Zdravie a wellness

10 prekvapujúcich vedľajších účinkov kukurice

10 prekvapujúcich vedľajších účinkov kukurice

Čo môže ísť s kukuricou v neporiadku? Sú chutné, majú všestranné zvyklosti, sú výživné, čo iné sa dá vedieť? Chcete vedieť o možných vedľajších účinkov kukurice?

Docela kukurica nie je treba predstavovať. Ale jedna mylná predstava, že mnohí z nás stále ešte je, že si myslíme, že kukurica ako zeleniny. Nič nemôže byť ďalej od pravdy! Kukurica je vlastne jedlo obilia! K dispozícii všade dnes, kurie oká boli najprv pestované v Strednej Amerike a Mexiku. A my Indiáni vyvinuli zvláštne puto s nimi!

Tieto šťavnaté, sladké, žlté jadra zdravie sú určite podívaná pre boľavé oči. Ale kukurica nemusí byť len žltá! Teraz dni, kukurica je k dispozícii v hnedej, červenej a modrej farby taky! Žltá a biela kukurica je známa ako cukor a maslo kukurice a zostávajú najobľúbenejšie jedlo zložka pre deti i dospelých!

load...

To je jeden pečené nad ohňom, ako my v Indii. To je tiež používa ako pizza zálievka, varené ako samostatný pokrm alebo jesť ako kukuricou-ceste k spotrebe obilia je veľa, ale výhody, ktoré poskytujú, zostávajú rovnaké. Ale je tu temnejší na kukuricu? Môžete jesť corn viesť k vedľajšie účinky?

Vlastne áno! Kukurica má mať svoju vlastnú sadu vedľajších účinkov. Mnohé z týchto sladkých kukurice vedľajších účinkov možno jednoducho pokrčil ramenami stranou, zatiaľ čo iní potrebujú trochu viac starostlivosti.

Top 10 Nežiaduce účinky kukurice:

Tu sú niektoré z hlavných kukurice nežiaduce účinky, ktoré by ste mali byť vedomí:

1. Alergické reakcie:

Konzumovať kukurica môže viesť k alergiám a príznaky, ako je vyrážka na koži, opuch slizníc, vracanie, atď. Mnoho ľudí tiež trpí astmatického záchvatu a anafylaxia po jedle kukurice. Hlavným dôvodom alergia je požívateľná proteín prítomný v kukurici.

load...

2. Risk Of pellagra:

Kukurica je hlavná potrava mnohých ľudí. Ak máte konzumovať kukuricu vo veľkom množstve, potom ste na riziko pelagra. Pellagra nie je nič iné ako nedostatok vitamínov, najmä niacín v organizme. Kukurica je deficitný na aminokyseliny (lyzín a tryptofán) a niacín, ktorý pomáha chrániť telo pred pelagra. V prípade kukurice tvorí hlavnú kus svojho jedálnička, potom sa uistite, že máte doplniť svoj jedálniček s vitamínom potraviny bohaté aby sa zabránilo pellagra.

3. Nie je dobré pre diabetikov:

Corn nepriaznivo ovplyvňuje ľudí, ktorí trpia cukrovkou, pretože zvyšuje hladinu krvného cukru v tele. Kukurica má vysoký obsah sacharidov, čo vedie k zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Takže ľudia, ktorí trpia diabetom by sa nemala konzumovať kukuricu vo veľkých množstvách.

4. Príčiny nadúvaním:

Kukurica obsahuje vysoké percento škrobu. Keď budete konzumovať kukuricu, sa rozkladá v hrubom čreve a produkuje veľké množstvo plynu. Takže ak niekto spotrebováva obilia vo veľkom množstve, potom to môže spôsobiť nadúvanie a plynatosť.

5. Príčiny zlé trávenie a žalúdočné Rozrušený:

Kukurica je dobrým zdrojom vlákniny a ďalších životne dôležitých živín, ktorý pomáha pri odplavovanie zlé toxíny z tela. Ale predávkovanie týchto vlákien môže byť zlé pre žalúdka. Dokonca aj keď budete jesť veľké porcie obilnín, potom to môže viesť k tráveniu a žalúdočné kŕče! Takže dávať pozor na to, ako moc kukurica ste náročný, vo všetkých jeho formách.

6. Príčiny črevné podráždenie a hnačka:

Kukurica by nemali byť konzumované surové, pretože môže dôjsť k hnačke. Corn tiež vedie k mnohým črevných ochorení. Musíte sa poradiť s lekárom, ak zistíte príznaky, ktoré zaručuje určitý mimo kontrolu.

7. Príčiny zubného kazu:

Kukurica obsahuje dobré množstvo cukru, takže to môže viesť k vzniku zubného kazu u niektorých ľudí. Jedná sa o relatívne jedným z mála vedľajších účinkov kukurice, ale nie ten, ktorý je potrebné brať na ľahkú váhu! Uistite sa, že budete postupovať dobrú ústnu hygienu a čistiť zuby po jedle kukurice.

8. Príčiny osteoporózy:

Ľudia, ktorí sú závislí na kukuričné ​​strave môže trpieť osteoporózou ako kukurica obsahuje veľmi menšie množstvo vápnika. Ale to je relevantná len v prípade, že je kukurica nie je doplnené vhodným zvýšeným obsahom vápnika potravou.

9. Zvyšuje Hmotnosť:

Ako už bolo spomenuté predtým, kukurica obsahuje ťažký dávku cukru a sacharidov. Horliví jedení kukurica môže určite viesť k priberaniu na váhe. Ľudia na diéte by sa mali vyhnúť konzumácii kukurice.

10. Vedie k letargiu:

Kukurica obsahuje dostatočné množstvo škrobu. Škrob môže spôsobiť ospalosť a viesť k letargiu.

Jedná sa o vedľajšie účinky konzumácie kukurice. Väčšina z týchto takzvaných negatívnych účinkov kukurice môže byť v skutočnosti čeliť s vyváženým jedlom. Pre zvyšok, no, len pozor na veľkosť porcie!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vedľajších účinkov kukurice. Páči sa vám obilia? Ako sa vám páči jesť vaše kukurica pečené, varené alebo ako zálievka? Podeľte sa s nami.

load...