Zdravie a wellness

14 najlepších výhod Black Cardamom (Kali Elaichi) pre pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod Black Cardamom (Kali Elaichi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Kardamom či elaichi je, Kráľovná korenia '. Ale presne to, čo je čierne kardamom? Poďme povedať, že predtým, než sa vydáme na dávky.

Čierny kardamóm je malý bylina so silnými aromatickými vôňami a môže byť využívaná v dvoch variantoch -, čierneho kardamónu 'a, zeleného kardamónu'. Čierny kardamóm či kopec kardamon je najobľúbenejší druh medzi týmito dvoma. To je široko používaný vo varení pre svoju jedinečnú chuť a arómu silný. Čierny kardamóm je tiež známy ako 'Kali Elaichi' v hindčine, 'Nalla Elakulu' v Telugu, 'Karup Elakkai' v tamilčine, 'Karutta Elakka' v Malayalam, 'Kari Elakki' v Kannadčina, 'Badi ilaychi' v Gujarati,, Masalyaci Velcí'v Marathi a,Baro Elaca'v bengálčine.

Olej sa extrahuje zo semien byliny je známy ako jeden z najúčinnejších esenciálnych olejov a je široko používaný v aromaterapii. Od presadzovaní svojich vresoviská k tomu, aby vaše vlasy lesklé, existuje celý rad spôsobov, ako to korenie možno použiť. V tomto príspevku sa budeme diskutovať o výhodách čierneho kardamónu pre zdravie, pokožku a vlasy.

load...

Výhody Čierny kardamóm pre zdravie:

Mnohí z nás stále ešte nemajú žiadnu predstavu o tom, ako čierne kardamon nám pomáha udržiavať naše zdravie. Korenie má rad liečebných dávok a musíme sa naučiť o nich s cieľom využiť ju ako prírodný liek.

1. Gastro-črevné zdravie: Black kardamóm má veľký pozitívny vplyv na zažívacom trakte. To môže stimulovať žalúdočné a črevné žľazy tajných základných štiav s pomocou svojich stimulačných vlastností. To tiež pomáha pri regulácii postup vylučovaní šťavy s cieľom udržať množstvo žalúdočných kyselín pod kontrolou. V dôsledku toho pravdepodobnosť vzniku žalúdočných vredov alebo iných tráviacich porúch ísť dole výrazne. Korenie je tiež užitočné pri liečbe pálenia záhy a žalúdočné kŕče, ktoré sú dva najčastejšie príznaky ochorenia zažívacieho traktu. Tráviaci vlastnosti látky sú tiež veľmi dôležité, aby liečiť chronickú zápchu a zlepšuje chuť do jedla. Okrem toho, že liek proti nadúvaniu v prírode, čiernej kardamóm môže poskytnúť úľavu od brušného plynu. To vám pomôže zbaviť trávenie, rovnako ako nadúvanie spôsobené tým.

2. Kardiovaskulárne zdravie: Black kardamónu má tiež vplyv na srdcový zdravie do značnej miery. Ovládanie srdcový rytmus je jedným z najdôležitejších prínosov, ktoré nakoniec udržuje krvný tlak pod kontrolou. Vaše srdce zostala zdravá s pravidelným príjmom čierneho kardamónu. To znižuje pravdepodobnosť krvných zrazenín. Toto korenie je tiež veľmi účinný pri ochrane vás od úpal alebo slnečné mŕtvicu počas horúceho leta.

load...

3. Respiračné Zdravie: Ak ste trpí vážnymi dýchacími ťažkosťami, čierny kardamóm môže byť skvelým liekom pre vás. Rad respiračných ochorení vrátane astmy, čierny kašeľ, pľúcne kongescia, bronchitídy, pľúcne tuberkulóza atď možno úspešne liečiť s týmto malým korenia. To ohrieva váš dýchacie cesty, takže cirkulácia vzduchu pľúcami sa stáva jednoduchšie. Navyše, čierny kardamón pôsobí ako expektorans a pomôže držať ďalej od kašľa, prechladnutia, bolesti hrdla, atď zmiernením sliznicu a normalizácii toku hlienu prostredníctvom dýchacích ciest.

4. Orálne zdravie: Niekoľko dentálne poruchy, ako sú zuby infekcie, infekcie ďasien atď môžu byť liečené s čiernym kardamon. Okrem toho, jej silné aróma môže pomôcť pri liečbe zápach z úst alebo zápach z úst.

5. Močová Zdravie: Byť účinné diuretikum, môže čierne kardamómy uľahčiť močenie a udržiava renálny systém zdravý.

6. Anti-karcinogénne vlastnosti: K dispozícii sú dva antioxidanty pomenované 3'-diindolylmetan (DIM) a indol - 3-karbinol (I3C) v čiernej kardamonu, ktoré bojujú proti prsníka, hrubého čreva, prostaty a rakoviny vaječníkov. Anti-karcinogénne vlastnosti korenie tiež zvýšiť množstvo glutatiónu (antioxidantu) v tele a bráni vzniku a rastu rakovinových buniek.

7. Detoxikačný: Štúdie ukázali, že čierne kardamom je dobrý detoxifier pre vaše telo. Je schopný eliminovať kofeín z krvi, takže môžete zostať v bezpečí pred nepriaznivými účinkami alkaloidu.

8. Anestetiká Vlastnosti: olej z čierneho kardamómu je veľmi anestetiká a sedatíva. To môže obmedziť akútnej bolesti, ako je bolesť hlavy a poskytuje okamžitú úľavu. Silica pripravená z korenie sa používa aj pri odstraňovaní stresu a únavy.

9. Antiseptické a antibakteriálne vlastnosti: Bolo vidieť, že čierny kardamóm môže zničiť mikróby z takmer 14 rôznych druhov. Z tohto dôvodu, jeho príjem zvyšuje imunitu a poskytuje vám ochranu proti bakteriálnym a vírusovým infekciám.

Výhody Čierny kardamóm pre Skin:

Môžete si vziať veľkú starostlivosť o pokožku pomocou čiernej kardamóm vonkajšie i vnútorné. Ak chcete vedieť, ako tento malý korenie môže zlepšiť svoj vzhľad, prejsť nasledujúcom odseku:

10. Čierna kardamóm je plná antioxidantov, vitamínu C a základné minerálne draslíka. Z tohto dôvodu, pravidelná konzumácia korenie môže udržať svoj vnútorný systém bez toxických látok, čím sa zlepšuje krvný obeh v celom povrchu pokožky a udržať ju zdravú. Takže, ak chcete získať pevné, posilnil a mladistvý vzhľad, začať konzumovať čierny kardamóm v normálnym spôsobom.

11. Čierny kardamóm udržuje nielen vaše starnutia na uzde, ale tiež vám pomôže pri získavaní spravodlivejšie kožu pleť.

12. Vzhľadom k svojim antibakteriálnym vlastnostiam, čierny kardamóm slúži ako prírodný liek na, kontaktná dermatitída 'alebo kožné alergie.

Výhody Čierny kardamóm na vlasy:

Či už používate čierny kardamóm vo varení alebo použiť kardamóm olej lokálne, môžete využiť svoje vlasy v oboch smeroch. Vedieť viac výhod čierne kardamom pre vlasy:

13. Antioxidačné vlastnosti čierneho kardamónu sú užitočné pri poskytovaní výživu pokožky hlavy a vlasových prameňov. Ako výsledok, dostanete silné, husté a lesklé kadere.

14. Ako to je antiseptické a antibakteriálne prírodou, jeho spotreba je tiež dobré pre prevenciu podráždenia a infekcie na pokožke hlavy.

Ak sa vám páči článok, nezabudnite nám zanechať komentár. Zostať fit, zostať zdravý!

load...