Zdravie a wellness

7 účinných domácich liekov na liečbu blistrov na jazyku

7 účinných domácich liekov na liečbu blistrov na jazyku

Tongue pľuzgiere sú bolestivé, alebo snáď nie? A niekedy sa stane, že aj napriek použitiu liekov, ktoré jednoducho nemajú liečiť! Takže, existuje nejaká jednoduchá a lacná liečba, ktorá dokáže vyliečiť jazyk pľuzgiere rýchlo?

Odpoveď je, áno '! A hádaj čo? Nie je to jeden, ale sedem lieči pre pero pľuzgieriky, ktoré sú úplne jednoduché a lacné!

Chcete vedieť, ako zaobchádzať s pľuzgiere na jazyku? Potom sa pozrite sa tejto účinné domáce opravné prostriedky!

1. Peroxid vodíka a vody:

Mix 1 lyžička peroxidu vodíka a jeden lyžičky vody a priamo aplikovať na pľuzgiere jazyka pomocou vatovým tampónom. Táto náprava pomáha rýchlo hojiť pľuzgiere.

load...

2. Piť vodu:

Pľuzgiere sú mnohonásobne spôsobený nedostatkom adekvátnu vody v tele. Zbaviť pľuzgiere, mali by ste každý deň piť viac vody. Ak zabudnete pitnej vody, potom sa držať fľašu vody vždy so sebou -Nech vášho pracovného stola, v blízkosti vašej postele, alebo v taške, keď ste na cestách.

3. Ginger a cesnakom:

Zvýšiť príjem zázvor a cesnak vo vašej každodennej stravy, pretože tieto dve korenie účinne znížiť pľuzgiere a tiež kontrolovať ich tvorbu. Môžete ľahko zvýšiť svoju spotrebu o ich pridanie do svojej pravidelnej jedlo.

4. Soľ a sódy:

Oplach slaná voda môžete efektívne uľahčiť od bolesti a nepohodlie spôsobené jazyka pľuzgierov. Vezmite 1 - 2tsp stolný soľ alebo morská soľ a pridajte 1 šálku teplej vody k nej. Vypláchnuť ústa trikrát až štyrikrát denne s týmto riešením. Podľa odborníkov, slaná voda znižuje bolesť a zápal a upokojuje ústa. Soľ bráni ďalšiemu postupu infekcie a zabíja baktérie. Môžete tiež použiť jedlú sódu namiesto soli, a to je rovnako účinný.

load...

5. Kurkuma a med:

To je priamy recept od múdre mysle vašej babičky. Zmiešajte ½ lyžičky kurkumy prášku a 1 lyžice medu a aplikovať ju na jazyku prstom. Nech pasta zostáva na jazyku po dobu 3 minút. Pri absencii medu, môžete použiť vodu, aby sa jemné pasty s kurkumou a aplikovať ich obdobne na pľuzgiere jazyka. Opláchnite po 3 minútach. Vyhnúť prehĺtanie.

6. Cayenne Pepper:

Kajenské korenie predstavuje kapsaicín, ktorá dočasne desensitizes nervy na jazyku, ktoré spôsobujú bolesť. To je dôvod, prečo väčšina cukrovinky receptov používaných na úľavu od bolesti jazyk bublinový obsahovať kajenské korenie ako jednu zo svojich hlavných zložiek. Tieto cukríky sú tiež výhodné u pacientov, ktorí trpia pľuzgiere kvôli žiarenia a chemoterapii. Avšak, musíte byť opatrní pri používaní to, ako to môže spôsobiť podráždenie niektorých ľudí.

7. Rinse bylín:

Aloe Vera je viacúčelový rastlina, ktorá má upokojujúce účinky a lieči zápal a bolesť. Ak je Aloe vera aplikovaný na pľuzgiere, okamžite znižuje bolesť a zápal. Môžete priamo použiť šťavnaté lupeňov cez pľuzgiere a nechať tak ako to je na pár minút a potom ju vyberte. Ešte ani nepite po dobu 15 minút, pľuzgiere budú stále namočené v Aloe Vera šťavy. Vypláchnite ústa studenou vodou.

Ďalším bylina, ktorá je rovnako účinná, je šalvia. Variť lístky šalvie a priklopíme pokrievkou po dobu 15 minút. Vypláchnuť ústa s týmto bylinné vody 3 až 4 krát denne na zníženie bolestivosti.

Všetky tieto prostriedky sú účinné pri znižovaní bolesti a nepohodlie spôsobené v dôsledku jazyka pľuzgiere. Avšak v prípade, že pľuzgiere nejdú ani po týchto úprav, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Už ste niekedy mať pľuzgiere na jazyku? Ako ste sa s nimi zaobchádzať? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...