Zdravie a wellness

15 úžasné výhody Chyawanprash

15 úžasné výhody Chyawanprash

Možno ste sa uchýlili k toľkým opatrení, ktoré majú zostať zdravý a fit v priebehu rokov, ale už ste niekedy pokúsil pomocou špeciálne formulované ajurvédskej doplnky? Ak ste zástancom tradičných metód ajurvédy, potom jesť Chyawanprash je ideálny pre vás. Existuje celý rad zdravotných výhod Chyawanprash.

Chceli by ste sa dozvedieť viac a či je Chyawanprash dobré alebo zlé? Čítajte ďalej!

Čo je Chyawanprash:

Chyawanprash je formulácia a doplnok zdravej výživy založené bylina, ktorá môže užívať ľuďmi, z doslova všetky vekové skupiny. Obaja muži a ženy môžu mať prospech z užívania Chyawanprash pravidelne. Chutí sladké, kyslé a tad pikantné, a vyzerá to marmeládou do istej miery. Je to lepkavá a má hnedočierne zafarbenie.

load...

Chyawanprash Zloženie:

Ako vyrobiť Chyawanprash? Ako to je, Chyawanprash je vyrobený s kvantá bylín a rastlinných výťažkov, ktoré sa ukázali ako liečivé vlastnosti. Skutočná vzorec Chyawanprash sa hovorí, že niekoľko tisíc rokov. Byliny a výťažky používané pri výrobe túto formuláciu majú imunitu posilňujúce a povzbudzujúce účinky. Formulácia môžu byť uložené mimo chladničky a má dlhú životnosť všeobecne. Značky ako Himalaya, Zand a Dabur sú známe pre výrobu kvalitného Chyawanprash v Indii. Hlavnými zložkami Chyawanprash sú:

 • Amla
 • Ashwagandha
 • Neem
 • Pippali
 • Biely santal
 • Tulsi
 • Šafran
 • Kardamon
 • Arjun
 • Brahmi
 • Svetlice farbiarsky med
 • Biely olej

Presný počet a množstvo jednotlivých zložiek pri výrobe Chyawanprash receptu sa môže líšiť od jednej značky k druhej. Odtieň, chuť, a hrúbka sa môže tiež meniť.

Chyawanprash Použitie:

Chcete vedieť, aké sú použitie Chyawanprash? No, bBoth dospelí aj deti môžu vziať Chyawanprash. Väčšina ľudí dáva prednosť brať to v zime, ale tam je pri prijímaní Chyawanprash po celý rok nič zlé. V ideálnom prípade, dospelí môžu vziať to jeden lyžicu ako ráno a večer. Kým výrobcovia odporúčajú mať to s mliekom, môže sa veľmi dobre vziať na lačný žalúdok rovnako.

load...

Hlavné prínosy Chyawanprash:

Pozrite sa tu jedny z najlepších Chyawanprash dávok v detaile.

1. Zabráni Sezónne Infekcie:

Keď zima nastáva alebo začne monzúnových, počasie podstúpi drastické zmeny, prinášať nové baktérie, choroboplodné zárodky a živé organizmy do vzduchu. Niektorí ľudia sa prepadať k infekciám a horúčky počas týchto mesiacov. Užívanie Chyawanprash pomáha telu v boji proti takejto plesňových a bakteriálnych infekcií.

2. Zlepšuje Tráviaci systém:

Ak máte slabý tráviaci systém, pričom Chyawanprash pravidelne vám môžu pomôcť ju (1) zvýšiť. Pomáha zefektívniť pohyby čriev a trávenie potravín. Škorica a amla v tejto formulácii má liek proti nadúvaniu vlastnosti a pomáhajú predchádzať nadúvanie. To tiež pomáha predchádzať zápche, ochorenie, ktoré postihuje veľkú časť ľudskej populácie.

3. Pomáha bojovať respiračné problémy:

Byliny obsiahnuté v tejto starobylej formulácie môžu pomôcť ľuďom trpiacim dlhodobo a chronických respiračných ochorení (2). Je to vlastne pomáha fungovanie pľúc do istej miery.

4. Pomáha udržiavať pokožku Radiant a zdravé:

Na rozdiel od toho, čo si mnoho ľudí myslí, aplikovanie kozmetické výrobky zvonka na koži nie je dosť vyzerať mladistvý a atraktívny. Čo si vziať v tiež odráža na koži. Chyawanprash obsahuje rad bylín, vrátane amly ktorý má vitamín C v dobrých množstvách. Tieto bylinky, ak sú užívané vnútorne, pomáhajú pleť zostať zdravý a žiarivý. Takže svojím spôsobom stravovania Chyawanprash pomôže zmariť príznaky starnutia do istej miery. Šafran prítomný v tomto elixíre môže pomôcť pri zlepšovaní vašej pleti.

5. Pomôcky pri čistení krvi:

Ľudia, ktorí vedú hektický život, dostať menej spánku alebo tiesňava na nezdravé potraviny často dostať prebytočné toxíny v ich tele. Tieto toxíny, ak sú uložené v tele, vedie k vzniku niekoľkých komplikácií a chorôb. Oni tiež brániť sa prirodzeného procesu čistenia krvi v tele. Konzumácia Chyawanprash pomáha pri čistenie krvi a odstraňuje tieto prebytočné toxické prvky z tela.

6. Zlepšuje sexuálne zdatnosti:

Aj keď to nie je dobre známe, jesť Chyawanprash môže pomôcť zvýšiť sexuálnu zdatnosť a pomôže vyrovnať sa sexuálnymi problémami lepšie. Napríklad bylinky obsiahnuté v tejto formulácii pomôcť udržať menštruačný cyklus vo forme.

7. Assist pri zvládaní stresu:

Byliny obsiahnuté v tomto Ajurvédske formulácií v skutočnosti majú upokojujúci účinok na nervový systém. Tak jej to vám môže pomôcť lepšie sa vyrovnať so stresom.

8. Zostrenie pamäte a Aids fungovanie mozgu:

Musíš sledovať toľko vecí vo svojom živote a kariére. To nie je nezvyčajné, aby niekto zabudnúť na veci v čase, a to aj v mladom veku. Jesť Chyawanprash robí vaše telo obohatený bylín, ktoré napomáhajú pri podpore mozgové funkcie a ostrenie pamäti. Na rozdiel od dospelých, deti môžu lepšie sústrediť tiež na svoje štúdium a sústrediť sa na rôznych aktivitách tým, že jej tento ajurvédskej elixír.

9. Ponúkne energiu pre každodennú prácu:

Vzhľadom k vyťaženie, neustále multitasking a napätia, veľa ľudí pocit nedostatku energie v robení vecí, vrátane každodenné povinnosti. Chyawanprash obsahuje veľa bylinných extraktov, ktoré poskytne vášmu telu dostatok energie, aby preplávať každodenné povinnosti, pričom cítil unavený alebo opotrebované.

10. Pomôcky chudnutie:

Mnoho obéznych jedincov nedarí zbaviť nadbytočných kíl, pretože ich metabolizmus na optimálnej úrovni nie je. Konzumácia Chyawanprash pomáha pri stimulácii metabolizmus a tak podporuje chudnutie (3).

11. Heart Health Zosilnenie:

To je jeden z najlepších výhod Chyawanprash. Áno, jesť pravidelne Chyawanprash môžu ťažiť zdravie srdca, hovoria odborníci Ayurveda.

12. Cholesterol Regulátor:

Príjem Chyawanprash môže pomôcť znížiť vysoké hladiny cholesterolu v krvi. Taktiež reguluje krvný tlak (4).

13. Pomáha Zlepšenie stavu vlasov a nechtov:

Konzumácia tohto elixíru môže pomôcť zlepšiť zdravie vlasov a nechtov. Antioxidanty obsiahnuté v Chyawanprash pomôcť spomaliť predčasnému šediveniu a zabrániť lámavé nechty.

14. Napomáha v boji so zimou a kašeľ:

Chyawanprash má vitamín C a iné prísady, ktoré pomáhajú vaše telo odvrátenie vírusov a baktérií, ktoré vedú k chladný a kašeľ.

15. Infekcií močových ciest:

Užívanie Chyawanprash pravdepodobne mať prospech tých, ktorí trpia infekciou moču a ďalších súvisiacich ochorení.

Body Ak chcete mať na pamäti:

Pri jedle Chyawanprash zvýši hladinu imunity a ponúkne vám veľa priaznivých účinkov na zdravie, nie je vhodné pre diabetikov (aj keď nájdete bez cukru varianty Chyawanprash pre týchto ľudí v dnešnej dobe). Chyawanprash obsahuje ghí, ale tak dlho, ako ste si ju v odporúčanom dávkovaní Chyawanprash, ktorý by nemal viesť k akékoľvek zdravotné problémy.

Dúfame, že tento príspevok o výhodách Chyawanprash vás pomohlo. Ešte nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...