Zdravie a wellness

Ako urobiť Astavakrasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Astavakrasana a aké sú jej výhody

Astavakrasana alebo osem uhol Pose je Asano. Ashta - osem, vakra - Krivka / Bend, Asan - predstavovať; Vyhlásil As - Ahsha-TAH-Váh-krahs-anna

Tento Asano je venovanie na šalvii Ashtavakra. Legenda hovorí, že Ashtavakra bol rozzúrený jeho otca, keď bol ešte v maternici, takže bol prekliaty a narodil krivé v ôsmich miestach.

Tento Asano je pokročilé bilancia rameno, ale to má zvrat. Keď sa pozriete na to, by sa mohlo zdať ako Eight-Angle Pose je úplne nemožné a pokrivený spôsob, ako umiestniť svoje telo, a to všetko pri vy rovnováhu sami na svojich ramenách.

load...

Ashtavakra múdro hovorí: "Keď si človek myslí o sebe ako voľné, jeden je voľný, a keď si človek myslí o sebe ako viazaná, jeden je viazaný." Takže keď sa pokúsite tento ásany, musíte mať na pamäti pustiť zo svojich slabostí alebo obmedzenia, a to ako fyzickej a psychickej. To vám umožní nájsť priestor a slobodu vstať a rovnováhu, keď ste v tejto pozícii.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Astavakrasana

 1. Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan
 2. Ako to urobiť Astavakrasana
 3. Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie
 4. Začiatočníka Tip
 5. Advanced Pose pozmeňovanie
 6. Výhody z ôsmich Angle Pose
 7. The Science Behind the Astavakrasana
 8. Prípravné Poses
 9. Nadväzujúce Poses

Čo by ste mali vedieť, ako tak urobíte Asan

Rovnako ako ostatné jogy ásany, je dôležité, aby váš žalúdok a črevá sú prázdne pri praktizovaní tohto ásany. Uistite sa, že existuje medzera najmenej štyri až šesť hodín medzi jedlom a praxe. To vám dá dostatok času tráviť jedlo a generovať energiu pre vašu prax.

Tiež, rána sú ideálne cvičiť jogu. Ale v prípade, že budete nemôže praktizovať jogu v dopoludňajších hodinách, večery sú dobrý čas taky.

Úroveň: Advanced Style: ashtanga Yoga Dĺžka: 60 sekúnd Opakovanie: Potom, čo na oboch stranách sa tiahne: nôh, rúk posilňuje: paží, zápästia

Späť na obsah

Ako to urobiť Astavakrasana

 1. Začínajú Dandasana. Potom objať pravé koleno, čo je istý, že je blízko k hrudníku. Dýchať a dovoliť dýchanie pomôcť otvoriť vaše boky. Ľavú nohu musí zostať rovno a rozšírený, s nohou ohnuté.
 1. S pravé koleno stále vťahovaný do trupu, stlačte dlane pevne na zemi. V tomto bode, musí byť vaša pravá noha umiestnená za pravým ramenom, takže zadná časť pravého stehna spočíva na správnom triceps. Čerpať ramená dozadu, aby zadná časť tela je v zábere.
 1. Nadýchnite sa a tlačiť ruky zdvíhať nohy a boky zo zeme. Závora ľavý členok cez pravú. Vydýchnite a aby vaše ramená dopredu k vytvoreniu uhle 90 stupňov v lakte, ako vaše nohy hojdačka cez pravú stranu. Nechajte svoje vnútornej strane stehien vytlačiť svojej pravej ruke tak, aby vaše nohy sú pevné.
 1. V tomto bode, musí byť jadro v zábere. Tie by mohli zablokovať váš pohľad na akomkoľvek mieste na podlahe pred vami, ktoré vám pomôžu udržať rovnováhu. Držať pózu po dobu asi 30 až 60 sekúnd a pomaly uvoľňovať. Odpočinok po dobu niekoľkých sekúnd, ako si udržať svoj dýchacie na konštantnej úrovni. Ásana opakujte s pravou nohou natiahla a ľavú nohu zložil.

load...

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Táto póza je potrebné sa vyhnúť, ak máte zranenie v ramenách, zápästiach či lakte.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, možno zistíte, že je ťažké sa vyrovnať v tejto pozícii. V takýchto prípadoch môžete použiť kolísku k odpočinku na dno vašej bedra a svojimi vonkajšími ramenami.

Späť na obsah

Advanced Pose pozmeňovanie

To Asano v pokročilej predstavovať, a preto nemá žiadny ďalší rozvoj.

Späť na obsah

Výhody z ôsmich Angle Pose

To sú niektoré výhody Astavakrasana.

 1. To robí ramená a zápästia silná.
 2. To tóny a posilňuje brušné svaly, čím sa zlepšuje trávenie.
 3. To pomáha budovať koncentráciu a rovnováhu.
 4. To zbavuje vaše telo stresu a úzkosti.
 5. Menštruačné poruchy a symptómy menopauzy sa upokojil.
 6. Výzva póze pomáha telu aj mysli vybudovať veľký connect.

Späť na obsah

The Science Behind the Astavakrasana

To sa môže javiť ako pomerne náročné póze, keď ste prvýkrát vidieť. Paže zdvihnúť boky, trup je znížená v akomsi push-up pozície, a vaše nohy sú zabalené okolo ramien. Vyvažovanie celé vaše telo a zároveň si udržať svoj pokoj, kľud a pôvab môže byť docela zastrašujúce. V prípade, že póza zdá nemožné dosiahnuť, nevzdávajte to ešte nie. Je potrebné pracovať na svoje paže a hlavná sila ako prvý, a s časom a skúsenosťami, budete môcť dosiahnuť dokonalosť v tomto ásan, ktorý poskytuje pocit radosti, rovnako ako posilnenie.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Uttanasana Chaturanga Dandasana Baddha Konasana Utthita Parsvakonasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Dwi Pada Bhujasana Bhujapidasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť Astavakrasana predstavovať, čo ešte čakáte? Je to len vtedy, ak problém sami každý deň, že porastie. To Asano vám dáva možnosť, aby sa zasadila seba a naučiť sa niečo nové o vašej mysle a tela, ako si vziať na úlohu zvládnutie ju.

load...