Zdravie a wellness

Cítite sa po celý čas ospalý? Ayurveda má príčiny a riešenia pre ňu

Cítite sa po celý čas ospalý? Ayurveda má príčiny a riešenia pre ňu

Stáva sa vám často ospalosť, letargický, a stagnujúci počas dňa? Ak tomu tak nie je počas predchádzajúcej noci spať správne, letargia je zrejmý výsledok. Ale ak sa vám to stane aj po mať dobrý nočný spánok, potom je niečo určite nie je v poriadku! Tam mohol byť nejaký zásadný problém, že sa cítite unavení a ospalí po celý deň, a to je potrebné opraviť čo najskôr.

Ak nechcete dávať pozor na tento problém práve teraz, táto únava môže viesť k niekoľkým problémom, vrátane:

 • Bolesť hlavy
 • Bolesti telo
 • Nedostatok spánku v noci
 • Nezáujem o niečom
 • Nedostatok sústredenie na prácu alebo štúdium
 • Stres a depresia
 • Ťažkosti pri vyrovnávaní sa s denným rozvrhu
 • Zažívacie ťažkosti
 • Nuda

Ayurveda a spánok

Ayurveda hovorí, že existuje niekoľko príčin, ktoré môžu spôsobiť ospalosť po celý deň. Dôvodov môže súvisieť buď fyzickými zmenami či psychickej záťaži. Ale najdôležitejšie a najzaujímavejšie časťou je to, že riešenie tohto problému sú skryté vo vnútri samotných príčin.

load...

Poďme sa dozvedieť o príčinách, ktoré sa budete cítiť ospalý a apatický celý deň a ako sa ich zbaviť.

1. Nesprávne Sleep Schedule

To je jedna z hlavných príčin, že ospalosť počas dňa. Odporúča sa mať adekvátne spánok v noci po dobu najmenej šesť až sedem hodín. Tiež integrovať ďalšie základné postupy, ako napríklad vyhýbať sa kofeínu (v podobe čaju alebo kávy) tri až štyri hodiny pred spánku môže cítiť svieži ráno.

2. Stres

Faktory, ako je stres, depresia alebo zlosť majú veľa vplyvu na rytmu spánku. Núti vás nudné a letargický, čo vedie k bezsenných dní a nocí.

load...

Ak chcete sa ich zbaviť, sa snaží držať ďalej od stresu čo najviac, ako je to možné. Pozrite sa na pozitívnu stránku veci. Ak máte nejaké problémy vo vzťahoch alebo v práci, snaží sa ich opraviť.

Ak nie ste schopní riešiť problémy sami, poraďte sa so svojím rodinným príslušníkom a priateľom. Môžete sa tiež rozhodnúť pre profesionálne poradenstvo, ktoré vám pomôžu vysporiadať so svojimi citovými problémami v lepším spôsobom.

3. Ťažké jedlo

Mnoho ľudí má mylnú predstavu, že keď jedia ťažké jedlo v noci, budú môcť pokojne spať. Avšak, to nie je vhodné. Udržujte si večeru čo najľahší. Dokonca si môžete poradiť s dietológom pre správne vedenie.

4. Negatívne sily tela (Tamas)

Niektorí ľudia sú od prírody letargický a nemajú pozitívny výhľad k životu a ich budúcnosť. Takíto ľudia by mali zahŕňať joga, modlitby, a všetky ostatné prostriedky, ktoré môžu priniesť pozitivitu vo svojom živote.

5. Niekoľko Skryté choroby

Existuje niekoľko chorôb, ako je diabetes, ktoré môžu vaše telo slabé a budete cítiť ospalí po celý deň. Je lepšie dostať pravidelné zdravotné prehliadky urobiť pre správnu analýzu a spracovanie.

6. Telový typ

Ayurveda hovorí, že ľudia s Kapha typ tela potrebujú viac spánku ako tí s inými typmi tela. Ak teda spadajú do tejto kategórie, zvážte zvýšenie trvania spánku počas noci, takže sa cítite svieži po celý deň.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu cítiť svieži a aktívny počas dňa a mať dobrý spánok tiež:

 1. Ak sa cítite veľmi ospalý počas dňa, vziať na krátku zdriemnuť medzi nimi. Ale nezabudnite, že príliš veľa spánku je tiež nie je dobré pre zdravie. Obmedziť spánok do 15 - 30 minút.
 1. Zažívacie problémy môže spôsobiť ospalosť a letargický. Aby sa predišlo tejto situácii, zahŕňajú niekoľko prírodných zložiek, ako je napríklad zázvoru a čierneho korenia, ktoré podporujú trávenie. Môžete dokonca mať zázvorový čaj bez mlieka.
 1. Nedostatok cvičenia môže tiež spôsobiť lenivosť a rad súvisiacich chorôb. Jednoduché cvičenie, ak sa pravidelne vykonáva, môže čerpať kyslík do všetkých častí tela, takže sa cítite svieži a omladená.
 1. Uistite sa, že váš izba je vetraná tak, aby čerstvý vzduch vstúpiť. To automaticky prináša energetické vibrácie. Tiež, aby sa vaše miestnosti jasný. Pobyt v temnej miestnosti na dlhšiu dobu tiež vedie k sekréciu melatonínu, ktorý, podľa poradia, cítite ospalý.
 1. Nesprávne držanie tela sediacej tiež cítite ospalý a apatický. Udržiavať priamy a upozornenia držanie tela.
 1. Vykonať niektoré dychové cvičenia, ako je pránájáma. Tiež, cvičiť jogu. To sa budete cítiť energický a pomôže vám využiť energiu vo svojom tele v lepším spôsobom.
 1. Aby sa vaše telo dobre živené a hydratované s potravinami, ktoré sú bohaté na výživu. Zahrnúť viac ovocia vo vašej strave.
 1. Posledný, ale najdôležitejšie tip je, aby sa zabránilo fajčenie a konzumácia alkoholu.

Teraz, keď viete všetko o Ayurveda a spať v detaile, čo ešte čakáte? Ospalosť alebo lenivosť nie je vždy súvisí s nedostatkom spánku. Akonáhle budete poznať správnu vec, ako sa zbaviť tohto stavu sa stáva ľahkou.

Uvažovali ste niekedy o ájurvéda pre poruchy spánku? Ako to pomôcť? Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...