Starostlivosť o vlasy

Má potenie viesť k vypadávaniu vlasov?

Má potenie viesť k vypadávaniu vlasov?

Viete pot môže skutočne spôsobiť vypadávanie vlasov? Prekvapený !! Áno je to pravda. Tak často sa ľudia majú tento spôsob myslenia, ktorý potí viac je dobré pre zdravie. Ale to vôbec nie je pravda. Aj keď potenie je zdravý mechanizmus odstránenie toxínov z tela, ale prebytok potenie môže mať škodlivý vplyv na vlasy a vlasovú pokožku v dôsledku obsahu kyseliny mliečnej v potu.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako môžete zabrániť? Potom, začnime.

Logika: Ako sa Potenie spôsobiť vypadávanie vlasov:

Na jednej strane existujú štúdie, ktoré ukázali, že keď sa kyselina mliečna v pote mieša s keratínom vo vlasoch to vedie k poškodeniu a vypadávanie vlasov. To je jeden z dôvodov, prečo sa do istej miery môžete cítiť vypadávanie vlasov, keď sa potíte alebo tesne po tom.

load...

Na druhej strane, potné žľazy vylučujú pot, ktorý sa mieša s baktériami už nahromadené na pokožku hlavy a vedie k tvorbe plesňových infekcií. To nehygienické stav vedie k vypadávaniu vlasov podľa mnohých vedcov.

Tam je ďalší logický dôvod, prečo môže pot viesť k pádu vlasov a straty. To hovorí, že keď sa potíme prostredníctvom potných žliaz na pokožke hlavy, to vedie k dehydratácii vlasových prameňov. To môže byť ďalší dôvod, prečo tam je strata vlasov spojená s potom. Keď pot mieša s vločkami na pokožku hlavy môže upchať póry a aby sa vlasové folikuly neaktívne. To môže tiež viesť k vypadávaniu vlasov na celkom istej miery.

Prevenciu vypadávanie vlasov potením

Teraz, keď je jasné, že vypadávanie vlasov a potenie sú spojené do tej miery, ďalšie je vedieť, ako môžete zabrániť podobným situáciám v úspešnej a bez námahy spôsobom. Pozrite sa, ako: -

load...

1. Umyte vlasy viac ako často, najmä v prípade, že počasie je horúce a vlhké a sú náchylnejšie k poteniu. To pomôže pri odstraňovaní nečistôt a navyše tvorbu kožného mazu, ktorý môže miešať s potom a spôsobiť vypadávanie vlasov.

2. Vezmite pary na vlasoch. To pomáha pri otváraní pórov a tým vyplavuje nečistoty a toxíny z pokožky hlavy. To tiež odstraňuje extra olej a aktivuje vlasové folikuly pre riadne fungovanie. To je jeden spôsob, ako zabrániť vypadávaniu vlasov prostredníctvom potu.

3. Masáž vlasovej pokožky s olejom. To pomáha pri správnom prekrvenie vlasových folikulov, ako aj zaisťuje hlbokú výživu a odstránenie nečistôt a toxínov. To je jeden z najlepších spôsobov, ako na rozdiel od šampónu, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov cez potenie.

4. Vyhnúť tesné účesy alebo copy, ktoré môžu zabrániť pot z odparením a aktivujú ho, aby sa nahromadené sa špinou a oleja v pokožke hlavy a tým aj príčinou straty vlasov. Udržujte vlasy voľne zlepšiť priechod vzduchu.

5. Kefovanie vlasov pomôže krvného obehu, rovnako ako udržať pot. To je jeden zo spôsobov, v ktorom môžete zabrániť vypadávaniu vlasov. Zvyšuje rast vlasov natlakovaním body vlasových folikulov.

Spôsobov, ako znížiť skalp Sweat

  1. Zostať stresu a úzkosti zadarmo
  2. Hlboké dýchanie techniky sú užitočné
  3. Po cvičení umytí vlasov
  4. Dodržiavať domáce opravné prostriedky, aby sa zabránilo nadmernému poteniu
  5. Majú aktívny a fit životný štýl
[Čítajte: chemoterapii viesť k strate vlasov]

Dúfam, že tento článok bol užitočný. Postupujte podľa týchto tipov pre starostlivosť o vlasy, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov v dôsledku potenia. Do podeliť o svoje komentáre.

load...