Zdravie a wellness

7 úžasných zdravotných výhod nance ovocia

7 úžasných zdravotných výhod nance ovocia

Nance je lokálne ovocie zo Byronisma crahe treolia stromu. Tento strom je pomaly rastúci veľký ker, približne 33 centimetrov, ktorá rastie dobre na piesčité a kamenisté pôdy. Je známe, že tolerovať predĺžené obdobie sucha, takže to pravdepodobne ďalším dôvodom je to tak bežné. Plodom je väčšinou pestuje v južnej Mexika cez Pacifik strane Strednej Ameriky do Peru a Brazílie. To je tiež pestuje v Trinidade, Barbadose, Curacao, St. Martin, Dominika, Guadeloupe, Puerto Rico, na Haiti, v Dominikánskej republike a po celej Kube a na ostrove Pines.

Nance Plodom je malá guľa v tvare bobule s priemerom 1 až 2 cm. Plody rastú v trsoch a zase oranžovej alebo žltej, keď sú zrelé. Tieto plody sú sladké alebo kyslá chuť, v závislosti na odrode. Toto ovocie má zvláštny zápach a nie je príliš príjemnej chuti. Má tenkú kožu a biela, šťavnatá a mastnú buničiny. Plody má jeden veľký kameň v nej, ktorý obsahuje 2 až 3 semienka.

Kôra stromu Nance sa používa pre rôzne liečebné účely a to ako interne, tak externe. Používa sa na liečbu hnačky, vyrážky, rany a pľúcne ochorenia. V Strednej Amerike, šálka listovej čaju užívaného trikrát denne sa predpokladá, že pomáhajú zmierniť reumatizmus, bolesti kostí, anémia a spoločné únave.

load...

Tieto plody sú často konzervované vo fľaši tak, aby mohli byť zachované po celé mesiace. Plodom je často používaný na prípravu marmelády a želé a sýtených nápojov, a môžu byť tiež použité ako náplne pre mäso.

 Nance Ovocné Nutričné ​​fakty:

Nance je bohatá na množstvo vitamínov a minerálnych látok najmä vitamín C a vitamín K, vitamín E, tiamín, riboflavín, niacín, kyselina pantoténová, mangánu a kyselina listová. Okrem všetkých týchto, ale tiež obsahuje bielkovín, tuku, vlákniny, fosfor, železo a karotén. Plodom je najmä vysoký obsah tanínu najmä keď je zrelé.

USDA výživa Graf:

Živina Jednotka 1 hodnota na 100,0 g 3,0 plodu bez jamiek 11,1 g
Blízko
Voda G 74.858.31
Energia Kcal 9511
Proteín G 0.560.06
Celkový lipid (tuk) G 1.280.14
Sacharidy, podľa rozdielu G 22.792.53
Vlákno, celková výživa G 7.00.8
Cukry spolu G 15.661.74
Minerály
Vápnik, ca Mg 425
Železo, fe Mg 0.370.04
Horčík, mg Mg 162
Fosfor, str Mg 71
Draslík, k Mg 19422
Sodík, na Mg 81
Zinok, zn Mg 0.060.01
Vitamíny
Vitamín c, celková kyselina askorbová Mg 10.81.2
Tiamín Mg 0.0150.002
Riboflavín Mg 0.0200.002
Niacín Mg 0.3000.033
Vitamín b-6 Mg 0.0150.002

load...

Zdravotné prínosy Nance ovocie:

1. Nance má vysoký obsah vitamínu C. Zdravá dávka vitamínu C chráni naše telo pred infekciami, ktoré má za následok zdravé kosti a zuby. To tiež zlepšuje schopnosť nášho tela na opravu rany a udržiava nás imúnny proti baktériám, vírusom a infekciám. Nielen, že je dobre známou zložkou imunitného systému, je tiež nutné, aby kolagén, hlavné štruktúrne proteín nájdený v spojivovom tkanive.

2. Nance obsahuje veľké množstvo bielkovín v ňom. Proteín je nevyhnutný pre rast a vývoj nášho tela. Teda začlenenie Nance v našej strave podporuje zdravé metabolické a fyziologické procesy. Nance pomáha zlepšiť náš nervový a imunitný systém.

3. Vápnik v Nance spolu s vitamínom K pomáha posilňovať kosti a prevenciu artritídy. Vitamín K tiež pomáha zrážanlivosť krvi, pretože pomáha k zapnutiu bielkovín a vápnika, ktoré umožňujú zrážanie krvi. Tak to zabraňuje krvácaniu nosa, krvácanie z ďasien a tak ďalej.

4. Nance je tiež bohatá na tiamín. Tiamín pomáha pri produkcii neurotransmiteru, ktorý prenáša správy medzi nervov a svalov, k zaisteniu správnej funkcie srdca. Preto jesť Nance pomáha zabrániť nepravidelné srdcové funkcie.

5. Riboflavín prítomný v Nance pomáha pri výrobe energie pomôcť v metabolizme tukov, sacharidov a bielkovín. Nance tiež pomáha pri tvorbe červených krviniek a protilátok u ľudí.

6. Kyselina listová v Nance pomáha znížiť depresiu a znižuje riziko vzniku depresie a demencie. Kyselina listová je nevyhnutná pre správne fungovanie mozgu. Nance pomáha udržať mozog mladý a zlepšuje pamäť.

7. Pravidelná konzumácia Nance pomáha na odvrátenie starnutia a celkové zhoršenie tela. Nance obsahuje významné množstvo beta-karoténu, ktorý sa prevádza na vitamín A, ktorý má proti starnutiu účinnosti jeho vlastné. Kombinovaný proti starnutiu účinkom obaja spoločne, je ešte väčšia.

load...