Zdravie a wellness

Ako bojovať proti depresii s meditáciou?

Ako bojovať proti depresii s meditáciou?

Ste sa topí v depresii? Fret nie preto, že meditácia je záchranného člna, ktorý vám ušetrí od neho. Jedná sa o hladký a bezpečný záchranný bez akýchkoľvek prekážok. Čo viac si môžete priať? Áno, pretože meditácia okamžite vypne oblasť v mozgu, ktorá uľahčuje depresie. A uháňať ide depresie. Takže si trvale spokojní a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov!

Nie sme len to hovoriť. Svetovo preslávený Harvard neurológovia skúmali mozgy meditačné praktiky a zistili, že ich amygdalae alebo, depresia centrum 'značne zmenšil!

Čo viac dôvodov na to potrebujete? Boj depresie s pomocou našej meditáciu sprievodcom nižšie. TERAZ.

Čo je depresia?

Vďaka Bollywood herec Deepika Padukone, všetci sme viac vedomí depresie teraz. Ale čo je to presne? Poďme to tu vymazané.

Depresia je pomerne zložitá. Nemôžeme len tak vyraziť do jednej definície. Vyskytuje sa v dôsledku zmesi biologických, psychologických a sociologických faktorov.

load...

Aby bolo jasné, dovoľte mi to vysvetliť na vás jednoduchým spôsobom. Váš mozog má informácie komunikátory zvané neurotransmitery, ktoré pomáhajú carry správ cez telo.

Medzi nimi sú serotonín a noradrenalín neurotransmitery, ktoré majú zásadný význam chemických látok v mozgu. Keď sa hladiny týchto neurotransmiterov klesať, cítite v drvivej väčšine smutný, čo vedie k depresii.

Rôzne dôvody, môže vyvolať zníženie serotonínu a noradrenalínu úrovne v mozgu, alebo by to mohlo len tak pre nič za nič vôbec.

Poďme sa pozrieť na niektoré bežné faktory, ktoré vedú k depresii.

Príčiny depresie

 • Zneužívanie, áno, uhádli ste to správne. Akékoľvek týranie či už fyzické, emocionálne, sexuálne môže viesť k depresii.
 • Niektoré lieky, ktoré užívate môže zvýšiť riziko vzniku depresie.
 • Boje, argumenty a konflikty s blízkymi a blízkymi priateľmi môžu dať vám dole a viesť k depresii.
 • Smrť blízkej osoby je hlavným spúšťačom depresie. V prípade, že smútok cítite sa predlžuje, potom to môže viesť k depresii.
 • Depresia môže byť aj genetická. Tak hrozné, ako je to fascinujúce, že jo? Takže ak vaša rodina má za sebou históriu depresívnych ľudí, potom by ste mali byť opatrní.
 • Akékoľvek významné zmeny vo svojom živote buď dobré alebo zlé môže spôsobiť depresie. Či už je to absolvoval, nájsť novú prácu či vydávať. Alebo strata zamestnania, rozvádza alebo odchodu do dôchodku.
 • Osamelá alebo ignorované ostatnými vás tiež odloží a môže viesť k depresii.
 • Ako sa vyrovnať s vážnymi chorobami môžu byť vyčerpávajúce a vyčerpávajúce. Depresia niekedy stáva dôsledok tohto.
 • Tí, ktorí majú problémy zneužívanie návykových látok tiež trpí depresiou. V skutočnosti, oni sú viac naklonené, aby tak urobili.

Meditácia depresie

Hoci to nie je ľahké určiť presný dôvodom depresie, existujú určité Povolené spôsoby spracovania, ktoré fungujú dobre a pomôžu prekonať. Vďaka Bohu.

load...

Na rozdiel od štúdie Harvard už bolo spomenuté predtým, a to aj výskum vykonaný na univerzite v Montreale ukázal, že meditácia zvyšuje hladinu serotonínu a noradrenalínu v držanie hlavy, depresie v šachu.

Fantastické, že jo? Ak chcete vedieť, že jednoduché meditácia môže vyriešiť tento problém a ušetrí vás tak početné pilulky a sedenie s psychiatrom.

Ale medzi rôznymi druhmi meditácie, ktorý z nich bude vyhovovať aj pre liečbu depresie?

Meditácia je známe, že sú účinné pri znižovaní symptómov depresie. Učte svoj postup, potom?

Meditácie

Nastaviť svoje srdce na vedomím meditácie a učia to dobre dobyť depresie.

 1. Sedu
 2. Umiestnenie končatín
 3. Dýchacie Manner
 4. Prúd myšlienok

1. Sediacej polohe

Sede je dôležité. To buď môže byť v pozícii Lotus alebo polohy Half-Lotus. Alebo dokonca na stoličke. Môžete sa oprieť o stenu a využití vankúše.

Nech je to čokoľvek, uistite sa, že sú pohodlné a môcť sústrediť na svoj dych miesto dostať rozptyľovať nepríjemné miesto na sedenie. Sedí vzpriamene uľahčuje dýchanie.

Tiež nemusí čeliť nič, čo bude stimulovať vašu myseľ ako TV alebo okná. Vyberte si miesto s žiadnymi rozptyľovanie alebo čeliť prázdnu stenu v rohu miestnosti.

2. Umiestnenie končatín

Keď sedíte, uistite sa, že vaše boky sú vyššie ako kolená. Možno budete potrebovať vankúš pre toto. Položte ruky na stehnách nadol.

Udržať oči pootvorenými s pohľadom dole. Zvyknúť si a cítiť pohodlne v sede. Stráviť nejaký čas zamerať sa na prítomný okamih.

Sústrediť na svoje držanie tela a okolia. Jemne priviesť späť svoje mysle späť k nemu vždy, keď putuje.

3. Dýchanie Manner

Prejsť na pozorovanie dych po tom, čo budete musieť stráviť nejaký čas so zameraním na vašej pozícii a mieste. Cítiť a uvedomovať prirodzený proces dýchania. Všimnite si, že vzduch prichádzajúci dovnútra a von z vašej bytosti.

Dajte svoj úplnú pozornosť. Nemusíte dýchať zvláštnym spôsobom alebo môže byť vedomý. Prirodzene dýchať a sledovať proces, veľmi dobre.

Ako ste to, majte na pamäti, byť si vedomý svojho tela a jeho okolí tiež. Pobyt na chvíľu dýchať. Vráť sa zameraním na dych, ak vaša myseľ blúdi.

Bránice dýchanie je ďalšia dobrá voľba, ak chcete spomaliť svoje emócie a pocit pokoja. Položte jednu ruku na svojej hrudi a druhú na podbrušku.

Nadýchnite sa nosom a von ústami. Váš žalúdok by mal stúpať a klesať, zatiaľ čo hrudník zostáva v pokoji. Dýchať týmto spôsobom, kým sa upokojiť.

4. Prúd myšlienok

Po chvíli, nechať svoju myseľ toku. Neprehliadajte jeho myšlienkový prúd sa sústredí na svoj dych, telo a okolie.

Nechajte svoju myseľ byť. Nechajte ho blúdiť a majú nápady prúdi dovnútra a von. Ale pamätajte, nie súdiť ani analyzovať.

Nekontrolujú myšlienky, čo sa im môže byť. Buď dlhoročnou stratil pamäť, niečo, čo ste videli v televízii, starosti, obavy, atď A čo je najdôležitejšie, Nesúďte svoje myšlienky.

Ak máte meditovať týmto spôsobom pravidelne, príznaky depresie pomaly mizne, a ste späť na nohy.

Opatrenia

Je potrebné si uvedomiť, že meditácia je súčasťou depresie spracovanie režimu a nie je riešením jednobodový k nemu.

Nech je to bod, aby sa poradil s psychiatrom a jogy trénera, než sa pokúsite niečo na vlastnú päsť.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa meditácie depresie.

Čo keď je pokoj cítim sa po meditácie bolí depresie?

To by mohlo byť možné, a vy by ste mali mať na pozore pred ním. To je najlepšie najprv trénovať pod vedením certifikovaného učiteľa jogy, kým sa stabilizuje a natoľko dobre zvládnuť sami bez akýchkoľvek závad.

Ako často môžem cvičiť meditácie?

Cvičiť meditácie každý deň po určitú dobu, ktorá pracuje dobre pre vás.

Nie ste sám vo svojom boji s depresiou. Jeden zo 15 dospelých trpí to. Depresia vás ťahá dole, negatívne ovplyvňuje to, ako sa cítite, myslieť a konať. To znižuje schopnosť dobre žiť. Nie je to dobré miesto, a je potrebné proti nemu bojovať. Skúste meditáciu všímavosti. Tu je dúfať, že bude pracovať pre vás.

load...