Zdravie a wellness

17 úžasných výhod Vanilky pre pokožku, vlasy a zdravie

17 úžasných výhod Vanilky pre pokožku, vlasy a zdravie

Milujete vanilku? Samozrejme. Kto nemá rád vanilku? Ale to, čo robí to tak zvláštne a prečo sa všetci milovali? Zistite tu výhody vanilky na kožu, vlasy a zdravie. Ale predtým, než že viem, čo to je a viac o tom.

Čo je Vanilla?

Samotná zmienka o vanilkovej koláče, vanilka puding alebo vanilkovou zmrzlinou z nás robí slintať! Táto vanilková aróma sa tešil po celom svete. Iba niektorí z nás sú si vedomí jeho zdroje a pôvodu. Dajte nám vedieť viac o tejto vôni, ktorá bola súčasťou prepychových dezertov po celé stáročia.

Vanilka zmrzlina a iné dezerty, že by sme radi jesť pripisujú ich chuť k prítomnosti vanilkový extrakt, ktorý je odvodený z vanilkových bôbov. Tieto bôby sú sušené struky získané z orchideí rodu Vanilla. Jeho úžasne mäkká a sladká chuť a vôňa je populárny prísada do sladkých nápojov a cukroviniek. Tieto fazuľa sú získané prostredníctvom pracovného procesu náročné.

load...

Vanilka esencie a extrakt z:

Vanilky rastlina je liečivá lezenie vínnej révy (1), ktorá vyžaduje, aby nosnú strom alebo tyč pre optimálny rast. Nesie na trúbku v tvare kvetiny, ktoré sú prirodzene opeľovanie včelami a kolibríky a dokonca aj ruky opeľovanie. Nezrelé vanilkových strukov žltnúť keď rastú 5 až 8 palcov dlhý a sú pripravené na zber. Tie sú potom bielia vo vriacej vode, potil a sušených po dobu niekoľkých týždňov, kým sa zase tmavo hnedé a vráskavá. Potom sa biely kryštalický podstata známy ako vanilín sa extrahuje z niektoré vynikajúce kvality zrna. Táto esencia je označovaný ako vanilkovou príchuťou.

Najbežnejšia forma vanilky je vanilkový extrakt, ktorý sa pripraví perkoláciou nasekaných vanilkové struky v zmesi alkoholu a vody, po dobu asi 48 hodín. Zmes sa skladovať niekoľko mesiacov, a potom sa filtruje. Niekoľko druhov vanilky sú k dispozícii na trhu, ktorého Madagaskar vanilka je najpoužívanejší. Táto bohatá sladká rozmanitosť predstavuje 75% produkcie vanilky, zatiaľ čo zostávajúce skladá z vanilky z Tahiti a Mexika.

Vanilkových strukov obsahujú niekoľko drobných čiernych semien, ktoré sú používané na ochucovanie veľa sladkých pokrmov a čokolády. Vanilín je podstatou vanilky, ale umelý vanilín sa tiež vyrába vo veľkom meradle z drevnej buničiny vedľajších produktov. Vanilka príchuť je často zmes čistého a imitácie vanilky. Vzhľad malé čierne škvrny v vanilkovou príchuťou misky je údaj o čistej vanilky.

load...

Skin Výhody vanilkového extraktu Essence:

Dalo by sa nájsť to prekvapujúce. Výhody vanilkový extrakt alebo esencie rozšíri na kožu rovnako. Používa sa ako prísada do niekoľkých produktov starostlivosti o pleť, ako sú telové mlieka, balzamy na pery, telové maslo a krémy dodávajú vôni.

1. Liečba akné:

Antibakteriálne vlastnosti vanilky, aby bolo prospešné pre liečbu akné. Vanilín, svojimi antibakteriálnymi účinkami, pomáha očistiť svojej koži, čo znižuje výskyt vyrážok a akné (2).

2. Anti-aging výhody:

Vanilka je bohatá na antioxidanty, ktoré zabraňujú a zvrátenie poškodenie kože spôsobené voľnými radikálmi (3). Pomáha spomaľovať príznaky starnutia, ako jemné linky, vrásky a stareckých škvŕn. To je široko používaný v kozmetickom priemysle pre svoju vôňou a anti-aging výhody. Uplatnenie surové vanilkové struky naplnená organickým olejom dodáva veľký čokoládová vôňa okrem aby vaša pokožka hebká a vláčna.

3. Upokojiť popáleniny:

Vanilka bola použitá ako tradičný liek liečiť popáleniny, rany a rezy. Koncentrované vanilkovej výťažky alebo esenciálny olej by nemal byť aplikovaný priamo na nedávne popálenie. Aktuálne liečby, ktoré obsahujú výťažky z vanilky by mohlo byť užitočné. Je vhodné poradiť so svojím lekárom pred použitím takejto domáce opravné prostriedky na popáleniny (4).

4. Podporuje zdravej kože:

Vanilla je dobrým zdrojom vitamínov B, ako sú niacín, tiamín, vitamín B6 a kyselinu pantoténovú, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky. Antioxidačné vlastnosti vanilky chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným v oblasti životného prostredia znečisťujúce látky a toxíny (5). Si môžete pripraviť kroviny oživiť vašu pokožku zvnútra. Všetko, čo musíte urobiť, je plátok otvorené 5 vanilkové struky škriabať svoje semienka. Pridať tieto semená spolu s 3 lyžicami hnedého cukru a 2 kvapky esenciálneho oleja vanilky na čerstvo vylisované citrónovej šťavy. Zmiešajte ingrediencie a aplikovať ich na vašej tvári. Masírovať po dobu niekoľkých minút a potom opláchnite teplou vodou. Potom, striekajúcej trochu studenej vody na vašej tvári.

Vlasy Výhody vanilkového:

Výpočet výhod vanilky je neúplný, ak nebudeme hovoriť o jeho úlohu v starostlivosti o vlasy. Je dobrým zdrojom mnohých živín, ktoré pomáhajú pri udržiavaní zdravie vlasov.

5. Vanilla pre hodvábnou srsťou:

Vanilla v zmesi s inými zložkami môže vaše vlasy hebké, lesklé a hladké. Si môžete pripraviť vlasy pack pre tento účel. Roztaviť asi 4 oz. Shea butter v kotli. Potom, čo sa roztaví, pridá sa 5 kvapiek vanilkového esenciálneho oleja a 2 polievkové lyžice každý mandle, jojoby a ricínového oleja. Po ochladení sa zmes tejto zmesi, kým nedosiahne mäkšie konzistenciu. Túto zmes môžete použiť na vlasy po dobu 10 až 15 minút a umyte jemným šampónom. To umožní, aby vaše vlasy mäkké a ľahko zvládnuteľné, bez toho by to lepkavá. Táto zmes sa môže skladovať pri izbovej teplote, alebo v chladničke pre budúce použitie.

6. Podporuje rast vlasov:

Obaja nosiče a éterické oleje pomáhajú pri podpore rastu vlasov (6). Tieto oleje môžu byť kombinované s vanilkovou esenciálny olej pre spracovanie horúcim olejom. Po prvé, detangle vlasy s širokouhlým ozubeným hrebeňom a dôkladne ju vypláchnite teplou vodou. Po tejto teplej ¼ šálky akékoľvek nosné oleje, ako je panenský olivový, jojobový, mandlí alebo kokosového oleja o vysokej teplote po dobu asi 30 sekúnd. Pridajte 10 kvapiek každý z levandule a vanilky éterických olejov na neho a dôkladne premiešajte. Uplatnenie tohto na vlasy od korienkov ku končekom, masírujte vlasovú pokožku krúživými pohybmi po dobu 2 až 3 minúty. Zabezpečiť, aby ho používať po celej dĺžke vašich vlasov prameňov, sústrediť sa viac na suchých koncoch. Zapnite si vlasy s vlasmi klip a zabaliť teplý uterák okolo hlavy. Nechajte pôsobiť 15 minút. Potom znova zabaliť teplý uterák po dobu ďalších 15 minút. Umyť jemným šampónom.

Množstvo oleja, ktorý použijete, závisí na vašej štruktúry vlasov. To umožní, aby vaše vlasy jemnejšie, plnšie a žiarivejšie okrem odovzdávania úžasnú vôňu.

Zdravie Výhody Vanilka:

Vanilla je oveľa viac než len sladké a voňavé aróma. Čistého vanilkový extrakt má niekoľko liečivé vlastnosti a môžu byť prospešné pre vaše zdravie rôznymi spôsobmi.

7. Liečba úzkosti a depresie:

Niektoré neurologické štúdie preukázali, že vanilkový extrakt môže mať pozitívny vplyv na tých, ktorí trpia depresiou a úzkostných porúch. Vanilková vôňa je špeciálne užitočné pre tento účel. Popíjanie vodu alebo mlieko obsahujúce vanilkový extrakt pomáha znižovať úzkosť u niektorých osôb (7).

Táto aromatická korenie je prospešné pre váš nervový systém. Výskum uskutočnený pamätníka Sloan-Kettering nemocnice v New Yorku, je uvedené, že expozícia vanilkovou aromaterapia sa ukázala byť účinná pri zmiernenie symptómov klaustrofóbie.

8. Pomôcky chudnutie:

Niektoré štúdie preukázali, že vanilkový extrakt môže pomôcť ľuďom schudnúť. Aj keď cvičenie a strava zohráva prvoradú úlohu pri chudnutí, tieto snahy môžu byť doplnené s príjmom vanilkový extrakt pre väčšie výhody. Je potrebný ďalší výskum, aby toto tvrdenie (8).

9. Zmierňuje nevoľnosť:

Jeden z najlepších výhod vanilkový extrakt je, že to môže pomôcť upokojiť žalúdok v prípade pocitu nevoľnosti (9). Všetko, čo musíte urobiť, je pridať niekoľko kvapiek vanilkového extraktu do pohára s vodou a popíjať pomaly. Úžasné vanilková vôňa pomôže zmierniť pocit nevoľnosti. V skutočnosti je to tak dobré, ako je nevoľnosť medicíne a možno ju účinne nahradiť.

10. Liečba Kašeľ:

Sirupy proti kašľu často používajú vanilkový extrakt ako aromatická látka (10) pre zakrytie horkej chuti. Aj keď ďalší výskum je potrebné v tejto súvislosti, môžu mierne anestetické vlastnosti vanilkový extrakt zmiernenie príznakov, ako je bolesť od bolesti v krku alebo bolesti hlavy.

11. Zubná zdravie:

Vanilín v vanilky je podobná kapsaicínu v chilli papričky a euganols v korenia ako je škorica. Táto zlúčenina má pozitívny vplyv na centrálny nervový systém. Kapsaicín je účinný proti bolesti, zatiaľ čo euganols pôsobí ako účinná anestetiká. Vanilka má obe tieto vlastnosti, ktoré pomáhajú v boji proti bolesti zubov (11) a infekcie.

12. Liečba porúch trávenia:

Vanilla infúzie bylinný čaj môže zmierniť problémy s trávením. Voda varí s vanilkových bôbov je tradičný liek na vracanie a žalúdočné ťažkosti. Jeho bohaté aróma je účinná pri zmiernenie nevoľnosť (12).

13. Afrodiziakálne vlastnosti:

Vanilla bol používaný ako afrodiziakum od staroveku. Isté štúdie aromaterapia preukázali, že vanilky môže zvýšiť sexuálnu túžbu tým zvýšenie hladiny testosterónu u mužov. Využitie vanilky sa ukázala byť účinná pri liečbe svojej impotencii. Jeho aróma vyvoláva pocity radosti a nasýtenia (13).

14. Liečba menštruačných problémoch:

Vanilkový extrakt je prospešné v regulácii menštruácie. Môže byť použitý u žien s nepravidelnú menštruáciu regulovať ich cyklov. Hoci niektoré lieky sú k dispozícii pre liečbu týchto problémov, mierne problémy možno vyliečiť tým, vanilkový extrakt súčasťou vášho jedálnička.

15. Pomôcky Hojenie rán:

Využitie vanilkový extrakt pre hojenie rán siaha až do staroveku. Jeho protizápalové vlastnosti môžu upokojiť a upokojiť zapálené miesta na koži. To je považované za skvelý domáci liek na hojenie rán. Všimnite si, že je potrebné sa vyhnúť priamej použitie vanilkového extraktu na otvorených rán a popálenín.

16. Antioxidačné vlastnosti:

V výraznú chuť a zdravotné výhody vanilkovej esencie možno pripísať prítomnosti asi 200 zlúčenín, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Vysoká úroveň antioxidantov znižuje voľné radikály v tele. Tieto voľné radikály sú odpadové produkty vzniknuté normálne, rovnako ako škodlivých metabolických procesov. Môžu spôsobiť rôzne ochorenia, vrátane rakoviny. Vanilka má aj antioxidačné a rakovinové bujnenie vlastnosti (14).

17. Prospešné pre deti:

Vanilkový extrakt pridá do pohára teplej vody s lyžičkou cukru môže prispieť k zníženiu horúčky (15) a bojovať proti infekciám u detí. Okrem toho, že chuť sa môže tiež obrátiť na deti.

Nutričná hodnota:

Výživná hodnota vanilky je to, čo robí to prospešné pre kožu, vlasy a zdravie v mnohých smeroch. Vanilkový extrakt je zásobárňou éterických olejov, vitamínov a minerálov, ako aj jednoduchých aj zložitých cukrov. Nutričné ​​profilu do hĺbky tohto aromatického korenia môže byť zrejmé z tabuľky a vysvetlenia nižšie.

Pozrite nižšie uvedenú tabuľku pre hĺbkovú analýzu živín: vanilkový extrakt (vanilka planifolia), Nutritional value per 100 g.
(zdroj: usda národná databáza živín)
Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 288 kcal 14%
Uhľohydráty 12,65 g 10%
Proteín 0,06 g <1%
Celkový obsah tuku 0,06 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 0,0 g 0%
Vitamíny
Folates 0 mcg 0%
Niacín 0,425 mg 3%
Pantothenic caid 0,035 mg 0.5%
Pyridoxín 0,026 mg 2%
Riboflavín 0,095 mg 7%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 0 mg 0%
Elektrolyty
Sodík 9 mg 0.5%
Draslík 148 mg 3%
Minerály
Vápnik 11 mg 1%
Meď 0,072 mg 8%
Železo 0,12 mg 1.5%
Horčík 12 mg 3%
Mangán 0,230 mg 10%
Fosfor 6 mg 1%
Selén 0,0 mcg 0%
Zinok 0,11 mg 1%

  • Vanilín: vanilín je primárna chemický zložkou vanilkových bôbov. Tiež obsahovať stopy iných zložiek, ako je euganol, kyseliny hexánovej, fenoly, phenol éter, alkoholy, pomôcok, alifatické a aromatické uhľovodíky, laktóny, estery a karbonylových zlúčenín.
  • Vitamíny: vanilkový extrakt sa skladá z malých množstiev B-komplex vitamínov, ako je niacín, kyselina pantoténová, riboflavín, vitamín B6 a tiamín. Tieto vitamíny pomáhajú v enzýmovej syntézy, funkcie nervovej sústavy a regulácii metabolizmu tela.
  • Minerály: vanilkový extrakt rovnako obsahuje stopy minerálnych látok, ako je horčík, vápnik, mangán, draslík, železo a zinok.

Vanilla nie je len voňavé koreniny na ochutenie dezerty a cukrovinky, ako je ich toľko spojené výhody. Z tohto dôvodu je dostatočne silná, aby aj naďalej užívať svoje vanilkovú zmrzlinu, čokoládu, pudingy a koláče. Môžete použiť vanilkových výťažkov na ochutenie svojej dezerty doma. Dajte si pozor na synteticky vyrábané umelý vanilkovú esenciu na trhu k dispozícii. Pôvodný vanilka je vzácne a drahé. Vanilkový extrakt nutričné ​​prínosy môžu určite preváži cenu a úsilie vynaložené na jeho získanie.

load...