Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov na liečbu anémie

10 účinných domácich prostriedkov na liečbu anémie

Ako mnohí z vás sú si vedomí skutočnosti, že anémia je grécke slovo, ktoré znamená nedostatok krvi? Tento zdravotný stav nastane, keď osoba má nízku koncentráciu hemoglobínu v krvi. Nezávisle na všetkých typoch chudokrvnosti a faktorov, ktoré spúšťajú túto podmienku, osoba, ktorá je anemických vykazuje extrémne úrovne letargia, únava, dyspepsia, malátnosť a zlú koncentráciu. Je však nutné brať lieky? Áno, to je dôležité, pretože neliečená anémia by mohol byť život ohrozujúce. Avšak, tam sú niektoré domáce opravné prostriedky pre anémiu, že by mohol skutočne robiť zázraky v vyživujúce späť svoje zdravie. Túži vedieť, čo to je? Pokračuj v čítaní.

Domáce lieky na chudokrvnosť

1. Jedzte veľa železa Rich Potraviny:

Zmeňte svoj jedálniček! Áno, počuli ste to skôr, a my ti to isté. Konzumácia vyváženej stravy je určite kľúčom k dobrému zdraviu. Zahŕňať aj potraviny, ako sušené ovocie, otruby vločiek, ustríc a hnedá ryža do svojej každodennej strave. Objatie zelená listová zelenina, hrozienka, dáta, a slivky. Chlieb, cestoviny, šošovica, melasa, a pečeň, keď jedol striedmo vám pomôžu získať dostatok železa pre telo k boju tento jednoduchý vojnu vo vašom tele. Hrsť pražených čiernych sezamových semienok spolu s Jagger by mohla pomôcť prekonať túto podmienku.

2. Povedzme, že žiadne nápoje:

Znížiť vaše káva a čaj príjem. Nadmerné koncentrácie kofeínu brzdí vstrebávanie železa. Tak, aby to ľahko! Namiesto toho, ísť zelená! Rozhodnúť sa pre čerstvo vylisované zeleninových a ovocných štiav alebo kokteily a mliečne koktaily, sans cukru. Môžete pridať trochu medu obohatiť chuť a výhody.

load...

3. Užívanie ľadová kúpeľ:

Krok do studenej kúpeľa! Osviežujúci kúpeľ v studenej vode môže pomôcť liečbe anémie. Šokoval? Štúdie naznačujú, že vo vodnom kúpeli studená pomáha telu dosiahnuť potrebný pre správne prúdenie krvi do všetkých častí tela ideálnu teplotu.

4. Seek maséri:

Dobrá masáž zlepšuje kvalitu a množstvo krvi čerpanej prostredníctvom svojho srdca. Čím lepšie úrovne cirkulácie, tým viac agilné a aktívny budete. Rozhodnúť sa pre ájurvédskou masáž pre dosiahnutie lepších výsledkov! Tak na čo ešte čakáte? Ísť na masáž a relaxáciu a zároveň výhody vám bude zase ružovo!

5. Užite si pohár Tang:

Neexistuje nič ako pohár vychladeného táng za horúceho letného dňa, je tam? Citrusové plody, ako sú pomaranče a citrónu sú bohaté vitamín C a pomáha bojovať proti anémii. Začnite svoj deň s pohárom teplej citrónovej vody s trochou medu; môžete tiež popíjať šťavu sans cukru po celý deň výhodami.

load...

6. Paličky:

Tu je ďalší najlepší domáci liek na chudokrvnosť, bicích palice, ktoré majú exotickú chuť a nájde cestu v niekoľkých južných indických kuchýň. Dymiace kotol stehno sambar bude nasýtiť svoje chuťové poháriky a bojovať proti nedostatku! Ak si neviete, ako variť tejto zeleniny, alebo sú príliš leniví na to, proste šťavu a prehĺtať ho.

7. Repa:

Červená, kulaťoučký koreňové že ste ignoroval od detstva sa môže stať vaším priateľom v núdzi a je skvelý liek anémia. Koreň je bohatý na kyselinu listovú a živín, ako sú vlákna a draslíka. Tieto živiny a kyseliny sú známe čistí krv a zvyšuje hladinu hemoglobínu v krvi.

8. Bylinné Living:

Aby sa tieto liečivé byliny súčasťou vášho života. Lopúch koreň, koreň púpavy, žihľavy, žltý koreň dok, lucerna, spirulina a horec - to sú hrsť bylín, ktoré vám mohol dať nový šmrnc. A to zase zlepšuje chudokrvné stav.

9. Go banány:

Jesť banány, známej tiež ako potraviny, chudáka, je jedným z najlepších spôsobov, ako príliv viac ako anémia. Toto ovocie je bohaté na železo a draslík a pomáha pri stimulácii produkcie hemoglobínu v krvi, a tým mariť a zmierňuje anémii.

10. Happiness Is The Mantra:

"Rob čo miluješ"! Ako vedci hovoria všetky príznaky chudokrvnosti mohli byť zneužité a neskôr odstránená nepretržite bytia v stave aktívneho prahom. Z tohto dôvodu, to, čo vaše srdce láka vás, či už je to nakupovanie, čítanie, alebo len počúvať hudbu! Uvidíte, bude to mať pozitívny vplyv na vašu liečbu.

Ako človek, ktorý dôkladne verí, že žijeme raz za to, čo to stojí, ja odporúčam, že budete jesť dobre, cvičenie mierne a užívať si života naplno. Skúste tieto jednoduché domáce opravné prostriedky na chudokrvnosť, a podeliť sa s nami, čo funguje pre vás najlepšie!

load...