Zdravie a wellness

7 Pozoruhodné spôsoby Tapioka vám môže priniesť úžitok

7 Pozoruhodné spôsoby Tapioka vám môže priniesť úžitok

Väčšina z nás, ktorí niekedy jedli tapioca vedieť to ako malé, žuvacie perál nájdených v mise plnej pudingu. Niektorí tiež rád, aby ázijská bublina čaj z nej. Nie všetci z nás sú si vedomí toho, čo tieto malé perly sú okolo. Ale nebojte sa, ak je to ten prípad s vami! Budeme opraviť, že v tomto príspevku! Takže majte oči otvorené a pokračovať so svojím čítania.

Výhody:

1. Posilňuje rast svalov:

Sabudana alebo Tapioca je dôležitý pre rast svalov. Je výborným zdrojom bielkovín a nutnosťou pre vegánov. Rovnako ako to bolo povedané, Tapioca obsahuje bielkoviny vo veľkých množstvách a môže zlepšiť rast svalov a posilniť ich. Rovnako bude liečiť svoje telo a umožňujú ďalšie funkcie, ktoré majú byť vykonané v hladšie spôsobom.

2. Dobré pre kosti:

Tapioka tiež obsahuje vápnik v množstve. To udržuje krvný tlak a tiež zlepšuje hladinu cholesterolu v krvi. Vysoký obsah draslíka nájsť v tapioky zvýši krvný obeh a znižuje zaťaženie na kardiovaskulárny systém v rovnakom čase.

load...

3. Zvyšuje hladinu energie:

Tapioca je tiež jemný zdroj energie. Veľa z nás dôjde energie ešte pred tým, než príde deň, ku svojmu koncu. To je pravdepodobne preto, že nie sme jesť dostatok sacharidov. Zdravý Riešením tohto problému by bolo tapioka. Je to rýchle, jednoduché a zdravý spôsob, ako ušetriť energiu a udržať si ísť po celý zvyšok dňa.

4. Umožňuje získať Hmotnosť:

Ak máte podváhu alebo poznáte niekoho, kto je, navrhnúť im, aby sa pokúsili tapioca. Je to zdravý spôsob, ako pribúdajú na váhe a budovať svaly. Vzhľadom k tomu, že obsahuje sacharidy vo veľkom množstve, tapioka vedie k rýchlemu priberanie na váhe. Je ľahko dostupné na trhu, sotva drahé a neberie moc času na prípravu.

5. Zlepšuje trávenie:

Za účelom zlepšenia trávenia, mali by ste mať nejaké ďalšie tapioca. Pomáha pri zmiernenie príznakov problémov plynu, nadúvanie a plynatosti. Tapioka tiež zlepšuje hladinu cholesterolu v krvi a udržuje vaše telo zdravé.

load...

6. Zastávky vrodené chyby:

Tapioka tiež riadi vrodené vady. Obsahuje aj kyselinu a vitamín B komplex listovú, ktorá umožní zdravý a stabilný rast plodu a aby vaše dieťa menej náchylné na poškodenie plodu.

7. Dobrý pre nervovú zdravie:

Tapioca je tiež dobré pre vašu nervovú zdravie. Obsahuje vitamín K, ktorý môže podporovať osteotropic aktivitu. To je tiež prínosom pre vašu myseľ a mozog. Vitamín K robí menej náchylné k chorobám, ako je Alzheimerova choroba a udržiava cesty svojej mysli aktívne a zaoberá po celú dobu.

Vedľajšie účinky:

Zdravotné riziká:

Existuje pomerne niekoľko lekárskych rizík spojených s manioku.

 1. Tapioca je celkom jedovatý v prírode. Takže ak to nie je správne uvarené, mohlo by to viesť k otrave kyanidom. Niektoré z príznakov, ktoré spadajú do tejto kategórie patria závraty a bolesti hlavy.
 2. Tapioka môže tiež viesť k niektorej alergickej reakcie ak sa vezmú vo veľkých dávkach na jeden záťah. To je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom skôr, ako sa snaží!

Použitie sabudana:

Sabudana alebo Tapioca je často používaný na prípravu báječný a jedlé jedlá ako sabudana khichdi, pakodas a Kheer. Sú jednoduché na prípravu, menej časovo náročné a neponechávajú priestor pre sťažnosti. Z tohto dôvodu sme zostavili niektoré z najlepších receptov len pre vás a vašu rodinu! Takže bez ďalšieho odkladu, poďme na to!

1. Sabudana Khichdi:

Sabudana khichdi je populárny voľbou medzi indiánmi, a to najmä, keď je čas na večeru. Je to veľmi zdravé, obsahuje bielkoviny, sacharidy a iné dôležité vitamíny, ktoré sú dobré pre vaše telo. Tu je rýchly recept!

Zloženie:

 • Jedna šálka sága alebo sabudana
 • Pol šálky pražených arašidov (drvený)
 • Dva stredné zemiaky, nasekané
 • Pol lyžičky rasce
 • 2 zelené Chillis
 • 2 lyžice oleja
 • Soľ pre extra chuťou

Kroky:

 1. Prvé umyť sabudana. Vypustite ďalšie a nechajte uschnúť na najbližších pár hodín. Ak je to možné, posypeme trochu vody cez sága a nechajte ju navlhčiť.
 2. Opäť sa sklenenú misku a pridať nejaký olej, rasca, zelená chilli a zemiaky.
 3. Použite veko na zakrytie a nechať to zostať vnútri mikrovlnnej rúry na 2 minúty. Počkať, až sa zemiaky stali dostatočne mäkké.
 4. Pridajte niektoré z namočených sága, arašidy a soli teraz. Zmiešajte to správne. Pokrytie pomocou viečka a nechajte ho v mikrovlnke po dobu dvoch minút.
 5. Podávame s nejakým zeleným čatní a semien.

2. Sabudana Pakoda:

Sabudana Pakodas sú úplne vynikajúce. Oni sú zvyčajne podávané v priebehu festivalov, ako je Navratri v Indii, ale tiež môžete variť aj pri iných príležitostiach. Nikdy nepodceňujte chuť sabudana pakodas!

Zloženie:

 • Sabudana
 • Voda
 • Zemiaky
 • Limetkový džús
 • Rajigira múka
 • Zelenej papriky
 • Ginger pasta
 • Listy z koriandra

Kroky:

 1. Uchopiť šálku sabudana a nechajte ju máčať vo vode. Nechajte ho vsiaknuť po celú noc, alebo aspoň po dobu 4 až 5 hodín.
 2. Akonáhle je premočený, všimnete si, že sabudana perly zvýšili vo veľkosti.
 3. Ďalej variť zemiaky a zlúpnite kožu.
 4. Roztlačíme a pridať niektoré listy koriandra, zelenej papriky a zázvor pastu.
 5. Pridať na sabudana zmesi.
 6. Nezabudnite sa pridať citrónovú šťavu počas tejto doby.
 7. Pridajte múku rajgira ďalšie.
 8. Sezóna zmesi a vrátiť ich do malej vápno veľkých guličiek.
 9. Fry v rozpálenom oleji po dobu dvoch až troch minút.
 10. Podávame s horúcim chutney.

Tak ako sa vám páči post? Už ste vyskúšali Tapioka a sabudana khichdi predtým? Dajte nám vedieť tým, že jednoducho opustenie komentár nižšie. Tešíme sa počuť!

load...