Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod Satsuma pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných zdravotných výhod Satsuma pre pokožku, vlasy a zdravie

Satsuma patrí do oranžovej rodiny Mandarin. Je to bez semien, ľahko sa šupkou, chutné ovocie. Tento sýty pleťou nízkokalorické občerstvenie je skvelý antioxidant bohatý na liečbu. Satsuma je populárno použitý v šalátoch vo svojej surovej podobe. Navyše tieto mandarínky môže byť tiež použitý k tomu, aby si lahodnú chuť zmrzlín, vdolky, koláče, a cukríky.

Tu je dôvod, prečo by ste mali zahrnúť Satsuma pomaranče vo vašej strave.

Zdravie Výhody satsumy:

1. Prírodné Anti-rakovinový Agent:

Hojne bohatý prítomnosť karotenoidov v týchto plodov môže odvrátiť riziko vzniku rakoviny pečene. Beta kryptoxantíny prítomný v tejto šťavy má potenciálne výhody zmariť off riziko rakoviny u ľudí, ktorí trpia hepatitídou C. Výskum ukazuje, že pravidelné užívanie oranžová so šťavou pacientom hepatitídy C odvrátila riziko vzniku rakoviny pečene. Balíčky s limonénu, toto ovocie je tiež známe, že oneskorenie nástupu rakoviny prsníka u žien.

load...

2. Zlepšuje imunitný systém:

Satsuma je bohatým zdrojom vitamínu C. Tento vitamín je prírodný antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom v ľudskom tele. Tieto oslabiť imunitný systém, takže je náchylný na časté infekcie. Tak, toto ovocie môže byť zahrnuté do svojej každodennej strave zvýšiť až moc imunitu. To tiež pomáha chrániť vás z nachladnutia, kašeľ, rovnako ako ďalších infekcií.

3. Vhodné pre hypertenziu:

Tieto mandarínky sú prírodné zdroje draslíka. Draslík hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní hladiny krvného tlaku. Z tohto dôvodu, ľudia, ktorí trpia vysokým krvným tlakom môžu konzumovať tieto plody k zníženiu hladiny krvného tlaku. To bude mariť off zdravotných stavov spúšťaných hypertenzie.

4. Pomôcky chudnutie:

Vrcholným zdrojom prírodných vlákien, bolo obhajoval byť dobrým chudnutie spoločník. Príjem potravín bohatých vlákien udržuje bodavá bolesť z hladu ďaleko dlhšiu dobu. Tak to vám bráni prejedanie a záchvatového prejedania. Toto, podľa poradia, pomáha pri zvyšovaní úrovne metabolizmu a zbaviť neželaného tuku v lepším spôsobom.

load...

5. Natural Detoxikačný Agent:

Vlákno bohaté Satsuma pomáha pri odplavovanie toxínov z ľudského tela, čím sa čistenie krvi. Tieto plody sú tiež známe, že majú antimikrobiálne vlastnosti. Tak, to by mohla byť použitá k ochrane úrazov a zranení zo septických stavov vyvolaných hubovými a bakteriálnymi infekciami.

6. Vhodné pre Tráviaci zdravie:

Je dobrým zdrojom vlákniny. To uľahčuje očistiť systému. Prirodzené Antispazmické vlastnosti týchto plodov pomôcť pri upokojenie tráviacej sústavy v dôsledku nadmerného vracanie.

7. Oneskorenie procesu starnutia kože:

Satsuma je zabalené s antioxidantmi, vitamín C. C Vitamín neutralizuje voľné radikály, ktoré sú vo vašom tele, vyplavuje toxíny, a tak odďaľuje nástup jemných liniek a vrások. Odstránením toxínov, oranžové tiež pomáha pri odstraňovaní škvŕn z pokožky. Konzumujú surové alebo džúsu alebo aplikovať lokálne pre zdravú, žiariacu, vady bez kože.

8. Pomáha udržať cholesterolu Pod kontrolou:

Antioxidanty prítomné v Satsuma pomôcť pri znižovaní hladiny LDL a HDL podporovať. Títo členovia oranžovej rodiny bojovať s voľnými radikálmi. Voľné radikály, ak opustil divoký, mohol oxidovať cholesterol, takže je držať na stenách tepien, čím dláždi cestu pre kardiovaskulárne poruchy, ako je ateroskleróza. Prítomnosť nerozpustných a rozpustných vlákien v nadbytočných úrovniach tiež bráni vstrebávaniu cholesterolu v čreve.

9. Vhodné pre diabetikov:

Toto ovocie je dobrým zdrojom vlákniny. Navyše, to má potenciál k zníženiu a riadenie hladiny inzulínu tým, že bráni transformáciu cukrov do tukov. Tak, to môže byť používané diabetikov, aby ich hladiny cukru v krvi pod kontrolou.

10. Zdravé vlasy:

Tieto pomaranče sú známe zdroje vitamínu B12 a vitamínu E. Oba tieto vitamíny sú typickým pre rast vlasov. Prírodný antioxidant, pravidelné užívanie tohto ovocia Satsuma na vlasy chráni vaše vlasy pred negatívnymi dôsledkami znečistenia, čím sa zabráni predčasnému šediveniu. Oplachovanie vlasov s plákanie z kokosového oleja a Satsuma šťava je známe, že vykresliť viditeľný lesk na to.

Ako jesť Satsuma - tipy a recepty

S nízkym obsahom kalórií a bohaté na minerály, vitamíny a ďalších nevyhnutných živín, môžete zahrnúť jeden alebo dva pomaranče vo vašej strave každý deň. Pridajte ju do svojho šalátu pre zvýšenie obsahu bielkovín alebo do pečených pochúťok pre osviežujúci a osviežujúcou vôňou a chuťou.

Tu je niekoľko Satsuma receptov môžete skúsiť užiť Satsuma zdravotné výhody:

1. Endívie a Satsuma Mandarin Šalát:

zloženie:
 • Štěrbák - 1, listy oddelené, spodná zdobené
 • Satsuma - 1 olúpaný, nakrájaný
 • Nízkym obsahom tuku syr - 1 oz
 • Petržlen - 2tbsp, jemne nasekané
 • Soľ - podľa chuti
 • Čierne korenie power - ½tsp
 • Olivový olej - 1 čajová lyžička
Príprava:
 1. Usporiadať orezané čakankou listy na tanieri.
 2. V mise pridať Satsuma plátky, syr, petržlen, soľ, korenie čierne prášok, a oilve ropy. Jemne premiešame ešte miešania.
 3. Usporiadať na vrchole čakanka listy a podávame.

2. Avocado Satsuma Sandwich:

Jedná sa o chutné raňajky alebo desiatu možnosť plná vlákniny.

zloženie:
 • Celozrnný chlieb - 4 plátky, na polovicu
 • Satsuma - 1 olúpaný, nakrájaný
 • Avokádo - 1, olúpané, plátky
 • Klíčky - 2 lyžice
 • Čierne korenie - 1 lyžička, hrubo mletej
 • Soľ - podľa chuti
 • Zálievka - 1-4 lyžičky
Príprava:
 1. V mise, pridajte Satsuma, avokádo, a klíčky. Pridajte korenie a premiešame.
 2. Toast plátky chleba dozlatista.
 3. Top 4 polovice krajcov opečeného chleba s ešte čiastok hodil zmesi. Mrholenie vinaigrette, kryt s ostatnými časťami, a slúžiť.

3. Banana Satsuma Smoothie:

Ak ste v zhone a nemáte dostatok času na sedieť a jesť raňajkách, potom sa rozhodnú pre tento energetický balí smoothie.

zloženie:
 • Banana - 1, stredná, olúpané, nakrájané na kúsky
 • Satsuma - 1 olúpaný, nakrájaný
 • Jogurt s nízkym obsahom tuku - 1 šálka
 • Ananásový džús alebo jablková šťava - ½ šálky
Príprava:
 1. V mixéri spojiť banán, pomaranč rezy, jogurt a džús.
 2. Krycie a zmes do hladka.
 3. Obloha s mätou ratolestí a užívať si.

Satsuma Nutrition Graf:

Nízkokalorické ovocie, ktoré je kompletne non-chaotický nosiť, Satsuma je ideálny pre každého, kto chce, aby si zdravé a chutné občerstvenie. Ťažiť z výhod tohto ovocia zahrnutím do svojho jedálnička odo dneška.

load...