Starostlivosť o kožu

21 jednoduchých tipov pre kontrolu akné u teenagerov

21 jednoduchých tipov pre kontrolu akné u teenagerov

Všetko sme chceli robiť, čo deti bolo vyrastať a robiť všetky tie veci, ktoré dospelí robili. Trochu sme vedeli o fázu bytí teenager! Akoby v neprehľadnom veku medzi dieťaťom a dospelým nestačí. Sme tiež vystavená hormonálna nerovnováha - nerovnováha, ktorá ovládala väčšinu vecí okolo nás - šialený zlosť na zmeny nálad a vyrážok na poranenú pokožku.

Zo všetkých vecí, ktoré idú horí, kožné problémy sú jedna vec, máme určitú mieru kontroly ďalej. Akné je jedným z viac nepríjemných spoločníkov niečí dospievania. To môže mať mnoho podôb, ako sú pupienky, cysty, čierne bodky alebo whiteheads. Poďme povedať, ako sa vysporiadať s akné a podobne.

Ak ste dospievajúci trpia akné, ste určite nie je sám. Akné postihuje teenagerov všetkého rasy, pohlavia a pôvodu. Odhaduje sa, že najmenej 90% dospievajúcich trpí epizódami akné.

load...

Čo je to akné?

Keď vstúpite do dospievania, vaše telo začne interne aj externe mení v dôsledku hormonálnych zmien. Výsledky akné z pôsobenia hormónov na mazových žliaz kože (mazové žľazy). Mazových žliaz uvoľňujú mastnú látku zvanú mazu, ktorý vyprázdni na povrch kože póry. Zmes oleja a bunky umožňuje baktérie, ktoré normálne žijú na koži, aby sa rast vo folikule otvorov. Keď sa to stane, póry upchať a vyrážky rozvíjať.

Čo sa zhoršuje akné?

  • Harsh Scrubbing

Najväčší mýtus o akné je, že je to spôsobené špinou. Poďme ju praskla pre vás! Je to spôsobené tým, že upchatie ako je vysvetlené vyššie. To je dôvod, prečo drsné drhnutie bude dráždiť len kožu. Podráždená pokožka produkuje viac ropy, a to vedie k väčšej akné - cyklus nikdy neskončí.

  • Vyberanie alebo lisovaním Pimples

To je veľmi zlý zvyk, často videný v dospievajúcich a dospelých, ktorí trpia akné. Keď sa dotknete a vytlačiť svoje pupienky a dotknite ďalších častí tváre, budete prenášať baktérie. To pomáha šíriť baktérie a zhoršuje akné.

load...
  • Tlak zo strany Cyklistické prilby, batohy, alebo tesné krúžky

Tesná polstrovanie týchto položiek sťahuje kožu a zachytáva nečistoty a baktérie, ktoré vedú k akné.

  • Zmena hormonálnej hladiny (u žien)

Hormóny u žien nasledovať cyklus vzostupov a dole a nerovnováha vedie k akné. To je pozorované viac v priebehu menštruácie.

  • Príjmu potravy

Hoci nie sú tam žiadne preukázané výsledky, mliečne výrobky by mohli viesť ku zhoršenej akné. To súvisí s faktorom, že zvieratá sú kŕmené na hormonálne bohatej strave, čo vedie k produktom, ktoré obsahujú hormóny.

Ako liečiť a predchádzať Teenage akné?

Ovládanie akné nie je herkulovskou úloha, aj keď to vyžaduje určitú starostlivosť a stratégiu. Ak ste teenager alebo rodič teenager, potom tento článok bude hodiť. Tu uvedené sú 21 účinná liečba, ktorá by mohla znížiť akné a vyhnúť sa budúcim akné taky.

1. Čistiace

Neoddeliteľnou súčasťou vytvrdnutí dospievajúci alebo akýkoľvek typ akné je, aby sa vaša tvár čistú. Je veľmi dôležité, že ste očistiť svoju tvár v noci a ráno. By očistu, môžete mať svoj nečistoty pleti a olej zadarmo, čo bráni ďalšiemu pupienky na koži. Očistiť tvár jemne a používať čistiaci prostriedok vyrobený pre aknóznu pleť. Vyhnúť sa používaniu akýchkoľvek tvrdých materiálov s textúrami, aby očistil svoju tvár.

2. Hydratačný

Mastná pleť má za následok trhlinami, a ak je vaša pokožka je veľmi suchá, telo kompenzuje tým, že produkuje ďalšie oleja. Určité akné výrobky by mohli opustiť svoje suché a hrubej kože. Prepnúť také výrobky s gélom na báze hydratačný pre mastnú pleť hydratačný krém alebo na báze ak máte suchú pleť. Ak sa chystáte vystúpiť, potom použite hydratačný s malým množstvom SPF chrániť pokožku pred viac podráždenie. Vždy používať opaľovací krém, aby sa zabránilo opaľovanie. Akné náchylné kože je všeobecne citlivejšie ako ostatné typy pleti.

3. Olúpať koža

Exfoliačný pomáha pri odstraňovaní odumretých kožných buniek z povrchu kože. Exfoliačný produkty sú obvykle dodávané vo forme krému, ktorý je potrebné pracoval na koži po dobu niekoľkých minút a potom sa zmyje.

4. Pomocou tonera

Po očistení svoju tvár, dab vatový tampón s trochou tonera a aplikovať ju po celej tvári. Tento produkt pomáha pri uťahovaní póry a zabraňuje nečistoty, oleje a iné nečistoty uviazla v ňom. Zvoliť akné tonery alebo tie s jablčným octom alebo hamamelu. Nepoužívajte opláchnite toner. Nechaj to zostať na koži.

5. Nedotýkajte sa Your Face

Mnohí ľudia majú vo zvyku dotýkať sa tvár vedome i nevedome. Dotýkať tváre môže spôsobiť šírenie baktérií z vašich rúk do tváre, čo vedie k zápalu a iných problémov.

6. Zvýšiť príjem vody

Voda je nevyhnutná pre vaše telo, rovnako ako vaša pleť. Pitie osem až desať pohárov vody denne by určite pomôže, aby ste mali jasný vyzerajúcu pleť.

7. Dobrý Diéta

Vedci sa domnievajú, že nezdravé potraviny samy o sebe nemôžu priamo spôsobiť akné v koži. Je veľmi dôležité, že budete postupovať dobrá strava, tým, že aspoň päť porcií celých zŕn, zeleniny a ovocia denne. Zdravé telo dáva lepšiu pleť. Táto diéta by určite premýšľať o vašej koži len počas jedného týždňa.

8. Zmeniť povlak na vankúš

Vankúš kryt je zvyčajne plný prachu, baktérie a ďalšie akné spôsobujú látky. Je dôležité, aby ste zmenili svoj vankúš pokrýva raz za tri až štyri dni. Výmena krytu by zabrániť problému akné zhoršuje.

9. Pobyt bez stresu

Mnohí odborníci sa domnievajú, že stres môže spôsobiť akné v koži. Stres môže byť odvádzaná zapojením sa do zdravých aktivít, ktoré by omladiť svoju myseľ a udržiava pokožku jasné.

10. Pravidelné cvičenie

Cvičenie každý deň vám môže pomôcť znížiť stres a pomáha pri optimalizácii prietoku krvi po celom tele. Nezabudnite si dať sprchu po cvičení. To pomáha v prevencii špinu a pot upchávaniu póry a výsledkom pupienkov.

11. Použitie benzoylperoxid

Peroxybenzoovej je dodávaný vo forme mydla alebo krém pre vaše oblastiach náchylných k akné v koži. Tieto výrobky sú formulované tak, aby regenerovať čisté a nové bunky rýchlejšie. Vyberte produkty s 3% alebo menej, benzoylperoxidu, aby sa zabránilo podráždeniu.

12. Použitie kyseliny salicylovej

Podobne ako benzoylperoxid, kyselina salicylová pomáha zbaviť odumretých kožných buniek a podporujú nový rast kože. Ako výsledok, koža vysychá z blízkosti vašej akné, ale sucho spomaľuje s regeneráciu pokožky. Skúste použiť túto kyselinu čistiace prostriedky a bodové ošetrenie každý deň v oblastiach náchylných k akné.

13. Síra - Veľké akné Killer

Síra je známy ako veľký akné vraha. Vyberte si čistiace prostriedky a ďalšie výrobky, ktoré obsahujú síru, aby vymazať akné znížením produkcie oleja v koži.

14. Použitie retinoidu

Čistiace prostriedky s retinoidy obsahujú vysoké množstvo vitamínu A. Pomáha pri vyklízí svoje upchaté póry a rozpúšťa špinu.

15. Try Tea Tree Oil

Tea tree oil je jedným z najlepších antibakteriálnych látok, ktoré pomáhajú vypratať mikróby, ktorý upcháva póry. Jemne aplikovať vatový tampón s niekoľkými kvapkami oleja a výpad na oblastiach náchylných k akné. Vyhnite sa príliš veľa tohto oleja, pretože to by malo za následok pocit pálenia a zhorší začervenanie.

16. Použitie Facial Peel

Tvárové kôry prísť v podobe gélu s obsahom kyselín, ktoré pomáha zbaviť odumretej kože a mikróby, ktoré obsahujú bunky. Použitie takýchto peeling pravidelne môže znížiť breakouts. To tiež pomáha pri udržiavaní starostlivosti o pleť.

Laserové liečebné 17.

Mnoho dermatológov ponúkajú laserové ošetrenie, aby zabil hyperaktívneho žľazy ropy vylučovať pod kožu. Táto liečba môže byť bolestivé, ale pomáha redukovať akné tým, že asi 50%.

18. Light Liečba

Na rozdiel od laserové ošetrenie, ľahké ošetrenie iba mierne pulzy svetla a špecializované prútika zabiť baktérie. Táto liečba má tiež pozitívny vplyv na zabíjanie akné bezbolestne.

19. Získať dostatočné Spánok

Spanie pomáha pri relaxácii vášho tela a zároveň ju detoxikuje. Pokožka obnovuje svoje kožné bunky, keď spíte, takže je dôležité, že budete spať po dobu najmenej po dobu ôsmich hodín. Regulovať zvyku spať na konzistentné čas každý deň.

20. Použitie Oil-Free Make-up

Mnoho ľudí používa veľké množstvo produktov, ktoré majú zakryť svoje akné. Zvoliť akné boja a bez oleje minerálne make-up, ktorý zabezpečuje, že pupienky nezhoršujú a zároveň pomáha pri ich úkrytu. Ľudia s vážnymi problémami s akné by sa mali snažiť, aby sa zabránilo make-up, pretože upcháva póry po celý deň.

21. Vyčistite si Gadgets

Vždy vyčistiť položky, ktoré sa dotýkajú svoju tvár - Mobilný telefón, slúchadlá a podobne. Môžu obsahovať baktérie.

A pamätajte, akné alebo nie akné, vaše dospievajúce dni sú vzácne. Nedovoľte, aby breakout alebo dva ruín tieto krásne dni.

Čo robíte pre kontrolu akné? Podeľte sa o svoje tipy s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...