Zdravie a wellness

14 úžasných prínosov artičokov (Hathi Chak) pre pokožku, vlasy a zdravie

14 úžasných prínosov artičokov (Hathi Chak) pre pokožku, vlasy a zdravie

Artičok je zimná púčik našiel vo stredomorských oblastiach a ich kuchyne. Je známy pre svoje kulinárske a zdravotné prínosy, ktoré obsahujú niektoré liečivé účinky. Je vedecky patrí do rodiny Cynara.

Artičoky nerastú na stromoch či skôr artičok rastlín, ktoré sú o jeden až dva metre so striebornými-zelené listy. Guľou meria asi šesť až desať cm v priemere s hmotnosťou asi 150 gramov. Jedlé časti jeho zárodku sú nižšie mäsitá časť a základňu. Často sú rozdelené do kategórií v závislosti na veľkosti, farby a chrbtice kultivarov. Artičoky sa bežne vyskytujú v zelenej a fialovej farby, v stredných a veľkých rozmerov.

Artičok Výhody:

Nižšie uvedené sú zdravotné výhody artičokov.

1. S nízkym obsahom tuku a kalórií:

Artičok má status hviezdy v mnohých jedál pripravovaných v rámci rôznych kuchýň, pričom je s nízkym obsahom tuku, rovnako ako kalórie. To umožňuje, aby si to v dobrých pomeroch vo vašich jedál bez viny priberať na váhe.

load...

2. Vláknina:

Vláknina je veľmi dôležitou zložkou stravy, ktorý prispieva k zlepšeniu trávenia tým, že umožňuje lepší pohyb čriev. Táto látka je bohatým zdrojom vlákniny, čo je obľúbený medzi stimulátory trávenie.

3. Vitamín Zdroj:

Ďalší zdravotný prínos z artičokov je, že je dobrým zdrojom kyseliny listovej, ktorá je ko-faktor v enzymatických reakciách. To je tiež výhodné pre syntézu DNA v období pred tehotenstvom a na liečbu vád nervovej trubice.

4. Cholesterol Zníženie:

Artičok obsahuje komponenty ako Cynarina a laktónov, ktoré sú užitočné pre prevenciu syntézu cholesterolu, udržiavať srdce zdravé. Zlepšuje vylučovanie žlče, ktorý spôsobuje zníženie celkovej hladiny cholesterolu v krvi.

load...

5. Antioxidanty:

Artičokov je známe, že antioxidanty, ktoré sú veľmi dôležité, aby sa zabránilo reakciám odpadové dôjde v dôsledku tvorby voľných radikálov. Dokonca aj mnoho rakovinové reakciám možno zabrániť tým, že konzumuje tento púčik.

6. Zápal a infekcie:

Dobrý podiel vitamínu C v artičoky umožňuje telu odolávať zápalovej reakcie a tiež na prevenciu infekcií na dobrej miere.

7. Bone Health:

Obsah vitamínu K nájdené v tomto potravinárskom výrobku je tiež známe, že zlepšenie zdravia kostí. Dosahuje toho tým, že podporuje metabolické aktivity kosti tvoriacej. Nervové poškodenie mozgu je tiež zabránené prítomnosti tohto vitamínu.

8. Alzheimerova choroba:

Vzhľadom k silnému vplyvu niektorých vitamínov, ako je vitamín K, čo je veľmi užitočné pre nervový systém, artičoky sú dobrým zdrojom pre výrobu liekov s Alzheimerovou chorobou.

9. Optimálna Metabolizmus:

Množstvo vitamínov nájdené v artičoky, ako sú niacín, vitamín B - 6, tiamínu a kyselinu pantoténovú je známe, že vyvolávajú optimálne metabolickej aktivity, a tým pomáha udržať telo zdravé.

10. Krvný tlak:

Obsah draslíka v artičoky je známe, že reguluje krvný tlak, a tým udržať srdce zdravé.

Artičoky: Kožné Výhody

11. Mladistvý vzhľad:

Okrem toho, že ideálny pre zdravie a metabolizmus, artičoky sú známe prírodné prostriedky pre lepšiu pleť a vlasy. Zaujíma vás, prečo? Bohatá zásoba antioxidantov a peptidov v artičoky zlepšuje štruktúru pokožky a vyživuje bunky, ako sa zbaviť jemných liniek, vrások a škvŕn na hladký, mladistvý vzhľad! Antioxidanty sa zabránilo poškodeniu kože, ku ktorému dochádza v dôsledku tvorby voľných radikálov.

Jednotlivci, ktorí trpia kožnými ochoreniami môžu konzumovať lektvar artičoky pre zlepšila živené a mladší vzhľad. Premyte artičok, stopnúť základňu zeleniny a nechajte variť na vysokej teplote po dobu asi jednej hodiny. Znížte teplotu po hodine nechať zeleniny varíme asi pol hodiny. Vypiť pohár s artičoky šťavy vo vode. Môžete pridať lyžicu medu na chuť. Môžete piť tekutiny buď teplé alebo studené. Táto zmes je nesmierne prínosné pre pokožku a je možné zaznamenať bezprostredný vplyv na kvalitu pokožky v niekoľkých dňoch pitie artičok šťavy.

12. Anti Aging produkty:

Mnoho pleťové krémy, gély, elixíry a pleťové vody obsahujú Artičokový extrakty pre svoje svetelnosti kože a vlastnosti anti-aging. Rastlinný tiež podporuje krvný obeh v celom tele pre lepší a mladší vzhľad. Artičoky znižujú hladinu cholesterolu v krvi, a tým podporovať zdravú pečeň, ktorá in-zase vedie k zdravému a živí kožu, pečeň odstraňuje toxíny z tela.

Čo je viac? Prínosy artičoky nie sú obmedzené len na kožu! Táto zelenina tiež pomáha vyživovať a podmienkam, ktoré vlasy. Viac o tom nasleduje!

Artičoky: Vlasy Výhody

13. Skákacie Zámky:

Artičok je bohatým zdrojom vitamínov A, B a C, ako aj vápnik a fosfor. Tieto minerály doplniť suché, poškodené, nudné a bez života vlasy s cieľom zlepšiť kvalitu svojich zámkov pre objemné, skákacie, hladkú a jemnú zámky. Jeden môže používať artičok šťavu varením zelené listy Artičokový asi pol hodiny. Nechajte roztok artičokov šťavy a vody sa ochladiť asi tri hodiny. Kmeň kvapaliny a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechať cez noc a umyte teplou vodou a jemným šampónom v dopoludňajších hodinách.

14. Čistí lupy:

Artičokov kvapaliny pomáha opravy poškodených zámkov, tvorí ochrannú vrstvu vlasu, obnovuje minerály vlasy bez lesku a čistí pokožku hlavy lupín.

Voľba a ukladanie Artičoky:

Teraz, keď ste presvedčení, a vypína, aby obchod pre artičoky, je dôležité, viete, ako si vybrať pre najčerstvejšie a najvyberanejšie z vyrobiť z predaja. Pri nákupe artičoky, vybrať zeleninu s pevným zemegule, ktorý je kompaktný, pevný a ťažký. Artičoky mal tesne zabalené veľké listy. Najlepšie artičoky vybrať tie, ktoré sú s pevnými hlavami. Stopka by mala byť mäsité. Brown stonky sú v poriadku, ak sú napäté, a nie zvädnuté, slizký alebo suché.

Ukladanie Artičoky:

Ukladať artičoky v chladničke. Táto zelenina by mala byť voľne zabalené do plastovej alebo hliníkovej fólie. Čerstvá zelenina vydrží up-to týždeň, ale je lepšie, aby im čo najrýchlejšie spotrebovať. Varené artičoky chladiť úplne pred skladovaním v chladničke, ak sú vedené po dobu dlhšiu ako jeden deň alebo dva. Neklaďte prať artičoky v chladničke pre ukladanie, pretože vlhkosť spôsobuje, že zeleninu kaziť. Uistite sa, surové alebo varené artičoky sú suché pred uložením do chladničky.

Varenie a konzumácia Artičoky:

Artičoky majú sladkú, matice-ako príchuť. Tieto artičoky sú problémové a musí byť zbavený všetkých tŕnie, než budú môcť byť varil a podával. Variť artičok, jeden musí najprv pred varením umyť zeleninu. Plátok koniec stonky zeleniny off a ošúpte vonkajšiu vrstvu listov najbližších ku stopke. Odstráňte horný z každej zeleniny. Použite ostrý nôž, robustný a čalúnenie asi palec od špicaté hlavy každého artičokov. Ak chcete odstrániť pichľavé tipy od vonkajšieho sady listov, použite nožnice znížiť každý list tip.

Uistite sa, že čistiť okraje listov po odstránení špičky s citrónom, aby sa zabránilo zhnednutie zeleniny. Odstráňte všetky tŕne viditeľné na vás, aby sa zabránilo poškodeniu v ústach alebo hrdle, zatiaľ čo konzumovať zeleninu.

Konzumovať artičok celý alebo časť zeleniny, rozbiť každý list Off, do rozpustené maslo, majonéza, alebo jalapeno ponorom alebo iné omáčky podľa svojho výberu. Odstráňte ponukovú časť zeleniny tým, že kreslí základňu listovať vašich zubov. Potom, čo ste odstránili listy zo zeleniny, mäsitá časť je vystavená. To je srdce artičokov, ktorý môže znížiť na kúsky a spotrebúvajú alebo pridať do receptu a slúžiť svojej rodine a priateľom.

Dúfame, že tento článok o výhodách artičoky bola informatívne a užitočné. A tak sa snažia začleniť artičoky do vašej každodennej stravy pre montéra, zdravšie a lepšie životný štýl! Zostať zdravý, zostať šťastný.

Artičok: Výživa chart

Asi 100 gramov artičokov obsahuje 47 kcal; 10,51 gram sacharidov; 3,27 g proteínu a 0,15 gramov tuku. S vlákninou 5,4 g, to je dobrým zdrojom základných živín a ďalších minerálnych látok, ako je draslík, vápnik, meď, železo a mangán.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 47 kcal 2%
Uhľohydráty 10,51 g 8%
Proteín 3,27 g 6%
Celkový obsah tuku 0,15 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 5,4 g 14%
Vitamíny
Folates 68 ug 17%
Niacín 1,046 mg 6.5%
Kyselina pantoténová 0,338 mg 7%
Pyridoxín 0,116 mg 9%
Riboflavín 0,066 mg 5%
Tiamín 0,072 mg 6%
Vitamín c 11,7 mg 20%
Vitamín a 13 iu 0.5%
Vitamín e 0,19 mg 1%
Vitamín k 14,8 ug 12%
Elektrolyty
Sodík 94 mg 6%
Draslík 370 mg 8%
Minerály
Vápnik 44 mg 4%
Meď 0,231 mg 27%
Železo 1,28 mg 16%
Horčík 60 mg 15%
Mangán 0,256 mg 11%
Fosfor 90 mg 13%
Selén 0,2 ug <0,5%
Zinok 0,49 mg 4.5%
Fytoživiny
Karotén-alfa 8 ug
Kryptoxantín 0 ug
Luteín-zeaxantín 464 ug

load...