Zdravie a wellness

29 úžasné výhody sezamových semien (Til) pre pokožku a zdravie

29 úžasné výhody sezamových semien (Til) pre pokožku a zdravie

Sezamové semienka, známa ako, Til 'v Hindi,, Nuvvulu' v Telugu,, Ellu '(tamilčina, Malayalam, Kannada),,' v teel maráthčina a, Til 'v bengálčine sú najstaršie korenie, ktoré ľudstvo pozná. Sú orechový a voňavé semeno varianty. Dodávajú krásny tieseň mnohých ázijských a blízkovýchodných pokrmov. Oba tieto preteky sú známe pre ich životnosť (1).

Sú sezamové semienka dobré aj pre vás? Áno, rozhodne výhody sezamové semienka sú nielen kulinárske, ale nutrične hustá korenia je dobré pre naše telo rovnako. Sezamové semienka obsahujú kombináciu vitamínov a minerálov a sú jedným z najzdravších potravín na svete.

Pozrime sa na kam sezamové semienka pochádzajú a aké sú najlepšie sezamové semienka výhody a ako môžeme zahrnúť do našej každodennej stravy.

Aké sú sezamové semienka?

 • Sezamové semienka sú pravdepodobne jedným z prvých olejnatých semien, ktoré ľudstvo pozná.
 • Sesame rastlina je kvitnúca rastlina patriaca do čeľade PEDALIACEAE. Tieto semená majú najvyšší obsah oleja zo všetkých semien a jemnú, orechovú príchuť, ktorá sa stáva výraznejšie, keď sa pražia pri nízkej teplote po dobu niekoľkých minút.
 • Tieto semená môžu byť konzumované v surovom alebo sušenej forme, alebo dokonca ako pražené občerstvenie. Používajú sa ako prísada do niekoľkých kuchýň.
 • Suchá pražená sezamové semienka sú ihriská s olivovým do tenkej, svetlo hnedé farebné pasty, známy ako, tahini ', čo je populárny Stredného východu dip. V Európe sa bežne používajú pri výrobe margarínu.
 • Existuje niekoľko druhov sezamové semienka v závislosti od druhu odrody, ako sú biele, čierne a hnedé semená.
 • Biela sezamové semienka majú vyšší obsah železa ako tie čierne a sú väčšinou používané ako prísady v potravinách alebo vo forme oleja.
 • Čierna sezamové semienka sú viac sviežim a má silnejší vôňu než biele alebo hnedé sezamové semienka a sú s výhodou používajú v liekoch. Obsahujú 60% viac vápnika ako tie biele.
 • Biela sezamové semienka sú ošúpané, zatiaľ čo čierne a hnedé tie zachovať ich trupy.

Zdravie Výhody sezamovým semienkami

Okrem svojej kulinárske použitie, táto semená majú výživné, preventívne a liečebné vlastnosti, ktoré ich robia použiteľné v tradičnej medicíne. Sezamový olej je bohatým zdrojom fytonutrientov ako sú omega - 6 mastných kyselín, flavonoidov fenolové antioxidanty, vitamíny a vlákniny. Tieto semená, preto ponúkajú celý rad výhod. Prínosy pre zdravie sezamové semienka obsahujú nasledujúce:

load...

1. S vysokým obsahom bielkovín vegetariánska diéta

Sezamové semená sú dobrým zdrojom bielkovín, s vysoko kvalitné aminokyseliny, ktoré tvoria 20% semien. Preto sú ideálne pre vytvorenie časti s vysokým obsahom bielkovín vegetariánskej stravy (2). Len posypeme je cez vaše šalátov, zeleniny a rezancami.

2. Prevencii cukrovky

Sezamové semienka obsahujú horčík a ďalšie živiny, ktoré sa ukázali v boji proti diabetu. Bolo zistené, že použitie sezamového oleja ako jediné jedlom oleji sa, že sú účinné pri znižovaní krvného tlaku a hladiny glukózy v precitlivených diabetikov (3).

3. Cure Anémia

Sezamové semienka, najmä tie čierne, sú bohaté na železo. Z tohto dôvodu, oni sú vysoko odporúčané pre tých, ktorí trpia anémiou a slabosť (4).

load...

4. Cardiovascular Health

 • Sezamový olej zabraňuje aterosklerotických lézií, a preto je prínosom pre zdravie srdca.
 • Obsahujú antioxidačné a protizápalové zlúčeniny nazývanej Sesamol že tiež vykazuje anti-aterogénny vlastnosti, čím sa zlepšuje kardiovaskulárne zdravie.
 • Sezamové semená majú vysoký obsah mononenasýtených mastných kyselín, kyselina olejová, ktorá pomáha pri znižovaní zlého cholesterolu a zvýšenie dobrého cholesterolu v tele. Tým sa zabráni riziku ischemickej choroby srdca a mŕtvice (5).

5. Protirakovinové účinky

Sezamové semená obsahujú horčík, ktorý má protirakovinové účinky. Takisto obsahujú protinádorovú zlúčeninu s názvom fytát. Sezamové semienka sa ukázali ako účinné pri znižovaní rizika kolorektálneho karcinómu, a zabrániť tak kolorektálny karcinóm (6).

6. Tráviaci zdravie

Sezamové semienka podporujú zdravý tráviaci systém a hrubé črevo, pretože sú bohaté na vlákninu. Tento vysoký obsah vlákniny pomáha v hladké fungovanie čreva, čo uľahčuje ukladanie odpadu a úľavu od zápchy (7).

7. Oslobodenie od reumatoidnej artritídy

Sezamové semená obsahujú meď, minerál, ktorý je zásadný pre antioxidačných enzýmových systémov, čím sa znižuje bolesť a opuch spojené s artritídou. Okrem toho, tento minerál poskytuje pevnosť krvných ciev, kostí a kĺbov.

8. Respiračné zdravie

Horčík obsiahnutý v sezame bráni astmy a ďalších respiračných ochorení tým, že zabraňuje kŕče dýchacích ciest (8).

9. Ochrana pred žiarením poškodenie

Sesamol, nájdený v sezamových semien a sezamový olej, sa zistilo, že nedošlo k DNA z poškodenia žiarením. To tiež zabraňuje poškodeniu čriev a sleziny.

10. Bone Health

Sezamové semená obsahujú zinok, ktorý zosilňuje minerálnu hustotu kostí a kostnej zdravie. Nedostatok tohto minerálu môže spôsobiť osteoporózu u bedra a chrbtice oblasti. Sezamové semienka sú výborným zdrojom vápnika, stopový prvok, ktorý je životne dôležitý pre zdravé kosti (9).

11. Orálne zdravie

Sezamové semienka a sezamový olej pomoc pri podpore zdravia ústnej dutiny tým, že odstráni zubný povlak a bielenie zubov. Olej ťahanie, tj svištící svoju sezamový olej v ústach, môže znížiť množstvo Streptococcus mutant v oboch zubov a úst sliny a zvýšiť celkový zdravotný stav (10).

12. Anulovať účinky alkoholu

Sezamové semienka pomôcť pečeň k rozkladu škodlivých účinkov alkoholu, ako aj ďalšie látky, ktoré generujú otravu v tele.

13. Liečbu úzkosti

 • Sezamové semienka obsahujú niekoľko živiny, ktoré majú stres-zmiernenie vlastnosti (11).
 • Minerály, ako je horčík a pôsobí vápenatého ako proti kŕčom reguláciou funkcie svalov, tj kontrakcie a relaxácie.
 • Tiamín (vitamín B1) má upokojujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú pri správne fungovanie nervov. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k svalovým kŕčom, náladovosť, a depresie.
 • Tryptofán je esenciálna aminokyselina, ktorá sa podieľa na produkcii serotonínu, neurotransmiter, ktorý znižuje bolesť a reguluje spánok vzor a náladu. Nedostatočnosť výroby serotonínu a prenosu v mozgu môže viesť k úzkosti a depresie.

14. Dolné Cholesterol

 • Čierna sezamové semienka prínosom pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi. Obsahujú dve látky nazývané SESAMINI a sesamolin, ktoré patria do skupiny vlákien zvanej lignany. Lignany majú vplyv na zníženie hladiny cholesterolu, pretože sú bohaté na vlákninu (12).
 • Čierna sezamové semienka tiež obsahujú rastlinné látky zvané fytosteroly, ktoré majú podobnú štruktúru ako cholesterolu. Ich spotreba sa znižuje nielen hladinu cholesterolu v krvi, ale tiež znižuje riziko vzniku určitých typov rakoviny.
 • Sezamové semienka majú najvyšší obsah fytosterolu všetky semená a orechy.

15. Eye Health

 • Podľa tradičnej čínskej medicíny, existuje silný vzťah medzi vnútornými orgánmi a vonkajšej časti, ako sú oči a pečeni (13), (14).
 • Pečeň uloží krv, pretože určité odvetvia pečene kanála ide do očí, pečeň môžu tiež poslať krv do očí na podporu ich fungovanie.
 • Čierna sezamové semienka sú prospešné pre pečeň, pretože zvyšujú krvi pečeňou, čím vyživovanie oči. Ich liečebné účinky pomáhajú pri liečbe rozmazané videnie a unavené, suché oči.

16. Vyživujú orgány

Bolo zistené, že čierna sezamové semienka k zvýšeniu energie, vyživuje mozog a spomaľujú starnutie. Pravidelná konzumácia čiernych sezamových semienok môže pomôcť zmierniť príznaky bolesti chrbta, bolesti alebo tesných a stuhnutými kĺby, a slabosť v kĺboch.

17. Zníženie krvného tlaku

V súčasnej dobe vysoký krvný tlak je bežný zdravotný problém u žien a mužov z rôznych vekových skupín. Štúdie ukázali, že používanie tohto oleja môže pomôcť znížiť vysoký krvný tlak. Horčík v tomto oleji pomáha znižovať krvný tlak.

Široký rozsah minerálov a vitamínov v tejto ropy pomôcť zvýšiť vašu imunitu. Jeho antioxidanty a tieto živiny pomáhajú telu rakovinu boj spôsobujúce prvky v lepším spôsobom. Tieto fytáty prítomné v týchto semien sú známe pre ich rakoviny prevenciu vlastnosti príliš.

18. Protizápalovo

Použitie čierny sezamový olej, a to buď lokálne alebo spotrebou, môže prispieť k zníženiu ochorení a stavov spôsobených zápalom. Veľké množstvo medi v tomto oleji pomáha používateľom lepšie sa vyrovnať s zápal spôsobený podmienky ovplyvňujúce telesné kĺby.

Kožné Výhody sezamovým semienkami

Sesame je bohatá na silných antioxidantov a má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Ponúka niekoľko výhod na koži tým, že krv a výživu. Olej sa extrahuje zo sezamových semienok, je bohaté na omega - 6, vápnik, horčík, fosfor, železo, a vitamíny B a E, ktoré boli použité ako produkty skrášlenie. Poďme sa dozvedieť, ako sezamové semienka sú prospešné pre pokožku.

Vlastnosti 19. Liečivé

Sezamový olej je prírodný protizápalové činidlo a má vynikajúce liečivé účinky. Jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú zbaviť sa kožných patogénov, ako sú stafylokoky a streptokoky, ako aj spoločné húb s kožou, ako je pleseň nôh huby (15). Sezamový olej zmiešaný s teplou vodou môže riadiť vaginálnych kvasinkových infekcií.

20. Liečba spáleniny

Pri použití po vystavení vetra alebo slnka, sezamový olej môže liečiť suntans. To zabraňuje tomu, aby škodlivé ultrafialové lúče slnka z poškodenia kože, čím sa zabráni vrások a pigmentácie. Pravidelné používanie tohto oleja významne znižuje riziko vzniku rakoviny kože a bráni pokožku pred účinkami chlóru v bazénovej vody (16).

21. Kože detoxikačným

Antioxidanty obsiahnuté v sezamový olej pomoc pri detoxikácii pokožky (17). Pri aplikácii na kožu, sú molekuly tohto oleja priťahujú oleji rozpustné toxíny, ktoré môžu byť odplavené s teplou vodou a mydlom.

 • Zmiešajte pol šálky sezamový olej s polovicou šálky jablčného octu a štvrť šálky vody.
 • To by mal byť aplikovaný každý večer po striekajúcou si tvár vodou.

Tie by mali zahŕňať sezamový olej vo svojej kráse režimu.

22. Vhodné pre malé deti

Detská pokožka, najmä oblasť pokrytá plienky, často dostane vyrážky vplyvom kyslosť telesných odpadov. Sezamový olej chráni svoje ponuky pokožku proti týmto vyrážky (18). Aplikovať to na nosa a uší poskytuje ochranu pred bežnými kožnými patogény. To tiež bojuje proti vysušovaniu pokožky.

23. Glowing Skin

 • Sezamový olej môže poskytnúť žiariaca pleť. To udržuje pružnosť pokožky zachovaním hebkú a vláčnu a lieči oblastí mierne škrty, škrabance a odreniny.
 • Pomáha dotiahnuť pokožku tváre, najmä oblasť okolo nosa, a kontroluje rozšírenie pórov.
 • To tiež riadi erupcie a neutralizuje jedy, ktoré vyvíjajú na povrchu a v póroch.
 • Môžete tiež skúsiť tváre pre žiariace pleť.
 • Masírujte tvár dôkladne sezamovým olejom a kroviny váš tvár s ryžou alebo besan prášku pred praním teplou vodou.
 • Neskôr striekajúcej váš tvár studenou vodou uzavrieť póry.

24. Liečba popraskané Podpätky

Ak ste popraskané päty či boľavé nohy, môžete použiť sezamový olej každý večer pred spaním a pokryť svoje nohy s bavlnenými ponožkami. To by sa malo uskutočniť za pár dní sa mäkké a pružné nohy (19).

Vlasy Výhody sezamovým semienkami

Sezamové semienka sú plné vitamínov, živín a minerálnych látok, ktoré sú životne dôležité pre udržanie zdravej vlasovej pokožky a vlasov. Rovnako ako koža, sezamový olej má blahodárne účinky na pokožku hlavy, tak bojovať proti rôznym problémom skalp. Výhody sezamovým semienkami na skalp, sú nasledujúce.

25. Podporiť rast vlasov

Sezamové semená obsahujú esenciálne mastné kyseliny, ako omega - 3, omega - 6 a omega - 9, ktoré podporujú rast vlasov. Sezamový olej stimuluje rast vlasov tým, výživný, uchovanie a propagáciu zdravého skalp. Pravidelná masáž teplým sezamovým olejom preniká pokožku hlavy, čím sa zvyšuje krvný obeh. To je porovnateľné s kvapalného vitamínu, ktorý sa živí vlasové korienky a hriadeľa (20).

Prevencia 26. Vlasovej časti hlavy Problémy

Sezamové semienka sú bohaté na doplnenie vitamíny, minerály a živiny, ktoré sú životne dôležité pre zdravú pokožku hlavy. Masírovať pokožku hlavy s sezamový olej bojuje proti vysušeniu, šupinatosť a upchaté póry, ktoré spôsobujú rednutie vlasov a vypadávanie vlasov. Okrem toho, jej antifungálne, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti pomáhajú pri liečbe pokožky hlavy, infekcií a lupiny a upokojujúci podráždenú pokožku hlavy.

27. Natural Krém na opaľovanie

Sezamový olej pôsobí ako prírodné ochranu proti slnečnému žiareniu na vlasoch tým ju chráni pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia a znečistenia slnečným.

28. Hlboké Klimatizácia

Sezamový olej pôsobí ako hlboké prípravnej fázy pre suché, poškodené vlasy, rozštiepené končeky alebo chemicky upravené vlasy. Obnovuje stratený vlhkosť a posilňuje vlasu, čo umožňuje matný a lámavé vlasy znova získať lesk, odraz, pružnosť a mäkkosť.

29. Vlasy tmavnúce Kvality

Sezamový olej je známy pre svoje vlasy zatemnenie vlastnosti, vďaka ktorým je efektívny pre ľudí, ktorí trpia predčasné šedivenie vlasov. Môže byť použitý s nosné oleje, ako je olivový alebo mandľový olej pre získanie maximálnych výhod.

Sezamové semienka Výživa Fakty

Všetky odrody sezamové semienka sú veľmi výživné. Majú vysoký obsah oleja 40% až 60%. Sú bohatým zdrojom minerálov, ako je meď a mangán. Tiež obsahujú horčík, vápnik, fosfor, železo, selén, vitamín B1 a zinok, a sú bohaté na diétne vlákniny a mononenasýtené mastné kyseliny. Výživná hodnota sezamové semienka je vysvetlené nižšie.

Sezamové semienka ( Sesamum indicum), celé, sušené,
Nutritional value per 100 g.
(zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 573 kcal 29%
Sacharidy 23,45 g 18%
Proteín 17,73 g 32%
Celkový obsah tuku 49,67 g 166%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 11,8 g 31%
Vitamíny
Foláty 97 ug 25%
Niacín 4,515 mg 28%
Kyselina pantoténová 0,050 mg 1%
Pyridoxín 0,790 mg 61%
Riboflavín 0,247 mg 19%
Tiamín 0,791 mg 66%
Vitamín a 9 i <1%
Vitamín c 00%
Vitamín e 0,25 mg 2%
Elektrolyty
Sodík 11 mg 1%
Draslík 468 mg 10%
Minerály
Vápnik 975 mg 98%
Meď 4,082 mg 453%
Železo 14,55 mg 182%
Horčík 351 mg 88%
Mangán 2,460 mg 107%
Fosfor 629 mg 90%
Selén 34,4 ug 62.5%
Zinok 7,75 mg 70%
Fytoživiny
Karotén-ß 5 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

 • Kalórií sezamu: Unca surovín, sušené sezamový olej obsahuje asi 163 kalórií a 14,11 gramov tuku, vrátane 1,96 g nasýtených tukov. Pražené sezamové semienka, na druhej strane, obsahujú 160 kalórií a 13,61 gramov tuku, vrátane 1,09 g nasýtených tukov. Obaja surové a pražené sezamové semienka sú bez cholesterolu.
 • Proteín: Sezamové semienka sú výborným zdrojom bielkovín vegetariánsky. Unca surovín, suché sezamové semienka obsahujú 5.03 g bielkovín, zatiaľ čo tie pražené obsahujú 4,81 gramov. Avšak, nemožno spoliehať len na sezamové semienka ako zdroj proteínu, ako je skutočné množstvo bielkovín získaných je ďaleko menej.
 • Vitamíny: Obaja surové a pražené sezamové semienka sú bez vitamínov A, C, D, E alebo K Unca surové alebo pražené sezamové semienka obsahuje 0,22 mg tiamínu, čo je 19% odporúčanej dennej dávky a 0,07 mg riboflavínu, čo zodpovedá 6% dennej hodnoty pre dospelých.
 • Minerály: Unca sušených sezamové semienka poskytuje 291 mg vápnika, 4,113 mg železa a 9,77 mg selénu, ktorý by spĺňal 29,1% dennej dávky vápnika a 18% dennej dávky selénu pre dospelých. Takisto spĺňa 23% a viac ako 50% odporúčanej dennej dávky železa u žien i mužov. Pražené sezamové semená majú pomerne nižší obsah minerálov ako ich náprotivky surovín.

Dúfam, že sa teraz ste jasné, s jej výhodami a ako jesť sezamových semienok. Sezamové semienka sú plné esenciálnych živín. Pokúste sa zahrnúť ich do svojho jedálnička a uvidíte výhody. Môžete vyskúšať a používať sezamový olej ako základňu pre varenie rovnako. Niet teda divu, populárny porekadlá prichádza do našej mysle - veľké veci prichádzajú v malých baleniach. Zostať fit, zostať zdravý!

load...