Zdravie a wellness

20 najlepších výhod levandule pre pokožku, vlasy a zdravie

20 najlepších výhod levandule pre pokožku, vlasy a zdravie

Levanduľa je rastlina, ktorá nie je treba predstavovať. To je pravdepodobne najviac upokojujúce vôňa človek môže niekedy zažiť. To môže tiež byť pridaná do rôznych pokrmov pre príchuť, a môže pomôcť upokojiť myseľ a ducha moc.

Ale potom, nie veľa z nás sú si vedomí úžasných výhod levanduľového oleja. A to je dôvod, prečo ste prišli na správnom mieste - tento post hovorí o rôznych spôsobov, levanduľa môže byť prínosom pre vašu pleť, vlasy a zdravie.

Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej!

Dostupné formy levanduľa:

Komerčné prípravky levandule sa vykonáva zo sušených kvetov a esenciálnych olejov z levandule rastliny. Nižšie sú uvedené rôzne formy levandule na trhu k dispozícii:

load...
 • Kúpeľové gély
 • Extrakty
 • Aromaterapia olej
 • Mydla
 • Čaju
 • Infúzie
 • Pleťová voda
 • Celé, sušené kvety
 • Tinktúry

Druhy Lavender:

Všeobecne existujú dva typy levandule, a obaja sú rovnako výhodný, pokiaľ ide o ich terapeutickú hodnotu.

 • Spike Lavender:

Táto odroda má široké listy a vyšší obsah ceneol a gáfru, čím je menej príjemné. Vyrába trikrát množstvo oleja ako francúzske levandule.

 • Francúzsky Lavender:

Táto odroda má užšie listy s malými tmavými kvetmi a je voňavé a aromatické.

Nižšie sú uvedené rôzne spôsoby, levanduľa môžu využiť svojej koži, vlasy a zdravie.

Výhody levanduľový olej pre pokožku:

1. Pomáha liečiť akné:

Levanduľový olej je jedným z tých mála prírodných ingrediencií, môžete vzhliadať k, ako sa zbaviť akné problémy. Olej má protizápalové a antiseptické vlastnosti, ktoré môžu bojovať baktérie, ktoré spôsobujú akné a zápalu (1).

load...

Jednoducho škvrnu nejaký levanduľový olej na svoje akné škvrny pomocou vatový tampón, a pozrite sa na požadované výsledky.

Podľa University of Maryland Medical Center, aromatherapists použiť levandule značne pre liečbu akné (2).

2. Pomáha pri liečbe ekzémov:

Ekzém môže byť veľmi nepríjemné kožné ochorenie, ale iba v prípade, že človek nemusí levanduľový olej po ruke. To je preto, že olej má schopnosť zmierniť svrbenie a zníženie príznakov ekzému (3). Taktiež decongests podráždené oblasti na koži pridaním vlhkosti, a tým urýchľuje proces hojenia.

3. Môže detoxikáciu kože:

Vzhľadom k nepríjemný škála environmentálnych toxínov a iných znečisťujúcich látok, naša koža je vystavená po väčšinu času, to nie je prekvapujúce, aby vedeli, že zdravotný stav našej pokožky sa zhoršuje každým dňom.

Ale máme levanduľu na záchranu - obsahuje účinné antioxidanty, ktoré môžu bojovať proti škodlivým účinkom znečisťujúcich látok na kožu.

V jednej štúdii, ktorú uskutočnila Howard University College of Medicine, Washington, DC, sa zistilo, že levanduľový olej bol jedným z mála účinných éterických olejov, ktoré inhibujú rast kožných baktérií (4).

4. Lieči Burns:

Antiseptické a protizápalové vlastnosti levanduľový olej opäť hrať úlohu tu. Olej pôsobí priaznivo pri hojení popálenín, a tiež pomáha liečiť jazvy spôsobené nich (alebo jazvy spôsobené zranením (5)). Okrem toho, levanduľový olej tiež pôsobí ako liek proti bolesti.

Stačí pridať pár kvapiek levanduľového oleja do spálených plôch po udržať ju pod tečúcou vodou po dobu asi 10 minút. Mohlo by dôjsť k urýchlenie hojenia. Avšak, majte na pamäti, že je potrebné okamžite konzultovať s lekárom v prípade vážnych popálenín.

5. Môže pomôcť liečiť bodnutia hmyzom:

Hoci nie je závažný problém, môže bodnutie hmyzom naozaj pokaziť s každodenné aktivity. Ale to by nemalo byť v prípade, kedy máte levanduľový olej po ruke.

Stačí pridať pár kvapiek levanduľového oleja na hmyzie uhryznutie alebo hrýzť, a vidieť pokles svrbenie a opuch značne.

Levanduľový olej môže pôsobiť ako dobrý repelent proti hmyzu (6), a to je tradične používaný na liečbu bodnutí hmyzom (7).

Jedna austrálska štúdie odhalili prítomnosť vedeckých a klinických údajov, ktoré podporujú tradičné využitie levandule (8).

Avšak, to opatrní pri používaní oleja na deti pre liečbu bodnutí hmyzom. Podľa University of Arizona, levanduľový olej sa nesmie používať u detí mladších ako 2 roky (9).

6. Liečba unavené svaly:

Vieme, ako je unavený naše svaly môžu dostať po dlhom dni v práci; a vieme tiež, ako nebeský dobrá masáž môže cítiť v tomto okamihu. To je miesto, kde levanduľový olej príde ako niečo, čo by ste nemali ignorovať.

V ideálnom prípade si môžete pripraviť levanduľa kúpeľ pridaním 4 až 6 kvapiek oleja do veľkej misy s teplou vodou. Máčať ruky alebo nohy v tomto kúpeli po dobu desať minút, a cítiť svieži a uvoľnená.

Bolo zistené, levanduľový olej musí byť vynikajúci pre ošetrenie unavené svaly, zvlášť nôh a hlavy (10). Tiež môžete votrite malé množstvo levanduľového oleja na nohách pred spaním - to, na rozdiel od upokojujúce vaše unavené nohy, môže tiež zmäkčiť a hydratujú prípadné zvyšky škvrny alebo škvrny na nohách (11).

7. Ako Toner:

Levanduľa tóny a robí vaša pleť firmy, pretože zvyšuje krvný obeh, čo má za následok dostatočný prísun kyslíka a výživy do kožných buniek. To pomáha udržať bunky zdravé a posilnenie ich obnovenie procesu.

Môžete si urobiť toner doma s levanduľou a vodou. Varí sa 100 ml vody v miske a potom sa v levanduľa púčiky, tak, aby boli úplne ponorené. Zatvorte misu, takže variť na strmé po dobu niekoľkých hodín. Zmes sa vysuší do čistej sklenenej fľaši a chladom to. Sprej niektoré z týchto levanduľovej vody na vatový tampón a jemne zotrite svoju tvár s ním (po umývaní tváre v dopoludňajších hodinách). To osvieži pokožku ako toner.

 Výhody levanduľový olej na vlasy:

Esenciálne oleje sú stále populárnejšie vďaka ich výhodami pre vašu pokožku a vlasy. Levanduľový olej je jeden z týchto olejov, ktoré môžu podporiť rast vlasov a liečbe rôznych vlasové problémy, ako je strata vlasov, alopécia, lupiny, atď je možno riediť nosným olejom na podporu zdravého vlasy a pokožku hlavy.

Nižšie sú uvedené spôsoby, levanduľový olej môže byť prospešné pre vaše vlasy.

8. Kontrola Vypadávanie vlasov:

Levanduľový olej je veľmi účinná pri liečbe vypadávania vlasov. To preto, že lieči nespavosť, stres, úzkosť a depresia, čo sú najčastejšie príčiny vypadávania vlasov (12). Pravidelná masáž s týmto olejom pomáha pri kontrole vypadávanie vlasov a zlepšuje rast vlasov tým, že zvyšuje krvný obeh.

Podľa niektorých predbežných štúdií, levanduľový olej v kombinácii s inými bylinami, môže pomáhať v boji proti vypadávaniu vlasov (13).

9. Zaobchádza alopecia areata:

Alopecia areata je autoimunitné ochorenie charakterizované vypadávanie vlasov u náplastí. Suchá pokožka masáže s levanduľovým esenciálnym olejom pomáha pri liečbe tohto stavu, ako aj zabezpečiť výrazný rast vlasov počas niekoľkých mesiacov.

Štúdie Škótsko sa ukázali účinnosť éterických olejov (vrátane levanduľového oleja) pri liečení alopecia areata (14).

Terapeutická masáž zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy, čím sa lieči stratu vlasov.

10. Zaobchádza lupy:

Levanduľová silica vám pomôže zbaviť suchej svrbenie pokožky hlavy a lupiny. Možno miešať 15 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja 2 lyžice olivového alebo mandľového oleja a zmes sa zahrieva po dobu asi 10 sekúnd. Masírujte vlasovú pokožku s týmto teplej zmesi olejov a postaviť na kúpaciu čiapku. Umyť jemným šampónom po hodine.

Môžete tiež miešať päť kvapiek rozmarínu a levandule oleja s tromi lyžicami nejakého unscented oleja. Vmasírujte olej do pokožky hlavy a nechajte ho nerušene po dobu 10 minút. Po tom, umyť si vlasy šampónom - to je ďalší účinný spôsob liečenia lupín (15).

Podľa Francesca Fusco, MD, známy dermatológ z New Yorku, levanduľový olej môže pomôcť liečbe rôznych skalp podmienok (16).

11. Pomáha pri liečbe vši:

Byť silný antiseptický, levanduľový olej môže uľahčiť vaše skalp vši, vši vajcia alebo hnidy. Masírovať pokožku hlavy s týmto olejom môže zabiť aj vši a hnidy. Ak sa chcete zbaviť vši, masírujte vlasovú pokožku s levanduľovým olejom 20 minút pred šampónovanie.

12. Ako dobrý kondicionér:

Levanduľa môže byť použitý ako kondicionér rovnako. Si môžete pripraviť vlasy opláchnite varom ¼ šálky sušenej levandule vo 2 šálky vody a pridaním niekoľkých kvapiek levanduľového oleja. Opláchnite vlasy s ním a nechajte pôsobiť 15 minút. To umožní, aby vaše vlasy lesklé a voňavé, a liečiť lupín rovnako.

Výhody levanduľový olej pre zdravie:

Ako bolo uvedené vyššie, levanduľa má dôležitú úlohu v aromaterapii. Využitie oboch levanduľových kvetov a levanduľového oleja ponúka rôzne zdravotné výhody nasledovne.

13. Pomáha liečiť nespavosť:

Levanduľový esenciálny olej je považovaný za tradičné lieky na podporu zdravý spánok (17). Vo folklóru, ľudia často naplnený ich vankúše s kvetmi levanduľovej pokojne spať. Táto rastlina je výhodné pre tých, ktorí trpia nespavosťou, syndrómu nepokojných nôh a vyčerpania, pretože upokojuje nervový systém a vyvoláva spánok a relaxáciu. Je to preto, že jeho vôňa vyvoláva alfa vĺn v oblasti mozgu, ktorá je zodpovedná za relaxáciou, čo vám zaspať rýchlejšie.

Môžete si vytvoriť svoj vlastný spánok sprej kombináciou 5 - 6 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja s ½ šálky destilovanej vody a 1 lyžičku hamamelu. Pred spaním naliať do rozprašovača a mrholenie na čistú pokožku alebo posteľnú bielizeň. Lavender čaj pripravený zo suchých kvetov levandule je tiež výhodné v tomto ohľade.

Štúdia vykonaná na University of Southampton, Veľká Británia, došiel k záveru, že levanduľa môže mať značný vplyv na liečbu nespavosti a navodenie spánku (18).

Ďalšie americká štúdia podporil mierne sedatívne účinky levandule, a uviedla, že bylina mal praktická využitie pre podporu hlbokého spánku u mladých mužov a žien (19).

Kórejský štúdia preukázala účinnosť levanduľovej vône v liečbe nespavosti (20).

14. Pomáha pri liečbe úzkosti a depresie:

Levanduľový éterický olej je účinný pri liečbe úzkosti a depresie prostredníctvom svojej upokojujúce, sedatívne, a anti-konvulzívne účinky (21). To je často používaný v bylinných pre podporu uvoľnenie a liečenie nepokoj (22).

Môžete umiestniť levandule závod v rohu miestnosti alebo umiestniť niekoľko levandule stonky v malých vázu. Jeho upokojujúce aróma bude nielen zmierniť stres, ale aj odpudzovať komáre.

V jednej kórejskej štúdii uskutočnenej na pacientoch trpiacich rakovinou terminálu bolo zistené, že ručné masáže sa zmesou levanduľového oleja bude mať pozitívny vplyv na bolesť a depresie u pacientov (23).

Ďalšia štúdia vykonaná u žien po pôrode ukázala, že levanduľový olej by mohol dosiahnuť zníženie hladiny úzkosti a depresie bez akýchkoľvek nežiaducich vedľajších účinkov (24).

15. Lieči bolesti hlavy:

Lavender sa ukázala byť účinná pri poskytovaní úľavy od migrén a zabrániť nástupu novej hlavy. Masírovať spánky, krk a čelo levanduľového oleja uvoľňuje krku a hlavy napätie, podporuje relaxáciu (25), (26), (27). To lieči rôzne bolesti hlavy, ako migrény, všeobecne bolesti hlavy, žalúdočné bolesti hlavy, nervové bolesti hlavy, sínus bolesti hlavy a napätie, bolesti hlavy.

Iránsky štúdie bolo zapojených 47 jedincov, ktorí trpeli migrénami. Tie boli rozdelené do dvoch skupín - prípad skupina a kontrolná skupina. Pacienti v prípade skupiny boli vykonané inhalovať levanduľový olej po dobu 15 minút, zatiaľ čo tie v kontrolnej skupine vdýchnutia tekutý parafín za rovnaké časové obdobie. Bolo zistené, že osoby v prípade, že skupina vykázala znížený závažnosť migrény (28).

16. AIDS v správne trávenie:

Zažívacie ťažkosti je častým problémom v týchto dňoch, ktorý sa vyznačuje tým, bolesti brucha, vracanie, grganie a pálenie v žalúdku vedie k žalúdočných vredov. Levanduľa umožňuje telu trávenie tukov upokojujúce sliznice tráviaceho traktu a podporovať sekréciu žlče. To tiež zmierňuje plyn a zápcha.

Pitie levanduľa čaj je skvelý spôsob, ako zmierniť nervové črevné poruchy a poruchy trávenia. Za týmto účelom, variť jednu polievkovú lyžicu levandule púčikov s vriacou vodou a používať túto vodu, aby sa čaj.

Iránsky štúdie bolo preukázané úlohu levandule v liečbe poruchy trávenia a ďalšie žalúdočné ťažkosti, ako je nadúvanie a žalúdočnej nevoľnosti (29).

17. Lieči rany:

Levanduľový olej má silné antiseptické vlastnosti. Topická aplikácia tohto oleja na rany, rezné rany, odreniny a zvyšuje rast buniek, čím sa uľahčuje rýchle hojenie rán (30). Jeho antimikrobiálne vlastnosti ochranu rany pred infekciou.

Možno zriediť levanduľový olej olivový alebo jojobový olej zmiešaním jednej časti bývalého s 10 dielmi druhej a aplikáciu na ranu.

Podľa University of Maryland Medical Center, levanduľa je používaný bylinky na liečbu rán (31). Bolo tiež zistené, že levanduľa bol použitý na dezinfekciu rán za vojny (32).

18. Zmierňuje nevoľnosť:

Levanduľová silica je účinná pri zmiernenie symptómov nevoľnosti alebo kinetózy (33). Za týmto účelom, umiestnite kvapku levanduľového oleja na jednom konci pera, za ušami, alebo pod pupkom.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, levanduľový olej je vhodný pre prevenciu nevoľnosti (34).

19. Môže znížiť nadúvanie:

Premnoženie zlých baktérií v tele môže spôsobiť nadúvanie. Lavender obsahuje polyfenoly, ktoré pomáhajú pri znižovaní, zlé 'baktérie v krvi, a tým vám pomôže zbaviť sa nadúvanie. Ak trpíte nadúvaním, môžete posypeme trochu sušených kulinárske triedy levandule na váš grécky jogurt. Tým sa zníži nadúvanie, rovnako ako k dobré trávenie.

Bolo zistené, levandule na liečbu syndrómu dráždivého čreva, ktorého nadúvanie je príznakom (35).

20. Ako prírodné Parfum:

Levanduľový olej je zdravý a bez chemikálií alternatívou parfumy a kolínske vody (36). Môžete DAB trochu oleja na zadnej strane krku alebo zápästia voňať a cítiť sa dobre.

Ako začleniť Lavender do vášho každodenného života?

Tu je niekoľko rýchlych tipov, obsahujúce levanduľu do svojho každodenného života, aby čo najlepšie využiť svoje výhody a viesť relatívne uvoľnený život.

 • Použite esenciálny olej s difúzorom, aby vaše okolie vôňu levandule podobné.
 • Naliať asi 2 - 3 kvapky levanduľového oleja do kúpeľa vody na relaxáciu vašej mysle pričom kúpeľ.
 • Použite levandule toner vykonanej máčanie levandule púčiky v horúcej vode a potom chladiace ju v sklenenej fľaši.
 • Sprej levandule streknúť na vankúš každý deň získať viac uvoľnenejšie spánok.
 • Umiestnite levandule vo vašom šatníku, aby sa vaše oblečenie z zapáchajúcich zle.
 • Urobiť levanduľa čaj jednoduchým varením kulinársky stupňa levandule destilovanou vodou.
 • Variť s levanduľou. Francúzska kuchyňa používa levandule v mnohých receptoch.

Ako používať Lavender pri varení?

 • Pridať nejaké levandule kvetina hrotmi na cukor a obchode po dobu jedného týždňa alebo dlhšie. To možno využiť na sladenie a dodala levandule chuť zeleného alebo čierneho čaju, alebo dokonca mlieka.
 • Zároveň náplňou, pridajte levanduľa chuť tým, že ďalší krok máčanie mlieka s kvetmi levanduľovej po dobu 1 - 2 hodiny. Kmeň kvety, než budete pokračovať, aby náplň puding.
 • Lavender môžu byť taktiež použité v slaných receptov, a to najmä v mieste tých receptov, ktoré volajú po rozmarínu. Použiť dvojnásobné množstvo levandule miesto rozmarínu.
 • Marináda nasekané levanduľa, citrónovou šťavou a olivovým olejom môže dať delikátnu chuť k akejkoľvek mäso alebo ryby položky.

Lavender - Nutričné ​​hodnoty:

Lavender možno ťažko použiť na pridanie chuť na určité pečených jedál a iné recepty. To predsa obsahuje celý rad vitamínov a minerálnych látok, a môžu teda byť prospešné pre vás.

V nasledujúcej tabuľke sú uvedené nutričné ​​informácie, ktoré majú jedinú porciu levandule.

Fakty o výživovej hodnote
Veľkosť porcie 100 gramov (100 g)
Za porciu% dennej hodnoty *
Kalórie 49
Kalórie z tuku 9
Celkový obsah tuku 1g 2%
Nasýtený tuk 0g 0%
Polynenasýtený tuk 0 g
Mononenasýtený tuk 0g
Cholesterol 0 mg 0%
0 mg sodíka 0%
Uhľohydráty 11 g 4%
Diétne vlákno 0g 0%
Cukry 0 g
Proteín 1g
Vitamín c 20%
Vápnik 22%
Železo 11%
* na základe diéty s obsahom 2000 kalórií

Opatrenia:

Niet pochýb o tom levanduľa je prospešná bylina. Ale potom to príde s vlastnými sadami nevýhody. Niektoré z opatrení, ktoré sa majú prijať, sú -

Deti:

Použitím levandule pre kožu na mladých chlapcov, ktorí nedosiahli puberty je možná nebezpečné. Levanduľový olej môže mať určité hormonálne účinky, ktoré by mohli narušiť normálne hormónov v tele chlapca.

Tam tiež boli prípady chlapcov rozvojových abnormálny rast prsníka (tento stav sa nazýva gynekomastia) pri použití oleja. U mladých dievčat, bezpečnosť levandule nie je známy.

Tehotenstvo a dojčenie:

Informácie o bezpečnosti levandule na tehotných a dojčiacich žien sú obmedzené. Preto je lepšie zostať na bezpečnej strane a vyhnúť sa jeho použitia.

Chirurgia:

Bolo zistené, levanduľa spomaliť centrálny nervový systém. Ak sa používa v kombinácii s anestézii a ďalších liekov počas alebo po operácii, existuje šanca, že by mohlo spomaliť nervový systém príliš veľa. Z tohto dôvodu sa uistite, nemusíte používať levanduľa at-najmenej 2 týždne pred plánovaným operáciu.

Teraz, keď viete veľa o výhodách levanduľového oleja, povedzte nám, akým spôsobom by ste radšej ju používať! dajte nám tiež vedieť, ako sa vám tento post. Môžete vyjadriť v poli nižšie.

load...