Starostlivosť o vlasy

Ako používať kyselinu listovú na rast vlasov

Ako používať kyselinu listovú na rast vlasov

Rast vlasov môže trvať večne! Ale vedeli ste, že by ste mohli urýchliť proces? Namiesto čakania a snažia merať, koľko palcov Zdá sa vaše vlasy rastú (alebo nie dospelý) v posledných niekoľkých mesiacoch, sú aktívne opatrenia si môžete vziať na stimulovanie hospodárskeho rastu vlasov. Jednou z možností je používať prísady a doplnky, ktoré sa živia vaše vlasy správne živiny, ktoré potrebuje k rastu. Kyselina listová je jeden taký vitamín.

Čo je kyselina listová?

Kyselina listová, tiež známy ako vitamín B9 alebo kyseliny listovej, je základná živina zásadný pre efektívne fungovanie ľudského tela. To je vo vode rozpustný vitamín deficiencie, ktoré môže viesť k celej rade zdravotných problémov, vrátane nekontrolovateľnému vypadávanie vlasov a zakrpatený rast vlasov. Našiel vo veľkom množstve potravín a zelenej listovej zelenine, je to jednoduchý živín, ktoré musia prísť pri pohľade na prírodné riešenie pre vypadávanie vlasov.

Kyselina listová je dobré pre rast vlasov?

Pravidelná konzumácia kyseliny listovej alebo kyseliny listovej uľahčuje rast bez prekážok tkanív a umožňuje bunkám, aby prebiehala hladko. Nerušený rast tkanív, je dôležité pri zaoberá kože, nechtov a rast vlasov. Vitamín bolo preukázané, že zvýšenie tvorby zdravé bunky, a preto je stimulátor prirodzeného rastu vlasov u mužov i žien. Nedávna štúdia preukázala, že Kyselina listová je účinná pri liečbe alopécie. Pravidelná konzumácia kyseliny listovej bol nájdený zázračne účinné v prevencii mužskej plešivosti. Tu sú rôzne spôsoby, ktorými môže folátov využívajú svoje vlasy:

load...
  • Kyselina listová pomáha pri metabolizácii bielkovín, tukov a sacharidov úspešne. Pomáha obstarávať vstrebávanie rôznych živín v ľudskom tele. Týmto spôsobom, vlasové folikuly dostane požadované výživu z konzumovaných potravín.
  • Správne syntéza živín pomáha udržať folikulov vyživované. To pomáha dodať lesk a objem vlasov.
  • Nedostatok kyseliny listovej je prvotnou príčinou predčasného šediveniu. Zmena farby na vlasy sa deje v dôsledku procesu zvanom megaloblastická anémia, kde je produkcia červených krviniek zvyšuje abnormálne. Pravidelná konzumácia kyseliny listovej pomáha normalizovať to cez produkciu červených krviniek.
  • Ako urýchľuje kyselina listová do bunkového delenia, to pomôže podporiť rast vlasov.

Ako používať kyselinu listovú pre rast vlasov

1. Kyselina listová a biotín pre rast vlasov

Zatiaľ čo mnoho ľudí, ktorí už vziať biotín na vlasy a rast nechtov, že nie vždy ukazujú očakávané výsledky sám o sebe. Užívanie kyseliny listovej s biotín, však môže mať obrovský rozdiel, pokiaľ ide o rast vlasov. Tieto vitamíny sú vlasy potraviny, ktoré zvýšia rýchlosť, ktorú vaše vlasy rastú. Môžete si všimnúť, viditeľnú podporu rastu v priebehu niekoľkých mesiacov od začatia príloh. Je však dôležité, že by ste sa poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom skôr, než začnete nejaké vitamínové doplnky. Vajcia, orechy, celozrnné výrobky, mäso a strukoviny sú potravinové zdroje, ktoré sú bohaté na biotín.

2. Potravinové zdroje kyseliny listovej

Ak ste skeptickí doplnkov, môžete sa vždy obrátiť na prírodné potravinové zdroje vitamínu. Nielen, že budete konzumovať zdravšie potraviny, ale budete mať tiež menej pravdepodobné, že vzniknú nežiaduce účinky, ktoré prichádzajú s doplnkami. Najlepšie zdroje pre kyselinu listovú sú väčšinou ovocie a zelenej listovej zelenine. Všetky citrusové plody, sušené fazuľa a všetky listová zelenina, ako je špenát. Paprika, fazuľové struky, brokolica, a chilli príliš sú bohatým zdrojom kyseliny listovej. Niektoré iné potraviny obohatené o tento základné živiny patrí chlieb, obilniny, ryžu, cestoviny, múky a ďalšie viaczrnné výrobky.

3. Kyselina listová a zinok pre rast vlasov

Ak máte problém, strata vlasov, ktorá je vyplývajúce z nedostatku zinku, rastúci príjem kyseliny listovej a zinku je metóda istý-shot ako zvýšiť rast vlasov. Na rozdiel od biotín, čo je skvelý vitamín pre udržanie celkovej vlasov a nechtov zdravie, zinok špecificky brzdí vypadávanie vlasov, ktoré je dôsledkom oslabených folikulov. Avšak, je potrebné vždy získať správnej diagnózy skôr, než začnete nejaké doplnky. Vajcia, orechy, ustrice, špenát, cícer a sladké zemiaky sú niektoré veľké zdroje prírodné potravinové zinku, ktoré môžete pridať do svojho jedálnička.

load...

Tu sú niektoré Často kladené otázky O kyselinou listovou

Mal by som mať kyselinu listovú ako prenatálne vitamín pre rast vlasov?

Kyselina listová a to nielen zlepšuje zdravie vlasov, ale tiež slúži ako úžasné prenatálnej vitamínu. Mať kyseliny listovej vo vašom systéme pred a počas tehotenstva môže pomôcť zabezpečiť, že dieťa sa vyvíja bez akýchkoľvek vád. Štúdie tiež ukazujú, že užívanie vitamínu po dobu jedného roka pred počatím môže tiež znížiť pravdepodobnosť skorého pôrodu o 50%. Pravidelný príjem 400 mikrogramov kyseliny listovej môže ísť dlhú cestu pri zabezpečovaní zdravotný stav vášho potomstva. Ale je nutné, aby to miesto, aby sa poradil s lekárom skôr, než začnete nejaké doplnky.

Aký je ideálny dávka kyseliny listovej?

Pre dospelých, ideálne dávka kyseliny listovej je 400 mg denne. Limit spotreby by nemala prekročiť hranicu 1000 mcg denne. Avšak, očakával matka alebo dojčiace matky môže sania 600 mg až 800 mg kyseliny listovej denne pre celkovú pohodu. Vždy je bezpečné a čo najlepšie sa rozhodnúť pre prírodných zložiek potravín naplniť nedostatok kyseliny listovej. Ak to nie je možné, je potrebné požiadať o radu od odborníka o odporúčanej dennej dávky kyseliny listovej.

Môžem získať dostatok kyseliny listovej zmenou svoj jedálniček?

Áno, konzumovať potraviny bohaté na kyseliny listovej, môžete získať dostatok kyseliny listovej zmenou svojho jedálnička. Vzhľadom k tomu ideálna dávka kyseliny listovej je 400 mikrogramov denne, vrátane potravín, ako sú bagety, ryža, špenát, a špargľa v potrave na dennej báze vám pomôžu splniť svoj odporúčaný denný príjem kyseliny listovej.

Vlasy, ktoré rastú slimačím tempom je žiadny dôvod na obavy, ako sú vitamíny, ako je kyselina listová, ktoré môžu pomôcť problém vyriešiť. Ste použili kyselinu listovú pre rast vlasov? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v sekcii Komentáre nižšie.

load...