy rastú v tých častiach, rozdrví cibuľu a šťavu. Čistým vatový tampón 1 hodinu pred umývanie vlasov použiť túto šťavu na holých plôch. Po tomto procese pravidelne pomáha stimulovať nový rast na týchto miestach.

Maska čierna Gram Hair

Vezmite si šálku čiernej gram a varte domäkka. Teraz brúsiť tejto zmesi na pastu a aplikovať to ako váš skalp masku pred spaním do postele v noci. Nosiť sprchovací čiapku a spánok. Umyť si vlasy a vlasovú pokožku dôkladne čerstvou vodou a jemným šampónom budúceho rána. Po tomto procese trikrát týždenne dáva úžasné výsledky v rozvoji nových vlasových folikulov na holých miestach čoskoro.

Esenciálny olej

Vezmite jojobový a hroznových semienok oleja a premiešajte tymián, levanduľa, rozmarín, a cédrové drevo silice s nimi. Táto zmes éterických olejov masírovať každý deň do pokožky hlavy. Hoci trochu časovo náročné domáci liek, je vedecky dokázané, že je účinný prostriedok na liečenie alopécie. Takže si môžete byť istí, je to jeden domáci liek na vypadávanie vlasov, ktoré ukáže výsledky, aj keď po niekoľkých mesiacoch každodenné použitie.

Hena

V niekoľkých východných a blízkovýchodných kultúr, henna sa používa ako prírodný kondicionér na vlasy. To prepožičiava červenkastého odtieň na vlasy. Tí, ktorí používajú hennu tvrdia, že drží lupiny na uzde, a robí vlasy jemné a lesklé. To je tiež účinný liek na vypadávanie vlasov, zvlášť alopécia. Zmiešajte henna prášku za použitia bežnej vody. Použiť túto pastu po celom skalp. Nechaj to stáť asi 30 minút až 1 hodinu pred oplachovanie ho dôkladne.

Ricínový olej

Mnoho ľudí, ktorí sa snažili tento domáci liek na vypadávanie vlasov zistil, že je veľmi efektívna. Vmasírujte olej do pokožky hlavy, a potom zviazať hlavu mäkkou handričkou a nechajte pobyt oleja na vlasy cez noc. Nasledujúci deň, umyť ako obvykle. Tento postup použiť raz týždenne po dobu niekoľkých mesiacov, a uvidíte nový rast vlasov.

Citrón Seeds a korenie kurie oká

Trvať sedem citróny a odstráňte semienka. Držať stranou citróny, pretože je potrebné semená pre tento domáci liek na vypadávanie vlasov. Pridajte asi 8 až 10 čierne korenie kurie oká na semená a rozdrviť ich dohromady. Naneste pastu na lysiny dvakrát denne. I keď tam mohol byť nejaký podráždenie pokožky, všimnete si nový rast vlasov za niekoľko týždňov.

Semená senovky gréckej

Trvať aj niekoľko semená senovky a namočte cez noc vo vode. Nasledujúceho rána, kmeň kvapaliny a vmasírujte dôkladne do pokožky hlavy. Zakryť si hlavu s mäkkou handričkou, takže kvapalina vstúpi do vlasových folikulov. Tento domáci liek na vypadávanie vlasov môže ovládať vypadávanie vlasov problém z zhoršuje.

6. Žĺtok

V niekoľkých východných kultúrach, vaječný žĺtok sa používa na vyživujú vlasy. To nie je prekvapujúce, že urobil jeho cestu do zoznamu domáce opravné prostriedky na liečbu alopécie. Rozbiť otvorený vajcia a oddeľte biely od žĺtka. Zmiešať žĺtok s vidličkou a potom ho dôkladne vmasírujte do pokožky hlavy. Opustí žĺtok za hodinu. Môžete ho udržať dlhšie, ak vám nevadí, že zápach. Opláchnite žĺtok a umyť si vlasy, ako sa zbaviť zápachu. Uplatnenie žĺtok každý deň po dobu štrnástich dní, povedie k výraznému zlepšeniu svojho stavu alopécia.

Vitamínové doplnky

Sú len lokálne aplikácie stačí vyliečiť alopécia? Jeden by mal zostať fyzicky zdravý zachovať krásne vlasy. Vitamín C a E vziať vrchné dve miesta, pokiaľ ide o plešatosti. Vitamín E pomáha udržiavať vaše vlasy zdravé a lesklé, zatiaľ čo vitamín E pracuje na stimuláciu pokožky hlavy krvný obeh. Porady s lekárom, aby tieto dva doplnky dohromady, aby sa dosiahlo rýchlejšie výsledky. Môžete tiež získať nadmerné množstvo vitamínu C z citrusových plodov a vitamín E z mandlí a iných zdravých orechov.

Egg Oil

To je skvelá liečba alopécia. V indickej, japonskej, Unani a tradičnej čínskej medicíny, vajcia olej sa používa na liečbu alopécie. Vajcia olej je vyhlasoval, že je efektívny pre starostlivosť o vlasy. Je to veľmi dobré pre vlasy, pretože vyživuje pokožku hlavy, podporuje rast nových vlasov. To tiež znižuje padanie vlasov a spomaľuje predčasnému šediveniu. To je tiež povedal, k zlepšeniu štruktúry vlasov a bolo preukázané, aby sa vlasy hrubšie znížením padania vlasov a prevenciu štiepeniu a poškodenie v dôsledku chemickej coloring.Today vaječného oleja možno nájsť aj v mnohých krémy pleťové vody a v rafinovanom stave pre použitie. Pravidelné užívanie pomáha udržiavať vlasy zdravé a pomáha kontrolovať alopécia.

Chirurgické možnosti vyliečiť alopécia

Strata vlasov týmto spôsobom možno vytvoriť psychické problémy u pacientov, a existuje mnoho spôsobov, ako chirurgicky liečiť alopécia. Tieto metódy sú zvyčajne drahé a bolestivé. Existuje riziko infekcie a zjazvenie. Výsledky môže trvať 6 až 8 mesiacov pre zobrazenie.

Transplantácia vlasov: Pri tomto postupe dermatológ alebo kozmetický chirurg má malé sviečky kože, ktoré obsahujú niekoľko vlasy, zvyčajne zo zadnej alebo bočnej strane skalpu a sú implantované do holých sekcií. Rozsah plešatosti sa rozhodnúť, koľko zasadnutie sú nevyhnutné.

Skalp Redukcia: Jedná sa o proces, kedy je plocha holou kožou je znížená na hlave. Postupom času, koža na hlave sa stáva rozšíriteľný a dostatočne flexibilné, aby malé časti tohto koži možno odstrániť chirurgicky. Po bezsrsté časť pokožky hlavy sa odstráni, priestor je uzavretý vlasy pokryté hlave. Tento postup si vyžaduje čas ukázať výsledky. Spôsob redukcie pokožka hlavy sa zvyčajne používa v kombinácii s transplantáciou vlasov. Tým je zaistené, prirodzene vyzerajúce vlasová linka. To je najlepšie pre tých, ktorí s rozsiahlym vypadávanie vlasov.

Parochne: I keď existuje mnoho spôsobov, ako riešiť problém vypadávanie vlasov, parochne môže byť výbornou alternatívou pre lekárske alebo chirurgické ošetrenie. Niektorí nosia parochňu alebo príčesok a tie môžu byť trvalé alebo dočasné pokryť ich vypadávanie vlasov.

Doplnky stravy: Došlo potravinový doplnok TRX2 zavedené Oxford Biolabs. To je podobné ako Minoxidil a pôsobí tak, že reaktivácie draslíkové kanály. Liečba sa skladá z L-tartrátu Carntin ktoré bolo preukázané, že indukujú rast vlasov u ľudí.

Dúfam, že sa máte veľmi jasnú predstavu o tom, čo je alopécia vypadávanie vlasov a rôzne možnosti liečby pre neho. Ste obeťou alopécia? Tak prečo to neskúsiť tieto nádherné možnosti, aby si to vyliečiť. Do podeliť o svoje komentáre s nami.

load...