Zdravie a wellness

15 úžasné zdravotné prínosy džúsu ovocie

15 úžasné zdravotné prínosy džúsu ovocie

Plody sú dôležitou súčasťou zdravej výživy. Sú bohaté na životne dôležité živiny, ktoré sú potrebné naše telo zostať zdravý. Kým ovocie ako mango, pomaranče, banány, ananásy, melóny, hrozno, jablká, atď, sú bežne jedia všetci z nás, existujú určité ovocie, ktoré väčšina z nás nie sú vedomí. Dula je jedným z tých vzácnych druhov ovocia, ktoré sú načítané s živín a môže poskytnúť vám niekoľko priaznivých účinkov na zdravie.

Dula je v podstate voňavé plody patriaci do čeľade Rosaceae, ktorého súčasťou je aj jablká a hrušky. Je pôvodom z teplých miernych oblastiach juhozápadnej Ázii. Dula je sezónne ovocie a je k dispozícii od jesene do zimy. Keď sú zrelé, toto ovocie je zlatožltej farby a pripomína hrušku v tvare. Má fuzzy povrch, ktorý je podobný tomu, ktorý z broskyne a svetlo žltého, drsnú mäsa s viacerými semien v centre. To má ostrú chuť a je zriedkakedy surova. Často sa pečie alebo mrazené eliminovať jeho kyslosť. V skutočnosti, to je použité v tradičných receptov na Strednom východe av oblasti Stredomoria, kde je dusené s jahňacím, kozy a bravčového mäsa. Ázijský dule odroda je mäkšia a šťavnatejšie, sa často používa na výrobu marmelády a želé. Niekedy sa tiež používa na poskytnutie trpkosťou na tradičné jablkový závin.

Zdravie Výhody dule ovocie:

Ako väčšina druhov ovocia, dula je bohatý na živiny, ako sú vitamíny A, B a C, vlákna, ako aj minerálne látky, ako je draslík, meď, selén, zinok, fosfor, vápnik, železo a horčík. Je s nízkym obsahom tuku. Bohaté nutričná hodnota dule je to prospešné pre vaše zdravie nasledujúcimi spôsobmi:

load...

1. Protizápalové vlastnosti:

Zrelé dule ovocie je bohatým zdrojom vitamínu C, čo prispieva takmer 25% odporúčanej dennej dávky (RDA). Vitamín C prispieva k posilneniu imunity a pomáha pri liečbe zápalových stavov. Má tiež anti-alergénne vlastnosti. Ovocie a jeho jadierok môže byť použitá na liečbu atopickej dermatitídy a zápal močového mechúra. To môže byť tiež použitý pri príprave potravín pre alergikov.

2. Dobré pre Chudnutie:

Dula ovocie je nízky obsah kalórií, ale vysoký obsah vlákniny. 100 gram porcie čerstvé surové dule ovocie obsahuje len 57 kalórií. To je tiež nízky obsah nasýtených tukov, sodíka a cholesterolu. Všetky tieto vlastnosti robia to úžasné voľbou pre chudnutie a celkové zdravie.

3. Zaobchádza Vredy:

Bolo zistené, že fenolické látky prítomné v čínskej dule, aby boli účinné pri zmierňovaní žalúdočných vredov. Dula šťava je tiež výhodné pre ľudí, ktorí trpia žalúdočnými vredmi. To tiež pomáha pri liečbe žalúdočných vredov, pretože upokojuje tráviaci trakt.

load...

4. Zachádza Žalúdok Ochorenie:

Dula je účinný liek na rannú nevoľnosť. Dule, pri zmiešaní s medom, môže pomôcť liečiť kolitídu, hnačka, zápcha a črevné infekcie. Dula sirup sa používa na liečbu hemoroidov.

5. Antioxidačné Výhody:

Toto ovocie chváli úžasné antioxidačné vlastnosti v dôsledku prítomnosti poly-fenolových látok. Tieto antioxidanty bojovať s voľnými radikálmi v tele, spomaľuje proces starnutia, rovnako ako prevencia kardiovaskulárnych chorôb a mŕtvice.

6. Zachádza nevoľnosť a vracanie:

Varené alebo pečené dule zmierňuje nevoľnosť a zvracanie. Byť dobrým diuretikum, pomáha odstrániť tekutiny nahromadenie.

7. Antivírusová Vlastnosti

Výskum ukázal, že dula ovocie je bohaté na protivírusových vlastností. Nájdené v čínskej dule fenolické látky majú silný proti-chrípkovej aktivity, ako aj antioxidačné vlastnosti. Pomáha chrániť proti nachladnutiu, dymovodov a iných vírusových patogénov.

8. Znižuje krvný tlak:

Byť bohatý na draslík, dule ovocie pomáha udržať vysoký krvný tlak pod kontrolou.

9. Zníženie cholesterolu:

Pravidelná konzumácia dule ovocie pomáha znižovať hladinu LDL, alebo zlý cholesterol v krvi, udržať srdce zdravé.

10. Protirakovinové účinky:

Antioxidačné vlastnosti dule pomôcť telu boji proti voľným radikálom a zničiť malígne nádorové bunky. Granule v dužiny ovocia dule obsahujú adstringentné zlúčeniny známe ako taníny tj katechín a epikatechín. Tieto taníny chrániť vaše sliznice z rakoviny väzbou na rakovinotvorných toxínov a chemických látok v hrubom čreve.

11. Zmierňuje stres:

Rôzne antioxidantov v dule pomôcť pri zmiernenie stresu a udržať pokojnú myseľ.

12. Považuje pečeň a očné choroby:

Pravidelná konzumácia dule je výhodné pre tých, ktorí trpia ochorením pečene a očné choroby. V Číne sú nasiaknuté a varené semená dule sa používajú k príprave želé, ktorá môže upokojiť očné problémy, bolesti v krku a zápal slizníc.

14. Výhody semien dule a ropa:

Dula semená sú účinné pri liečbe chrapotu hrdla a priedušnice, ako aj ďalšie neduhy. Jej olej zabraňuje poteniu, posilňuje srdce a posilňuje pečeň a žalúdok.

15. Ďalšie výhody:

Dula šťava pomáha pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení, respiračných ochorení, anémia a astmy. Pravidelná konzumácia môže pomôcť pri liečbe tuberkulózy, úplavica a pečeňovej nedostatočnosti taky.

Rovnako ako všetky ostatné ovocie, dula je tiež účinný doplnok k vašej pravidelnej strave. Takže, prečo nie myslieť po vybalení z krabice a skúsiť niečo nové?

Už ste niekedy jedli dule ovocie? Páčilo sa vám to? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...