Zdravie a wellness

15 najlepších výhod bielej tekvice pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod bielej tekvice pre pokožku, vlasy a zdravie

Čo je Biela tekvica?

Rastlinný tekvica je tekvica-like squash, ktorý patrí do rodu Cucurbita a rodinného cucurbitae. Tekvica sú všeobecne populárne pre tekvicový koláč, ktorý je tradične súčasťou vďakyvzdania jedla v Spojených štátoch. Tekvica sú k dispozícii v rôznych odrôd a farieb od žltej, jasne oranžovej, hnedej, šedej a bielej. Biela tekvica je celkom bežný v Anglicku, kde sa používa predovšetkým pre carving a dekoračné účely. Vzhľadom k jeho svetlou pleťou, je to skvelé pre carving, rovnako ako obraz. Tekvica tvoria významnú súčasť dekorácie pre Halloween, kde sa tvárou vytesané na nej a tekvice sa vydlabaných na svetlo sviečky vnútri.

Okrem toho, že používa ako dekoračné kusy, biela tekvica možno ľahko nahradiť oranžové tekvice v mnohých receptov vrátane tekvicový koláč a polievok. Biela tekvica je k dispozícii v rôznych odrôd, ako dutín, baby boo, cukrovú vatu, Casper, albín tekvica, duch tekvica atď Odroda lumina má úžasnú chuť a textúru a možno ho použiť na pečenie. Biela tekvica môže byť tiež vyhĺbené ktoré majú byť použité ako servírovací misa.

Biela tekvica Výhody

Zdravie Výhody Biele tekvica:

Okrem natáčania dekorácie atraktívne, biele tekvica môže byť súčasťou mnohých pokrmov, pretože je vysoko výživné niekoľko priaznivých účinkov na zdravie. Je nízky obsah kalórií a vysoký obsah vitamínov A, B6, C a E. Okrem toho obsahuje minerály, ako je horčík, fosfor, železo, kyselina listová, niacín a tiamín, rovnako ako karotén, luteín a zeaxantín. Jeho zdravotné prínosy sú nasledovné.

load...

1. Znižuje hladinu cholesterolu:

Biela tekvica obsahuje vysoké množstvo fytosteroly. Tieto zlúčeniny môžu nahradiť a normalizovať hladinu cholesterolu na zdravej úrovni, čím poskytuje ochranu proti niektorých druhov rakoviny.

2. Anti-depresívne:

Nedostatok tryptofánu je zodpovedný za spôsobuje depresie. Biela tekvica je bohatá na L-tryptofán, esenciálne aminokyseliny, ktoré nemôžu byť vyrobené v tele. Táto chemická zlúčenina má zásadný význam pre zmiernenie depresívne nálady, ktoré poskytujú pocit šťastia a pohody.

3. Prospešné pre zdravie očí:

Biele tekvica majú hojné množstvo luteínu a zeaxantínu, ktoré sú životne dôležité pre ochranu očí pred poškodením voľnými radikálmi a zabraňuje tvorbe šedý zákal, makulárna degenerácia a astigmatizmus. Náročné tekvica pravidelne pomáha pri podpore zdravia očí, pretože je bohaté na vitamín A.

load...

4. Protizápalové:

Zelené Semená tekvice majú protizápalové vlastnosti, a preto sú účinné proti artritíde a zápalom kĺbov. Bylinný odvar z tekvicové dužiny môžu byť použité pri liečbe zápalu čriev.

5. Prospešné v Astma:

Antioxidanty v bielej tekvica chráni dýchacie ústrojenstvo proti infekciám a radikálnej útoky zadarmo. Z toho dôvodu, že zníženie a liečiť astmatické záchvaty.

6. Liečba vredovej chorobe:

Liečivé vlastnosti obsiahnuté v bielej tekvice pomoc pri upokojenie zažívacieho traktu a liečenie zažívacích podmienok a peptických vredov.

7. Ochrana proti karcinómu prostaty:

Tekvica a jeho semená majú vysoký obsah karotenoidov a zinku, ktoré poskytujú ochranu proti rakovine prostaty. Tieto zlúčeniny pomáhajú pri prevencii zväčšení prostaty, rovnako ako podráždenosť problémy s močovým mechúrom. Tekvicové semená sa používajú pri liečbe benígnej hyperasia prostaty (BPH).

8. Lepšie imunitný systém:

Bohatá škála živín v bielom tekvica a biele tekvicový džús zázraky na posilnenie imunitného systému zvýšením výroby a úžitkových vlastností bielych krviniek. Preto, ktoré poskytujú odolnosť proti rôznym druhom infekcií.

Kožné Výhody Biele tekvica:

Biela tekvica má vysoký obsah antioxidantov v podobe vitamínov A, C a E, rovnako ako zinku, ktoré sú skvelé pre vašu pokožku. Niektoré z kože výhod bielej tekvice sú nasledujúce.

9. Zabraňuje poškodeniu kože:

Biela tekvica je skvelá voľba, ak vaša pokožka je poškodená z okolitých podmienkach, ako je nadmerné expozícii na slnku. Vitamín A upokojuje a zvláčňuje pokožku a vitamín C je antioxidant, môže prispieť k náprave škody spôsobené voľnými radikálmi. Tekvicové tvárové masky, hydratačné a kôry výrazne vyživujú pokožku tým, že podporuje vstrebávanie živín.

10. Anti-aging výhody:

Biela tekvice sú bohaté na vitamíny A, C a E, rovnako ako zinku, ktoré dohromady dávajú vám zdravú a žiariace pleť a zvýšiť produkciu kolagénu, aby sa zabránilo známky starnutia. S šálkou tekvicových semienok denne hydratuje a vyživuje pokožku, a tým chráni proti výskytu vrások. To tiež obsahuje ovocné enzýmy a alfa hydroxykyseliny (AHAs), ktoré zvyšujú obrat buniek pre oživenie a vyhladí pokožku.

11. Anti-akné:

Biela tekvica obsahuje akné zásah vitamíny E a T, ktorý je skôr známy ako torulitine. Tak, to je použité v niekoľkých anti-akné výrobkov, ktoré poskytujú úľavu od akné, škvrny alebo časté trhlinami. Trením mäsitý stranu čerstvé tekvica na tvár dvakrát denne pôsobí ako prírodné vady boj s tonerom.

12. Prospešné pre mastnú a suchú pleť:

Tekvicové semená obsahujú esenciálne mastné kyseliny a vitamín E, ktoré sú veľmi dôležité pre udržanie dobrej bariérovej funkcie kože, rovnako ako reguláciu kožného mazu. Biela tekvica sa používa ako aktívna zložka v kožných tonery, šupky a anti-akné masiek pre zníženie veľkosti pórov, riadenie prebytočný olej a zabrániť výskytu čiernych bodiek a pupienkov.

Biela tekvica obsahuje prírodné enzýmy, ktoré pomáhajú pri rozpúšťaní suchej kožné bunky. Byť bohatý na enzýmy, sa používa v starostlivosti o pleť pre ukľudňujúce a zmäkčovanie suché, popraskané ruky a nohy. Môžete kombinovať dve polievkové lyžice tekvicového pyré s dvoma lyžicami vazelíny pre suchú liečbe päty. Naneste ju na nohy v noci a dať bavlnené ponožky pre hlbokú hydratáciu.

13. Natural peeling:

Biela tekvica je často používaný v exfoliators a hydratačné, pretože pomáha pri odstraňovaní starých povrchových kožných buniek a podporuje tvorbu nových buniek. Vzhľadom k svojej malej molekulárnej štruktúre, to môže preniknúť hlbšie do pokožky a liečiť matný pleť, starnutie kože a pigmentáciu.

Vlasy Výhody Biele tekvica:

Okrem kože, živiny obsiahnuté v bielej tekvice sú veľmi prospešné pre vaše vlasy. Niektoré z jeho prínosy pre vlasy sú nasledujúce.

14. Podporuje rast vlasov:

Biela tekvica je bohatá na vitamín A, čo je veľmi prospešné pre váš skalp. To tiež obsahuje draslík, ktorý pomáha pri podpore opätovného rastu vlasov a prevenciu vypadávanie vlasov.

15. Vhodné pre suché alebo poškodené vlasy:

Rovnako ako suché ošetrenie pleti, to tekvica je veľmi prospešné pre suché alebo poškodené vlasy. Tak, to môže byť súčasťou vášho vlasy režime starostlivosti, kde to môže byť externe aplikovaného na vlasy spolu s ďalšími prísadami, ako sú kokosový, medom a jogurtom.

Dúfam, že sa vám páčil článok. Prosím, zanechajte nám komentár.

load...