Zdravie a wellness

15 najlepších výhod chrenu pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod chrenu pre pokožku, vlasy a zdravie

Už ste niekedy ochutnali hovädzie sendvič a myslel, že nos bol v jednom ohni? Sendvič pravdepodobne obsahuje určité množstvo chrenu, pochádzajúce z rovnakej rodiny ako horčica. Je celkom dobre známy pre svoje silné a ostrú chuť. Chren bola použitá na liečbu mnohých ochorení a zdravotných problémov po stáročia. Je to prenikavá, korenistá chuť je známa - alebo snáď neslávny. Ale pripraviť správne, nielenže pridáva špeciálny zvláštnu chuť na jedlo, ale so sebou prináša rad zdravotných výhod. Koreň Chren sa najčastejšie používa ako korenie na ryby alebo mäsových jedál a sendvičov. Neporušené korene tejto rastliny takmer žiadnu vôňu, ale na rezaný alebo strúhaný, enzýmy z rozbitej rastlinných buniek sa delí sinigrín produkovať Alyl-izotiokyanát (horčica olej). Vystavenie vzduchu zatemňuje strúhaný kašu, prinútiť to, aby k jej samovoľnému štipľavosť a stať sa nepríjemne horkú chuť. Vedľa jeho rôzne kulinárske použitie, je tiež prospešné pre vaše zdravie v mnohých spôsobmi.

Chren Zdravie Výhody:

Vedecký výskum v priebehu rokov sa ukázalo, že chren ponúka niekoľko zdravotných výhod. V skutočnosti to bolo použité od staroveku na liečenie mnohých chorôb. Niektoré z jej spoločných zdravotných výhod sú uvedené nižšie.

1. Chráni proti rakovine:

Korene chrenu obsahujú vysoké množstvo glukozinolátov, ktoré znižujú riziko vzniku niektorých typov rakoviny. Táto zlúčenina zvyšuje schopnosť pečene detoxikovať karcinogény, ktoré môžu potenciálne spôsobiť nádory. Okrem toho zabraňuje tvorbe nových nádorov, glukozinoláty tiež blokovať rast nádorov, ktoré môžu byť už existujúce v tele. Sú to silné antibiotiká, ktorá uľahčí infekciou tým, že stimuluje tok krvi do postihnutej oblasti a odstránenie odpadových produktov. Glukozinoláty a deriváty poskytujú ochranu proti hrubého čreva a konečníka rakoviny. Spracované chren poskytuje väčšie výhody protirakovinové.

load...

2. Liečba infekcií dutín:

Sinus infekcie je spôsobená v dôsledku hromadenia hlienu v prínosových dutín, ktorá vytvára pohostinné prostredie škodlivými baktériami, aby sa darí v a je veľmi bolestivé. Prchavé látky prítomné v chrenu zabrániť tejto akumulácii stenčenie so starou hlien. Preto, ak ste náchylní k dutín a infekcií horných dýchacích ciest, môžete si vziať pol lyžičky chrenovou omáčkou ráno a poludním a zostať po dobu najmenej 10 minút po užití bez jedla a pitia. Tým sa okamžite prečistí priedušky. Chren tiež zmierňuje príznaky chrípky, nachladnutia a preťaženie. Chren múka pasta môže byť aplikovaný na prsiach liečiť zápchy.

3. Liečba infekcie močových ciest:

Antibiotické a diuretické vlastnosti chrenu stimulujú tvorbu moču. Táto zelenina obsahuje niektoré chemické látky, ktoré dodávajú antibiotické účinky v močovom mechúre. Niektoré enzýmy prítomné v nej sa zabránilo akumulácii toxínov, čím urýchľuje odplavovanie baktérií a iných zápalových činidiel prítomných v močovom mechúre. Glykozid nazvaný "sinigrín" v chrenu má stimulačný účinok na krvné kapiláry, čím sa uvoľňuje zadržiavanie vody. Týmto spôsobom môže liečiť infekcie močových ciest a odstránenie obličkové kamene detoxikačný systém.

4. Úľavu od bolesti:

Chren môže zmierniť bolesť tým, že stimuluje tok krvi k povrchu kože a pod. Tak, to môže byť aplikovaný na opuchnutých kĺbov a svalov pre úľavu od bolesti. Keď masíroval v priebehu postihnutých častí tela, môže zmierniť príznaky dnou, artritídou a omrzliny.

load...

5. Zubná zdravie:

Intenzívne stimulačné účinky chrenu môže pomôcť pri liečbe parodontóze pri žuvaní. Žuvanie korene chrenu pôsobí ako prírodný liek na liečbu bolesti zubov, posilňujú ďasná a liečiť skorbut. Vzhľadom k tomu, strúhaný chren príliš pikantnú, môžete miešať s strúhanej mrkvy, aby to chutnejšie.

6. Prospešné pre žalúdok:

Kloktanie so zmesou 3 až 4 lyžice chrenu a pol pohárom vody môže pomôcť pri zmierňovaní stomatitída. Fytochemikálie v chrenom stimuluje slinné žľazy a žalúdočné a črevné žľazy, čo umožňuje sekréciu tráviacich enzýmov a pomoc pri trávení. Bolo tiež zistené, že zvýšenie chuti do jedla. Ak ste trpia zažívacie ťažkosti, môžete nastrúhame chren a vytlačte šťavu. Trvať asi 20 kvapiek tejto šťavy medzi jedlami pre úľavu. Avšak, chren je potrebné sa vyhnúť v prípade žalúdočného vredu, gastritída kyseliny hyper alebo hypotyreózy, ako by sa mohlo rozšíriť tieto podmienky.

7. Posilňuje imunitný systém:

Chren má vysoký obsah vitamínu C, ktorý je silný antioxidant. Ošetruje vírusových infekcií a zvyšuje imunitu. Zabraňuje zápalov a infekcií tým, že odstráni škodlivé voľné radikály z tela. Takže jesť chren stimuluje imunitný systém tým, že zahriatie tela vnútri.

8. Dobré pre srdce:

Chren tiež obsahuje draslík, ktorý pomáha kontrolovať krvný tlak a srdcovú frekvenciu.

9. Ďalšie výhody:

Takmer všetky časti chrenovou rastliny možno liečiť rôzne zdravotné poruchy. Surové listy chrenu, keď pritlačí na prednej hlavy môže okamžite liečiť bolesti hlavy, koreň môže liečiť zápal mandlí, zatiaľ čo čaj z chrenu kvetov môže liečiť extrémny chlad a chrípka. Táto zelenina obsahuje železo, ktoré napomáha bunkový metabolizmus a má zásadný význam pre produkciu červených krviniek a kostnej dreni. Pomáha tiež pri upokojujúce nervy.

Kožné Výhody chrenu Roots:

Chren nie je len prospešné pre vaše zdravie, ale to je tiež používa ako prísada do rôznych kozmetických a kozmetické procedúry. To môže byť prínosné pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi.

10. Liečbe kožných sfarbenie:

Sfarbenie kože je spôsobený nadprodukciou melanínu alebo ceroid v koži, čo vedie k stareckých škvŕn tiež známy ako pečeňové škvrny a materské znamienka. Chren je prirodzený spôsob, ako odľahčiť zmena farby kože. Pre tento účel pripraviť zmes ¼ šálky jablčného octu a 4 palce strúhaným chrenom. Uvedenie do pohára, utiahnite viečko a nechajte táto zmes sedieť po dobu dvoch týždňov. Trepe sa denne. Tejto zmesi a chladom to napätie. Naneste ju na zafarbenie pokožky tampónom trikrát denne.

11. Ošetrenie kazov:

Môžete si vytvoriť svoj vlastný krém zmiešaním čerstvo nastrúhaný chren s cmarom a glycerínu a nechajte stáť cez noc pred napínal ju. Použitie tejto skutočnosti pravidelne odľahčí škvrny, ako je akné a čierne bodky, rovnako ako zaobchádzať mastnú pleť.

12. Liečba pehy:

Pokiaľ máte pehy, môžete pripraviť zmes koreňa chren prášok, ovsené vločky prášok a kyslou smotanou. Naneste ju na svojej koži, masírovať ju prstami a nechajte ho sedieť na tvári ako masku na tvár pred praním ho s teplou vodou. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, použite túto zmes aspoň dvakrát týždenne.

13. Liečivé vlastnosti:

Chren má skvelé liečivé vlastnosti. Chren obklady sú často aplikované lokálne na hojenie rán a kožných infekcií. Zvyšujú krvný obeh okolo infikovaných rán, čím urýchľuje proces hojenia.

Vlasy Výhody chrenu Roots:

Pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy, chren sa ukázala byť účinná pri stimulácii rastu vlasov. Je to prospešné pre vaše vlasy v nasledujúcimi spôsobmi.

14. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Chren je účinná pri prevencii vypadávaniu vlasov. To napomáha regenerácii vlasové korienky zlepšením prekrvenie pokožky hlavy. Vypestujte si vlasy, môžete buď pripraviť obklad z chrenom a votrite ho na pokožke hlavy alebo využiť ju vo forme pleťovej vody.

15. Liečba lupín:

Bolo zistené, že zmes chrenu a octu je účinný, ako sa zbaviť lupín.

Nutričná hodnota chrenu:

Tak štipľavý pikantné bylina je veľmi bohatá z hľadiska nutričnej hodnoty. Okrem toho, že významným zdrojom vitamínu C, obsahuje fyto-chemické zlúčeniny, antioxidanty, sodík, železo, mangán, zinok, horčík, draslík, B komplex vitamínov, vitamín A, vlákno, bielkoviny, medi a vápnika. Jeho nutričný profil je vysvetlené nižšie.

Pozri hĺbkovú analýzu živín: výživovú hodnotu na 100 g
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 48 kal 2%
Sacharidy 11,29 g 9%
Proteín 1,18 g 2%
Celkový obsah tuku 0,69 g 3%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 3,3 g 9%
Vitamíny
Folates 57 ug 14%
Niacín 0,386 mg 2.5%
Kyselina pantoténová 0,093 mg 2%
Pyridoxín 0,073 mg 6%
Riboflavín 0,024 mg 2%
Tiamín 0,008 mg <1%
Vitamín a 2 iu <1%
Vitamín c 24,9 mg 41%
Elektrolyty
314 mg 21%
Draslík 246 mg 5%
Minerály
Vápnik 56 mg 6%
Meď 0,058 mg 6%
Železo 0,42 mg 5%
Horčík 27 mg 7%
Mangán 0,126 mg 5.5%
Fosfor 31 mg 4.5%
Zinok 0,83 mg 8%
Fytoživiny
Karotén-ß 1 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 10 ug

Kalórií a tuku: Chren je nízky obsah kalórií s 100- oz. Porcie poskytuje asi 70 kalórií. To je prosté tuku, ale obsahuje bielkoviny a sacharidy, ktoré sú dôležité stopové prvky potrebné pre uspokojenie svojej dennej potreby energie. Jedna porcia chrenu ponúka 3 g bielkovín, ktorá je ekvivalentná 5,3% na 6,5% doporučenej dennej príjem, zatiaľ čo 3 oz. Slúžiace chrenu poskytuje 17 g sacharidov.

Vitamíny: Chren je dobrým zdrojom vitamínu C, ktorý je silný antioxidant rozpustný vo vode. Dávka 100 g čerstvých koreňov chrenu poskytuje 29 mg, čo je ekvivalent 41% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu. To tiež obsahuje malé množstvo iných základných vitamínov, ako je kyselina listová, vitamín B - 6 (pyridoxín), riboflavín, niacon a kyselinu pantoténovú.

Minerály: Chren obsahuje minerály, ako je vápnik a železo v malých množstvách. 3 oz. Slúžiace chrenu poskytuje asi 10% a 6% odporúčanej dennej dávky vápnika a železa v tomto poradí.

Fytochemikálie: Chren koreň obsahuje množstvo prchavé fyto-chemické zlúčeniny, ako je alyl izothiocyanátu, 3-butenyl, 2 izothiocyanátu propenylglucosinlate (sinigrín), 2 pentyl izothiocyanátu a fenylethyl izothiocyanátu. Tieto zlúčeniny vykonať antioxidačné a detoxikačné funkcie. Takže, len zahrnúť túto pikantné zázrak potraviny vo svojej každodennej strave a aby čo najviac z jeho prospešné vlastnosti. V prípade, že výrobok bol pre vás užitočné, že zanechajte nám komentár.

load...