Starostlivosť o kožu

5 Ovocie a zelenina pre zdravú pokožku

5 Ovocie a zelenina pre zdravú pokožku

Všetci chceme žiariace, zdravé a vady voľnej kože, a každý deň sme slather na koži mnohých kozmetických vyzerať naše najlepšie. V čase pripravujeme výmysly, ako pleťové masky, kroviny, atď doma na riešenie našich problémov kože. Ale viete, že jesť zeleninu a ovocie pre zdravú kožu a vlasy, môže vám lepšie výsledky? Áno, ak budete konzumovať ovocie a zeleninu na správnu farbu, môžete lepšie riešiť svoje pleťové trápenie. Je tomu tak z jednoduchého faktu, že živiny, keď bol spotrebovaný správny spôsob, ako mať lepší vplyv na kožu. Takže keď všetky živiny nutné udržiavať zdravie pokožky je spotrebovaná so správnym jedlom, potom je pokožka je zdravá zvnútra. Môže byť lepší spôsob, ako?

Môžete veľmi farebný kód, ovocie a zeleninu, aby sa ubezpečil, že všetci vám potrebné živiny.

5 Druhy ovocia a zeleniny pre zdravú kožu:

1. Oranžová a žltá farbivá:

  • Tie poskytujú beta-karotén a sú dobré radikáli bojovníci, a preto sú dobré anti-aging látky. Obsah vitamínu-C tiež podporuje rast kolagénu, bojuje proti vráskam, je koža ohybný a pružný. Napr manga, citróny, pomaranče, tekvica, atď.
  • Takže v podstate obsah tejto skupiny podporí výmenu buniek a oddelenia útokov zo strany voľných radikálov, ktoré môžu poškodiť kožu.

2. Blues a fialové:

 • Jahody a slivky spadajú do tejto kategórie. Hovorí sa, byť naložený s antioxidantmi, a sú vynikajúce v rovnakom čase. Oni tiež posilniť imunitný systém a zlepšiť trávenie. Napríklad čučoriedky, černice, slivky, baklažán, atď.
 • Takže obsah tejto triedy nápovedy oddelenia kožných infekcií rôzneho druhu a tiež zabezpečiť, aby pokožka dostane všetky rôzne živiny potrebné v správnom množstve.

3. Reds:

 • Červené ovocie a zelenina obsahujú lykopén, ktorý je veľmi účinný antioxidant. To tiež chráni pred slnečnými lúčmi. Napríklad paradajky, červená paprika, papája, melón, atď
 • Takže obsah tejto triedy hrajú dôležitú úlohu v ochrane pred slnečným poškodením, ktoré jeden z najčastejších kožných problémov, ktorým čelíme v dnešnej dobe.

4. Zelených:

 • Od detstva sme boli počúvania mamičky hovorí, musíte jesť zeleninu '. A väčšina z nás si myslia, že sa vzťahuje len na tie mladšie. Ale pravdou je, že to platí aj pre ľudí všetkých vekových kategórií. A tiež pre zelené plody. Konzumovať kapusta, brokolica, zelené papriky, kivi, zeler, kapusta, atď týchto rakovinou bojovať, poskytne vám vitamínu C a kyselinou listovou.
 • Vitamín C a kyselina listová zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri vytváraní buniek. Takže táto zelenina a zdravé ovocie pre kožu, sú opäť nutnosťou.

5. Whites:

 • Obsahujú beta-glukány, a sú mocnými imunitne boostery. Znižujú riziko hrubého čreva, prsníka a prostaty, a hladiny rovnováha hormónov. Napríklad kokosový, banány, huby, cibuľa, zemiaky, kukurica, atď.
 • Táto trieda help zboru infekcie rôzneho druhu.

A teraz vieme, ako a prečo sa ovocia a zeleniny hrajú tak dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky!

load...

Najlepší spôsob, ako konzumovať všetky druhy ovocia a zeleniny pre žiariace pleť a optimálny zdravotný stav je zahrnúť misu ovocie / zeleninový šalát vo svojej každodennej strave, vrátane aspoň jedného ovocia / zeleniny z každého z vyššie uvedených kategórií. Môžete pridať citrónovú šťavu, tvaroh, atď zlepšiť chuť šalátov podľa vašich predstáv.

load...