Starostlivosť o vlasy

Hypertenzia spôsobuje vypadávanie vlasov

Hypertenzia spôsobuje vypadávanie vlasov

Teraz nie sú dievčatá panike! Dovoľte mi objasniť to na samom začiatku, že to nie je vysoký krvný tlak alebo vysoký krvný tlak, ktorý spôsobuje vypadávanie vlasov. Skutočným vinníkom je liek brať na vysoký krvný tlak. Aj keď nie všetky anti-hypertenzná lieky spôsobiť vypadávanie vlasov. Anti-hypertenzní liek s názvom Minoxidil je skutočne používané pre rast vlasov v prípadoch alopécia / plešatosť a účinné najmä pre mužské plešatosti.

Dôvodom Vysoký krvný tlak (hypertenzia) a vypadávanie vlasov

Dospelý človek má v priemere 100.000 vlasové pramienky na hlave. Máme tendenciu k strate asi 100 prameňov za deň, čo sú prirodzene nahradené po celú dobu. Prelievanie vlasov je bežný a súčasťou bežného cyklu rastu vlasov. Tak, vypadávanie vlasov viac ako 100 - 150 prameňov za deň je možné nazvať "vypadávanie vlasov".

Rovnako ako akýkoľvek iný biologického procesu, a to aj rast vlasov je cyklus. Chĺpku sa je tvorený a živil pre rast vlasového folikulu. Po celú dobu svojej životnosti, vlasy prechádza 3 stupňoch. Anagénna, katagenna a telogénna fáza. Anagénnej fáza je, keď je vytvorený papily vo folikule násobí a vlasu a rastie do povrazca. Ide o fázu, v ktorej sa vlasy zostáva 85% cyklu. Ďalej prichádza v katagenna fáza, ktorá je známa tiež ako vo fáze transformácie, kde folikuly odpočinku. A konečne, tento povrazec dosiahne fáza telogénna, kde je prameň vytlačené z epidermis. To je, keď vlasy vypadávajú.

load...

Akékoľvek prerušenie tohto cyklu, vedie k cyklu na lyžiach až do samého konca. To je telogénna fáza. Ergo, nadmerné vypadávanie vlasov!

Vysoký krvný tlak spôsobiť vypadávanie vlasov:

Rovnako ako akýkoľvek iný druh vypadávania vlasov, lieky indukovaná strata vlasov môže skutočne dať veľkú ranu do sebavedomie jedinca. Ale jasnejšie stranu je to, že vo väčšine prípadov vypadávanie vlasov je vratná, akonáhle sa ukončí liečbu. Teraz, závažnosť lieky indukované strate vlasov závisí od jednotlivca k jednotlivcovi, od typu a dávkovanie lieku. Citlivosti človeka na konkrétnu drogu tiež veľa veciach.

Antihypertenzíva spôsobiť vypadávanie vlasov interferenciou s normálnym cyklu rastu vlasov. Ale strata vlasov sa stáva zrejmý až po užívaní liekov po dobu 2-4 mesiacov. V tomto prípade sú vlasové folikuly idú do pokojovej fázy a vypadnúť príliš skoro.

load...

Ak hľadajú oddych od tejto situácii len lekár môže prísť na pomoc.

  • Lekár môže zmeniť liek, a to s ohľadom na stupeň hypertenzie.
  • Lekár by mohol ukončiť lieky, a to s ohľadom na stupeň hypertenzie.

V prípade, že lekár nezmení liek alebo dávkovanie (ktorý vie viac o tom, že áno!), Potom len povedať si, že "Je lepšie žiť s menšími prameňmi vlasov a anti-hypertenzívnych liekov, než umieranie s Heart- útok, bez medikácie. "Nezabudnite, hypertenzia možno bojovať a dostať pod kontrolu tým, že pomáha liek s dobrou stravou a zdravú výživu. A potom, čo je pod kontrolou, nič viac liek! Premýšľajte dlhodobé dievčatá!

load...