Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod čaju Lemongrass

10 úžasných zdravotných výhod čaju Lemongrass

Už ste niekedy mať tú česť s citrónovou trávou čaj? Nazývame to, česť ', pretože o výhodách tohto čaju ponuky sú to úžasné!

Lemongrass je druh trvalky, ktorý je tiež populárno známy ako horúčka trávy. Podľa názvu, lemongrass má citrónovú zápach, ale jej chuť je sladšie a jemnejšie. Táto bylina je bežne používané v ázijskej kuchyne dodať chuť do rôznych pokrmov. Nutrične je bohatým zdrojom kyseliny listovej, horčíka, zinku, vitamínov A a C, kyselina listová, meď, fosfor, železo, vápnik, draslík a mangán. Tiež nesie drobné stopy vitamínu B.1 Hoci nie sú považované za bezpečné pre deti, to nájde využitie v doplnkových a alternatívnych opravné prostriedky na liečbu široké spektrum zdravotných problémov.

Takže chcete vedieť, ako lemongrass čaj môže zlepšiť vaše zdravie míľovými krokmi? Potom tento príspevok by mala byť prvá vec, ktorú treba čítať!

Zdravie Výhody lemongrass čaj - Top 10:

1. Podporuje digescie:

Lemongrass obsahuje antiseptické zlúčeniny, ktoré účinne zabíjajú parazity a zlé baktérie prospievajúce vnútri zažívacieho traktu. To podporuje trávenie tým repopulating dobré baktérie v hrubom čreve. To pomáha pri liečbe niektorých zažívacích ťažkostí, ako je pálenie záhy, zápcha, poruchy trávenia, nadúvanie, hnačka, nadúvanie, vracanie, žalúdočné kŕče a kŕče. Prítomnosť antimikrobiálnych vlastností poskytuje okamžitú úľavu v prípade príznakov gastroenteritídy. Aby bolo zaistené zdravé trávenie, by ste mali piť lemongrass čaj pravidelne.

load...

2. Očista a Detoxikácia:

Očista a detoxikácia vášho vnútorného systému je nutné, aby sa vaše orgány pracujúci v top stave. Pravidelný príjem lemongrass čaj zaisťuje, že vaše interné systém je očistený a detoxikovať. Jeho diuretické prírode pomáha odstrániť kyselinu močovú, toxíny a zlý cholesterol z tela. To vedie k zvýšeniu množstva a frekvenciu močenia a tým udržať vaše obličky čistá a riadne fungovala hladko. Lemongrass čaj tiež čistí a čistí močového mechúra, pečene a pankreasu a hrá dôležitú úlohu pri podpore krvného obehu. Takže piť lemongrass čaj pomáha zbaviť všetkých nebezpečných látok z tela.

3. Pomáha bojovať proti rakovine:

Podľa izraelského výskumného tímu vedeného profesorom Yakov Weinstein a Dr. Rivka Ofir, Ústavu imunológie a mikrobiológie, existujú možnosti, ktoré lemongrass môžu mať potenciál pre boj s rakovinou. Na webových stránkach alternatívne prostriedky konštatoval, že Ben Gurion University v roku 2006 zistil, že bolo zistené, že niektoré zložky prítomné v látkach s citrónovou vôňou, ako lemongrass zabiť rakovinotvorných buniek in vitro, ale nemali poškodiť zdravé bunky. Štúdia hovorí, že vôňa citrónovej trávy bol zodpovedný za stimuláciu rakovinové bunky k samovražde prostredníctvom mechanizmu známeho ako programovanej bunkovej smrti.

4. Oslobodenie od menštruačné kŕče:

Menštruačné kŕče sú čelia milióny žien, a sú vždy v biede, kedykoľvek spustiť ich menzes. Rutinné pitie horúci čaj Lemongrass dvakrát denne môže vás zbaviť menštruačné kŕče. To je tiež anti-akné tonikum, ktoré sa obvykle zvyšuje počas menštruácie v dôsledku hormonálnych zmien.

load...

5. Anti-Septik Vlastnosti:

Citrónová tráva má silné antiseptické vlastnosti, ktoré podľa vedcov sú silnejšie než dokonca streptomycín a penicilín. Keď bol lemongrass čaj používaný ako súčasť liečby Staph infekcie, sa zistilo, že je vysoko efektívna. Experti na Kathi Keville americkej Herb asociácie povedal, že lemongrass pri použití ako umývaní kompresora alebo účinne potláča infikované vredy a rôzne kožné infekcie.

6. Bojuje Infekcie:

Článok publikovaný v Brazílii Journal of Infectious Diseases uviedla, že lemongrass čaj môže zastaviť postup niektorých druhov infekcií. Tento článok bol navrhol, že existuje možnosť, že lemongrass môžu byť užitočné pri liečení hubových infekcií, aj keď sú potrebné na potvrdenie také nároky klinické štúdie.

7. Antidepresívny:

Lemongrass čaj sa používa na zmiernenie príznakov stresu a únavy, ako sú bolesti hlavy a telesné bolesti, a tiež k omladeniu celého tela. Jej pretrvávajúce vôňa zlepšuje náladu a budete sa cítiť uvoľnená a šťastná, a tým podporovať pozitívne a zdravý postoj. Môže byť použitá samostatne alebo v kombinácii s ďalšími aromatickými čaj chutí, ako jazmín alebo harmančeka.

8. Má veľa antioxidantov:

Pri voľné radikály interakciu s proteínmi, DNA v bunkách môže spôsobiť vážne chronické ochorenie, ako je Alzheimerova choroba. Antioxidanty prítomné v lemongrass zastaviť túto interakciu a zabrániť vzniku týchto závažných ochorení. Jej prírodné diuretikum vlastnosť udržiava pankreas a pečeň zdravá a tým reguláciu hladiny cholesterolu v krvi a udržať je normálne.

9. Udržuje prechladnutia a chrípky v šachu:

Chrípke a prechladnutí sú časté zdravotné problémy, ktoré pravidelne postihujú všetky. Avšak, ak budete pokračovať v užívaní šálka lemongrass čaj každý deň, to bude iste mať také problémy na uzde. Antifungálne a antibakteriálne vlastnosti v citrónovej trávy pomôže vášmu telu vyrovnať sa s príznakmi horúčky, kašeľ, chrípka a nachladnutie. Je bohatá na vitamín C, čo je dobré pre váš imunitný systém a tým pomáha telu v boji proti týmto infekciám.

Lemongrass sa používa na zmiernenie bolesti kĺbov a svalov a liečiť bolesť hlavy spôsobená v dôsledku chrípky a prechladnutia. Môžete použiť lemongrass čaj účinne poškodí hromadeniu hlienu a hlienu a môže znížiť akékoľvek dýchacie problémy. Ide najmä pomáha pacientom astmy a zápalu priedušiek.

Si môžete pripraviť liečivý nápoj citrónovej trávy pomocou nasledujúcich uvedené kroky:

  1. Varí sa 3 klinčeky, malé škorice, 1 lyžičky Mletá kurkuma a lemongrass pramene v jednu šálku mlieka.
  2. Kmeň a ochladí sa.
  3. Piť aspoň raz denne, až sa dostanete úľavu.

10. Protizápalové vlastnosti:

Bolesť tíšiace a protizápalové vlastnosti citrónovej trávy, aby bolo veľmi účinné pri liečbe reumatizmu, artritíde, dne, osteoartrózy a ďalších kĺbov. Protizápalové zložky lemongrass obmedziť enzymatickej aktivity cyklooxygenázy - 2, o ktorej je známe, že spôsobujú bolesť a zápal, najmä kĺbov. Si môžete pripraviť špeciálnu bylinnú zmes citrónovej trávy zmiešaním kokosový olej a citrónovou trávou olej v pomere 2: 1. Trením tejto zmesi cez kĺby a ďalších postihnutých oblastiach môže pomôcť znížiť bolesť a zápal. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, budete tiež mali piť lemongrass čaj pravidelne. Výsledky sú po týždni pravidelného používania ropy a pitie lemongrass čaj viditeľné.

Tak čerstvé lemongrass čaj má mnoho zázračných vlastností, ktoré môžu poskytnúť úľavu od rôznych zdravotných problémov. Z tohto dôvodu by ste mali v ideálnom prípade, že vaše pravidelné pitie tešiť dobrému zdraviu!

Už ste niekedy mali lemongrass čaj skôr? Aká bola skúsenosť? Podeľte sa o svoje lemongrass čaj recept u nás v sekcii Komentáre nižšie!

load...