Zdravie a wellness

14 najlepších výhod Tamarind Seeds pre pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod Tamarind Seeds pre pokožku, vlasy a zdravie

Tamarind je plodom Tamarindus indica populárno použitý v indickej kuchyni. Pražené tamarínd semená sú populárne desiatu medzi vidieckym obyvateľstvom. Väčšinou k dispozícii počas obdobia sucha, tamarínd semená obsahujú fosfor, horčík, vitamín C, draslík, vápnik a aminokyseliny. Tamarínd semená sú lesklej čiernej farby a majú mnoho nutričné ​​a zdravotné výhody.

Tamarínd semená Výhody:

Poďme sa pozrieť na top 14 výhod tamarínd semien:

1. Hnačka:

Červená vonkajší kryt semená tamarinda lieči hnačka a úplavici efektívne.

2. Kozmetická:

Extrakty z tamarindových semien obsahujú xyloglycans, ktorý sa používa v mnohých kozmetických a farmaceutických výrobkov. Sú lokálne používajú pre ošetrenie drobných kožné vyrážky.

load...

3. Artritída:

Jeho protizápalový vlastnosť uľahčuje out bolesti kĺbov, najmä u ľudí, ktorí trpia artritídou. Konzumovať ½ ČL prášku praženej tamarínd semien dvakrát denne s vodou, aby sa zvýšenie spoločné mazanie, ktoré upokojuje bolesti.

4. Zuby:

Rub tamarínd prášok semien na ďasná a zuby, ak máte slabé zuby. To je výhodné pre ťažkých fajčiarov s ťažkými nikotín vkladmi alebo zubného kameňa a plaku spôsobené nedostatočnou starostlivosť o zuby a ústnej hygieny, a spotreby nealkoholických nápojov. To tiež odstraňuje škvrny spôsobené čaj, káva, sóda a fajčenie.

Tamarínd semien môže vyliečiť všetky zuby súvisiace problémy a čistý nikotín prilepené na zuby. Konzumovať Tamarind semená vyprážané / pečené, roztlačíme kým sú hladké a čistenie zubov s kefkou na zuby.

load...

5. Zlé trávenie:

Tamarind semená šťava je prírodný prostriedok na liečbu poruchy trávenia a zvyšuje tvorbu žlče. Jeho bohatá vlákniny obsahuje znižuje hladinu cholesterolu. To pomáha tráveniu a je skvelý prírodný predjedlo. To je tiež užitočné pri liečbe stomatitídy a uľaviť od zápchy.

6. Nízka imunita:

Tamarínd semená obsahujú imunitu posilňujúce vlastnosti, ktoré vás chránia pred veľa chorôb a porúch.

7. Rakovina:

Sticky tamarínd semien šťava môže liečiť a chrániť pred rakovinou hrubého čreva.

8. Antibakteriálne:

Tamarínd semená obsahujú antibakteriálne výhody, ktoré môžu chrániť pred pneumónie spôsobujú baktérie, týfus a Staphylococcus aureus. To tiež chráni pred baktérie, ktorá spôsobuje kožné infekcie, rovnako ako infekcia črevné a močových ciest.

9. Kašeľ, mandle a krčné infekcie:

Tamarínd semená šťava môže byť dobrá ústna voda. Kloktať s tým získať úľavu od bolesti v krku. Môžete ho zmiešať s trochou zázvoru a škorice liečiť mandle, faryngitída, nádcha, kašeľ a ďalšie krčnej infekcie.

10. Diabetes:

Tamarínd semien znižuje hladinu cukru v krvi. To chráni slinivky brušnej, čo zvyšuje veľkosť buniek produkujúcich inzulín.

11. Zdravie srdca:

Tamarínd semeno obsahuje draslík, ktoré môžu byť užitočné pre hypertenziou a srdce pacientov.

12. Lomové:

Hustá pasta tamarínd semien sa aplikuje na zlomené kosti liečiť zlomeniny.

13. Očné kvapky:

Extrahovať tamarínd semien šťavy a dať pár kvapiek do očí, aby hydratujú. Šťava sa môže zahrievať a aplikované liečiť zápal spojiviek. Tamarínd semeno obsahuje polysacharidy, ktoré majú adhezívne vlastnosti, aby sa drží na povrchu oka.

Zdravotného 14. Skin:

Tamarínd semeno výťažky sú prospešné pre starostlivosť o pleť. Tamarínd semien zvyšuje pružnosť pokožky, hydratuje a hladkosť. Tento obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha pri hydratáciu pokožky a vyhladzuje jemné linky a vrásky. Tamarind semeno je rozpustný vo vode, a preto sa používa pre séra, gély, pleťové tonery, hydratačné a masky. To tiež pôsobí ako vzorec proti starnutiu.

Tak na čo ešte čakáte? Zahrnúť Tamarind semená v strave hneď a uvidíte ten rozdiel pre seba. Nezabudnite sa podeliť o svoje myšlienky nižšie. Zostať fit, zostať zdravý!

Zdroj obrázku: 1

  • Posledné príspevky
  • Bio

load...