Zdravie a wellness

11 najlepších výhod Železa pre pokožku a zdravie

11 najlepších výhod Železa pre pokožku a zdravie

Naše životy sú dnes veľmi zaneprázdnení. Vzhľadom k tomu, že sme stále na cestách, vyčerpanie a únavy zdať každodenných problémov, ktoré sa často pripisujú našej hektickej plány. Avšak, tieto môžu byť tiež spôsobená nedostatkom železa. Železo je jedným z hlavných živín, vaše telo potrebuje na plnenie svojich každodenných činností. Naučíte výhody železa tu.

Jeho hlavné funkcie zahŕňajú metabolizácii proteínov a tvorbu hemoglobínu, enzýmy, a červených krviniek (RBC). Nižšia RBC môže narušiť prenos kyslíka do rôznych tkanivách a orgánoch v tele. Železo je tiež nevyhnutné pre zdravé vlasy, kože a nechtov.

Tu sú niektoré z najväčších výhod železa pre pokožku, vlasy a zdravie, ktoré by ste mali vedieť:

Železné kože Výhody

 1. Dáva vaša pleť zdravý lesk
 2. Urýchľuje hojenie rán

Výhody žehlička na vlasy

 1. Bojuje proti vypadávaniu vlasov

Železo Zdravie Výhody

 1. Robí ste Energetic
 2. Zlepšuje chuť do jedla
 3. Pomôcky Muscle Function
 4. Prispieva k rozvoju mozgu
 5. Zaistí zdravé tehotenstvo
 6. Posilňuje imunitu
 7. Zmierňuje syndróm nepokojných nôh
 8. Zmierňuje predmenštruačný symptómy

Výhody železa pre pleť

1. Udeľuje svoj pleti zdravý lesk

Bledá koža a tmavé kruhy sú najčastejšie príznaky anémie spôsobenej z nedostatku železa (1). Nedostatok železa spôsobuje hladiny hemoglobínu znížiť, čo vedie k následnej redukcii červených krviniek. Znížený prietok kyslíka môže zbaviť kožu jeho farbu, aby to vyzeralo bledý. Zdravá dávka bohaté na železo potraviny vo svojej každodennej stravy môže dať svojej pleti ružovkastú žiaru.

load...

2. Urýchľuje hojenie rán

Železo tiež hrá dôležitú úlohu v urýchlenie procesu hojenia rán. Pomáha pri tvorbe červených krviniek, najpodstatnejšie zložkou hemoglobínu, ktorý prenáša kyslík do celého tela. Bez správnej prívodu kyslíka (ktorý tiež nesie ďalšie živiny), môže hojenie rán neuskutoční (2). Viete, čo robiť o liečbe tým bolestivé rany nabudúce!

Výhody zo železa na vlasy

3. Boje vypadávanie vlasov

Európska Journal of Dermatology štúdia zistila, že ženy môžu dôjsť k nadmernému vypadávaniu vlasov v dôsledku nedostatku železa (). Štúdie uvádzajú, že nízke zásoby železa zvýšiť rýchlosť vypadávanie vlasov, a to najmä v non-menopauzálnych žien. Železo tiež pomáha zlepšiť štruktúra vlasov a znižuje jednotvárnosť zvýšením prietoku kyslíka a živín do vlasových korienkov a pokožku hlavy.

Výhody železa pre zdravotníctvo

4. Robí ste Energetic

Železo sa chová ako nosič kyslíka v tele a odovzdáva ho do svalov a mozgu, čím sa zvyšuje fyzický výkon a zvýšenú pozornosť. Nízke hladiny železa v tele môže vyvolať nepozorný, podráždený a unavený. Podľa štúdie uskutočnenej na University of Melbourne, železo supplementation pomáha zlepšiť fyzickú výkonnosť u žien (4).

load...

5. Zlepšuje chuť do jedla

Pre zúčastnené strany rodičov, ktorých deti sú malé jedákov, železo suplementácia môže zvýšiť chuť do jedla vášho dieťaťa. Štúdia The Journal of Nutrition vykonaná na kenských detí mladšieho školského veku zistil, že železo suplementácia zvýšenú chuť do jedla a rast u detí (5).

6. Aids Muscle Function

Železo je tiež veľmi dôležité pre zlepšenie zdravia svalov. To pomáha pri výrobe myoglobínu (svalové bielkoviny), ktorá prenáša kyslík z hemoglobínu a ukladá ich do svalových buniek (6). Tým pomáha pri kontrakcii svalov.

7. Prispieva k rozvoju mozgu

Nové matky sa musia uistiť, že ich deti majú stravu bohatú na železo zabezpečiť zdravý vývoj mozgu. Podľa štúdie, ktorú na seminároch v detskej neurológie, kognitívne, motor, sociálno-emočný a neurofyziologické vývoj u detí trpiacich anémiou z nedostatku železa je nižšia, než tí, ktorí nie sú (7). Štúdia teda kladie dôraz na prevenciu nedostatku železa pre zlepšenie zdravia mozgu.

8. Zabezpečuje zdravé tehotenstvo

Lekári odporúčajú tehotným ženám zvýšiť ich príjem železa zo zdrojov potravín alebo doplnkov. V Cochranovho Database of Systematic Hodnotenie štúdia uvádza, že prenatálne suplementácia železa pomáha znížiť riziko nízkej pôrodnej hmotnosti a bráni materskej chudokrvnosti v priebehu tehotenstva (8). Tehotné ženy by mali mať 27 mg železa denne (https://ods.od.nih.gov/factsheets/Iron-HealthProfessional/). Doplnky železa sú najlepšie vstrebáva pri doplnené potravín bohatých na vitamín C, napríklad pomaranč, grapefruit, a paradajkovej šťavy.

9. Posilňuje imunitu

Ďalšie úžasný zdravotný prínos železa je jeho schopnosť posilniť imunitu. Podľa Linus Pauling Institute, železo je veľmi užitočná pre rad imunitných funkcií, ako je diferenciácia a proliferácia T-lymfocytov a produkcie reaktívnych kyslíkových radikálov, ktoré bojujú proti patogénom (9).

10. Zmierňuje syndrómu nepokojných nôh

Syndróm nepokojných nôh (RLS), je neurologická porucha pohybu, vytvára nutkanie opakovane pohybu dolných končatín. Tieto pocity si ďalej prehĺbila v pokoji, a preto je príčina poruchy spánku. Štúdia vykonaná podľa veku a starnutiu zistené, že nedostatok železa (s alebo bez anémia) môže vyvolať RLS u starších pacientov (10). Vezmeme-železo teda môže zmierniť jej príznaky.

11. Zmierňuje predmenštruačný symptómy

Štúdie naznačujú, že vysoký príjem železa môže poskytnúť úľavu od predmenštruačný príznaky, ako sú závraty, zmeny nálady, hypertenzia, atď podľa výskumu vykonávaného na University of Massachusetts v Amherstu, ženy, ktoré tešiť strava bohatá na železo majú 30 až 40 percent nižšie riziko zažíva PMS v porovnaní so ženami, ktoré spotrebúvajú menej železa (11).

Zdroje zo železa

Tu sú najlepšie potravinové zdroje môžete získať svoj dennú dávku železa z:

Hem zdroje (zviera): Jedná sa o najlepšie zdroje pre zvýšenie a udržanie dobrej úrovne železa v tele.

 1. Hovädzia pečeň
 2. Kuracia pečeň
 3. Mušle
 4. Ustrice
 5. Jahňacie
 6. Šunka
 7. Teľacie
 8. Tuniak

Nehemového (rastlinných) zdrojov: Tieto zdroje železa sú absorbované menej v tele a vyžadujú vitamín C, ktoré majú byť absorbované vo väčších množstvách.

 1. Tofu
 2. Fazuľa
 3. Tekvicové semiačka
 4. Listová zelenina
 5. Celé zrniečka
 6. Kvaka
 7. Suché plody
 8. Strukoviny
 9. Šošovka
 10. Vajíčka
 11. Mliečne výrobky

Vek a pohlavie múdry odporúčaná denná príjem železa

Podľa Linus Pauling ústavu, je nasledujúci odporúčané diétne príjem železa:

Odporúčaný diétny prídavok (rda) pre železo
Fáza Vek Muži (mg za deň) Ženy (mg denne)
Detstvo 0-6 mesiacov 0,27 (adekvátny príjem) 0,27 (adekvátny príjem)
Detstvo 7-12 mesiacov 1111
Detstvo 1-3 roky 77
Detstvo 4-8 rokov 1010
Detstvo 9-13 rokov 88
Dospievanie 14-18 rokov 1115
Dospelosť 19-50 rokov 818
Dospelosť 51 rokov a viac 88
Tehotenstvo Všetkých vekových skupín 27
Dojčenie 18 rokov a mladší 10
Dojčenie 19 rokov a viac 9

Nedostatok železa

Nižšie sú uvedené niektoré z najväčších rizík spojených s nedostatkom železa:

1. Anémia

Anémia je najväčšie riziko spojené s nedostatkom minerálu. Táto choroba sa zobrazí príznaky ako únava, slabosť, telesná slabosť, bolesti hlavy a zvýšenú citlivosť na nízke teploty. To môže tiež viesť k iné zdravotné problémy, ako je nízky krvný tlak, zlyhanie obličiek, leukémie, svalové kŕče, rakoviny hrubého čreva, atď (12).

2. Olovo Toxicita

Nedostatok železa môže tiež zvýšiť šance na otrave olovom v deti. Štúdia s názvom Veda celkového prostredia zistili, že vysoký príjem železa a primerané zásoby železa môže znížiť riziko otravy olovom u detí (13).

Iné problémy spojené s nedostatkom železa zahŕňajú oslabená imunita, tehotenské komplikácie, intelektuálne poruchy u detí, atď.

Nadmerná spotreba železa Riziká

Hoci železo je nesmierne dôležité v našom tele, jeho nadmerná konzumácia môže byť tiež veľmi nebezpečné. Nižšie sú uvedené nežiaduce účinky spojené s predávkovaním železa:

1. Zvýšené riziko kardiovaskulárnych chorôb

Štúdia vykonaná Indiana University zistili, že heme železo, obsiahnuté v červenom mäse, môže zvýšiť riziko vzniku ischemickej choroby srdca o 57 percent (14). Podľa štúdie, non-heme železo nemá žiadny vplyv na riziko srdcových chorôb. Je preto dôležité, že ste obmedzte príjem železa zo zdrojov herňu.

2. Vysoký výskyt rakoviny

Vysoký príjem železa môže tiež zvýšiť riziko vzniku rakoviny, ako je kolorektálny, hrubého čreva a rakovina pečene. Štúdia Cancer Epidemiology, Biomarkery a prevencia nájdených spojenie medzi železom a zvýšenou citlivosťou na kolorektálny karcinóm (15).

3. Výskyt gastrointestinálne problémy

Lekári po celom svete odporučiť železnou suplementácia pre ľudí, ktorí trpia nedostatkom železa. Tieto doplnky však môžu spôsobiť zažívacie ťažkosti, ako je nevoľnosť, hnačka, zápcha a tmavo stolice (http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/iron-supplement-oral-route-parenteral-route/side-effects / DRG - 20070148). Poraďte sa so svojím lekárom o spôsoboch, ako minimalizovať tieto príznaky.

4. Vysoké riziko neurodegeneratívnych chorôb

Hoci železo je dôležitý pre lepšiu funkciu mozgu, hromadenie nadbytku železa môže váš mozog náchylné k zvýšenej oxidačné poškodenia. To môže teda prispieť k riziku neurodegeneratívnych chorôb, ako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba u starších pacientov (16).

5. Citlivosť To typ - 2 Diabetes

Ďalšie štúdie American Diabetes Association zistila, že heme železa je tiež zodpovedný za zvýšené riziko typu - diabetom 2. U žien (17).

6. Zvýšená Suceptibility k predčasnému starnutiu kože

Veľa zdrojov hovorí, že železo pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pleti. Toto tvrdenie však nemôže byť ďalej od pravdy. Štúdia vykonaná Aging Research Reviews uvádza, že predávkovanie železa môže zvýšiť produkciu toxických hydroxy-skupinu, a tým prispieva k oxidačnému poškodeniu, ktoré naopak vedie k predčasnému starnutiu kože (18).

Potom, čo sa dozvedel o životaschopnosti tohto minerálu a úžasné výhody železa, teraz môžete zabezpečiť, aby vaša strava sa skladá z zdravú dávku železa, a to najmä zo zdrojov non-heme (konzumované spolu s vitamínom C potravín bohatých). Ak uvažujete o užívaní železo, uistite sa, že by ste sa poradiť s lekárom o ideálne dávkovanie. Zostať zdravý, zostať v bezpečí. Do podeliť o svoje názory s nami.

load...