Noviny

9 najlepších olivových olejov na varenie

9 najlepších olivových olejov na varenie

Zdravá strava je zdravý životný štýl. Malé zmeny v našom každodennom stravovacie návyky môžu mať veľký vplyv na naše celkové zdravie. Jedna takáto zmena je prechod na olivový olej na varenie! Ale ako viete, ktoré sú najlepšie olivové oleje značky z čoho vyberať? No, tento príspevok je práve pre vás. Než sa pustíme do tej informácie, poďme sa stručne o tom.

Olivový olej je extrahovaný tuk z olív, tradičné ovocie nájdený v stredomorskej oblasti. Olej sa vyrába lisovaním a mletím olív mechanickým means.Olive olej je starobylé varenie zložky používajú po celom svete. Najlepšie známy pre svoje výhody, s nízkym obsahom tuku, chuť a arómu, je teraz potrebné mať vo všetkých kuchyniach.

Odrody olivového oleja:

Olivový olej sa vyrába v rôznych odrôd, z ktorých každý má svoju vlastnú sadu vlastností. Tu sú široké kategórie oleja:

load...
  • Virgin: panenský olivový olej má mierne vyššiu hladinu kyslosti v porovnaní s extra panenský, ale môžete ho použiť rovnakým spôsobom ako bežné oleja na varenie.
  • Extra panenský: Extra panenský olivový olej je najvyššia kvalita olivový olej k dispozícii. Žltozelený olej je plné chuti, ale chuť zníži pri ohriatí oleja. Preto sa najlepšie hodí pre šalátové zálievky a marinády.
  • Čistý: Potom, čo bola odstránená panenský olivový olej, zostávajúce olivový je rafinovaný, spracované a zmieša sa s malým množstvom panenského olivového oleja, aby sa čistý olivový olej. Má jemnú chuť a je dobrá voľba, olej na varenie.
  • Z výliskov: olivový olej z výliskov sa extrahuje zo zostávajúcej dužiny olív, z ktorej olej už vytláča. Oleja zo zvyškov je posledný stupeň olivového oleja, ktorý bol rafinovaný a je často používaný na fritovanie potravín. To zachováva niektoré zo zdravotných výhod a charakteristikách olivového oleja.

Olivový olej na varenie:

Rôzne olivové oleje fungujú inak. Olivový olej môžete využiť na sautéing, hnednutie, sa hýbať-vyprážanie, fritovanie atď. To môže byť tiež použitý ako prísada do marinád a omáčok, ako je majonéza, pestom, alebo romesco; a ako korenie, pokvapkané cez rôzne pokrmy. To je tiež populárne ako chleba lyžice alebo jednoducho otrela o opečenou kus zeme chleba, ktorý bol poškriabaný strúčikom cesnaku. Silný a robustný extra panenský olivový olej môžete využiť na varenie rýb, mäsa, aby sa marinády alebo mrholenie. Stredne intenzita extra panenský olivový olej je skvelý na mozzarelly alebo chleba namáčanie. Mellow neskorý zber extra panenský olej môže byť použitý v pečení torty alebo vykonať majonézu. Olivový olej alebo panenský olivový olej je dobré pre smaženie a sautéing taky.

Príliš vykurovací olivový olej odparuje alkoholy a estery, ktoré tvoria svojou jemnú chuť a vôňu. Lacnejší variant možno použiť pre smaženie a viac aromatický variant môžu byť pridané ako moridlá. Lyžicu olivového oleja má zhruba 120 kalórií. -Li skladovaný vo vzduchotesnej nádoby na chladnom a tmavom mieste, môže zostať svieži po dobu až 1 rok.

9 najlepších olivových olejov, ktoré sú k dispozícii v Indii:

Tu je 10 najlepších olivový olej značky sú k dispozícii v Indii. Viem sem ktoré olivový olej je najlepšie pre varenie.

load...

1. Borges Olivový olej:

Borges India začala olivový olej v 3 rôznych odrôd stravovanie pre potreby indického štýlu varenia, najmä extra panenský olivový olej, do šalátov a obliekanie ako náhradka masla a ghí. Borges olivový olej pre bohatou chuťou je ideálny pre pizzu, cestoviny a stredomorskej kuchyne; a Borges olivový olej pre ľahký chuť je vhodná pre indickej kuchyni. Aromatický olivový olej - olivový olej je naplnená čerstvými bylinkami. Borges Olivový olej je k dispozícii v 250 ml, 500 ml, 1l a 5L fľaše.

Cena: Rs. 200 - 3500

2. Azafran Organický olivový olej:

Azafran organické oleje a napĺňa poskytujú široký rozsah infúziu a extra panenských gréckej olivových olejov. Olivový olej prestúpené bylín, ako je cesnak, paprika, organické Basile a chilli poskytuje vynikajúcu chuť na akékoľvek jedlo, že sa pridá k. Je k dispozícii v 100ml sklenených fľašiach väčšinou.

Cena: Rs.150 - 200

3. Bertolli Olivový olej:

Bertolli olivový olej je jedným z najstarších a najlepších olivových olejov sú k dispozícii v Indii. Bertolli má olivový olej, odrody vhodné pre všetky typy indických techník varenia. Môžete si vybrať zo studených použitie olivového oleja, Bertolli pôvodnú bohatú arómu extra panenského olivového oleja, čím veľkorysý chuť a vôňu do misky pri použití ako obliekaní. Hot využitie - Extra ľahký a Classico olivový olej môže byť použitý ako náhrada za rastlinný olej na vyprážanie a miešajte vyprážanie. Je k dispozícii v 250 - 50 ml alebo 1l fliaš.

Cena: Rs. 200 - 2000

4. Leonardo Olivový olej:

Dalmia kontinentálne prináša Leonardo olivový olej rad z Talianska do Indie. K dispozícii v 3 stupňoch - extra panenský, klasické a zvyškového olivového oleja, ktoré ponúkajú to najlepšie zo všetkých odrôd olív ropy.

Cena: Rs. 250 - 4000

5. Figaro Olivový olej:

Figaro je najstarší olivový olej výrobná spoločnosť v Indii. Dlho, Figaro bol synonymom olivového oleja v Indii. Je k dispozícii takmer všade, pretože sa vyrába v Indii sám. Táto extra panenský olivový olej je k dispozícii v 250ML, 500ml a 1L sklenených fľašiach. Čistý olivový olej prichádza v plechovke 250 - 500 ml alebo 1 - 5L.

Cena: Rs. 400 - 4000

6. Gaia Extra panenský olivový olej:

K dispozícii v 2 variantoch, ako je extra panenského olivového oleja a ľahkého olivového ťažbu ropy GAIA je jedným z najlepších na varenie olivových olejov na trhu k dispozícii. To sa skladá z nano mikronizovaného prášku, ktorý umožňuje 100% vstrebateľné s nulovou plytvanie. Známy pre svoje vlastnosti k zníženiu hmotnosti a kontroly hladiny cholesterolu, GAIA olivový olej je dodávaný v 250 ml a 500 ml.

Cena: Rs. 500

7. Del Monte Olivový olej:

Del Monte ponúka extra panenský olivový olej a olivový olej z výliskov v 250 ml / 500 ml alebo 1 - 5 l PET fľaše. To je široko dostupné v Indii a je preferovanou voľbou pre mnoho, a to vďaka svojej nízkej cene.

Cena: Rs. 650 - 1200

8. Farrell Olivový olej:

Jindal Retail spolupracuje s niekoľkými poprednými medzinárodnými FMCG spoločnosti založiť vlastnú značku Farrell. Zameriava sa na indickej chuťové poháriky s medzinárodnou príchuťou. Táto značka ponúka extra panenský olivový olej, čistý olivový olej a olej z olivových výliskov. Nielen pre varenie, tieto oleje môžu byť použité ako zvlhčujúci olej na pery, kože a vlasy taky. Je k dispozícii v 500 ml a 1 - 5l možností.

Cena: Rs. 600 - 1500

9. Oleev Olivový olej:

Oleev je India-založená spoločnosť rafinácia ropy, ktorá sa špecializuje na olivovom oleji. Produkujú extra panenský olivový olej, extra ľahký olivový olej a olej z olivových výliskov. Môžete tiež skúsiť Oleev aktívny olej (zmes olivového oleja sa olej z ryžových otrúb). Výrobok je veľmi dobre preskúmané špičkoví šéfkuchári a odborníkmi na výživu v Indii.

Cena: Rs. 495 roka

Výživové a zdravotné výhody olivového oleja:

Olivový olej je známy ako zdravotná oleja, a to vďaka svojej bohatej zdravotných výhod. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by vaša kuchyňa robiť cestu pre olivový olej:

1. Zabraňuje Cholesterol a srdcové choroby:

Olivový olej sa skladá hlavne z mono-nenasýtených mastných kyselín, zdravší druh tuku, ktorý je známe, že znižujú lipoproteín s nízkou hustotou (zlý cholesterol), a zvýšiť vysokej denzity (dobrý cholesterol). Cholesterolu zase určujú zdravie srdca. Stredomorská strava je preukázané ukázať 40% menšie problémy so srdcom, pretože sú varené v olivovom oleji.

2. Udržuje Rakovina preč:

Olivový olej obsahuje protizápalové látky, ako sú oleocanthal, ktoré pôsobia ako prírodné ibuprofénu ako substancia. Štúdie ukazujú, že olivový olej môže hrať úlohu pri znižovaní rizika niektorých typov rakoviny, najmä hrubého čreva, prsníka, vaječníkov a rakoviny prostaty.

3. Znižuje Diabetes a krvný tlak:

Nedávne štúdie ukazujú, že olivový olej príjem na dennej báze znižuje ako systolický a diastolický krvný tlak. Strava bohatá na olivový olej, nízky obsah nasýtených tukov a obsahujúce dostatočné vlákniny a sacharidov môže kontrolu hladiny cukru v krvi, hladiny inzulínu a udržanie regulované hladiny lipoproteínov v tele.

4. Zachádza Depresia a stres:

Vysoko kvalitné extra panenský olivový olej obsahovať antioxidanty, ako sú polyfenoly, vitamínov E a K, chlorofylu a karotenoidov. Antioxidanty pomáhajú vybudovať silný imunitný systém. Olivový olej je bohatý na antioxidanty, najmä vitamín E. To tiež funguje ako prírodné antidepresívum.

5. Bráni artritída a osteoporóza:

Štúdie ukázali, že ľudia s stravy s vysokým obsahom olivového oleja sú menej náchylné k rozvoju reumatoidnej artritídy. Vysoká spotreba olivového oleja sa javí zlepšenie mineralizácie kostí a kalcifikáciu. To pomáha vstrebávaniu vápnika, a tak hrá dôležitú úlohu v pomáhať trpiacim a v prevencii vzniku osteoporózy a artritídy.

6. Pomôcky chudnutie:

Vzhľadom k tomu, olivový olej obsahuje to, čo sa nazýva, dobré 'tuky, nahrádzajúci bežné oleja na varenie s olivovým olejom môže pomôcť riadiť a regulovať chudnutie. Olivový olej pomáha eliminovať toxíny z tela taky.

Áno, olivový olej je trochu drahšie ako iné jedlé oleje. Ale s ohľadom na výhody varenie s olivovým olejom, je to malá cena, ktorú zaplatí! Tak priniesť domáci olivový olej, priniesť domov dobré zdravie!

Dúfam, že sa vám páči náš príspevok v najlepších olivových olejov v Indii. Myslíte si, používať olivový olej? Myslíte si ho používať pre starostlivosť o vlasy / telo skôr ako varenie? Ktorý z nich si myslíte, že je najlepšie olivový olej na varenie? Podeľte sa o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...