Starostlivosť o vlasy

Folliculitída vypadávanie vlasov - Príčiny, preventívne opatrenia a liečba

Folliculitída vypadávanie vlasov - Príčiny, preventívne opatrenia a liečba

Folikulitída je termín, ak si nie ste istí, že naraziť v prípade, padanie vlasov je problém, ktorý vás trápi. Ak ste sa niekedy nad tým, čo tento pojem v podstate znamená, prečítajte si o to zistiť!

Čo presne je Folikulitída?

Každý vlas vyrastá z štruktúry plodový ktorý je známy ako vlasového folikulu. V diagramoch vlasov, žiarovka, v ktorom vlákno ukončí je folikul. Folikulitída je stav, kedy sa dostane táto žiarovka zápal v dôsledku určitej pretrvávajúce kože faktory, ako je suchá koža, alebo ak je trenie medzi vlasmi a oblečenie na určité časti tela. Tá je bežné v miestach, ako triesla alebo do stehna, ktorý je zvyčajne vzťahuje za všetkých okolností. Avšak, folikulitída, ako sme pochopili, že je bežné v pokožke hlavy a tvárovej časti hlavy.

Príčiny folikulitídy vypadávania vlasov:

Existuje veľa príčin, ktoré majú tendenciu dráždiť vlasových folikulov a sprístupniť ich podráždená a červenkastá. Niektoré z nich sú nasledovné:

load...
 • Baktérie a niektoré typy kvasinkových infekcií môže zaútočiť na vlasové folikuly. V takýchto prípadoch sa nabehnúť a zapáliť.
 • Niekedy nadmerné trenie vlasových folikulov s oblečením môže byť dôvodom na to, aby si zapálené a dokonca môže zhoršiť do plného prípade folikulitída.
 • Pot, špina, špina môže upchať kožné póry, vedúce k zápalu a infekcie vlasových folikulov.
 • Holenie, a to najmä pravidelné holenie s tupou žiletkou, môže robiť masívne poškodenie vlasových folikulov. Stanú sa viditeľne červené, zapálené a svrbí.
[Čítajte: lupinám spôsobiť vypadávanie vlasov]

Niektoré ďalšie príčiny folikulitídy a vypadávanie vlasov: 

 • Nosenie tesné oblečenie, ktoré neustále trie o pokožku, s použitím vody, ktorá nie je správne zaobchádzať s chlórom, nadmerné používanie určitých výrobkov, ako je make-upu, kakaové maslo, motorový olej, steroidné krémy, ktoré upchávajú póry kože a poškodenie vlasové folikuly sú niektoré z ďalších príčin folikulitída. Je to stav, ktorý je ako zbytočné a reverzibilné s trochou starostlivosti.

V prípade predchádzajúcej infekciou alebo škrty, škoda môže šíriť do okolitých vlasových folikulov. To je dôvod, prečo musíte byť obzvlášť opatrní pri zranení alebo stehy, ktoré doteraz sušené. Ochorenie, ako je HIV, alebo diabetu, čo znižuje silu imunitného systému organizmu tiež niekedy prejavujú ako folikulitída.

Nechajte si skontrolovať, ak: 

 • Máte pupienok-ako formácia celej svojej koži s vlasmi v stredu. Ide o to, čo je zápal vlasových folikulov vyzerať.
 • Tieto zapálené vlasové folikuly majú tendenciu k prasknutiu sa krv alebo hnis vytekajúci z nich. To znamená, že je čas na zavolanie svojho dermatológa.
 • Vlasové folikuly svrbí ako blázon a tie trávia všetok svoj čas sa snaží byť pohodlné vo svojich šatách, zatiaľ čo vaše telo pocit, že je v jednom ohni.
 • V prípade, že folikulitída sady za dva dni potom, čo boli v non-chlórovanej vírivke alebo bazénu, potom zápaly sú s najväčšou pravdepodobnosťou dôjsť v žalúdku regióne.
[Čítajte: ajurvédskej oleja zabrániť padaniu vlasov]

Folikulitída vypadávanie vlasov ošetrenie: Ako vyliečiť daný stav?

 • Zvyčajne, jediná dobrá vec, o tomto stave je, že sa lieči na jeho vlastné. Mať trpezlivosť a dať mu asi dva týždne. V prípade, že svrbenie je naozaj dostať k vám, môžete použiť teplý obklad pomocou bieleho octu alebo roztok Burow je pre niektoré okamžitú úľavu.
 • Medikovanej šampóny môžu byť použité na liečbu tohto stavu, ak k nemu dôjde na hlave.

To je dosť bežný stav, ktorý by ste nemali panike. Avšak, to môže byť ťažké žiť s opakujúce sa stratou folikulitída vlasov. To je najlepšie sa poradiť s dermatológom v takýchto prípadoch.

V nadväznosti na správnu hygienu pomáha udržať folikulitída na uzde. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mohli urobiť pre kontrolu šírenia infekcie.

 • Použite dezinfekčné mydlá prípravky
 • DAB na antiseptické a antibiotické pleťové vody na postihnutú oblasť. To pomôže liečiť infikované folikulov.
 • Aplikovať teplý a vlhký kompresor na postihnuté miesta, pretože to bude kontrolovať šírenie choroby do iných nezasiahnutých oblastí.
 • Používať viac než predajné lieky, ako je kortizón krém po sprche.
 • Posypeme medikovanej prášok na postihnutú folikulov pred obliekať oblečenie.
 • Pridá sa niekoľko kvapiek chlóru v horúcom kúpeli trikrát týždenne.
 • Nezdieľajú váš uterák s ostatnými.

Dve domáce opravné prostriedky, ktoré pomohli niekoľko stoviek trpiaci folikulitída

load...

A. Voda a hydrokortizón:

1. Používajte vlhkú handričku a mokré postihnuté miesta teplou vodou.

2. Penu priestor s veľkorysým množstvom renomovaných anti-bakteriálne mydlo. To by mohlo byť v kvapalnej alebo mydla forme.

3. Rub mydlovou pokožku jemne mäkkou handričkou umývanie dobrých 30 sekúnd. To bude odlupovať odumreté bunky v blízkosti folikulov.

4. Opláchnite kožu dôkladne vlažnou vodou a potom osušte.

5. Po tejto relácii ošetrenie kože s tenkou vrstvou hydrokortizón krém, ktorý zmierni i zápal a akútne svrbenie.

B. Ocot obklad: 

1. Zmiešajte štyri diely vody s jedným dielom kvalitnej bieleho octu. Teraz namočte čistý handru a vyžmýkať to až takmer do sucha.

2. Teraz umiestnite tento ocot namočený handra na postihnutú oblasť po dobu pol hodiny. Urob to dvakrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

3. Postupujte podľa tohto zasadnutia octu obklad nanesením tenkej vrstvy hydrokortizónu pre rýchle výsledky.

Dúfame, že tento článok bol poučný. Prosím klesnúť vo svojich komentároch, ak máte akékoľvek pochybnosti týkajúce sa folikulitída vlasy los

load...