Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov ľanových semien

10 závažných vedľajších účinkov ľanových semien

Popularita ľanového semienka ako vegetariánske zdrojom omega-3 mastných kyselín je na vzostupe v posledných dňoch. Je tiež bohatým zdrojom vlákniny, čo je strata hmotnosti priateľské diéta voľba robí. Hojnosť fytochemikálie a lignanov je známe, že byť prospešný pre všetkých, najmä žien. Vzhľadom k tomu, že je rozsiahly humbuk ohľadom dobrotu týchto semien, vedľajšie účinky ľanového semienka boli ignorované. Poznať účinky ľanového semienka vám pomôže pri rozhodovaní správne množstvo, ktoré majú byť zahrnuté v strave, a zároveň riešiť negatívne reakcie v lepším spôsobom.

Top 10 Nežiaduce účinky ľanového semienka:

Niektoré z ľanové semienka nežiaduce účinky sú:

1. Môžu spôsobiť riedku stolicu:

Prítomnosť vysoké množstvo vlákien v ľanových semien, to preháňadlo vlastnosť poskytuje. Pri použití v nadmernom množstve, môže to v skutočnosti vyvolať bolesti brucha, zvýšená frekvencia a počet vašich stolice. Dalo by sa dokonca hnačku. Ak sa nelieči, táto situácia môže viesť ku komplikovaným zdravotným stavom, ako je ulcerózna kolitída a syndrómu dráždivého čreva. Ľudia, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva, ulcerózna kolitída, Crohnova choroba a divertikulitídy by nikdy použiť ľanové semená.

load...

2. Oneskorenie koagulačný čas:

Štúdie naznačujú, že nadmerné užívanie ľanového semena môže ovplyvniť zrážanlivosť krvi. Zrážanie stane, ale doba potrebná bude pomerne dlhá. Je tiež známe, že spúšť podmienok, ako je zvracanie krvi a krvi v stolici.

3. Môže viesť k črevnej Blokovanie:

Výskumní pracovníci poukazujú na to, že použitie ľanové semená vo veľkých dávkach, alebo s veľmi menšie množstvo tekutiny môže zablokovať čreva a / alebo pažeráka. Ľudia, ktorí už zažili také hygienických podmienok sa odporúča, aby zostali ďaleko od ľanového semienka. Ľudia trpiaci sklerodermia by sa tiež vyhnúť sa týmto Omega 3-potraviny bohaté, pretože môžu viesť k intenzívnej zápche. Toto, podľa poradia, spôsobí prekážku v pohybe čriev, zhoršenie stavu.

4. Môže dôjsť k zhoršeniu zápalový stav:

Omega 3 mastné kyseliny obsiahnuté v týchto malých hnedých semien majú potenciál, aby vás chrániť pred plak viazaný tepien uvoľnenie arteriálnej chronický zápal. Avšak štúdie naznačujú niečo, čo je v rozpore s tým. Podľa štúdie uverejnenej v časopise American Journal of Clinical Nutrition, takéto semená nie sú tak účinné pri zmiernenie zápalu. Ešte horšie je, existuje šanca, že pri použití týchto vyššie povolené úrovne, by sa skutočne zhoršiť zápal.

load...

5. Zvyšuje riziko vzniku makulárnej degenerácie:

Štúdie naznačujú, že vysoká spotreba ľanového semena by ste mohli dať na vyššie riziko vzniku makulárnej degenerácie. Toto je v skutočnosti v dôsledku požitia kyseliny alfa-linolovej v nadmernom množstve.

6. Môže urobiť náchylnejší k rakovine

Štúdie naznačujú, že nadmerné užívanie týchto semien môže dať ženám pod vysokým rizikom rakoviny prsníka. Muži sú tiež vystavené riziku rakoviny prostaty.

7. Mohlo viesť k alergickým reakciám:

Rôzne štúdie realizované v laboratórnych podmienkach, naznačujú, že ľudia môžu vyskytnúť alergické reakcie voči týmto hnedo zafarbené semien. Aj keď to je zriedkavé, štúdie uvádzajú prípady život ohrozujúce alergické reakcie, ako je rozsiahle obmedzeného dýchanie, poklesu hladín krvného tlaku a anafylaxia. Ostatné bežné alergie a ľanové semienko intolerancia účinky patrí nevoľnosť, vracanie a bolesti brucha.

8. Ženy Pozor, ak sa snažíte otehotnieť!

Tieto svetle červenohnedé semená je známe, že má škodlivý účinok na hormóny žien. To napodobňuje fungovanie ženy hormón, estrogén '. Ženy, ktoré pravidelne používajú tento doplnok stravy, je známe, že si všimnúť zmeny v ich menštruačné cykly. Štúdie naznačujú, že tieto ženy sú viac pravdepodobné, že skúsenosti hormonálne problémy, ako je napríklad syndrómom polycystických ovárií, maternicové myómy, endometrióza, rakoviny maternice a rakoviny vaječníkov, to všetko vedie k neplodnosti.

9. Nie je bezpečné počas tehotenstva:

Štúdie preukázali, že hormonálna zmenou vlastností týchto doplnkov môže vyvolať menštruačného cyklu, ktoré ovplyvňujú mamičku a dieťa v unanticipated škodlivým spôsobom.

10. Ďalšie vedľajšie účinky používania ľanového semienka:

Existujú niektoré ďalšie negatívne dopady konzumácie ľanové semienka. Pozrite sa vpravo dole:

Štúdie naznačujú, že použitie ľanové semienka mohol zvýšiť hladinu cukru v krvi. Takže, ak ste diabetik, drž sa ďalej od týchto Omega 3 doplnky.

Tieto semená majú právomoc znížiť zrážanlivosť. Z tohto dôvodu by mohlo v skutočnosti zvýšiť riziko nadmerného krvácania.

Ľudia, ktorí používajú lieky prebierkovom krv alebo tí, ktorí trpia poruchami zrážanlivosti krvi by mal držať ďalej od ľanového semienka ako štúdie naznačujú negatívne interakciu medzi týmito dvoma.

Štúdie naznačujú, že použitie ľanové semená v prehnaný je známe, že aktivujú bipolárnou poruchou.

Ľanové semienka nie sú zlé; V skutočnosti, oni sú požehnaní matka príroda s množstvom dobra. Sme to my, kto to zle ovládateľný a vystaviť sami na negatívne dopady. Môžete ho použiť s opatrnosťou a v odporúčanom dávkovaní. Príslovie príliš nič moc, je k ničomu, je úplne správne v tomto scenári. Navštívte lekára a dodržiavať jeho predpis. Zostať v bezpečí!

Zažili ste niekedy nejaké vedľajšie účinky konzumácie ľanové semienka? Alebo ste niekedy naraziť na kohokoľvek, kto vznikli niektoré z negatívnych dopadov? Podeľte sa s nami hneď nižšie v sekcii komentáre.

load...