Noviny

8 Príčiny a 5 liekov na vysokú hladinu kreatinínu

8 Príčiny a 5 liekov na vysokú hladinu kreatinínu

Chceš vedieť, čo spôsobuje hladiny kreatinínu ísť hore? Hľadáte prostriedky s cieľom znížiť tieto úrovne? Existuje mnoho ľudí na celom svete hľadajú rovnaké odpovede. A dnes, dáme vám len to! Prečítajte si o to vedieť, ako môžete bojovať proti vysokej hladiny kreatinínu v jednoduchých a lacných spôsobov.

Kreatinín - Krátky:

Ak ste už nevedeli, kreatinínu je chemický odpad, ktorý je prítomný v krvi každého. Vyrába sa z metabolizmu svalov a vylúči z tela cez obličky (1). Keď sa hladiny tohto odpadového produktu neustále rastie, je to známkou toho, že vaše obličky nemôžu pracovať, ako by mali.

Príznaky vysokej hladiny kreatinínu sú:

 • Vracanie a nevoľnosť
 • Apatia alebo únava
 • Strata chuti do jedla
 • Časté močenie v noci
 • Low vylučovanie moču
 • Moč, ktorá je tmavej farby
 • Svrbenie kože
 • Opuch
 • Dýchavičnosť
 • Opuch v tvári, okolo očí, nôh, atď.
 • Pasu alebo bolesti chrbta
 • Nízka horúčka
 • Dezorientácia a zmätenosť

Príčiny vysokej kreatinínu Úrovne:

Vysoká hladina kreatinínu je častejšia u mužov ako u žien, ako sa zväčšuje látky s svalovej hmoty. Existuje mnoho faktorov, ktoré prispievajú k zvýšeniu hladiny kreatinínu. Z nedostatočného príjmu vody k chronickým ochorením, tieto faktory môžu líšiť. Tu je pohľad na niektoré z príčin vysokej hladiny kreatinínu:

load...
 1. Nedostatok odpočinku alebo prebytočným únava môže spôsobiť, že hladiny kreatinínu povýšiť.
 1. Ak sa u pacientov s poruchou funkcie obličiek trpí infekciou, ako je zápal pľúc, infekcie močových ciest za studena alebo črevné infekcie, môžu zvyšovať hladiny kreatinínu v krátkom čase.
 1. Vysoké hladiny kreatinínu môžu nasledovať abnormality moču, ako je dlhodobé proteinúria alebo hematúria (2).
 1. Vysoký krvný tlak, ktorý nie je riadený alebo ošetrených správne môže viesť k zvýšeniu hladín kreatinínu (3).
 1. Spotreba niektorých liekov, ktoré majú renálne toxicita môže zvýšiť hladiny kreatinínu, ktoré nemôžu byť znovu obrátený. Prípravky, ktoré obsahujú ACE inhibítory, lieky používané pri chemoterapii, NSAID, ako je ibuprofén a aspirín a ďalšie môže hrať úlohu pri zvyšovaní hladiny kreatinínu.
 1. Pacienti s ochorením obličiek s opakujúcimi sa choroba podmienok môžu mať vysoké hladiny kreatinínu.
 1. Chronické ochorenia, ako sú ochorenia štítnej žľazy, diabetes, atď môže tiež spôsobiť hladiny kreatinínu do špica.
 1. Nie je dostatok pitnej vody, dehydratácia, potenie, vysoká horúčka, diuréza, atď môže spôsobiť zníženie prietoku krvi v obličkách, rovnako ako koncentrácia v krvi. Tie zasa spôsobiť, že hladiny kreatinínu zvyšovať.

Ďalšie príčiny vysokej hladiny kreatinínu patrí budovanie svalov, nadmernej strate krvi, jesť nadmerné množstvo mäsa a spotreba kreatínu, doplnku stravy.

Opravné prostriedky pre High kreatinínu Úrovne:

Vzhľadom k tomu, vysokej hladiny kreatinínu môžu naznačovať poškodenie obličiek alebo problémy s obličkami (4), mali by ste navštíviť svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti pre správnej diagnózy a liečby. Môžete tiež použiť domáce opravné prostriedky získať úľavu od tohto problému. K dispozícii sú aj diétne tipov, ktoré by ste mali zvážiť, ako je dostatok pitnej vody. Tam sú tiež niektoré byliny, ktoré sú prírodné diuretiká, a poskytuje tak istú úľavou. Môžete skúsiť jednu z týchto bylinných každý deň po dobu niekoľkých týždňov alebo kým nedôjde k poklesu vo vašich hladiny kreatinínu.

Tu je pohľad na niektoré z najlepších prostriedkov na liečbu vysokej hladiny kreatinínu:

1. Harmanček čaj:

Vyplýva to zo štúdie, účastníci, ktorí pijú harmančekový čaj pravidelne mal zníženej hladiny kreatinínu. Všetko, čo musíte urobiť pre tento liek je strmé tri čajové lyžičky sušeného byliny v jednej šálke horúcej vody po dobu 3 až 5 minút. Kmeň a piť čaj. Môžete znížiť hladinu kreatinínu tým, že pije niekoľko šálok harmančekový čaj každý deň. Tento úžasný bylina tiež pôsobí ako relaxant a mierne sedatívum.

load...

2. Dandelion Root:

Tento bylinný liek má veľké výhody. Pôsobí ako prírodné diuretikum, ktoré pomáha pri odplavovanie toxínov z tela a zníženie hladiny kreatinínu. To tiež zmierňuje opuchy, zlepšuje funkciu obličiek a opuchy spôsobené zadržiavanie vody. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať lyžičku práškového koreňa púpava v šálke horúcej vody a nechajte lúhovať 10 minút. Kmeň a piť čaj. Môžete znížiť hladiny kreatinínu tým, že pije 2 až 3 šálky tohto bylinného čaju každý deň po dobu niekoľkých týždňov. Je dôležité si uvedomiť, že púpava môže interferovať s vysokou hladinou krvný tlak a diabetes lieky, a preto pred použitím tohto liek poradiť so svojím lekárom.

3. Škorica:

To je považované za skvelý prírodný liek, pretože škorica je prírodné diuretikum. Pomáha pri liečbe problémy s obličkami a zníženie hladiny kreatinínu. To tiež pomáha pri zvyšovaní výkonu obličiek a posilnenie obličiek filtračné schopnosti. Môžete pridať škoricu do vašej každodennej stravy získať všetky jeho výhody. Je dôležité si uvedomiť, že nadmerný príjem škorice môže viesť k ochoreniu obličiek a poškodenie pečene. Hoci nie je tam žiadna ustanovená dávkovanie je všeobecné odporúčanie je ½ až 1 čajovú lyžičku denne.

4. Kukurica Silk:

To má diuretické a protizápalové vlastnosti (5). To tiež pomáha pri zvyšovaní vylučovanie moču, čím sa účinne odstráni prebytočný kreatinínu. To tiež znižuje vysoký krvný tlak a znižuje opuchy. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať dve čajové lyžičky sušeného kukuričného hodváb na šálku vriacej vody. Pokrývať pohár a nechajte lúhovať asi 15 minút. Ďalej kmeň ju a piť táto zmes 3x denne. Ak ste alergickí na kukuricu, budete zrejme potrebovať, aby sa zabránilo tento liek. Tiež nepoužívajte tento liek, ak máte v anamnéze ochorenie pečene alebo obličiek. To môže tiež znížiť draslíka a krvného cukru v krvi.

5. Diéta zmeny:

Na rozdiel od týchto nápravných opatrení, môžete znížiť hladiny kreatinínu v tele tým, že zabraňujú soli a jesť potraviny, ktoré sú s nízkym obsahom bielkovín. Ak trpíte vysokými hladinami kreatinínu, mali by ste jesť viac potravín, ktoré sú bohaté na vitamíny A, B2 a C.

Pred použitím rastlinných liekov, mali by ste to urobiť bod, konzultovať s lekárom, pretože bylinky môžu nepriaznivo ovplyvňovať akékoľvek lieky, ktoré boli predpísané, alebo nemusia byť vhodné pre váš prípad. Napríklad, ak máte v anamnéze obličkové kamene, niektoré z týchto bylinných prípravkov nemusí vyhovovať. Potom, čo lekár dá zelenú, môžete znížiť hladiny kreatinínu pomocou bezpečných a prírodných prostriedkov.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...