Zdravie a wellness

15 úžasných výhod Pecans pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných výhod Pecans pre pokožku, vlasy a zdravie

Orechy sú stále obľúbenejšie ako chrumkavé a výživné desiatu. Pekanové orechy sú jedným z najpopulárnejších jedlé orechy domáci v Severnej Amerike a Mexiku. Orechový strom je veľký opadavý strom patriaci do bieleho orecha rodine. Typický orechový má bohatú shell maslovú ktorý je dozlatista vonkajšie a béžová dovnútra. Jadro zaberá 40% až 60% priestoru vnútri plášťa. Toto jadro má ryhovaný povrch, ale je o niečo viac oválny tvar. Orechový má sladkú, bohatú a maslovú chuť a textúru, čo sa dá vysvetliť jeho vysokou úrovňou mononenasýtených olejov. Pekanové orechy majú obsah tuku vyšší ako 70%, čo je najvyššia zo všetkých matíc. Obielené orechy sú k dispozícii po celý rok, zatiaľ čo lúpané pekanové orechy sú k dispozícii na jeseň.

Pekanové orechy prichádzajú v rôznych veľkostiach, ako mamut, extra-veľké, veľké, stredné, malé a trpaslík. Sú tiež k dispozícii v rôznych formách, ako sú celé orechy, pekanové polovíc, kusy, granule a jedál. Ich bohaté maslové aróma ich robí vhodnými pre slané i sladké pokrmy. Slávny "orechový koláč" je klasický juhoamerická pokrm, ktorý využíva pekanový orech ako primárny zložky. Surové orechy môžu byť solené alebo sladené a vytvárajú lahodné občerstvenie. Môžu byť sypané cez dezerty, najmä poháre a zmrzliny. Sú tiež široko používané v cukrárstve ako dodatok k sušienky, sladkosti a koláče. Pekanové orechy maslo je populárny spread na chlieb, toast atď

Tak tu sú výhody jesť pekanové orechy:

Zdravie Výhody pekanové orechy:

Rovnako ako väčšina ostatných orechy, pekanové orechy obsahujú rôzne živiny, minerály, antioxidanty a vitamíny, ktoré ponúkajú úžasné zdravotné výhody.

load...

1. Kardiovaskulárne zdravie:

Pekanové orechy sú bohaté na vlákninu, ktorá posilňuje zdravie svojho srdca tým, že zníži riziko vzniku ischemickej choroby srdca a prevencii niektorých foriem rakoviny. To tiež obsahuje mononenasýtené tuky, ako je kyselina olejová spolu s fenolových antioxidantov, ktoré sú zdravé pre vaše srdce a pomáhajú predchádzať ischemickej choroby srdca a mŕtvice. Podľa výskumu, pekanové orechy môže pomôcť zabrániť ochorenia vencovitých tepien inhibíciu nežiaduce oxidácie krvných lipidov.

2. Tráviaci zdravie:

Vláknina obsiahnutá v pekanových orechov podporuje zdravie hrubého čreva a uľahčuje pravidelné stolice. Umožňuje hrubého čreva pracovať na vyššej úrovni efektivity vyčistením z tráviaceho systému. Okrem toho, že bráni zápche a znižuje riziko vzniku kolitídy, rakoviny hrubého čreva a hemoroidy.

3. Pomáha pri chudnutí:

Výskum ukázal, že strava obsahujúca orechov, ako sú orechy pomáha pri chudnutí. Dôvodom je, že konzumácia orechov zvyšuje pocit sýtosti a zvyšuje metabolizmus.

load...

4. Znižuje riziko rakoviny prsníka:

Pekanové orechy obsahujú kyselinu olejovú, mastnú kyselinu, ktorá, ako sa zistilo, aby sa znížilo riziko vzniku rakoviny prsníka. Bolo preukázané, že podporuje nárast rakoviny prsníka bunkovej invazívnosti tým, že podporuje migráciu a proliferáciu v bunkách rakoviny prsníka.

5. Kostí a zubov Zdravie:

Fosfor je jedným z najrozšírenejších minerálov v tele po vápniku. Takmer 85% fosforu sa nachádza v kostiach a zuboch, zatiaľ čo druhý 15% sa nachádza v bunkách a tkanivách. Okrem čistenie odpadov z tela, fosfor, spolu s vápnikom, podporuje zdravie kostí a zubov. Tento minerál je tiež zásadný význam pre rast a obnovu buniek a tkanív, ako aj produkcia DNA a RNA. V neposlednom rade zabraňuje svalové bolesti, ktoré môžu nastať v dôsledku cvičenia.

6. Protizápalové výhody:

Pekanové orechy sú bohaté na horčík, ktorý je známy pre svoje protizápalové výhody. Štúdie preukázali, že zvýšenie príjmu horčíka redukuje zápalové ukazovatele v tele, ako je CRP (C-reaktívny proteín), TNF (tumor nekrotizujúci faktor alfa) a IL6 (interlukin 6). To tiež znižuje zápal v stenách tepien, čím sa znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, artritídy, Alzheimerovej choroby a ďalších zápalových ochorení.

7. Znižuje krvný tlak:

Horčík v pekanových orechov bolo preukázané, že pomáhajú znížiť krvný tlak. Hoci orechy nemôžu vyliečiť hypertenzia, že pomôže znížiť ju.

8. Znižuje riziko mŕtvice:

Štúdie preukázali, že konzumácia 100 mg horčíka denne znižuje riziko cievnej mozgovej príhody o 9%. Pecan byť dobrým zdrojom horčíka môže tvoriť súčasť svojho jedálnička žať túto výhodu.

9. Protirakovinové účinky:

Pekanové orechy sú bohaté na fytochemických látok, ako sú antioxidačné polyfenolových kyseliny ellagovú, vitamín E, beta-karotén, luteín a zea-xantín. Tieto zlúčeniny hrajú dôležitú úlohu pri odstraňovaní toxických radikálov neobsahujúcich kyslík, čím chráni telo z chorôb, rakoviny a infekcií. Kyselina ellagic má antiproliferatívne vlastnosti, ktoré inhibujú väzbu DNA niektorých karcinogény, ako sú nitrozamíny a polycyklických uhľovodíkov, čím chráni ľudské telo od rakoviny.

10. Posilňuje imunitný systém:

Pekanové orechy sú bohatým zdrojom mangánu, ktorý je silný antioxidant. Tento stopový prvok pomáha zvýšiť imunitu a chráni nervové bunky od poškodenia voľnými radikálmi. Dostatočný príjem mangánu je životne dôležitý pre nervové vodivosti a mozgové funkcie.

Kožné Výhody pekanové orechy:

Pekanové orechy, rovnako ako väčšina ostatných orechov, sú bohaté na živiny, ako je zinok, vitamín E, vitamín A, kyseliny listovej a fosforu, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní dobrého kožu. Rôzne výhody pekanových orechov pre kožu, sú nasledujúce:

11. Zabraňuje Kožné problémy:

Vonkajší vzhľad našej pokožky závisí na tom, ako ju liečiť zvnútra. Tak adekvátne výživa je nevyhnutné pre udržanie zdravej kože a prevenciu kožných problémov. Toxíny vo vašom tele môže vaša pleť trpí tým, že spôsobí pupienkov, otupenosť a prebytočný olej. Pekanové orechy sú dobrým zdrojom vlákniny, ktorá môže robiť zázraky pre vaše zdravie, a teda pre vašu pokožku. To pomáha pri odstraňovaní toxínov a odpadu z tela, čím sa zlepší vzhľad vašej pokožky.

12. Pomáha udržiavať Vyčistiť pokožku:

Pekanové orechy obsahujú zinok, ktorý pomáha udržiavať zdravie pokožky vďaka ochrane proti infekciám. Vitamín A na druhej strane je antioxidant, ktorý vám dáva jasnú pleť.

13. Anti-aging výhody:

Pekanové orechy obsahujú početné antioxidanty vrátane kyseliny ellagovú, vitamínu A a vitamínu E. Tieto antioxidanty bojovať a eliminovať voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za spôsobujú predčasné starnutie kože. Tak, pekanové orechy môže zabrániť vzniku známok starnutia, ako sú jemné linky, vrásky a pigmentácie.

Vlasy Výhody pekanové orechy:

Rovnako ako naša koža, zdravé vlasy je tiež odrazom zdravého tela. Teda naša vlasové folikuly vyžaduje dostatočný prísun dôležitých živín pre udržanie ich zdravie a predchádzať problémom vlasov. Výživná hodnota pekanových orechov robí prospešné pre vaše vlasy.

14. Stimuluje rast vlasov:

Pekanové orechy sú vynikajúcim zdrojom L-arginín, aminokyseliny, ktoré pri lokálnej aplikácii pomáha liečiť mužskej plešivosti, rovnako ako podporu rastu zdravých vlasov. Pulzujúca prietok krvi v celom tele a do vlasových korienkov je životne dôležité pre zdravý rast vlasov a vlasovej pokožky. L-arginín je výhodné v tomto ohľade, pretože zlepšuje zdravotný stav cievnej steny tým, že je pružnejšie a menej náchylné k krvných zrazenín, ktoré môžu blokovať prietok krvi.

15. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Anémia je jednou z najčastejších príčin vypadávanie vlasov. To je spôsobené nedostatkom železa v krvi. Pekanové orechy, byť dobrým zdrojom železa, môžu byť zahrnuté do svojho jedálnička zvýšiť hladinu krvného železa a teda bojovať proti vypadávaniu vlasov.

Nutričná hodnota pekanové orechy:

Pekanové orechy majú viac ako 19 vitamínov a minerálnych látok, vrátane vitamínu A, vitamín E, kyselina listová, vápnik, horčík, zinok, fosfor, draslík a niekoľko B vitamíny. Jeho nutričný profil je popísané nižšie:

Výživná hodnota pekanov (carya illinoinensis) na 100 g.
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 691 kcal 34.5%
Sacharidy 13,86 g 11%
Proteín 9,17 g 17%
Celkový obsah tuku 71,9 g 360%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 9,6 g 25%
Vitamíny
Folates 22 ug 5.5%
Niacín 1,167 mg 7%
Kyselina pantoténová 0,863 mg 17%
Pyridoxín 0,210 mg 16%
Riboflavín 0,130 mg 10%
Tiamín 0,660 mg 55%
Vitamín a 56 iu 2%
Vitamín c 1.12%
Vitamín e 163%
Elektrolyty
Sodík 0 mg 0%
Draslík 410 mg 9%
Minerály
Vápnik 70 mg 7%
Meď 1,2 mg 133%
Železo 2,53 mg 32%
Horčík 121 mg 30%
Mangán 4,5 mg 196%
Fosfor 277 mg 40%
Selén 3,8 ug 7%
Zinok 4,53 mg 41%
Fytoživiny
Karotén-β 29 ug
Crypto-xanthin-β 9 ug
Luteín-zeaxantín 17 ug
(Source: USDA National Nutrient database)

  • Kalórií a tuku: pekanové orechy sú bohatým zdrojom energie sa 100 g, ktorá slúži poskytnutie 690 kalórií. Sú dobrým zdrojom nenasýtených tukov, obsahujúca asi 60% mononenasýtené mastné kyseliny a 30% polynenasýtených tukov. Unca slúžiaci surových pekanových orechov poskytuje 20 g tuku, z toho 11 g je mononenasýtené tuku, 1,7 g je nasýtených tukov a zostávajúce je polynenasýtených tukov. Rovnakú veľkosť porcie pekanových orechov poskytuje 1 g kyseliny alfa-linolénovej (ALA).
  • Sacharidy: Unca porcie pekanových orechov poskytuje 3,9 g sacharidov. Rovnaká dávka sa skladá z 2,7 g vlákniny a 1,1 g cukru. Unca porcie pekanových orechov poskytuje asi 10% odporúčanej dennej dávky vlákniny.
  • Vitamíny: pekanové orechy sú vynikajúcim zdrojom vitamínu E, najmä gama-tokoferol sa 100 slúžiace poskytuje 25 gramov tohto vitamínu. Tiež obsahujú rôzne vitamíny skupiny B, najmä tiamínu, ktorý je tiež známy ako vitamín B - 1. Unca porcie pekanových orechov poskytuje 0,18 g tiamín, ktorý sa rovná 15% a 16% odporúčanej dennej dávky pre mužov a ženy, resp.
  • Minerály: Ako bolo uvedené skôr, pekanové orechy obsahujú celý rad minerálov. Sú vynikajúcim zdrojom mangánu a medi. Unca porcie pekanových orechov poskytuje 52% a 66% odporúčanej dennej dávky mangánu pre mužov a ženy v tomto poradí.
  • Proteín: pekanové orechy sú s vysokým obsahom bielkovín s uncu slúžiace poskytujúca 2,6 gramov tejto živiny. Táto suma napĺňa 5,6% požiadavke na dennej bielkovín u dospelých žien a 4,6% u dospelých mužov.
  • Flavonoidy: Flavonoidy sú v podstate veľká skupina látok na báze rastlín. Tie fungujú ako antioxidanty tiež potieraním zápal, ktorý vedie ku kardiovaskulárnym chorobám a iným chronickým ochorením. 3,5 oz porcia pekanových orechov poskytuje 34 mg flavonoidov, čo je pomerne vysoká v porovnaní s inými orechmi.

load...