Zdravie a wellness

22 najlepších výhod čaju Peppermint na pokožku, vlasy a zdravie

22 najlepších výhod čaju Peppermint na pokožku, vlasy a zdravie

Mäta pieporná je neoddeliteľnou súčasťou nášho života, hneď od osvieženie dych tesne pred dátumom, ktoré zanecháva chladivý pocit v našich bruška a úst, keď chceme zmenu chuti. Ale vedeli ste, že tento zázračný čaj môže byť prospešný a terapeutické náhradou Vášho dennú dávku kofeínu? Áno, čítate správne! Existuje nespočetné množstvo zdravotné výhody mätového čaju. Cuppa tohto každý deň môže vyvolať stres-free, zdravé a šťastné. Prečítajte si o to vedieť, podrobne o tom, čo sú výhody mätového čaju!

The Science Behind mätový čaj

Vedecký názov mäty piepornej je Mentha piperita. Rastie až tri nohy, a je kríženec oboch mäty a watermin. Je k dispozícii v priebehu celého sveta vo významných odrôd - od kríkov Konga do exotických záhrad v Austrálii! Toto úžasné, vonný, tmavo zelená rastlina má viac ako 40 rôznych chemických zlúčenín, vrátane mentol, Menthon a menthyl-acetát, ktorý sa dobre antiseptické, antibakteriálne, proti kŕčom, antivírusové, protizápalové, myorelaxačné, antioxidant, expektorans, analgetiká robia, a vazodilatačné (1). Len wow, že jo?

Vzhľadom k tomu, mätový čaj je úplne prirodzené a bez kofeínu, lekári boli ho odporučil pre liečenie všetkých druhov chorôb, pretože po veľmi dlhú dobu. Čítajte ďalej, ako sme sa rozšíriť všetky výhody pitie mätový čaj!

load...

Výhody mätový čaj:

Kožné Výhody 

 1. Vymaže akné
 2. Omladzuje Dull a mastná pleť
 3. Upokojuje podráždenie kože

Vlasy Výhody 

 1. Stimuluje rast vlasov

Zdravotné výhody

 1. Pomáha pri chudnutí
 2. Znižuje nadúvanie a zažívacie ťažkosti
 3. Zachádza kinetózy a nevoľnosť
 4. Znižuje horúčku
 5. Lieči respiračné poruchy
 6. Ovládanie Úzkosť a stres
 7. Lieči kašeľ
 8. Vymaže bolesťou v krku
 9. Ovládacie prvky Diabetes
 10. Ovláda vysoký krvný tlak
 11. Zmierňuje bolesti hlavy
 12. Znižuje hladinu cholesterolu
 13. Ovládanie Hirzutizmus
 14. Zmierňuje Dojčenie
 15. Znižuje menštruačné kŕče
 16. Črevné syndróm lieči a funkčné dyspepsie
 17. Posilňuje imunitu
 18. Pomáha lepšie spať

Mätový čaj Výhody kože

1. Vymaže akné

Akné je prekliatím dospievania, ktorý nás niekedy nasleduje prostredníctvom nášho mladosti rovnako. A my sme vždy na pozore rôzne spôsoby, ako sa zbaviť tej akné. Koniec koncov, kto by chcel byť požehnaný veľkou zit na čele tesne pred párty?

Pravidelné používanie mätového čaju bolo preukázané, že pomáhajú pri odstraňovaní a ovládanie týchto tvrdohlavý zits. Áno, tento proces je trochu pomalý v porovnaní so všetkými tými komerčnými produktmi, ale nikto nemôže poprieť svoje dlhodobé účinky. Chladiaci účinok mentolu má magický účinok na mastnú a pupienok náchylné kožu. Všetko, čo potrebujete, je trochu trpezlivosti a každodenné šálku teplého mätový čaj, aby sa uchádzali zbohom akné a vyrážky (2).

Späť na obsah

2. Omladzuje Dull a mastná pleť 

Drsné lúče slnka a znečistenia spôsobiť katastrofu na koži, takže je nudné a mastný. S mätový čaj na dennej báze, pomáha pri omladzuje pokožku. Antioxidanty v čaji pomáhajú pri čistení kožné póry. A to nie je nová vec. Od roku veku, mäta pieporná alebo mentol bol používaný na liečbu mastnú a mastnú pleť. Mentol, základný prvok listy mäty piepornej, znižuje sekréciu ropy z mazových žliaz. Toto, podľa poradia, je vaša pleť bez oleja a bezchybné.

load...

Späť na obsah

3. Upokojuje podráždenia kože

Mnohí z nás majú plytký a citlivú pokožku, ktorá nás núti viac vedomí o priamemu slnečnému žiareniu, alebo dokonca rôzne podnebie. Výsledkom je, že sme sú viac náchylné na ochorenia kože v dôsledku UV žiarenia alebo drsných prvkov vo vode.

Mätový čaj má antioxidanty, ktoré môžu liečiť rôzne kožné ochorenia, ako spáleniny od slnka, vrásky, predčasné starnutie, nízkou imunitou proti kožné infekcie, a dokonca aj rakoviny (3). Postupom času, bude to upokojí vašu kožné alergie a podráždenie. Chladiace vlastnosť mäty znižuje bodnutí hmyzom, vyrážky, kožné zápaly a popáleniny.

Späť na obsah

Mätový čaj Výhody na vlasy

4. Stimuluje rast vlasov

Ak máte obavy o ustupujúce vlasovú linkou, domnievajú šliapať na mätový cestu. Mäty piepornej pôsobí ako dobrý stimulátor pre váš skalp a podporuje rast vlasov. Vzhľadom k svojej schopnosti upokojiť cievy a zvýšiť prietok krvi do vlasových korienkov, mäta pieporná stimuluje zdravie vašich vlasov (4).

Späť na obsah

Zdravie Výhody mätový čaj

5. Pomáha pri chudnutí

Ľudia majú tendenciu dávať pozor na jednoduché a účinné spôsoby, ako schudnúť, bez toho by všetko frenzied o kalórií a cvičenie, nesmieme zabudnúť na nežiaduce účinky, ktoré táto stravovacie návyky niesť.

Mnohé štúdie preukázali, že mätový čaj bol spoľahlivou oporou v priebehu chudnutia. Je dokonca túry príjem tekutín v našom tele (5). Ale ako všetci vieme, je táto metóda prehĺtal kvantifikovaný dávku mätového čaju je len, pomáhať 'chudnutie. Nemôže jednoducho odrezať všetky prebytočný tuk v našom tele. Takže, nenechajte si ujsť na vašej cvičebný režim.

Späť na obsah

6. Znižuje nadúvanie a zažívacie ťažkosti

Všetci sme čeliť problémom trávenia a nadúvanie v dôsledku našich rýchlych životov a tendenciou k flámu na nezdravé potraviny.

Mätový čaj upokojuje svaly brucho a zlepšuje tok žlče, ktorá sa používa na trávenie tukov. To robí cestu pre bezproblémové fungovanie nášho zažívacieho systému a tráviaceho plyn sa nechá prejsť efektívnejšie. Takže žiadne ďalšie poruchy trávenia problémy (6)!

Späť na obsah

7. Zachádza kinetózy a nevoľnosť

Či už je to cestovanie problémy alebo tehotenstvo choroba, nevoľnosť je jedným z prvkov, ktoré irks normálne fungovanie nášho tela. Nutkanie zvracať z nás robí podráždený a náladová. Nevoľnosť počas niekoľkých prvých mesiacoch tehotenstva je len nepríjemné, najmä keď je ranná nevoľnosť nie je obmedzený len dopoludnia.

Našťastie táto podmienka môže byť liečená s našou vlastnou antispazmodický protizápalové zdroj - mäty piepornej. Len variť teplý šálku mätového čaju. To upokojí Váš žalúdok a zníži nevoľnosť (7). Tento osviežujúci čaj je tiež užitočné pri liečení iných črevo a motion-súvisiace problémy, ako sú bolesti brucha a hnačka.

Späť na obsah

8. Znižuje horúčku

To by mohlo byť trochu prekvapujúce, ale mätový čaj je tiež prínosom pre horúčku. Mentol (ďalej len decongestant), hlavnou zložkou v čaji, ochladzuje systém, a teda znižuje teplotu nášho tela, a to ako interne, tak externe. To vedie k nadmernému poteniu, znižuje horúčku a súvisiace zápal a nepohodlie (8).

Späť na obsah

9. Lieči Choroby dýchacích ciest

Mätový čaj má antiseptické a anti-nárazové efekty, ktoré pomáhajú pri znižovaní hlien a zmiernenie kašľa a vypratanie dutín, infekcie hrdla, prechladnutie, chrípky, astma, bronchitída a (9). Z toho dôvodu, že udržuje vaše dýchacie cesty jasné a bez akýchkoľvek prekážok. Takže volanie tejto úžasnej čaju elixír nie je prehnané.

Späť na obsah

10. Ovládacie úzkosť a stres

Predpísané dávky teplého mätový čaj môže znížiť stres a úzkosť. Stres je jedným z najčastejších problémov prevláda v dnešnej dobe a bolo znemožnenie mládež a seniorov podobne.

Ponáhľal životný štýl, tlak, súťaže - existuje mnoho dôvodov, prečo ľudia prepadať stresu. Bylinné čaje bolo preukázané, že je najlepšie za takýchto okolností. Mentol v mäty piepornej upokojuje a nás upokojí (10). Takže vždy, keď máte pocit, zdôraznil, dať si šálku plný teplého mätový čaj, a budete sa opäť cítiť dobre!

Späť na obsah

11. Zaobchádza Kašeľ

S pocitom všetky starosti kvôli problémových kašľa záchvaty? Mätový čaj bol spomenie ako jeden z najlepších zbraní proti všetkým typom kašľa. Je stomatic, tonic, chladivo, analgetikum, stimulant, a nesie mentol, skvelý upokojujúce prvok pre zúčtovanie phlegms a dreváky vnútri našich krku (11).

Späť na obsah

12. Odstráni bolesťou v krku

Mať bolesť v krku je na obtiaž, najmä keď máte dôležitú udalosť dopredu. Tak či onak, nie je schopný vyjadriť svoje myšlienky slovne je dráždi, a môžete si pomôcť, uchyľovať k over-the-counter lieky. Namiesto toho, ísť na teplom šálke mätového čaju, ktoré zmiznú do krku. Para z čaju upokojuje nosovej priechod a teplá kvapalina steká pažeráka, budete sa cítiť lepšie (12).

Späť na obsah

13. Ovládacie prvky Diabetes

Bolo zistené, teplý mätový čaj je účinný pri kontrole diabetu. Fenolové zlúčeniny nachádzajúce sa v mincový rastlín a ich antioxidačné vlastnosti pomáhajú pri kontrole cukrovky 2. Typu. Dokonca prispieť k udržaniu plazmatické hladiny antioxidačné a prevenciu ochorenia ciev, ktoré sprevádzajú diabetes typu 2 (13).

Späť na obsah

14. Kontroly vysoký krvný tlak

Natiahnuté pracovná doba a nie je čas na vlastný voľný čas robili nám všetkým náchylnejší k vysokému krvnému tlaku. Niet ani divu, v dnešnej dobe naraziť na niekoľko dospievajúcich vysokým pacientov BP rovnako! Rozhodnúť sa pre lieky po celú dobu nie je výhodné, najmä s takými mladými prípadov.

Mätový čaj k záchrane, znova! Relaxačné vlastnosti mentol v mätový čaj pomôcť pri vytváraní naše telo bez napätia, a teda reguláciu vysokého krvného tlaku. Bolo preukázané, že orálne podávanie mentolu môže znížiť 24hodinový strednej arteriálnej systolický a diastolický krvný tlak (14).

Späť na obsah

15. Zmierňuje bolesť hlavy

Dlhý a únavný deň, môže viesť k nekontrolovateľnému a unmanagable bolesti hlavy. To pôsobí proti tomuto, máme tendenciu sa oddávať silnú dávku kofeínu, ktorý má ešte väčší výskyt nežiaducich účinkov.

Navrhujem, aby ste ísť na mätového čaju, ktorý uspokojí vašu potrebu mať čaj, aby bolo nutné konzumovať kofeín (15).

16. Hladiny znižuje hladinu cholesterolu

Všetci sme sa vzťahujú k, s nízkym obsahom cholesterolu 'varenie reklamy, ktoré sa stávajú oveľa dôležitejšie, keď tam je riziko vysokej hladiny cholesterolu s jedným z našich milovaných rodinných príslušníkov. Ale je to bezpečná metóda sa rozhodnúť? Určite nie, je to stále reklama.

Rozhodnúť sa pre mätového čaju. Rôzne výskumy ukazujú, že mäta pieporná znižuje hladinu glukózy a cholesterolu v našom tele (16).

Späť na obsah

17. Ovládacie prvky nadmerné ochlpenie

Prípad nadmerného a nekontrolovaného rastu vlasov u žien bolo, znovu a znovu, vinu na gény, čo je trochu pravda. Ale vedeli ste, že konzumácia mätový čaj môže znížiť prebytok sekréciu androgénov? Tak, štúdie ukázali, že po pravidelnej konzumácii mätového čaju, bolo zistené významné zníženie voľného testosterónu a zvýšenie luteinizačný hormón, je folikuly stimulujúci hormón, a estradiol, a preto znižuje možnosť, že nadmerný rast vlasov (17). Úžasný!

Späť na obsah

18. Zmierňuje Dojčenie

Mnoho žien čelí zvláštne, doteraz bežná porucha, zatiaľ čo oni dojčia svoje deti. Tento stav je známy ako vsuvky trhliny, ktorá je spôsobená v dôsledku nadmerného trenia, čo má za následok bolestivosť, podráždenie, alebo krvácanie do bradaviek.

Spotreba mätového čaju bolo preukázané, že je veľmi účinný v týchto prípadoch vzhľadom k jeho protizápalovým a anti-infekčné vlastnosti (18).

Späť na obsah

19. Znižuje menštruačné kŕče

Pre mnoho žien, menštruačný cyklus prináša naozaj bolestné skúsenosti s nadmerným kŕče a bolesti brucha. S liekmi, tiež nie je vhodné v tejto fáze, a tak deje bylinné spôsob, ako je väčšinou neodporúča. Šálkou teplého mätový čaj pomôže pri znižovaní kŕče a bolesti (19).

Späť na obsah

Črevné syndróm 20. Považuje podráždená a funkčné dyspepsie

Ďalším vedľajším účinkom s predčasnou a nezdravé jedlo, aby sa stal naozaj obyčajný v dnešnom svete. Syndróm dráždivého čreva (IBS) je oveľa zreteľnejší v amerických mestách, a postihuje ženy rýchlym tempom. Výsledky tejto indispozície buď vo nekontrolovanému toku čriev (pohyby) alebo obmedzených stolice (zápcha). Nepríjemný kalenie v hornej časti tráviaceho traktu označuje funkčné dyspepsie, čo nás stavia do nepopierateľné bolestí.

Obe tieto choroby žalúdka súvisiace môže byť vytvrdený nástupu do pravidelnej dávkovanie horúceho mätového čaju, ktorý je známy pre upokojenie a liečiť ich (21). Takže až sa nabudúce budete mať nepríjemný pocit v bruchu, aby si cestu do kuchyne, aby sa upokojujúci šálku mätového čaju.

Späť na obsah

21. Posilnenie imunity

Existuje veľa medzi nami, ktorí ochorejú aj pri miernom vystavení zmene počasia, alebo ak sa dostanú do kontaktu s niekým, kto je chorý. Áno, hovorím o tých ľuďoch, ktorí majú naozaj slabý imunitný systém.

Teplý mätový čaj má antibakteriálne vlastnosti, ktoré liečiť horúčku, kašeľ a prechladnutie. S touto upokojujúce nápoj pravidelne nielen zabíjať baktérie spôsobujúce rôzne ochorenia, ale bude tiež zabrániť baktérie od vstupu do tela, teda prevenciu budúcich chorôb. Vitamín B, antioxidanty, vápnik a draslík prítomné v mätový extrakt z listov prácu ako protilátky pre boj off vážne ochorenie a udržať si zdravý a šťastný (22).

Späť na obsah

22. Pomáha lepšie spať

Pre dobrý spánok, my všetci musíme zbaviť všetkých tlakov a únavy počas dňa. Mať kofeín zvyšuje hladinu úzkosti. Takže v takýchto prípadoch, mätový čaj, je tou najlepšou voľbou. Upokojuje naše zmysly a pomáha nám cítiť uvoľnene, čo uľahčuje spánku (23).

Dúfam, že teraz ste si vedomí úžasných výhod mätového čaju. Tak na čo ešte čakáte? okamžite Doprajte si šálku mätový čaj a spoznať výhody behom niekoľkých minút! Okrem liečenia svoje telo prirodzenou cestou, je to oveľa lacnejšie ako lieky predpísané lekármi.

Späť na obsah

Aká bola vaša skúsenosť s touto úžasnou čaju? Zdieľať aj ďalšie bylinný mätový čaj výhody s nami do poľa nižšie.

Zostať zdravý a šťastný!

load...